Reklama

Dioptrické bryle

Gabina (Pá, 14. 10. 2011 - 17:10)

Nesnáším brýle.ćočky mi nesedí a operace na astigmatismus je drahá. Je mi 35 a brýle mě hrozně omezují.Nejhorší to je v zimě přechod ze zimy do tepla.to se zarosí a hovno vidím.to je na šlak trefení.Bez brýlí jsem slepá jak patron tak čauec :-)

jj (Pá, 26. 8. 2011 - 20:08)

Ty jseš ale debouš

666 (Pá, 26. 8. 2011 - 12:08)

Zdravím všechny co mají...A slepeckou hůl bys nechtěl? Ochotně Ti vydloubnu oči.

Drak (Čt, 25. 8. 2011 - 12:08)

Zdravím všechny co mají rádi silné brýle.Hlavně Marii,Mikeho,Bobbyho,moje první brýle jsem dostal od jedné známé -4,5 na obě oči.Ráno nasadil večer sundal, postupně se oči přispusobily.Po čase sem chtěl víc a víc.Nechal sem si udělat nové -6,5dioptie, krása.Po nějaké době sem bez brýlí neviděl.Navštívil sem doktorku změřila mě,zjistila že mé blýle nevyhovují a napsala moje první oficiální brýle -9.Oči se přizpusobily a zhoršily.Po pravidelných kontrolách mě dioptie postupně navyšuje.Brýle,ani silná skla mi nevadila.Dnes jsem dostal poslední brýle se silnými skly-pullitříky,vypadají zajímavě.Čauky

Drak (St, 24. 8. 2011 - 11:08)

Ahoj Majko,určitě pujdou,třeba oprava nebude drahá.

Majca (St, 24. 8. 2011 - 10:08)

Ahoj s brylemi mam porad problemy.Dneska jsem si na ne sedla.Jsem zvedava jestli pujdou jeste opravit a na cenu.(

marian (St, 24. 8. 2011 - 08:08)

U mňa sú dioptrir nutnosť !

Vlada (Čt, 18. 8. 2011 - 21:08)

ahoj radv bych te...Také nosím brýle velmi silné.Dnes sem si donesl novéá -20Dna obou očích sou to lentikuláry.Čauky

mansue (Pá, 8. 7. 2011 - 00:07)

Ahoj já jsem na tom...ahoj radv bych te poznal...Vlada

mansue (Po, 4. 7. 2011 - 23:07)

ahoj,jeden kluk by se...608 74 85 41 holky piste ;-)

mansue (Po, 4. 7. 2011 - 23:07)

Ahoj já jsem na tom...ahoj,jeden kluk by se nasel:-) hledam silne kratkozrakou holku.

mansue (Po, 4. 7. 2011 - 23:07)

Ahoj lidičky já mám -20...ahoj,zdravim vsechny silne kratkozrake divky...timto bych se chtel s nejakou poznat.608 74 85 41

Karel (Čt, 23. 6. 2011 - 16:06)

To, že i hodně siné brýle...Ahoj Honzo. Co je u tebe silný brýle? Pískni mi prosím na [email protected]

mansue (St, 15. 6. 2011 - 11:06)

Ahoj lidičky já mám -20...sabrina look.posli mi foto na [email protected]

zuzy (So, 21. 5. 2011 - 11:05)

Mě oční lékař zjistil těžký astigmatismus a předepsal silné dioptrie -7 a brýle k trvalému celodennímu nošení.Šla jsem do optiky kde mi nabízeli tenčené skla ale když mi řekli cenu málem jsem se tam vyvrátila tak jsem si pořídila obyčejné skla.Jsou sice tlusté a těžké ale co už jsem si na ně zvykla.

Sabrina Look (Čt, 19. 5. 2011 - 17:05)

Ahoj lidičky já mám -20 dioptrií a mám obyčejné skla v brýlích jsou sice tlusté a těžké ale už jsem si zvykla a mému manželovi to nevadí nebudu si pořizovat tenčené skla je to zbytečné.

