Reklama

Vylévání moče z nočníčku do umyvadla

Mona (So, 15. 5. 2004 - 17:05)

Léčí se i cizí močí, hlavně dětskou. (podle MUDr.Partykové). A také v tom nevidím nějaký problém, moč je sterilní. Spíš pokud je paní i jinak nečistotná, má špínu v bytě a nemyje umyvadla a vanu, může být ta moč spíš pozitivní než negativní. Aspoň nějaká desinfekce a navíc ekologická. A pokud budeme žít ve sterilním prostředí, bát se všeho, budeme trpět alergiemi ještě víc než je to teď.

ZITA (So, 15. 5. 2004 - 16:05)

Mariko, jsem na diskuzním fóru ! Slušní lidé diskutují o problémech, neslušní jen se posmívají a urážejí !Nemáme už v této zemi více neslušných lidí, než těch slušných ???Příště Vaše narážky budu ignorovat !

Olga (So, 15. 5. 2004 - 16:05)

Podívej Zito, nikdo tě nenutí moč pít nebo se jí omývat. Ani tvou ani cizí. Mě by taky nikdo nepřinutil. Ale! Moč neobsahuje bakterie. Nikdy! Pokud ano, má její producent docela malér a nejspíš už stejně leží na urologii. Moč kočky na pískovišti taky nikoho nezabije. Nebezpečná je mírně "uleželá" kočičí stolice, protože může obsahovat coronaviry, které způsobily například SARS (to je extrém) a lidé mohou také díky kontaktu s kočičí stolicí (nikoliv čerstvou) onemocnět toxoplasmozou. Ale moč dítěte... Docela mě jímá hrůza z toho antibakteriálního, hygienického fanatismu, který zachvátil tento národ. Pokud budeme všechno desinfikovat a sterilizovat, nejenže vymlátíme všechny "pracovní" bakterie v čističce odpadních vod, ale sami po setkání s nejpitomějším bacilem v nesterilním prostředí mimo domov pravděpodobně zahyneme.

ZITA (So, 15. 5. 2004 - 15:05)

Jestli se v urinoterapii (např. Cingroš),radí že pitím nebo omýváním se močí se dají léčit i celkem závažné nemoci,platí to pro vlastní moč pacienta, nebo může se pacient léčit cicí močí ? Já se domnívám, že cizí močí asi ne ! Jak k tomu přijde starší dítě, které v umyvadle, do kterého se vlévala moč sourozence, "šmidlá" kartáčkem na zuby ? Jestli moč zdravého člověka neobsahuje žádné bakterie, či jiné choroboplodné zárodky, proč moč kočky na pískovišti je pro děti riziková a moč lidská ne ? A pokud dítě právě není zdravé, tak asi i ta moč nebude asi bez bakterií.Ve vaně, při sprchování,pokud se do ní náhodně vyčůráte,že nemůžete nikoho ohrozit protože : 1) si po použití vanu po sobě umyjete2) děti si ve vaně zoubky nečistí !Vylévání moče z nočníčku do umyvadla nechápu, když o 3 kroky dál je WC mísa !

Marika (So, 15. 5. 2004 - 14:05)

Zito, u tebe je to nějaká obsese. Měla by ses léčit. Nejsi náhodou doktorka Suralová? :-D

ZITA (So, 15. 5. 2004 - 14:05)

Jsem normální ! Moc to umyvadlo ta paní neoplachuje a málo kdy (možná vůbec ne) jej nedesinfikuje. A co když to malé dítě právě prodělává infekci Streptokok pyogenes (spála) ? Nic se močí nevylučuje ? Připadá mi to, jako by si ty děti čistili zoubky v záchodové míse ! A pokud říkáte, že je moč sterilní, proč nikoho nenapadne moč z nočníčku vylévat v kuchyni do dřezu, ve kterém umývá nádobí a připravuje potraviny ? Stále mluvíme o hygieně !

Julínek (Ne, 23. 7. 2023 - 08:07)

Zito my močíme do dřezu, celá rodina a ještě z toho máme srandu. My chlapy chčijeme ve stoje, stojíme metr od dřezu a kdo se netrefí, ten musí vytírat chcanky. Máma a ségra močí do dřezu tak že přirazíme stůl, holky dřepí na stole a chčijí do dřezu. Také soutěží, která co nejméně nachčije vedle. Zkus to taky a budeš koukat jaká to je sranda. Máme to genderově vyvážené :-)

katae (Pá, 14. 5. 2004 - 11:05)

Pokud si přečtete cokoli o urinoterapii (např. Cingroš), dozvíte se, že pitím nebo omýváním se močí se dají léčit i celkem závažné nemoci.Myslím, že je čistě na zvyku, jestli vyléváte nočník s močí do záchodu nebo do umyvadla, zdraví dětí to nijak neovlivní (riziko je spíš pískoviště, kam se běžně venčí kočky). Přijde mi to podobné, jako když se např. při sprchování vyčůráte do vany :-), to taky nikoho neohrozí :-).

iva (Pá, 14. 5. 2004 - 10:05)

take jsem slysela, ze moc se da i v nouzi pit

Jana (Pá, 14. 5. 2004 - 10:05)

mám za to, že moč, sliny a další už chem.vyrobené látky jsou dezinfekcí

Pavel (Pá, 14. 5. 2004 - 09:05)

Moč zdravého člověka neobsahuje žádné bakterie, či jiné choroboplodné zárodky. Narozdíl od stolice.

Abby (Pá, 14. 5. 2004 - 07:05)

No já tedy nevím....ale u nás doma se umyvadla pravidelně omývají a čistý různými přípravky.Tak se mi ta otázka zdá divná.

Abby (Pá, 14. 5. 2004 - 07:05)

čistí...no fuj,stydím se.:-)

Degustátor (Čt, 13. 5. 2004 - 23:05)

Zito, jsi normální? Co je na tom nehygienického? Předpokládám, že ta paní vše spláchne vodou z kohoutku. Určitě to nemá souvislost s častým onemocněním dětí. To je blbost.

ZITA (Čt, 13. 5. 2004 - 20:05)

Znám jednu paní, která obsah nočníčku (moč) vylévá do umyvadla. Nedokázala jsem říci této paní, jak je její počínání nehygienické ! Má 2 malé děti předškolního věku, mladší dcerce jsou 2 roky. Při představě, jak si tyto malé děti u tohoto umyvadla čistí zoubky a při tom jak to malé děti dělávají, také "mydlí" zubním kartáčkem i umyvadlo, naskakuje mi "husí kůže" hrůzou ! Také jsou obě děti často nemocné !Může na toto téma odpovědět lékař, jaké choroby v nečistém umyvadle hrozí ?Děkuji.

Reklama

Přidat komentář