Reklama

Gamblerství

Nosajan (Čt, 3. 12. 2020 - 09:12)

Přesně tak, souhlasím. Říkal jsem si, ze me to nebude bavit, herna je herna,ale bohužel sem si na tom taky zahral a ne málo.

Andy (Čt, 3. 12. 2020 - 04:12)

Milá Lenko,dnes ráno jsem si přečetla Tvou zprávu a je mi to tak hrozně líto. Tvůj přítel se s tím tak skvěle "popral", bylo vidět, že si uvědomil závažnost celé téhle zpropadené závislosti. Rozhodl se s tím bojovat a pak přijde takováhle rána! Nevím přesně, co v minulosti provedl (ale umím si představit, co tito lidé v zoufalství získat peníze na hru a dluhy, neváhají udělat...) a za co ho tedy zatkli. Není ještě nějaká naděje? Nebo je to hodně zlé? Tolik mě to mrzí a právě proto, že se Tvůj přítel tolik snažil. To není fér. Celá tahle PROKLETÁ závislost mě ničí. A naši zákonodárci nejsou schopni s tím cokoliv udělat. Copak jsou opravdu všichni tak zabednění, že tuhle hrůzu (provoz hracích automatů) mohou tolerovat? Přemýšlím o tom každý den, když se procházím Prahou. Herna na každém rohu, kdybys to třeba viděla tady v Holešovicích... škoda mluvit!!! Kdyby člověk měl moc něco s tím udělat. Ale co pár takových zoufalých příbuzných gamblerů zmůže? Kdysi jsem napsala dopis nějakému poslanci a myslíš, že mi odpověděl?? Leni, umím si představit, jak je Ti hrozně! Hrozně bych Ti chtěla pomoci, ale nevím, jak. Je to hrozná bezmocnost:o( Prosím Tě, drž se. A taky si myslím, že pokud má Tvůj přítel jasno (a psala jsi, že ano - že mu hospoda a hraní už nic neříká - mimochodem, co bych za to dala, kdyby to tak bylo i v případě mého přítele), tak při něm nadále stůj. Opravdu nevím, jak vážné to je. Ale on se rozhodl s hraním přestat, odjel se léčit, urovnal si věci v halvě a začal znovu. Bohužel se teď vrátilo něco z té hrozné hráčské minulosti. Je to hrozné, je to neuvěřitelné, ale stojí za to při něm nadále stát. Možná bude potřebovat Tvou podporu teď ještě víc. Jiné by to asi bylo, kdybys věděla, že se té závislosti nezbavil, že pořád hraje. To by asi nemělo cenu. Tohle je ale jiné. Prosím, zkus to. Vím, že to bude peklo, pokud ho třeba opravdu odsoudí. Ale on si zaslouží šanci. Takhle to cítím já. Jinak tuhle rubriku pořád sleduji, ale o tom našem příběhu už sem psát dál nechci. Bohužel to není z důvodu, že by se to lepšilo (to bych sem naopak napsala hrozně ráda)...Leni, držím Ti a Tvému příteli moc pěsti!! Připadá mi, že vy dva to zvládnete, vaše přípspěvky na mě tak působily! Myslím na vás!!!Andy

Milada (So, 12. 12. 2020 - 03:12)

Andreo, jak to u Vás vypadá? Díky.

BIKER (Čt, 3. 12. 2020 - 00:12)

A co už, je to všechno mrdat

BIKER (Čt, 3. 12. 2020 - 00:12)

Vylizte si prdele

BIKER (Čt, 3. 12. 2020 - 00:12)

Kamil tebe se pamatuji, ses na tom ještě dobře, drze se chlape. Ja padl na úplné dno. Všechen majetkem v haji, dluhy obrovské a z nájmu jsem dostal pred dvěma dny vyhazov. Neplatil jsem. Kamarád me nechává bydlet u sebe, ale max do konce týdne. Pak je asi definitivně po všem. Seru na vás všechny, k čemu to bylo zde diskuse!! Nevěřím ze nehrajete, hrajete, ale nepadáte úplně na hubu, ale ono to prijde. Cajk a doprdele cajk

Jajaapaja (St, 2. 12. 2020 - 07:12)

Je to těžký boj, ale občas člověk chybu udělá, důležité je v tom nepokracovat, Kamile, ty jsi to zvládl, podívej se na Bikera jak dopadl!

