Reklama

Proč lidem vadí nevěra jejich partnera?

Natural (Po, 9. 8. 2004 - 09:08)

Zuzano, takze Ti nevadi ze Te muz nechal doma samotnou, ale ze je s jinou zenou. Ja prave asi nepochopim, proc nekdo vidi rozdil v tom, zda se jde moje pritelkyne nekam bavit s kamaradkou nebo kamaradem - z myho pohledu je to naprosto jedno a to samy.

zuzana (Po, 9. 8. 2004 - 09:08)

Ne, to ne, rozlisuju. Nevera by byla, kdyby sel s "kamoskou", na chlapi neni, tudiz neni na co zarlit :-))))

Natural (Po, 9. 8. 2004 - 08:08)

Zuzano, z toho co pises se da rict ze povazujes za neveru i to, kdyz jde Tvuj kluk s kamosem do kina a ty musis drepet doma:o)

Lucka (Ne, 8. 8. 2004 - 12:08)

Taky jsem o tom uvažovala. Bylo by to myslim fakt skvělý, kdyby to člověku nevadilo, a dost dobře nechápu, proč jsmenaprogramovaný tak, že nám to vadí. Ale- prostě je to tak, aspoň u mě. Představa, že to můj milej dělá s někým jiným, je mi nepříjemná, a když se to stane, tak mě to jednoduše bolí a zraňuje. Moc bych chtěla, aby to tak nebylo, ale je to asi jako přát si, aby mi smrad voněl. Nikdy si na to nezvyknu, tak jsem se narodila.

Lenka (So, 7. 8. 2004 - 18:08)

Ahoj Naturale já sem na tohLe téma taky několikrát zapřemýšlela a mám ztoho smíšené pocity já osobně jsem nevěrná byla a mému klukovi jsem tím dost ublížila on je pro věrnost ale myslím si že je nejlepším řešením je tzv. swingers či si najít nákej pár,dívku,muže diskrétně pro ty dva a dohodnout se na pravidlech myslím si že jde o domluvu těch dvou. Jinak já když si představím toho svýho jak to dělá sjinou za mýma zádama tak by mi to vadilo ale užívat si to spolu beru tolerantněji i když nezažila jsem to a představa je někdy úplně jiná:-)

zuzana (So, 7. 8. 2004 - 10:08)

Proc vadi nevera? To je zvlastni otazka tedy. Myslim, ze zalezi na dohode tech dvou partneru, jaky spolecny zivot bude. Pokud jdou do vztahu s tim, ze si kazdy muze delat co chce a kdy chce, tak to rozhodne nikomu nevadi ne? Nikdo tim nic neporusuje. Uprimne receno, neznam nikoho takoveho a nedovedu si predstavit na cem je takovy vztah vlastne zalozen, ale to neznamema, ze by to nebylo mozny. Pokud se ocekava vernost a duvera, pak poruseni je duvod k potizim.Kdyz se vratim k tomu uvodnim clanku, nekdy je nevera i jen to, ze muz svou partnerku necha drepet doma a jde treba do kina s kamaradkou. protoze nas spolecny cas venuje nekomu jinemu. Ab y on neco ziskal, musim ja neco ztratit....S takovym chlapem bych nebyla :-)

Natural (Čt, 5. 8. 2004 - 09:08)

Milo, s tou kamaradku jsi to trefila - uvazuju stejne. Mam svoji pritelkyni rad bezpodminecne a ne proto ze mi je verna ci kvuli necemu jinemu. Kdyz neco chce a me to neomezuje, tak by mi ani nenapadlo ji v tom branit - to povazuju za nepripustne. A kdyz jsem se z tohoto pohledu zamyslel na neverou, tak mi zapadala presne do teto kategorie. A tak vyvstala otazka v predmetu tohoto tematu.

