Reklama

revmatoidní artritida

Míša (St, 8. 7. 2020 - 23:07)

Ahojky, tak už jsme zase skoro komplet! Jiřík je zpět pln dojmů a v plném pracovním nasazení. Hezky jste si užili a Tatru Kopřivnice jste nenavštívili??? Nás s Viankou to teprve čeká-jí od pátku a já mám ještě 12 dní a pak taky kousek dovči na chalupě s předěláváním koupelny. Teď mám o víkendu taky konečně volno a jedu na chalupu topit, protože má být hnusně-to je tak vždycky, když sloužím, peču se a na chalupě, kde mi vedro nevadí, tam topím....no alespoň jsem na vzduchu. Jinak bolesti se zatím trochu zmírnily, ale ten Medrol v dávkách 10mg beru pořád a bojím se ho snížit. Dneska další dávka MTX, tak uvidíme. Včera jsem byla zase u zubařky-snad už po padesáté, zub taky nejde k lepšímu, příští návštěvu se rozhodnu jestli půjde ven. Stejně si myslím, že se mi to rozjelo právě kvůli němu, mám ho pořád v zánětu a zuby jsou svinctvo! Takže když půjde ven, budu mít snad pokoj i od bolestí kloubů. Uvidíme jestli se neusadí a nepůjde vše k lepšímu. Zdravím také Janu, ale bohužel pro ni ani já nemám žádnou radu. Jo ještě jsem četla že jedlá soda je skvělý lék na artritidu, tak jsem vám to chtěla poradit, ale pak tam bylo také napsáno, že se nesnese s kortikoidy, tak tu by mohla snad jen Vian, když je zase nezačne brát. Mějte se krásně páčko M.

Viana (St, 8. 7. 2020 - 18:07)

No ahoj Jiříku, jsme rádi že ses nám vrátil celej. Jsi dobrej když ujdeš tolik km ,no a nepíšeš co nohy,bolely že? No nevadí hlavně že se ti dařilo no a teď zase pěkně makej...))
Pro Janu,taky nevím co bych ti poradila s artrozou taky nějak nemám zkušenosti. Pouze vím že do velkých kloubů se píchá kolagen , ten na chvíli pomůže no a pak jedině něco od bolesti a důležitý je zde taky pohyb. )))
Jinak u mě vše stejné ,dnes mě trochu zlobí klouby v kolenou,ale není divu začalo pršet. Vyřeším to večer Aulinem...Míšo no a co ty? Už je ti aspoň trochu lépe?

Jirka111 (Út, 7. 7. 2020 - 20:07)

Ahoj holky, všechny vás zdravím... no Petra zase absentuje, ale objevila se tu nějaká Jana, tak ahoj, s osteoporózou zatím neporadím, ta mě bude čekat asi až za pár let :-)
Dovča byla fajn, spíše tedy šlo o kombinaci různých návštěv a pobytu u tchyně, ale zařadili jsme i 2 výlety (a pozor, jeden den jsem ušel 19km, Visalaje-Gruň- k Šanci a zpět), byla i exkurze v Marlence - doporučuji, mňam. A také jsme řádili na bobovce na Čeladné. Dva dny propršely, jinak slunce. Z bolestí hlavně zápěstí a prostředníčky. Míšo vydrž, musí se to zase urovnat, sákryš.
Mámě na zahradě kromě slimáků řádili i mravenci, letos nebyly žádné jahody :-(
V práci mám za sebou první den a dovolená, jak kdyby nebyla...

Mějte se J

Jana (Po, 6. 7. 2020 - 18:07)

Mě zase trápí osteroporóza včera jsem myslela jsem, že se ani nenarovnám, změna počasí a větší námaha je znát. Mám v úterý tabletku a ve čtvrtek kapky, ale nějak úlevu nepoznám ,je přímo vedro a mě bedra zebou, musela jsem si je stáhnout kožešinovým pásem. Máte nějakou radu?

