Reklama

Gamblerství

Noo (So, 5. 12. 2020 - 01:12)

1200

Noo (So, 5. 12. 2020 - 01:12)

512

Hanz (Čt, 3. 12. 2020 - 04:12)

Mam jednu radu, pro vsechny co chteji s touhle zavislosti skoncovat. Spousta z vas si mozna bude myslet, ze je to blbost a zbytecne radikalni vec, ale kazdy kdo z tim ma zkusenosti vi jak radikalni dusledky muze gambling mit. Jsem si jisty, ze me by nic jineho nez toto od hrani neodvedlo.Clovek proste musi zit nekde, kde prilezitosti ke gamblingu NEJSOU.To se samozrejme snadneji rekne nez udela, ale jsou takova mista.Pro me takhle fungujou USA, kde je mimo AC, Vegas a podobnych mist gambling nelegalni a takovy pako, abych si v patek koupil letenku kvuli tomu abych mohl o vikendu prohrat prachy zase nejsem. Takovych zemi je vic a pokud jste mladi a nemate zadne ultra zavazky, vyplati se to udelat, nez celej zivot bojovat s touhle nejdrazsi ze vsech zavislosti v miste, kde jsou v kazde ulici 3 herny nebo hospody s automatama.Problem je , ze lidi, ktery se s tim osobne nesetkali a neposralo jim to zivot si vubec neuvedomujou, jak tahle legalni vec ohrozuje spolecnost. Pokud by se takovy story jako v tyhle diskusi objevovaly i jinde, treba by se prostredi stalo priznivejsim. V Cechach se to takhle moc nedela a lidi jeste nepochopili, ze zamestnanci statu jsou placeni aby jim slouzili. VErim, ze by melo sanci obcanske zdruzeni, ktere by tlacilo na politiky aby gambling aspon omezili, kdyz uz ne zakazali nebo aspon jeste vic zdanili aby se aspon cast tech penez vracela zpet do systemu. Malokdo vi, ze i meststi urednici maji pravo to zakazat mistne vyhlaskou. Je ale potreba vyvijet tlak.Kdyby (tusim) Lenka uverejnila svuj pribeh formou otevreneho dopisu v novinach, spolu s vyzvou, aby se prislusni cinitele snazili veci vyresit, treba by se nasel nekdo, kdo by to udelal (kdyz uz ne z idealismu, tak aspon pro zisk vlastniho politickeho kapitalu).Preju pevnou vuli vsem.Abstinujici gambler

Neo (Čt, 3. 12. 2020 - 07:12)

Ale herny jsou to nejmenší zlo ,já ujel a myslím si že hodně lidí ujíždí na internetovém hazardu,nikam nejdeš nikdo tě nevidí peníze převedes během pár sekund a taky prohrajes

Nosajan (Čt, 3. 12. 2020 - 09:12)

Přesně tak, souhlasím. Říkal jsem si, ze me to nebude bavit, herna je herna,ale bohužel sem si na tom taky zahral a ne málo.

Andy (Čt, 3. 12. 2020 - 04:12)

Milá Lenko,dnes ráno jsem si přečetla Tvou zprávu a je mi to tak hrozně líto. Tvůj přítel se s tím tak skvěle "popral", bylo vidět, že si uvědomil závažnost celé téhle zpropadené závislosti. Rozhodl se s tím bojovat a pak přijde takováhle rána! Nevím přesně, co v minulosti provedl (ale umím si představit, co tito lidé v zoufalství získat peníze na hru a dluhy, neváhají udělat...) a za co ho tedy zatkli. Není ještě nějaká naděje? Nebo je to hodně zlé? Tolik mě to mrzí a právě proto, že se Tvůj přítel tolik snažil. To není fér. Celá tahle PROKLETÁ závislost mě ničí. A naši zákonodárci nejsou schopni s tím cokoliv udělat. Copak jsou opravdu všichni tak zabednění, že tuhle hrůzu (provoz hracích automatů) mohou tolerovat? Přemýšlím o tom každý den, když se procházím Prahou. Herna na každém rohu, kdybys to třeba viděla tady v Holešovicích... škoda mluvit!!! Kdyby člověk měl moc něco s tím udělat. Ale co pár takových zoufalých příbuzných gamblerů zmůže? Kdysi jsem napsala dopis nějakému poslanci a myslíš, že mi odpověděl?? Leni, umím si představit, jak je Ti hrozně! Hrozně bych Ti chtěla pomoci, ale nevím, jak. Je to hrozná bezmocnost:o( Prosím Tě, drž se. A taky si myslím, že pokud má Tvůj přítel jasno (a psala jsi, že ano - že mu hospoda a hraní už nic neříká - mimochodem, co bych za to dala, kdyby to tak bylo i v případě mého přítele), tak při něm nadále stůj. Opravdu nevím, jak vážné to je. Ale on se rozhodl s hraním přestat, odjel se léčit, urovnal si věci v halvě a začal znovu. Bohužel se teď vrátilo něco z té hrozné hráčské minulosti. Je to hrozné, je to neuvěřitelné, ale stojí za to při něm nadále stát. Možná bude potřebovat Tvou podporu teď ještě víc. Jiné by to asi bylo, kdybys věděla, že se té závislosti nezbavil, že pořád hraje. To by asi nemělo cenu. Tohle je ale jiné. Prosím, zkus to. Vím, že to bude peklo, pokud ho třeba opravdu odsoudí. Ale on si zaslouží šanci. Takhle to cítím já. Jinak tuhle rubriku pořád sleduji, ale o tom našem příběhu už sem psát dál nechci. Bohužel to není z důvodu, že by se to lepšilo (to bych sem naopak napsala hrozně ráda)...Leni, držím Ti a Tvému příteli moc pěsti!! Připadá mi, že vy dva to zvládnete, vaše přípspěvky na mě tak působily! Myslím na vás!!!Andy

Milada (So, 12. 12. 2020 - 03:12)

Andreo, jak to u Vás vypadá? Díky.