Elena (So, 9. 4. 2011 - 22:04)

Ahoj já jsem na tom...Ahoj,
zajdi do "kvalitní optiky" a nech si udělat ztenčená skla /tj. snížená tloušťka/. Fajn jsou plastová skla s antireflexní úpravou.
Ztenčení brýlí je sice dražší, ale myslím, že Ti v tvém trápení určitě pomůže. Já tyto brýle mám již několik let a jsem velice spokojená. A moc Ti přeji "správného chlapa", co Tě bude mít rád takovou, jaká jsi i s brýlemi. Ahoj

Pavel (St, 6. 4. 2011 - 22:04)

Ahoj, nevim,jestli mi nekdo odpovi, pomuze nebo pomuzu nekomu ja s tim, ze mame stejny problem. Mam pouze astigmatismus. Z 1,75 jsem se dostal na 2 a 2,5 a je to hruza. Kdyz pohnu hlavou tak vidim jak se to vsecko krouti prede mnou a kdyz jdu po chodniku tak si pripadam jak bych byl trpaslik, jak je chodnik vysoko. Kdyz se divam pouze jednim okem, tak todle neblbne a ani mi neni ten obraz tak protivny, tak jako s obema ocima. S obema mi to prijde nejak divne. Uz jednou jsem mel zvysovane cylindy z 1 na 1,75 ale na obou stejne. Tak nevim jestli to je ted tim ze jsou rozdilne, osobne myslim ze je a dalsi vec si myslim ze je rozdil jestli se zvysuje o stejnou hodnotu u nizsich nebo vyssich. Zajimave bylo kdyz jsem bryle otocil sedly nahoru a nasadil, tak mi priselo ze uz ten obraz neni tak protivny. A jeste jedna vec. Ten stredovy kriz co si kresli tam, kde davaji skla je uprostred. Ale ja mam pri noseni oci termer nahore, kdyz si posunu bryle nahoru, tak aby byl kriz naproti cocky tak je to lepsi. To je asi vse. Opticka radi, ze si oci musi zvyknout. Tak nevim co s tim. Uz mi to leze na mozek. Diky za kazdou radu a informaci.

Patrik (Út, 5. 4. 2011 - 16:04)

Dobrý den.
Prosím o radu,...Ahojky Lucie,

zkus se podívat na diskuzi BRÝLE na SEZNAMU. Přispívá tam (opravdu fundovaně a nezištně) slečna s nickem JERENKAA, která je optometristka, zkus jí napsat...snad poradí. Kdyby se Ti nezdařilo jí nalézt..-napiš mi mail, já Ti kontakt přepošlu.

Můj mail : [email protected]

Měj se hezky, ať hlava nebolí..

P.

Lucie (Ne, 3. 4. 2011 - 14:04)

Dobrý den.
Prosím o radu, zkušenost či cokoliv by mi pomohlo vyřešit mou situaci.
Jsem krátkozraká. S koupí nových brýlových obrouček jsem si nechala vyhotovit i nová dioptrická skla (plastová s antireflexem). Předtím jsem měla na levém oku 3,5 dioptrie na pravém 3,75. Nově jsem dostala od lékaře 4,5 dioptrie na obě oči. Od okamžiku kdy jsem si nové brýle v optice vyzvedla mám ale při jejich nošení divný pocit. Najednou nevím v kterých brýlích vidím líp nebo hůř, jestli ve starých, kde mám dioptrie nižší nebo nových s dioptriemi vyššími. Vím, že oko potřebuje čas, aby se novým dioptriím přizpůsobilo, ale v tomto případě si říkám, že už něco musí být špatně, že toto nemůže být normální. Při pohledu do dálky vidím s novými brýlemi opravdu dobře, ale když se mám orientovat v prostoru, tak nastává pro mé oči neskutečný zmatek a to zejména, dívám li se do boku na levou stranu. Při pohledu napravo tento problém necítím.
Stále mám proto tendenci vracet se ke starým brýlím, přesto, že přes ně do dálky vidím již poměrně špatně.
Volala jsem kvůli toho už i lékaři a ten mě ubezpečil, že mám vyčkat týden až dva, než si oči navyknou, že to byl poměrně velký nárůst dioptrií. Jenže má zkušenost je jiná. Předtím jsem měla změnu dioptrií o 1,5 a toto co teď jsem nezažila. Tehdy jsem si pouze s velkou úlevou nasadila nové brýle a konečně viděla svět pořádně.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co dělat? Půjdu k lékaři dioptrie přeměřit, obávám se totiž, že mi je špatně vybral. Ale co pak? Kdo bude v případě změny hradit nová skla? Je to v rámci reklamace? Pochybil lékař nebo si vše budu muset hradit znova sama?
Prosím poraďte. Děkuji.

Reklama

Přidat komentář