Reklama

Ztráta čichu

Pavla (Pá, 9. 1. 2015 - 14:01)

Dobrý den,pani Hanko, a kdo vám doporučil Ginkgo bilobu ?moc vám děkuji za odpověd přeji hezky den Jana

Petr (Pá, 26. 9. 2014 - 14:09)

Zacal jsem tim trpet pred tremi lety. Po zcela banalnim nachlazeni a ryme zcela ztratim cich a tim i chut. Pro mne coby milovnika vina a jidla naprosto katastrofalni :-/ Jedine co pomuze je sprej na predpis Rhinocort Aqua, po cca mesici se cich zacne vracet. Jeho uzivani pry ale neni uplne idealni, navic se obavam ze casem prestane ucinkovat take.

Drive jsem nic takoveho nemel. Lekar tvrdi ze jde o alergii, ale to se mi nezda protoze je to vzdy spojene s klasickym nachlazenim. Bohuzel cetnost se stale stupnuje, drive jsem po ryme takovy problem nikdy nemel, ted je to jednou dvakrat do roka.

Petra (Út, 23. 9. 2014 - 00:09)

Dobry den, mam uplne stejný problém. prošla jsem stejnymi procedurami a nic. asi mi nezbude než čekat. měla jsem rymu a horečku a jedla jsem antibiotikum Doxi Hexal 200, zajimalo by mě jestli to zpusobili antibiot. nebo nemoc.

jana (So, 20. 9. 2014 - 13:09)

Totálně se mi zkazil čich...dobrý den, našla jsem tuto diskusi. Používám spreje do nosu s kortikoidy a mám s čichem stejné problémy jaky vy. pokud si všimnete mé reakce, můžete mi prosím napsat na [email protected], jestli jste po vysazení kortikoidů došla ke zlepšení stavu? Díky

bru-rokle2 (St, 5. 3. 2014 - 11:03)

V pondělí miu lékařka...Určitě od toho prášku, koukni na příbalový leták. A hlavně zkus po užití dobře vyplachovat ústa. Pokud se ti čich nezměnil, jen se ztratil, možná to bude lepší. Ale možná bys měla tuto léčbu odmítnout a nechat si napsat něco bez kortikoidů. Taky to může být jen od rýmy, při té se ztrácí čich běžně. A chuť se ti nezměnila nebo jsi o ni nepřišla?

bru-rokle2 (St, 5. 3. 2014 - 11:03)

Omlouvám se, byly to nikoliv steroidy ale KORTIKOIDY, co mi uškodily.

bru-rokle2 (St, 5. 3. 2014 - 11:03)

Totálně se mi zkazil čich i chuť v důsledku užívání inhalátoru Combair, a to prý proto, že obsahuje steroidy. Úplně nenormálně mi voní, tedy spíše páchnou, například tyto potraviny: cibule, česnek, ocet, takže i kyselé okurky, hořčice, lískové oříšky, čokoláda, syrové okurky a samozřejmě všechno, co tyto suroviny obsahuje, to je uzeniny, maso na cibulce a česneku, paštiky, majonézy atd. atd. Myslím, že žít v Americe, tak se přehrabuju vidlema v penězích za odškodnění. ORL lékařka mě ubezpečila, že do dvou let od ukončení užívání se mi čich i chuť vrátí, takže snad v srpnu 2015. Varuju proto všechny, aby si dávali pozor na léky se steroidy a taky si dobře přečetli příbalový leták. U inhalátoru Combair je to napsáno jako jeden z prvních dvou nežádoucích účinků společně s bolestí v krku, kterou jsem trpěla taktéž, vypadalo to, že mám hnisavé tečky na mandlích, prý to byla jen plíseň. Naštěstí tohle mě relativně brzy po ukončení užívání přešlo.
Pokud by někdo věděl, jak se nepříjemných nežádoucích účinků zbavit rychleji, budu moc vděčná a předem děkuji. Tu mořskou sůl zkusím. Možná nejprve spray s Vincentkou, ten mám doma po ruce, ale mořskou sůl si koupím.

Eva (Út, 9. 11. 2010 - 15:11)

Terezo vydržte. Ztráta...Můžu se Vás zeptat, zda výsledek aplikace Hydrokortizonu trvá i nadále???Děkuji

Marie (Ne, 18. 7. 2010 - 21:07)

Nedávno jsem prodělala...Terezo vydržte. Ztráta čichu a chuti mě s přestávkama trápí už 7 roků. Po operaci polypů se to částečně upravilo. Poslední 2 roky jsem necítila vůbec nic, chut' taky žádná. Prostě hrůza. Na ORL docházím, efekt žádný. Před 2 měsíci jsem dostala kapačku Hydrokortizonu na průdušky a druhý den se chut' i čich v plné síle vrátily. Asi si umíte představit tu radost. Doktorka na plicním mi řekla, že to je tou kapačkou. A že můžu dostat další, pokud bude potřeba. Věřím , že i vy se dočkáte. Držím palce.

Mirek (Čt, 27. 5. 2010 - 19:05)

Dva roky mě trápil uspaný nos a úplná ztráta čichu pomáhal mi pouze sanorin který jsem si aplikoval tak každé 4 hodiny i v noci.Před dvěma měsíci jsem vyskoušel vlastní léčbu která mi pomohla vrátil se mi částečně čich a uplně se mi uvolnil nos sanorin nepoužívám vůbec.(půl acilpirínu jsem rozpusti v 10ml převařené vody)tímto jsem nahradil sanorin bylo to sice nepříjemné ale mi to pomohlo.