Papaja (Út, 1. 12. 2020 - 22:12)

Kamile,připrav se,že tě tu budou napadat různé ztracené existence.na tvých příspěvcích je vidět nadhled a myslím si,že tuhle situaci ustojis narozdíl od Davida, ktery už na začátku měsíce je bez elektřiny jak tu výše psal

Kamil (Út, 1. 12. 2020 - 20:12)

Dobrý večer anonyme,
tak je můj "Velký den" a nic jsem nevadil ;) nakoupil jsem nějaké dárky na Vánoce :-)

Neo - děkuju za podporu ;-) 3,5 roku jsem vedl spokojený život bez gamblu - zažil spoustu hezkých věci, poznal spoustu nových lidí a nevsadil jediný tiket :-/ bohužel pak jsem selhal :-/
...jak píšeš, všichni kdo jsme se s gamblem potkáme, tak máme v sobě tyhle "vzorce chování" zakódované :-/ ale mám pocit, že po těch 3,5 letech "správného života" není až tak těžké výhybku přehodit do toho "správného módu" :-) asi by bylo mnohem těžší, kdybych 3,5 roku hrál a řekl, "teď hrát přestanu" :-/

Tech prvních čtrnáct dní bylo náročných - měl jsem výčitky svědomí, nadával jsem si, co jsem to udělal, přemýšlel jak ty peníze vyhrát zpátky...a pak najednou přišel zlom a den ode dne jsem se cítil zase jako před recidivou. :-)
Samozřejmě, že je rozdíl mít na účtu "dvestetisicovy polštář" a mít tam cca 30 tisíc před Vánoci, kdy určitě budou výdaje :-/
...ale co, poslední dobou jsem měl dobré vyplaty, tak peníze zase budou, stací nehrát ;-) horší by bylo, kdybych neodolal "bažení", akcie prodal, opět prohrál a přišel o všechno, co jsem během té h 3,5 let vydělal. :-/

Anonyme - o moje světlo se bát nemusíš...své účty platím pravidelně a v čas, mám novée vybavený byt a nemyslím si, že budu měsíc bez elektřiny :-) ...jak jsem psal prvně - čekal jsem podobné reakce anonymu, kdy mě budou obviňovat, že jsem David, že jsem fake, budou mít radost z mě recidivy :-) ale je mi to fuk, je to jen můj boj :-)

Hezký večer vsem

A co... (Út, 1. 12. 2020 - 14:12)

Co dodat, někteří vědí, ze věděli jak to bylo. No, Kamile to je prcka, co:-)))

K (St, 2. 12. 2020 - 19:12)

Běžte se vysrat prasata.

Bunda (St, 2. 12. 2020 - 22:12)

Buď dobrý :-)

Neo (Út, 1. 12. 2020 - 12:12)

To se zas sešlo někdo tu dá smysluplný příspěvek a hned je tu banda ironických hňupů ,taky jsem přemýšlel co to bude za den když prvního nechodí výplata ,Kamile je to na celý život jednou na to sáhneš a roztočiš se znova abstinence je v tahu ,mozek najede na koleje které jsou hluboko v tobě

:) (Út, 1. 12. 2020 - 09:12)

Davídku, my a ani Kamil za to nemůžeme,že nemáš na elektřinu. Doufám, že máš pytel rýže

Anonymní pisatel (Út, 1. 12. 2020 - 02:12)

Okay Kamile, za měsíc napiš, ja budu bez světla, tak konce měsíce uz budeme vidět, viď :-)

Anonym (Út, 1. 12. 2020 - 08:12)

Já nevím proč necháte Kamila na pokoji, píše rozumne. To je jen tvůj problém, že nemáš na elektriku.

Kamil (Po, 30. 11. 2020 - 21:11)

Ty brďo, dlouho jsem přemýšlel proč má být zítra můj "velký den" ;-)

Pevně věřím, že se mylis a s novým měsícem sázet nezačnu (jestli jsi narážel na tohle) ;-)
...cítím se teď dobře, vyrovnane a bazení žádné nepociťuji. :-)

Ale uvidíme co nám budoucnost přinese...:-) Na konci měsíce dám vědět, okay? ;-)

Anonymní pisatel (Po, 30. 11. 2020 - 16:11)

Krásný Kamile, jen co je pravda. Každopádně zítra je Tvůj velký den a ty víš proč...

Kamil (Po, 30. 11. 2020 - 01:11)

