Reklama

Moje máma a Vánoce

No vidíte, (Po, 2. 12. 2013 - 08:12)

Já jsem letos v březnu o maminku přišel..... Na loňské vánoce se jí udělalo špatně a už jí nikdo nepomohl. Je mi hrozně smutno. Stýská se mi po ní, chybí mi. Každý 24.12. jsem trávil až do roku 2012. A při večeři jsem pronášel přípitek: abychom se zase příští rok ve zdraví sešli. Bohužel, pro rok 2013 už se to nesplní. Život se mi moc nepovedl, zůstal jsem sám. Nikdy jsem si nedovedl představit, že by některý z rodičů odešel. Vánoce, či jiné svátky pro mě už nebudou. I když mám příbuzné. Každou neděli a sobotu chodím mamince už jenom zapálit svíčku na hřbitov. A když je vítr, jako bych ji slyšel..."No to je dost, že sis našel na mě čas". Je mi smutno po každé návštěvě, chce se mi brečet. A také hodnotí, asi jsem měl některé věci dělat jinak. Zdravím všechny.

! (Ne, 1. 12. 2013 - 12:12)

Bych za to dala mít rodiče...Jak to dostanu zpátky? Nechápu.

Co (Ne, 1. 12. 2013 - 11:12)

Bych za to dala mít rodiče u sebe , na Vánoce , holka,,ani nevíš jak to dostaneš zpatky ,

Jana (Út, 26. 11. 2013 - 10:11)

Dobrý den, prosím poraďte,...Vánoce jsou něčím výjimečné. A vy máte právo je strávit tak, aby pro vás byly nezapomenutelné. Ano, všichni jednou budeme staří, ale třeba moje babička tráví raději Vánoce sama. A pokud se vaše matka o sebe nestará, když je u vás, tak to je opravdu otrava a Vánoce tím zkazí všem. Dejte mamince najevo, že ji máte ráda, ale pak se věnujtě manželovi a dětem.

Eva (So, 23. 11. 2013 - 21:11)

Jo a to že si dojde, byť 6x je super, představ si, že by nedošla...

Eva (So, 23. 11. 2013 - 21:11)

Dobrý den, prosím poraďte,...Jeden den asi budeš muset přežít. A když si jí domů nevezmeš, tak budeš mít stejně výčitky, a máma Ti za čas umře (jakože každého to čeká a 70-letého tím dřív) a pak ti to bude líto. Já mám taky naše na vánoce, dědek je děs, ale když si představím, že by třeba zítra umřeli, tak se prostě překonám. Buď ráda, že jí nemáš doma každý den. Držím palce a vydrž, event. už ráno načni lahvinku vína.... :-)

Marcela (So, 23. 11. 2013 - 19:11)

Dobrý den, prosím poraďte,...Dovoluji si jednu radu, promítněte si že jednou i takto o Vás budou losovat Vaše děti, který vás bude trpět o vánocích. Všechno co jednou z huby vypustím už nikdy zpátky nevtáhnu.

! (Pá, 22. 11. 2013 - 19:11)

Ja o vanocich budu sama a...Já taky. resp, jen já, děti a můj muž. Co já bych za to dala mít u sebe matku, byť senilní! Vánoce nesnáším, být na svátky jen my a bez rodičů :-(

Sama (Pá, 22. 11. 2013 - 15:11)

Ja o vanocich budu sama a preziju.

Irena (Pá, 22. 11. 2013 - 14:11)

Nikdo by neměl být o...asi je to pravda, i když...o co jsou vánoce jiné než každý jiný den a hlavně asi víkend..osamělý senior přes týden má aktivity typu lékař, nákup, procházka s kamarádkou. Ale o víkendu třeba kamarádka je s rodinou a v tu chvíli ten osamělý, který má třeba děti v jiném městě strádá.
Jasné, že o vánocích je to víc nostalgické. Takže nenechávat samotné svoje blízké je asi správné, ale taky se to dá udělat tak, že jsou jen na jeden den a druhý den jedou zase domů nebo k dalšímu příbuznému.
UF..nechci být stará ..a na obtíž

Jája (Pá, 22. 11. 2013 - 14:11)

Nikdo by neměl být o vánocích sám.

Pája (Pá, 22. 11. 2013 - 14:11)

Jarko, nenechte si ničit vánoce. Je potřena maminku naučit, aby je trávila sama jako spousta soběstačných seniorů. Začněte s tím už letos, nebo budete otráveni všichni.
Navštivte mamku na štědrý den, přivezte jí dárky a třeba si s ní naplánujte na nějaký vánoční svátek výlet i s obědem, nebo nějakou aktivitu u vás doma s rodinou. Řekni jí, že štědrý den byste chtěli strávit jen vy a děti v úzkém kruhu.
Je to velmi citlivé téma, ale pokud je mamka rozumná, tak to přeci pochopí.

My máme napřáklad zvyk, že štědrý den ma oběd bereme rodiče k nám a bratr je bere na večeři (ale on s nimi bydlí ve větším domě, takže naši vlastně spí u sebe doma).

Jarka 38 (Po, 18. 11. 2013 - 15:11)

Dobrý den, prosím poraďte, jak se zachovat, abych nevypadala, jako nevděčná dcera. V rychlosti popíši moji situaci. Jsme 2 sestry (já 38 let 2 děti manžel a sestra 43 let 1 dítě manžel (obě žijící v Praze). Moje matka 72 let, vdova, žijící 60 km od Prahy, Vdovou je 15 let. Každý rok se ses setrou střídáme, která si ji vezme na Vánoce. Je to hrozné, co napíši, ale maminka už má svoje "mouchy". V noci chodí cca 6 x na záchod, (vím, že za to nemůže) před mým manželem chodí "neupravená, neoblečená, bez zubů :-)...." Zkrátka Vánoce, kdy matku mám u sebe jsou takové, že manžel raději není doma... kluci také ne, raději někde trajdají. Navíc matka si umínila, že chce být jedině u mě, u sestry to není "ono"... Mám jí ráda, je to máma, ale jak slušně říct, že si chci užít Vánoce jen se svou rodinou? Navíc ona je docela slušná "citová vyděračka" ... takže nejdřív slyším, že chce být u mě, pak zase slyším, že nechce obtěžovat a bude sama....... nevím, co dělat :-(

Lenka (Po, 16. 11. 2015 - 08:11)

já jsem mamce dávala k narozeninám balíček od nuspring.cz Byla to kosmetika proti vráskám a moc si to pochvalaovala

dani (Ne, 15. 11. 2015 - 23:11)

ahoj, opět řeším, čím mamku podarovat. Říkala jsem si, že by možná nebyl špatný nějaký kosmetický balíček... Co myslíte?

Valentyna (Pá, 9. 1. 2015 - 14:01)

Nikdo by neměl být o...Maminku na Vanoce muzete poslat do wellnesu pro senjory...
Moc vam bude vdecna...

Reklama

Přidat komentář