Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Strašně si odporuješ. Škoda, že jste sem tu pitomou politiku dotáhly. Taková hezká diskuse to byla.

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 10:11)

Pravda. Neměla jsem se nechat unést, politika patří na jiná vlákna, i když stará parta se tady při ní také vždy zdravě dohádala. Ne, nesouhlasím neodporuju si Já se jen snažím uvažovat a argumentovat z více stran . Vzpomeňte Sokrata :) A co vy jaký je váš názor na hodnocení uměleckých děl?

a (Ne, 22. 11. 2020 - 10:11)

Já ti rozumím Lallo, mám to stejně. Malý národ obklopený dravci a je jedno z kterého hnízda.

Pils (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Je to součást našich životů. A je dobré mít názor. Ale určitě ji opustíme, až se vrátí Milča nebo až napíše Ota. Taky jsem zvědavá, jak to dopadlo.

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Pro mě je to takové dilema. Uáleží jen na samotném uměleckém díle, jen uměleckých hodnotách nebo i tom, kdo a jak je používá. Kdo byl ten kdo jej "udělal"? Když to přeženu Pokud by býval Hitler složil báseň, napsal drama atd, posuzovali bychom to dílo jen samo o sobě dle jeho uměleckých kvalit nebo v souvislosti s jeho autorem? Kloním se k druhé variantě.

Sany 11 (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Lallo, Hitler napsal basen. A ne jednu. A dokonce takovou, ze me osobne svym obsahem dojala. Pacifistickou, na zaklade sveho osobniho zazitku z 1. sv. valky. Basen vubec neni spatna, stejne jako jeho obrazky. Rozebiram ji ve svych hodinach nemciny s pokrocilymi studenty, pokud maji zajem.
Ruska rockova verze hymny se mi libi , prave tak jako jina umelecka dila, ktera vzesla odtud.
Nastesti si to taktez dokazu v hlave srovnat a oddelit.

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 11:11)

To jsem pořád u toho zda umělecké dílo hodnotit jen dle něho samého nebo v souvislostech. Názory odborníků se pochopitelně liší, jako názory nás dvou. Fakt je ten, že umění by mělo mít jakýsi přesah, který by měl člověka na kterého to dílo působit, nějak povznášet jednoduše řečeno. A to na mě u H. právě kvůli tě souvislostem nefunguje. Zajímavé je, že stejně jako ty předáváš svoje poselství mladým lidem, já předávám zase to svoje. Pak na tom světě nemá být zmatek :)))

Sany 11 (Ne, 22. 11. 2020 - 11:11)

Lallo, ja se na Hitlera divam pouze jako na historickou osobnost, nesnazim se predavat poselstvi nebo chran Buh ovlivnovat. Ale je nesmirne zajimavy , proto je i po letech zajem zabyvat se jeho osobnosti, i v jinych kruzich. Nejen jeho obdivovatele tak cini. Tak, jako nekoho zajima treba Rasputin nebo treba Cesar....... me zajima Hitler. Zajima me, co dovedlo cloveka, ktery za jinych okolnosti mohl byt treba prinosem pro lidi nebo alespon neskodit, k tomu, ze se z nej stalo to, co je vseobecne znamo. Byly natoceny i filmy o jeho zivote, to prece neni nic spatneho.

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 13:11)

No to samozřejmě není nic špatného. H zásadně ovlivnil novodobé dějiny a ani by nebylo žádoucí a možné, aby upadl v zapomnění. A myslím, že celá současná diskuze o něm, je právě studium a vyhodnocování toho, jak se z poměrně obyčejného člověka stalo to, co se z něj stalo Z hlediska historie i psychologie hlavně. A jak by se jeho osobnost vyvíjela, kdyby historické okolnosti nebo teda daná doba, byly jiné.

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 12:11)

Teda Rasputina zrovna dost "řeším/ a čtu v těchto dnech dosažitelné info. K dalšímu s eozvu později, teď musím tvořit "rodinné hodnoty"

pro lalla (Ne, 22. 11. 2020 - 11:11)

dle mého názoru je potřeba brát člověka jako celek. Stává se, že něco čtu, nebo vidím dílo, co se mi líbí a až později se dostanu k životopisu autora a nikdo by do něj neřekl, že má v sobě např. takovou jemnost. A obráceně. V tom souhlasím se Sany, do díla mohou jít potlačené světlé nebo stinné stránky, které v reálu nejsou projevené

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 11:11)

Ano,i to jsem chtěla svým dnešním povídáním říci. Autor je součástí díla.

M. (Ne, 22. 11. 2020 - 10:11)

S tvým názorem souhlasím.

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 10:11)

Napal, já vím, snad ještě ve Vídni? No cover verze čehokoli jsou fajn, obzvlášť ty rockerské, otázka je, kolik procent se dá pak přisuzovat předloze.

Návštěvník (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

A jací zloduši napsali Ruskou, Americkou a Sovětskou hymnu, že jsi je zatratila?

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Díky za otázku. V případě hymny nejde pochopitelně o to kdo ji napsal, ale čemu sloužila. Ta sovětská Союз нерушимый республик свободных...
Сплотила навеки Великая Русь....vznikla na objednávku Stalina za 2ww. Americká jsem uvedla jako rovnováhu k sovětské, neb US není nic lepšího morálně než dnešní Rusko. ....Ale nechci se vykecávat, tak jen takto krátce....mé názory jsou na Doktorce mnohorát omílané...

Pils (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

No tak tohle je vyjádřeno dokonale! Jen ty Alexandrovce jsem nikdy moc nevnímala, takže nemám názor.

Návštěvník (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Pilsnerko, nepopletla se ti ruská a sovětská hymna? Jak si psala s tím hokejem.....

lalla1 (Ne, 22. 11. 2020 - 09:11)

Zkus si je najít na you tube, skvělé verze nejen ruských ale i českých lidovek, árie z oper, jako opravdu úcta. A já je bavíc nikdy nezažila osobně na rozdíl od naší Filharmonie, což je banda povýšeneckých, arogantních blbů...

Pils (Ne, 22. 11. 2020 - 08:11)

Aleši, ty mě dojímáš! Jo, moc krásně to napsala.

Reklama

Přidat komentář