Snad čtrnáct dní se mě drželo docela silné "bažení" - lákalo mě - "prodej nějaké akcie, večer vsaď tohle...přeci nemůžeš vždycky prohrát...teď už to vyjde...druhý den nakoupíš akcie zpět, budeš mít zpátky i své peníze a Svět bude zase krásný, bude to takové jakoby se nic nestalo..." Vždycky jsem měl i vytipovaný zápas, v průběhu dne jsem koukal na cenu akcií - kolik jakých a za kolik bych musel prodat, abych měl potřebnou sumu na sázku a rozhodoval jsem se, zda do toho jít nebo ne. A večer jsem zápas sledoval a doufal, že by to nedopadlo jak jsem předtím tipoval. Po pravdě - snad jen jednou to dopadlo jak jsem předpokládal, jinak by to vždy byla jen další prohra (když už to vypadalo, že by ten můj under v pohodě vyšel, tak to skončilo remízou a po prodloužení bych neměl nárok) :-D
--------------------
...a pak se to najednou nějak po těch čtrnácti dnech "zlomilo" a den ode dne se moje mysl tak nějak začala projasňovat a cítil jsem čím dál větší zklidnění. Už jsem nepřemýšlel jak dostat peníze zpět, přestal sledovat kurzovou nabídku a hledat "vhodnou příležitost", přestal sledovat výsledky / zda by to vyšlo nebo ne, přestal přemýšlet nad prodejem akcií. Zase jsem se vrátil ke svému životu před recidivou - měl jsem radost s času stráveného s přítelkyní, z návštěvy kamaráda, popovídání s kamarádkou, apod. Samozřejmě, že ty prohrané peníze mě mrzí (nebylo to zrovna málo peněz), ale překvapivě dobře jsem se od toho dokázal odprostit (poslední dobou jsem neměl špatné výplaty - poslední dvě byly 80 tisíc, 50 tisíc), takže pokud nebudu dál hrát, tak peníze zase vydělám... :-)
A psychicky? zezačátku jsem měl výčitky svědomí, jak kdybych byl největší "hajzl", který naprosto zklamal. Mrzelo mě, že jsem vydržel 3,5 roku nehrát a pak jsem to všechno zahodil - už se nemůžu chlubit, že jsem také "čistý" jako je Tragik s Lemogem, že XXXX dní nez gamblu. :-/ Myslím, že před tím měsícem bych nebyl schopný o svém selhání zde napsat.
Ale už i s tímhle jsem se smířil - holt to beru jako další zkušenost s naším společným démonem - ta "mrcha" holt čeká na vhodnou příležitost, kdy bude moc udeřit a ona udeří a to, když to člověk nejméně čeká. :-/ Je to drahá zkušenost. :-/ Ale když jsem 3,5 roku dokázal vést spokojený a šťastný život bez gamblu, tak věřím, že se zase vydám tou správnou cestou. :-)
----------------------
Všem vám přeju hodně štěstí ve vašem boji s naším společným nepřítelem!!! Přeju všem krásné Vánoce a do nového roku 2021 hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti.
Vím, že na můj příspěvek bude reagovat spoustu anonymů, kteří mi mou recidivu budou přát, budou mě obviňovat s fake profilu, apod., ale mě je to srdečně jedno.
Chtěl jsemse jen podělit o mou čerstvou zkušenost s gambl. problematikou a pokud to někomu pomůže či mu dodá naději, že není ve stejné situaci jediný a dá se s tím něco dělat, ta kbudu rád. :-)

Kamil (Po, 30. 11. 2020 - 00:11)

Zdravím všechny známé i neznámé,
tak musím se přiznat, že cca před měsícem jsem také selhal a zrecidivoval. Po třech a půl letech, kdy jsem nevsadil jediný tiket, vedl si spokojený a zajímavý život jsem selhal a zase prohrál spoustu peněz.
Začalo to nevině - z nudy (jak je teď vše kvůli Covidu zavřené) jsem se rozhodl zkusit online poker. Založil jsem si účet, poslal tam pár tisíc a chvíli hrál. Pak mi přišla nějaká "super kombinace" myslím full haus AA999, tak jsem to tam dal all in. A jak to dopadlo? Nějaký týpek z Ruska měl AAAA. :-D V tu chvíli mi to přišlo jako nějaký podvod a chtěl jsem peníze vyhrát zpět.
...a co mě tak mohlo napadnout?! Založit si účet u sázkovky a vyhrát peníze zpět. :-/
Tak jsem chvíli vsázel a jak to mohlo skončit - samozřejmě jsem prohrál další peníze, navyšoval vklady s tím, že "vyhraju a pak se na to vykašlu" a pak v tom zahučel mnohem víc :-/
Určitě to tu znáte. :-/ Poslední sázka vyšplhala už na 80 tisíc na počet košů v nějaké asijské lize / nic jiného se zrovna nehrálo. :-/
Takže v 8 ráno sedl do auta (měl jsem nervy a nemohl jsem v klidu doma sledovat zápas a musel něco dělat), jezdil po okolí a na mobilu sleodval průběžný stav a jak se má sázka vyvíjí. Samozřejmě to o tři body nevyšlo a já opět prohrál :-)
Musím říct, že je asi dobře, že se to stalo o víkendu - moje první reakce byla - "musím sehnat peníze a vyhrát prohrané peníze zpět." Možnosti byly dvě - prodat akcie či fondy nebo si půjčit od banky. Naštěstí burzy o víkendu nefungují a schválení půjčky o víkendu by bylo také krajině nepravděpodobné. :-)
--------------------
Ty první dny po recidivě byly strašné - nic mě nebavilo, mrzelo mě kolik peněz jsem tam zase nechal, přemýšlel "co kdyby" (kdybych si nezaložil účet, bylo by dobře, kdybych nevsadil zrovna tohle, apod.). nastavil jsem si limity u sázkové kanceláře na max. 1 přístup měsíčně, apod. Heslo k internetovému bankovnictví jsem změnil na náhodné uskupení písmen a čísel - napsal jsem si jej na papírek, který mám uzamčený ve skříňce v práci - abych si nemohl říct např. v noci, že to zkusím ze sázkovky dostat zpět teď hned a půjdu a prubnu to (věřím, že v pracovní době by se mi sázelo špatně a do večera bych snad "vychladl").

Reklama

Přidat komentář