Natural (Čt, 5. 8. 2004 - 09:08)

Petre, vsechny tri body Tvyho prispevku vychazi z toho, ze nevera je neco spatnyho, ze druhymu vadi. Ja tu resim proc by mela vadit, tj. pokud by se brala jako soucast zivota, pak by toho druheho nezranovala a nemusela by se tajit.

Natural (Čt, 5. 8. 2004 - 09:08)

K Eleninu prispevku - takto jsem neuvazoval, zrejme proto ze pritelkyne nebere zadnou HAK a tak sperma skonci vzdy nekde jinde nez v ni. Ale kdyz si to predstavim, tak by mi to vadilo a dal bych si na cas klid. Kdyz da pusu nekomu cizimu tak se s ni potom take libam a nevadi mi to. Toto je vlastne podobny, byt trochu drsnejsi. Takze by to chtelo si na to pouze zvyknout.

mila (St, 4. 8. 2004 - 13:08)

Nejsem si jistá, ale mám pocit, že Natural to původně myslel tak,proč nám vlastně vadí nevěra partnera, proč se v tom netolerovat? Šlo mu asi o to, proč by se to vůbec mělo utajovat. Je to totiž podobný názor, jako má moje kamarádka, která, ač je žena, tak by jí (prý) opravdu nevadilo, kdyby si její kluk užíval jinde. Nedokáže zároveň pochopit, proč on je naštvaný, když ona na diskotéce nebo na bowlingu flirtuje s chlapama. Prý má ráda jen jeho a to se nezmění. Já bych právě měla strach z toho, že se to změnit může. Takže ne z tý fyzický nevěry, ale z citový.

Petr (St, 4. 8. 2004 - 12:08)

Mne ani tak nevadi ten akt a narovinu rikam, ze "ulet" sem schopnej pochopit, a v pripade pouceni druhe strany jednou tolerovat. Na nevere mi vadi 3 veci: 1] kdyz ja se snazim delat/davat partnerovi to nejlepsi, tak nevidim duvod proc by to nemelo bejt i opacne. A pokud to tak nechce tak asi nemusime bejt spolu. 2] V pripade ze jde o opakovanou neveru, tak ze mi blizkej clovek lze a dela ze me uplnyho debila=ztrata duvery =konec vztahu. 3] Ze sem s nekym tak blbym, ze to neni schopnej utajit.

mila (St, 4. 8. 2004 - 08:08)

No, to je docela zajímavej postřech. Co ty na to, Naturale? Pocit, že se nějakej chlap udělal do tvý přítelkyně?

Elen (St, 4. 8. 2004 - 06:08)

Přidala bych ještě jeden drobný aspekt - někomu se třeba může hnusit pocit, že jeho partner byl v kontaktu s intimními partiemi někoho jiného, ne? Mně je při představě, že by se můj chlap "počvachtal" někde jinde a pak spal se mnou docela na zvracení. A pánové to mohou mít ještě horší - pocit, že v jejich partnerce byl někdo jiný, že do ní ejakuloval... ? Jinak souhlasím s výše uvedeným, tj. s těmi, kdo nevěru odsuzují.

mila (Út, 3. 8. 2004 - 12:08)

Zajímavá debatka se zajímavýma názorama:-)Nevěra by mi vadila z možného odloučení přítele, ano, to asi hlavně, ten pocit, že nejsem jediná...A uráželo by mě to, protože by si mohl myslet, že když mu odpustím tohle, tak si už může dovolit všechno...a taky kamarádi by mnou možná pohrdali, že si sama sebe nevážim. Myslim, že to cítím tak, že ta čistě fyzická nevěra je paradoxně z toho to nejmenší.