BIKER (Čt, 3. 12. 2020 - 00:12)

A co už, je to všechno mrdat

BIKER (Čt, 3. 12. 2020 - 00:12)

Vylizte si prdele

BIKER (Čt, 3. 12. 2020 - 00:12)

Kamil tebe se pamatuji, ses na tom ještě dobře, drze se chlape. Ja padl na úplné dno. Všechen majetkem v haji, dluhy obrovské a z nájmu jsem dostal pred dvěma dny vyhazov. Neplatil jsem. Kamarád me nechává bydlet u sebe, ale max do konce týdne. Pak je asi definitivně po všem. Seru na vás všechny, k čemu to bylo zde diskuse!! Nevěřím ze nehrajete, hrajete, ale nepadáte úplně na hubu, ale ono to prijde. Cajk a doprdele cajk

Jajaapaja (St, 2. 12. 2020 - 07:12)

Je to těžký boj, ale občas člověk chybu udělá, důležité je v tom nepokracovat, Kamile, ty jsi to zvládl, podívej se na Bikera jak dopadl!

Papaja (Út, 1. 12. 2020 - 22:12)

Kamile,připrav se,že tě tu budou napadat různé ztracené existence.na tvých příspěvcích je vidět nadhled a myslím si,že tuhle situaci ustojis narozdíl od Davida, ktery už na začátku měsíce je bez elektřiny jak tu výše psal

Kamil (Út, 1. 12. 2020 - 20:12)

Dobrý večer anonyme,
tak je můj "Velký den" a nic jsem nevadil ;) nakoupil jsem nějaké dárky na Vánoce :-)

Neo - děkuju za podporu ;-) 3,5 roku jsem vedl spokojený život bez gamblu - zažil spoustu hezkých věci, poznal spoustu nových lidí a nevsadil jediný tiket :-/ bohužel pak jsem selhal :-/
...jak píšeš, všichni kdo jsme se s gamblem potkáme, tak máme v sobě tyhle "vzorce chování" zakódované :-/ ale mám pocit, že po těch 3,5 letech "správného života" není až tak těžké výhybku přehodit do toho "správného módu" :-) asi by bylo mnohem těžší, kdybych 3,5 roku hrál a řekl, "teď hrát přestanu" :-/

Tech prvních čtrnáct dní bylo náročných - měl jsem výčitky svědomí, nadával jsem si, co jsem to udělal, přemýšlel jak ty peníze vyhrát zpátky...a pak najednou přišel zlom a den ode dne jsem se cítil zase jako před recidivou. :-)
Samozřejmě, že je rozdíl mít na účtu "dvestetisicovy polštář" a mít tam cca 30 tisíc před Vánoci, kdy určitě budou výdaje :-/
...ale co, poslední dobou jsem měl dobré vyplaty, tak peníze zase budou, stací nehrát ;-) horší by bylo, kdybych neodolal "bažení", akcie prodal, opět prohrál a přišel o všechno, co jsem během té h 3,5 let vydělal. :-/

Anonyme - o moje světlo se bát nemusíš...své účty platím pravidelně a v čas, mám novée vybavený byt a nemyslím si, že budu měsíc bez elektřiny :-) ...jak jsem psal prvně - čekal jsem podobné reakce anonymu, kdy mě budou obviňovat, že jsem David, že jsem fake, budou mít radost z mě recidivy :-) ale je mi to fuk, je to jen můj boj :-)

Hezký večer vsem

A co... (Út, 1. 12. 2020 - 14:12)

Co dodat, někteří vědí, ze věděli jak to bylo. No, Kamile to je prcka, co:-)))

K (St, 2. 12. 2020 - 19:12)

Běžte se vysrat prasata.

Bunda (St, 2. 12. 2020 - 22:12)

Buď dobrý :-)

Neo (Út, 1. 12. 2020 - 12:12)

To se zas sešlo někdo tu dá smysluplný příspěvek a hned je tu banda ironických hňupů ,taky jsem přemýšlel co to bude za den když prvního nechodí výplata ,Kamile je to na celý život jednou na to sáhneš a roztočiš se znova abstinence je v tahu ,mozek najede na koleje které jsou hluboko v tobě

:) (Út, 1. 12. 2020 - 09:12)

Davídku, my a ani Kamil za to nemůžeme,že nemáš na elektřinu. Doufám, že máš pytel rýže

Anonymní pisatel (Út, 1. 12. 2020 - 02:12)

Okay Kamile, za měsíc napiš, ja budu bez světla, tak konce měsíce uz budeme vidět, viď :-)

Anonym (Út, 1. 12. 2020 - 08:12)

Já nevím proč necháte Kamila na pokoji, píše rozumne. To je jen tvůj problém, že nemáš na elektriku.

Reklama

Přidat komentář