Viana (Po, 6. 7. 2020 - 17:07)

Ahojte) Míšo tak ty už jsi pěkně odpočatá a já za chvíli valím na noční taky. Ještě pak ve čtvrtek a huráááá mám 17 dní dovolenou.))Hele k tomu medrolu ,to je fakt divné že ti nezabral . 10 mg je už docela slušná dávka na to aby nebyly bolesti . Asi bych taky zavolala dr. nebo se zeptej na té revmatoidní poradně. Já tam řeším víc věcí než s doktorkou. Já vím že to není asi moc dobré,ale když já mám takovou dr. že mi řekne ať si to sama reguluji jak se cítím. No nevím jestli je to zrovna profesionální,ale na té poradně mi fakt pomohli. Já jsem zatím ten medrol nevzala i když dnes jsem ho už měla v ruce,ale zase jsem to vyřešila aulinem. Bylo před deštěm a klouby se ozvaly. Uvidím co bude dál. Ještě k tomu MTX říkají,že až tak čtvrtá až šestá dávka udělá hladinu, takže uvidíš. Měj se krásně a ostatní taky. pa

Míša (Ne, 5. 7. 2020 - 08:07)

Ahojky, Vian máš pravdu, že i malá dávka je špatně, ale když se bez ní neobejdeme, nedá se nic dělat. Jinak já už jsem se vyšplhala na 10 mg toho Medrolu a stejně moc nezabírá a MTX už jsem měla 3x tak nějaká hladinka by tam být už měla. No nevím jestli nebudu muset přeci jenom zavolat doktorce a tu léčbu si nechat změnit. Jiřík si určitě ještě užívá v Beskydech a pak nám to všechno hezky popíše. Já mám za sebou další noční, už mi zbývá jen jedna, jdu si lehnout a všem přeji krásný den! M.

Viana (So, 4. 7. 2020 - 17:07)

Ahojte)))Míšo máš pravdu,že bych ten systém už konečně mohla pochopit. Víš já když jsem byla v lázních tak jsem ten medrol 2 mg brala taky a při příjmací kontrole lékařem jsem jí v klidu říkala,že beru medrol ale jen 2 mg a ona mi na to odpověděla. No a co? Ale berete ho. No a to mi tak nějak utkvělo v hlavě,že i malá dávka škodí. No prostě pokud ho neberu,tak jsem spokojená, ale vím moc dobře že bych měla. Hele ještě jsem na něj nenajela,zatím se to zklidnilo tak čekám co bude dál. Naštěstí medrol zabírá okamžitě.)))
Míšo,já si myslím ,že ti 4mg zaberou. No uvidíš. Už budeš mít nějakou hladinku z toho MTX a imunita se uklidní. Copak ale dělá náš Jiřík? Venku je nádherně a já se moc těším na tu dovolenou... PA

Míša (So, 4. 7. 2020 - 07:07)

Ahojky, ano beru denně omeprazol i při tak nízké dávce 2mg. Mě se ty bolesti ještě nezmírnily, tak jsem místo snižování Medrolu opět navýšila, ale nějak už si nejsem jistá, že to zabere. Mám vždycky tak den pokoj a pak zase. Dneska na noční se mi rozjelo zápěstí a na druhé ruce prst, mám ho klasicky zarudlý, horký, oteklý a to už jsem dlouho neměla.. Vian ty už se konečně smiř alespoň s tou malou dávkou a přestaň experimentovat!!! Myslím, že to s tebou myslíme všichni dobře, aby ti bylo fajn. M.

