Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (St, 21. 10. 2020 - 18:10)

Ono vlastně nezáleží na tom kolik dioptrií máme, hlavní je že s nima dobře vidíme!

Návštěvník (St, 21. 10. 2020 - 16:10)

Jo, jo brejle nosím a nesundávám, mám 6.5 a 7 dioptrií, ale vidím s nima dobře, tak alespoň, že pomůžou.

Láďa (Út, 6. 10. 2020 - 11:10)

Ahoj, špatně vidím jak na blízko i do dálky. Dálku mám +2,5 a druhé oko +2,25 a na blízko +4 naposledy když jsem si nechával dělat nové brýle na blízko ještě se skleněnými čočkami jsou o dost levnější tak to už je pěkný popelník :-) a i váha je o dost větší.

Láďa (Ne, 4. 10. 2020 - 09:10)

Ahoj Evi, mám to podobné jako ty také mám +dioptrie né nijak silné ale když si sundám brýle tak mám pocit jako když mi lezou oči ven jak mě to táhne že si je hned musím zase nasadit. Když jsem měl své první brýle s dioptrii do +1.25 tak jsem to dával i bez nich ale nyní už ne jak si to oko zvyklo na to co potřebuje.

Carlos (Pá, 25. 9. 2020 - 18:09)

Tohle vzpomínání mě přivedlo k hledání nějaké fotky, jak vypadaly bryle, co jsem nosil jako dítě. A našel jsem dost podobne těm, co jsem měl zhruba v osmé nebo deváté třídě! Třeba se zasmějete jako ja :-) https://images12.fotki.com/v1287/photos/1/112082/1668012/15_12_a-vi.jpg

Návštěvník (Pá, 25. 9. 2020 - 10:09)

Spousta věcí z dětství se už z hlavy vykouřila.Ale zdravotní prohlídku,následně oční,optiku a po týdnu slova paní učitelky"jé,Renatka má brýle"a stěhování do 1.lavice si pamatuji stále... R

Carlos (Pá, 25. 9. 2020 - 12:09)

To jsem třeba nikdy nechápal. Když někdo dostane brýle jako dítě školou povinné, snad je má proto, aby viděl na tabuli i ze zadní lavice, ne? Vzpomínám si, jak nadšení byli spolužáci (a hlavně spolužačky), když nejen že dostali brejle, ale ještě si museli presednout dopředu k nám “slepejšům”.

Verča (Pá, 25. 9. 2020 - 12:09)

Brýle nás hned zařadily do skupiny brejlovců, brejlounů a slepejšů. Brejlatý dávali všichni sobě, prostě skupina co nosí brejle. Spolužáci nás brejlatý, taky nějak automaticky dávali dohromady.

Návštěvník (Pá, 25. 9. 2020 - 13:09)

V prvních lavicích seděli malí,zlobiví a brejlatí,tak to tehdy bylo.A v tělocvičně odložit brejle na stoleček v rohu.Docela jsem se tehdy styděla,ale časem to přešlo.Od té doby jsem Renata,ta brejlatá.A to stačilo nepřečíst pár písmenek u doktora!

Verča (Pá, 25. 9. 2020 - 13:09)

To jsou vzpomínky na mládí. S kolika dioptriemi bojuješ. I dnes občas slyším "ta brejlatá paní". Dnes už úplná pohoda a ignorace všech.

Návštěvník (Pá, 25. 9. 2020 - 14:09)

Nemám moc silné,4,25 a 3 s 2,5cylindrem.Zhoršovalo se mi to tak do 30 a teď už dobrý.Dříve jsem zkoušela i čočky,ale připadala jsem si divně.R

Carlos (Čt, 24. 9. 2020 - 14:09)

U nás ve městě byla snad jen jedna optika a vyber skoro žádný. Když jsem nedávno našel někde fotku z doby, kdy mi bylo šestnáct: flanelova košile, dlouhé vlasy a lentikulary ve velkých osklivych obrouckach, no radost pohledet... Ještěže dnešní mladí mají úplně jiné možnosti. Nevzpomínám si, že bych v dnešní době normálně na ulici viděl v lentikularech někoho pod 50.