Henry (Út, 3. 8. 2004 - 11:08)

Ahoj kolego. Citim to podobne jako ty, i kdyz to neni uplne stejny pripad. Ja jsem ten Kandaulista. Jsem rad, kdyz moje pritelkyne spi i s jinyma muzskyma. Vubec nezarlim, naopak mne to docela rajcuje. O tom je ten Kandaulismus. Pujcovat pritelkyni, manzelku a to vzruseni plyne z toho, jak ti muzi nad ni slintaj, ale ja vim, ze je moje, a ze odejde se mnou. Pres to vsechno ji velmi miluju. Ona to citi podobne. Je zvlastni, ze v takto svobodnem vztahu, se nevera zas tak moc nevyskytuje. Holt zakazane nejvic chutna. No, a kdyz to povolis, tak uz to nelaka. Mej se.

Natural (Út, 3. 8. 2004 - 11:08)

Jeanette, nejedna se o zadnou nabidku, ja ji to nenabizim, ale ani nezakazuju - chci aby se rozhodovala podle toho co chce. Myslim ze je mi verna, presneji nevim o tom ze by mi byla neverna.Toto tema jsem zalozil proto, abych vyzvedel proc vetsine lidi vadi nevera jejich partnera, protoze mne prijde ze to neni zadny velky prohresek. Neresim tim zadny problem ve svem vztahu.

Natural (Út, 3. 8. 2004 - 11:08)

Smajlinko, Tvoje argumentace je rozumna, ale riziko nakazeni nebo poceti ditete je extrem. S takovym pristupem by se clovek nemohl koupat v prirodnich zdrojich, podavat si ruce, jezdit na kole ci autem a delat spoustu dalsich cinnosti, ze kterych plyne riziko, jez muze postihnout ostatni souzijici. Myslim ze to jsou druhotne duvody proc by Ti nevera vadila, me by spis zajimaly ty prvotni - citove.

Jeanette (Út, 3. 8. 2004 - 10:08)

Docela by mne zajimal nazor Naturalovy pritelkyne. Vyuziva teto nabidky?

Smajlinka (Út, 3. 8. 2004 - 10:08)

Pro Natural: Pokud dělám cokoliv, neměla bych tím ohrozit někoho, kdo o mé počínání nestojí... takže, pokud by partner měl dítě "bokem", mělo by nárok na výživné jednak dítě a pak i ta matka na mateřské dovolené, dál by měla nárok na poměrnou úhradu výbavičky pro dítě... pokud bych byla s dotyčným partnerem sezdaná, počítal by se do příjmů jeho i můj plat, takže bych to dítě a tu ženu dotovala taky. Což mi nepřijde zrovna moc spravedlivé z hlediska toho, kdo by byl tímhle dotováním postižen, ačkoliv se ho to vlastně vůbec netýká. Další otázkou je nemoc, protože ačkoliv se obecně myslí, že kondom nás uchrání před jakoukoliv pohlavní chorobou, dnes už to není pravda. Nedostaneme sice smrtelnou nemoc, ale takové chlamydie nebo HPV dokáže zejména nakažené ženy hodně potrápit... a jelikož se tyto nemoci nachází nejen v tělních tekutinách, ale i na ohanbí, těžko nás před němi uchrání kondom. Takže pokud pominu citové zranění nevěrou - což může být vyloženě jen můj problém způsobený buď majetnictvím nebo připoutaností nebo čímkoliv jiným, jsou pro mě výše uvedené důvody, osvobozené od jakýchkoliv emocí, stále velkými vykřičníky proto, nevěru radši nepáchat...

Abby (Út, 3. 8. 2004 - 09:08)

četla jsem si tuhle diskuzi a zjistila,že-1.holky se zamilovávají po sexu,protože si myslí,s kým spí,toho musí milovat(omluva nemravného chování?)2.chlapi rozlišují mezi sexem jen tak pro fyzický požitek a sexem "z lásky".3.Někteří z vás si pletou vztah s majetnictvím4.Pravá láska prý nic nežádá..5.Partneři by si měli ujasnit své názory a náhledy na nevěru před tím,než svůj vztah posvětí.:-)

Reklama

Přidat komentář