Viana (St, 1. 7. 2020 - 20:07)

Ahojte, tak jsem to asi zakřikla a vypadá to,že najedu na medrol 2mg,protože se mi ozývají občas bolesti i když to není mega,ale mám strach že se to zase rozjede. Měla jsem si tu udržovací dávku nechat tak jak jste mi tu radili. Chci se vás zeptat co jste brali jen 2 mg jestli jste k tomu brali omeprazol na tak nízkou dávku. Budu to asi brát pořád tak jako vy ostatní tu. Nu což,hlavně aby se mi to zase nerozjelo...Mějte se pa

Viana (Út, 30. 6. 2020 - 15:06)

Ahojte)) ,Míšo,tak to mě mrzí že ti není dobře. Jak dlouho jsi ten MTX nebrala? Jsi živá ukázka toho,že MTX je fakt důležitý. Já jsem jednou také snižovala a pěkně jsem se tehdy rozjela. Nemá cenu jej snižovat nebo vysazovat. Já vím že ty jsi to vysadit musela brala jsi myslím že ATB ? Medrol ti zabere. Na okna se vyprdni,já je mám taky hrozné bo těch deštích ,no a o zahrádce ani nemluvě. Co jsem uhlídala mandelinku, tak to sežrali slimáci,takže si nevybereš. No ale co naplat. Hele tak koupelnu celou předělávat nebudu jen se zbavím staré vany a místo toho dáme sprcháč. Ovšem sekat se bude a kachličkovat. Ještě mám vymyšlené nějaké úpravy,ale to zatím můj manžel ještě neví. Čekám na vhodnou chvíli mu to sdělit. Jinak koupelnu mám bílou s takovým lehoučkým mramotováním a podlahu oranžovohnědé kachličky. Ty jsou moc pěkné pořád jako by naleštěné,koupelna je taková světlejší. Mám tam i pěkné velké okno,takže je tam hodně světla. ))) Jirkovi posílám pozdrav a taky Petře,,,,pa

Míša (Po, 29. 6. 2020 - 20:06)

Ahojky, tak Jirka už si užívá, já si taky užívám, ale pěkných bolestí, protože, jak jsem nemohla brát ten MTX, tak se mi to pěkně rozjelo. Medrol jsem zvýšila skoro trojnásobně a tak uvidím jestli to zabere. Měla jsem teď týden dovolené, byla jsem na chalupě, na kterou jsem mohla odjet až v úterý odpoledne, kdy jsem zvládla už řídit. Počasí nestálo za nic a ani okna jsem nemohla umýt, to bych nezvládla. No stojí to za prdlačku..... jsem ráda, že jsi alespoň ty Vianko bez léků a bez bolestí, snad to i vydrží! Dneska jsem mluvila s doktorkou po telefonu, tak mi navýšení Medrolu schválila a kdybych pořád trpěla mám zavolat a změní mi léčbu. Jinak zahrada pořád nic moc, hodně toho shnilo a předpověď pořád nic moc. Smrk schne pořád dál a dál. Žádné veselé zprávy moc nemám. A na jakou barvu budete předělávat koupelnu? Já mám v plánu dělat za 14 dní koupelnu na chalupě. A co v práci? U nás už se to po rozvolnění zase rozjelo a tak je práce dost a dost. M.

Viana (Ne, 28. 6. 2020 - 16:06)

Jirko,krásnou dovolenou ti přeji , ale pozor na záplavy mají být na Moravě. Pěkně si to užij a nepřepínej se. Pak napiš jak ses rekreoval.)))
Tak já ještě 14 dní a taky budu mít dovču. Nikam nejedeme ,rozhodli jsme se s manželem ,že předěláme koupelnu. Holky už to bude co tu bydlím po třetí. No snad už naposledy.))
Jinak jak se máte,nikdo tu nepíše,tak podle toho soudím že si pěkně užíváte. Je krásně i když tady na Moravě skoro každý den trochu sprchne. Ale zase se pročistí vzduch a lépe se dýchá.
Co se týče revmy,tak jsem na tom stále stejně. Bez medrolu a bez prášků od bolestí to zvládám dobře i když úplně bez bolestí nejsem,ale je to únosné. Doufám že to tak dlouho vydrží. Jdu na třešně jsou letos nádherně velké a dobré,,,pa

