Reklama

Důchod-forma chudoby ?

Ilona (Ne, 23. 11. 2008 - 17:11)

Jak tam někdo píše, že to není možné, že má maminka tak malý důchod ? Mě je 55 let, takže do důchodu kousek, jsem v část. ID. Přivydělávat si nemůžu, přestože posudková komise si to myslí naopak. U nás v místě prac. příležitosti vůbec nejsou, dojíždět nikam nemohu, ty zdrav. problémy tady opravdu jsou. Jsou podle mě na plný ID, ale to víte, u komise koukají, každému to pokud možno sebrat. K ČID by se tedy mělo pracovat, aby posledních 5 let nějak "přiskočily" % na důchod. Pokud nepřiskočí, budu mít to, co mám teď, čili 5800 Kč. Co s tím zmůžu a jak dále? Věřte, že někdy mě to děsí, jak to se mnou bude. Zatím jsme s manželem na to dva, ale co bude jednou dál?'

Mladý satyr (Ne, 23. 11. 2008 - 17:11)

Někteří chlapi utíkají za mladší, ale ještě více žen utíká za prachatějším. Navíc ženská si radši vezme alkoholika, který celou výplatu prochlastá, než invalidního důchodce, který i z toho mála dokáže ušetřit.'

Richardovi - sa (Ne, 23. 11. 2008 - 17:11)

Víte Richarde, když se žena vdává, nemůže vědět, že ten, koho miluje, se po letech změní třeba v alkoholika nebo ho postihne syndrom ujíždějícího vlaku a on po dvaceti letech vymění manželku za nový, neopotřebovaný model - mladou kočku. To jste si nevšiml, jak často se to děje ? Můžete se milovat a z lásky vzít a plodit děti ... a stejně se to změní. Chlapi odchází často. Nikdy nemůžete vědět nic dopředu. NIKDY. A mít děti, až bude žena zajištěná ? To bych já je měla touto dobou - a přitom staršímu je 19 let a mladšímu 14 let. Brali jsme se s mužem před revolucí, měli oba holé zadky a byli právě tak dobří, že jsme vše ustáli. Jsme spolu dvacet let. Takže se mně problém matek samoživitelek netýká, ale vidím osudy kolem sebe. Mimo jiné v souvislosti se svou profesí píšu i návrhy na rozvod, vesměs je podávají ženy, když už není vyhnutí. Ženy, které nechtějí žit v manželském trojúhelníku a být jen služky pro muže, až se uráčí vrátit od milenky, ženy fyzicky a psychicky týrané, ženy alkoholiků - ty všechny měly předvídat ? Člověk se v životě i mění, nemyslíte ? A jak si má vytvořit zázemí a až poté plodit děti v této zemi žena pracující za pár korun na páse ve fabrice ? Každá nemůže být vysokoškolačka nebo podnikatelka. Potřebujeme i lidi manuálně pracující a dělníci jsou u nás mizerně placení. Vidím ty ženy kolem sebe, slyším jejich životní příběhy. Taková matka samoživitelka vychovávajcí sama dvě nebo tři děti, je pro mně mnohdy hrdinka. Smutné je i to, jak mnozí otcové na začátku kolem rozvodu řvou, jak chtějí vídat děti a jak brzy je tato potřeba opouští a nakonec na dítě nedají ani korunu a začínají soudní tahanice .... nepřála bych Vám takové životní situace, jaké tyto ženy řeší, zažívat. Romana.'

Martin (Ne, 23. 11. 2008 - 16:11)

Ja neviem ale mne dochodci nepripadajú až tak úboho. My s manželkou máme o tretinu menší mesačný príjem do rodiny ako svokrovci dochodok. A plat nám nikto nevalorizuje ako dochodky.'

Radek (Pá, 25. 1. 2008 - 22:01)

Richarde musím se Ti přiznat,že své matce pomáhám.Jinak by to snad ani nešlo.Nedokážu si ale představit,že by ji pomohl stát,kdyby byla úplně sama a žádného syna neměla.S takovým názorem může přijít snad jen ignorant ze sociálky.'

Richard (Pá, 25. 1. 2008 - 21:01)

Ano, zapomněl jsem napsat, že můj názor se netýká vdov.
Mohl zde psát romány na téma, kdy to bylo všem okolo jasné, jak to dopadne, jenom ona dotyčná si myslela něco jiného.'

samo~ivitelka (Pá, 25. 1. 2008 - 21:01)

a richarde,to každej ví předem,že ten chlap bude hajzlík?nebo že si pořídí ženská za svobodna dítě?co když chlap umře?To přece nejde bagatelizovat.Já jsem normální žena v letech a potkalo mě takový štěstí,to jsem ho měla dopředu předvídat?ale tohle sem nepatří,otázka zěla úplně jinak.'

Budouciduchodce (Pá, 25. 1. 2008 - 21:01)

Cesko, tak jako vsechny evropske zeme, ma problem se starnoucim obyvatelstvem. V Evrope a v Japonsku se rodi malo deti, prodluzuje se vek, pribyvaji duchodci a ubyva pracujicich, kteri financuji jejich duchody. To muzeme volit Paroubka, nebo KCSM, ale to tenhle problem nevyresi. Pokud se neco nezmeni, zeme jako Cesko budou bankrot. Proto je nutne co nejdriv zvysit duchodovy vek, podporit zvyseni porodnosti, nebo zvysit imigraci, coz je ale pro Cechy neatraktivni reseni, protoze ta imigrace by musela byt z "barevnych" zemi, vcetne zemi muslimskych, coz by vedlo k problemum, ktere vidime ve Francii, UK, Holandsku, Spanelsku a dalsich zemich s velkym poctem muslimskych imigrantu.