Návštěvník (Čt, 24. 9. 2020 - 14:09)

Tak to jsi byl kluk k nakousnutí!Ale ty lenťáky se daly dávat do hezkých obrouček,i do kovových.Mně 50 ještě není!Párkrát jsem udělala pokus o jiná skla,ale vždycky mi to v optice rozmluvili,prý se mám držet osvědčeného.Tak už to tak nechám,vlastně mi ty kolečka nevadí. Iv

Carlos (Čt, 24. 9. 2020 - 15:09)

Možná daly, ale já měl tehdy na obličeji strašnou obludnost z hnedopruhledneho plastu :-). Mně sice taky ještě 50 není, ale už to nebude tak dlouho trvat... Je fakt, že co funguje, tak by se nemělo rozvrtávat. Hlavně, když vidíme a každému může být jedno, jak ty naše brýle vypadají, jestli jsou s kolečkem nebo ne.

Nathali (Čt, 24. 9. 2020 - 15:09)

Divím se, že tak dlouho máte lenti. To já jsem oproti vám naprostý začátečník a popravdě jsem donedávna neměla ani tušení , že něco takového existuje. Děkuji svému novému lékaři, že mě tyto brýle doporučil a našla tu odvahu si je pořídít. Musím přiznat, že se mě přes ně kouká dobře a čím dál lépe. Chci se ze ptat jaké máte ohlasy svého okolí na svoje lenti brýle. Přeci to nejsou obyčejné brýle a mnozí je také ještě v životě neviděli. Jedné paní v pokladně jsem připadala, že musím být snad invalidní a úplně slepá a ptala se jestli něco vidím. V takovém případě je asi lepší odejít a nic neříkat. Jsem s nima fakt spokojená a nevěřila jsem v něco takového, že může fungovat lépe než moje staré brýle.

Carlos (Čt, 24. 9. 2020 - 16:09)

Asi nic dramatického. Občas na mně někdo kouká divně nebo se nějací puberťáci smějí, ale to neřeším. Na střední jsem se taky víc bál tam tak přijít než jak to nakonec bylo. Samozřejmě se pár hloupých vtipů o tom kolik prstu mi ukazují nebo o dnech od popelníků, ve druháku se mě nová učitelka zeptala jaktože nejsem na speciální škole pro slabozraké (to mě dost “potěšilo”), ale celkem vzato jsem si zvykl a okolí taky.

Nathali (Čt, 24. 9. 2020 - 16:09)

Přesně tak , taky pozoruji, že někdo se občas dívá nezvykle déle a když se pohledem setkáme hned uhýbá. Nevíce mě překvapila pozitivní reakce manžela, přes prvotní šok který jsem mu připravila, když jsem v lenti přišla domů, dnes moje lenti naprosto miluje a nechce, abych si je ani sundávala ani večer ............... . Neskutečně se do nich zamiloval, což u normálních brýlí takové nebylo. Říká mi "žabko" s těmi kolečky mu ji připomínám.

Carlos (Čt, 24. 9. 2020 - 17:09)

Já si nakonec vzal spolužačku ze střední o rok níž, takže silné brýle zjevně nejsou problém ani v tomhle.

Návštěvník (Po, 21. 9. 2020 - 15:09)

Brýle jsou také mým osudem, beru je jako samozřejmost a nějak mi nepřekáží. Trvalo však delší dobu, než jsem k nim našla tu správnou cestu a vnitřně je beru jako svůj doplňek než nutnost bez které nemůžu vyjít z domu. Olča

Zdena (Po, 21. 9. 2020 - 07:09)

Vaše síla dioptrií není k závidění. Nikdo, ale nevíme, jak sami dopadneme. Mám pouhých 4,5 dioptrie a brýle nosím nepřetržitě musím i v bazénu při plavání. Bez nich vidím pouze obrysy a připadne mi to hrozné . Vůbec netuším co vidíte bez nich vy.

Reklama

Přidat komentář