Dan (Pá, 19. 3. 2010 - 19:03)

Nedávno jsem prodělala...Terezo, on se čich většinou vrátí, ale může to trvat i několik měsíců. Já jsem jednou po rýmě se zánětem dutin přišel o čich úplně. Necítil jsem naprosto nic. Teprv asi za 2 měsíce jsem cítil, to co teď ty. Cigarety, smažené a kyselé. Postupně se čich prohluboval a za další měsíc se mičich vrátil. Dodneška si vzpomínám, jak to bylo nepříjemné. Doktorka mi to vysvětlila zničením čichového neuroepitelu. Ten sice zregeneruje, ale trvá to relativně dlouho. Neuroepitel může zničit jak infekce, tak i vstřikované léky, případně i zásah punkcí.

Tereza (Pá, 19. 3. 2010 - 10:03)

Nedávno jsem prodělala zánět dutin, který mne trápil asi 7 týdnů. Každý den jsem smrkala nejméně 150x, měla jsem nos ucpaný a čich ani chuť jsem neztratila, byť jen na jediný den. Ale před týdnem jsem se uzdravila a paradoxně v té době jsem o čich přišla a samozřejmě mám tím pádem zkreslené i chutě. Na ORL mi řekli, že si mám koupit B komplex a stérimar, což jsem okamžitě udělala, ale ani po týdnu se nic nezměnilo. Vnímám jen vůně. Místo pachu cítím něco jako uzeninu a lák z okurek dohromady. Je mi z toho už zle, kdykoliv kolem mně projede autobus nebo si někdo zapálí, tak je mi na zvracení. Patrně už nikdy nebudu schopná sníst jakoukoliv uzeninu nebo kyselé okurky :-( stále však doufám, že se mi čich vrátí..

Magda (Út, 26. 1. 2010 - 17:01)

Kde se prosím nechá koupit...Pro Ivu.Mořskou sůl ve speji mají v lékárně. Zkuste ještě brát B-komplex Forte,ale minimálně 3 měsíce poradila mi to alergoložka.

Iva (Po, 18. 1. 2010 - 15:01)

3 roky jsem neměla čich,...Kde se prosím nechá koupit mořská sů? Paní píše, že jí to pomohlo...neví někdo?Děkuji

Mirka (Út, 12. 3. 2013 - 02:03)

Jeste za komunistu se tohleto co tady popisujete prihodilo mamince moji nejlepsi kamaradky a pamatuji si, ze ji nejdriv nasadil lekar vselijake vitaminy, jedla spoustu ovoce a zeleniny a jela se lecit nekam do nejake lecebny u more, jenze ja uz si nevzpominam kde to bylo, je to spousta let a me bylo tenkrat asi 13 let. Poptejte se svych lekaru.

Jana (Ne, 20. 1. 2013 - 11:01)

V pondělí miu lékařka naordinovala prášek na vdechování, který beru 2x denně proti zjištěnému astmatu . Druhý den jsem onemocněla silnou rýmou, kterou trpím ještě dnes - v neděli. Zhruba ve středu jsem si začala uvědomovat, že nic necítím a jsem z toho dost nesvá. Nevím, jestli je to důsledek vdechovaného prášku (kortikoid), nebo rýmy a zda to časem přejde. Zkouším nos proplachovat vincentkou, ale moc to nepomáhá. Nevíte, jestli to nemůže být od toho prášku?

nosál (Pá, 11. 1. 2013 - 19:01)

3 roky jsem neměla čich,...Strašně moc děkuji za radu. Hned si koupím mořskou sůl a vyzkouším. Čich už nemám asi 5 let. Dějuji 1000krát....

Karel (Čt, 27. 8. 2009 - 22:08)

Zdravim Chansey, dej pak vedet jaky tve snahy mely efekt. Ja jsem po pocatecnim nadseni s urinoterapii trochu polevil, protoze navrat cichu nebyl az tak vyrazny jak jsem cekal. Nicmene mam cim dal silnejsi pocit, ze ztrata cichu nemusi byt vzdy resena konkretne zamerenim se na nosni dutiny. Mam ted novou zkusenost s posilenim cichu pomoci ocisty organismu. Na doporuceni jsem vyzkousel hladovku a posileni cichu je dost vyrazne. Navic podobneho efektu lze dosahnout nejen cistou hladovkou, ale i stavovym pustem. Ja jsem to jeste podporil ocistou tlusteho streva. Vice na mych strankach http://uzkost-deprese.webnode.cz/ Budu rad, kdyz mi tam nechas vzkaz jakych vysledku jsi dosahl ty, nejlip v knize navstev, ponevadz jsem sem zavital po dlouhe dobe. P.S. Pripadne promin za to tykani :-)

Chansey (Čt, 27. 8. 2009 - 01:08)

Objednal jsem si knihu "Urinoterapie a nemoci"".Podle rady Karla.Mám stejné potíže,již několik let nemám čich.Karle díky !'

Radka (Po, 29. 6. 2009 - 10:06)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může být ztráta čichu i psychického původu ? Děkuji za odpověd?'

Reklama

Přidat komentář