Jirka111 (Pá, 26. 6. 2020 - 23:06)

Děvčata, razím na Moravu, dovča začíná... zatím se tu opatrujte, myslím na vás. J

Jirka111 (Čt, 18. 6. 2020 - 17:06)

No tedy, a pak že je revmatikům nejlíp v létě.... :-/
Tak jsme slušná trojka, jedné v uchu hučí, druhé praská a já to doplňuji pískotem :-)
Tady zase celý den leje, mámě na zahradě jahody zplesnivěly a zbytek sežrali mravenci...
V práci mám sice hoňku, ale je to ještě v mezích......dovolená se blíží....
Teď jsem byl na masáži zad, bylo to příjemné.
Míšo, díky za tipy, něco využiji. Do Kopřivnice jedeme určitě, máme tam známé, zařadím i muzeum. Na Lysé, v Hukvaldech a na Pustevnách jsme byli loni - super je to nová Stezka v korunách stromů, lepší než na Lipně. A na bobovku děti přemlouvat nemusím :-)
Děvčata, ať se vám to brzy srovná a je zase lépe.
J

Viana (Čt, 18. 6. 2020 - 17:06)

Ahojte, je zajímavé jak každý z nás má nějaké problémy s tím uchem. Mě taky vyloženě nepíská,ale taky tak šumí ovšem mívám to od krční páteře i když se mi zdá že je docela v klidu. Proto nechodím pokud to jde na masáže,protože mi to občas rozhodí ten krk a pak se toho šumění není možno zbavit. Teď mám tak rok pokoj.
Petruš,taky mi dr. říkala že ten medrol budu mít do konce života,no co bych nadělala. Zatím je klid a to se divím protože stále prší a já jsem na to dost citlivá.))
Míšo,koukám jak máš Beskydy projeté,super , nechápu proč se lidi ženou za hranice ,když u nás je tak krásně. pa

Míša (Čt, 18. 6. 2020 - 12:06)

A teď slíbený speciál pro Jirku - výlety v Beskydech, nevím, kam přesně jedete, ale krásné je přírodní valašské muzeum v přírodě ( skanzen v Rožnově pod Radhoštěm ), dřevěné sochy v Ostravici, tam je i výborný Beskydský pivovárek, bobová dráha v Čeladné, přehrada Šance, určitě lanovkou na Pustevny ( Radegast a Radhošť ) a už jsou opravené i ty vyhořelé chaty Libušín, ale za mě ještě nebyly otevřené. Pak jsem taky vyšplhala na druhou nejvyšší horu Beskyd - Smrk, ale už by mě tam nikdo nedostal, cesta děsná, ale to záleží na každém, jak to vnímá. Lysá hora je prý václavák a tak nás to tam ani nelákalo a tolik dní jsme tam ani nebyli. Hezký je prý také hrad Hukvaldy, Štramberk-to já až příště a určitě vezmi kluky do muzea tatry Kopřivnice, to se jim bude líbit. Za mě víc neporadím, ale i tak je toho dost, co vidět. Užijte si to tam a pak dej vědět, co jste podnikli. M.

Míša (Čt, 18. 6. 2020 - 12:06)