Richard (Pá, 25. 1. 2008 - 21:01)

Já jsem vůbec nepsal o nějakém zabíjení dětí, co se mi to snažíš podsouvat? Já jsem nekompromisní zastánce odpovědnosti člověka za svůj osud, pokud se mu nestane úraz nebo vážně neonemocní. A k tomu patří i odpovědný výběr partnera, mít děti až na to mám atd. atd. Můžeme zvesela na toto téma diskutovat.'

samoživitelka (Pá, 25. 1. 2008 - 20:01)

milý Richarde,ty si myslíš,že samoživitelkou se ženská stane tím,že myslí jedinou věcí,vrzne si s někým,má dítě a je sama?A co třeba samoživitelka,kterou opustil chlap,ta před tím normálně žila,to má svý dítě utratit?
Jinak se přikláním k názorům,že se má rodina postarat,pokud ten člověk nemůže a rodinu má.Já teda jsem ta samoživitelka,která poslala chlapa do háje,protože jí nedával ani korunu a ještě z ní tahal peníze.Mám se dobře,dostávám rodičovský příspěvek a abych se uživila,přivydělávám si,nesedím na zadku,nečekám,kdo mi co dá.Práce i pro ženský s dětma je dost,jen nesmi být člověk pohodlný.Jako dřívější OSVČ vím,že mi nikdo nic nedá,stát spíše příjmy očekává od lidí,takže se starám,abysme měli do úst.A mé dvě velké děti brigádničí a dávají mi na živobytí.Žijí v mém bytě tak musí přispívat,dokonce si myslím,že by jim to taky stát mohl nařídit,aby se o svou matku na MD postaraly,pokud mají příjmy.Bohužel,přece kvůli tomu malý dítě nezabijem.Pane Richarde.'

Karel (Pá, 25. 1. 2008 - 20:01)

Výše jsou uvedené dva rozumné názory. Starší generace už s tím nic neudělá (a myslet si, že jiná vláda bude štědřejší, je iluzorní). Ti mladší si musí na důchod spořit. Podle socio-ekonomických rozborů bude výše důchodů v dohledné době (cca 20 let) činit 30% průměrné mzdy. Nezbývá, než se na to připravit. Leckdo namítne, jak? Na tuto otázku si musí každý odpovědět sám.'

Návštěvník (Pá, 25. 1. 2008 - 20:01)

mimochodem zákon o rodině §87 toto řeší'

Richard (Pá, 25. 1. 2008 - 20:01)

A co Ty Radku, jak ty se díváš na možnost, že matce pomůžeš a třeba ji část léků zaplatíš? Nemyslíš, že by stát měl pomáhat až třeba bude maminka opravdu sama na světě?
Já nechci být hrubý, ale každý jenom očekává, co mu stát všechno má dát, ale vlastní rodina nějak tyto potřeby nemá. To samé samoživitelky - budou všude psát, jak to mají těžké. Ano, mají, ale některé hlavně myslí tou jedinou věcí a pak fňukají.'

Návštěvník (Pá, 25. 1. 2008 - 20:01)

je to hloupé, ale takhle malý důchod může mít několik důvodů:
málo odpracovaných let/ze kterých se důchod vypočítává/
malý příjem pro výpočet důchodu
Nezbývá vám, jako synovi nic jiného, než mamince finančně vypomáhat/ostatně máme na to i zákon./'

Radku, (Pá, 25. 1. 2008 - 19:01)

do voleb je třeba vydržet, potom skončí ODS v propadlišti dějin a vše se v dobré obrátí!'

Radek (Čt, 24. 1. 2008 - 19:01)

Dobrý den ?
Rád bych se svěřil se svým poznatkem o finanční podpoře lidí,kteří celý život pracovaly,vychovávaly děti a věřili systému,který se o ně měl postarat až jim bude nejhůř.Mám maminku,které je 68 let.Je zdravotně postižená srdeční chorobou a její jediný příjem je 5990 Kč.Matka si musí nakupovat léky za které utratí přibližně 1500 Kč,náklady na bydlení má 4300 Kč.Rozhodl jsem se tedy,že s ní navštívím odbor sociální podpory.Nestačil jsem se divit,když mi značně korumpulentní pracovnice úřadu vysvětlovali částku životního minima 3500 Kč.Matka prý na nic nárok nemá,snad jen si může zkusit příspěvek na bydlení.Chápu,že když se bude stát chovat sociálně bude jeho rozvoj pomalý.Musej ale tuto situaci odnášet lidé,kteří si již pomoci nemohou ? A co naši politici,kteří raději narvou třista miliard černoprdelníkům.A náš zdravotní systém ? Je zřejmě zařízen tak,aby nemohoucí lidé,kteří nechtěj umřít přirozenou cestou chcípli hlady. Nebude zpoplatněné i právo na život ?Jsem zvědavý,jak dlouho se Češi budou chovat jako stádo ovcí,které se nechává kopat do prdele ?'

Reklama

Přidat komentář