Ahojky, Jirko stojí to za prd asi jak jsem byla skoro měsíc bez MTX a ani zvýšení Medrolu nějak nezabralo-bolesti se stěhují, o víkendu jsem nehnula s loktem a ukazováčkem a v úterý na noční mě ve čtyři ještě nic nebolelo a v půl šesté už jsem přes bolest nehnula s ramenem, bylo oteklé a horké. Ten rychlý nástup je děsný!!! Včera večer už jsem konečně slupla MTX, ale nikdy bych nevěřila, že se budu těšit až si budu moct vzít takové jedy.....snad se to zase urovná a budu normálně fungovat, většinou od jara do podzimu takové velké problémy nemívám. Jinak v uchu mi nehučí, nepíská, ale praská a už jsem si taky zvykla. Přikládala jsem to MTX, ale doktorka to vyloučila, na ORL taky nic nenašli a tak zbývá asi ta páteř, ona umí pěkné věci, tomu by člověk ani nevěřil. Nemám to pořád, ale je to nepříjemné. Peťulí taky otékám po Medrolu a myslím, že i po tom MTX, protože teď to bylo lepší, co jsem ho nebrala. A změny nálad mám akorát, když přijdou velké bolesti, to mě pak rozhodí, že nemůžu nic, co jsem si naplánovala dělat. Trpím a musím počkat až odejdou, protože žádná analgetika nepůsobí a jsem vyřazená cca na dva dny z provozu a to se modlím, aby se to někam nepřesunulo. Zahrada je taky trochu plesnivá, ale snad to sluníčko, co má být příští týden trochu opraví. Nejdřív sucho, teď zase déšť, asi si nevybereme......dneska vařím, peru apod. celý víkend jsem zase v práci. Pozdrav i Viance papa M.

Petra P. (St, 17. 6. 2020 - 11:06)

Ahoj všichni, tak já jsem zkusila snížit medrol po dlouhé době ze 4mg na 2mg, protože mi bylo celkem dobře, a protože jsem na něj hodně citlivá a i při tak nízké dávce trochu otékám, no první týden nic moc nebolelo, druhý jsem začala mít bolesti a musela jsem si přidat prášky na bolest, a když to tak trvalo několik dní, tak jsem nasadila zpátky 4mg, protože bych jinak musela furt do sebe cpát něco od bolesti, no tak snad se to teď pomalu uklidňuje, asi budu muset u toho prevíta zůstat na furt, a to mám i BL, a nebo mi bude muset mudr. zvednout MTX, teď mám 7,5mg. No uvidíme, snad se to uklidní, moje tělo zřejmě pozná i snížení homeopatické dávky Medrolu:-) Příští měsíc se už zřejmě budu vracet do práce, teď jsem měla nemocenskou, a už mám z toho depresi, jak to budu zvládat , hlavně to stání celou směnu mě asi zničí, přemýšlím o výpovědi, ale zase ten strach že dlouho nic nenajdu....no je to začarovaný kruh a psychicky to nepřidá. A ještě k tomu furt ta únava z té naší nemoci. Tak aspoň plánujem dovču, ať je se na co těšit, přemýšlíme o termálech na Slovensku, i když já tak maximálně do chladnější vody, teplo mi zhoršuje záněty. Jirko mě v uchu vyloženě nepíská, ale od té doby co mám RA, mi tam tak tlumeně neustále hučí, vnímám to jen večer v tichu, a už jsem si na to zvykla. Tak se mějte moc hezky, musím jít zkontrolovat rybízy a angrešt, chytlo nám to plíseň, tak jsme to museli postříkat nějakou chemií, zřejmě tím deštivým a vlhkým počasím, zatím papá:-) jo a taky míváte takové výkyvy nálad?

Jirka111 (Út, 16. 6. 2020 - 21:06)

Ahoj holky,
Viano, záda mě vůbec nebolí, protože pravidelně na ně cvičím. Měl jsem před dvěma roky děsný bolesti, ale co jsem pak začal se cvičením, se to srovnalo. No uvidím, může to být i od psychiky, zkouším to ignorovat, ale moc to nejde.
Co jsem snížil Medrol na 2mg, tak se zase ozvala zápěstí, ale žádná krizovka.
V práci se to rozjelo, alespoň tedy co se týče problémů, které musím řešit, jinak výroba stojí za prd.
O víkendu jsem měl sraz s několika býv. spolužáky a projeli jsme na kolech kus Brd, bylo to moc fajn, delší dobu jsem je neviděl a bavilo mě to s nimi. Příští akci se zase přidám, bude-li to možné.
Léto se zatím moc nepředvedlo, tady prší skoro každý den, myslím, že pranostika o Medardovi se letos naplní do puntíku.
Míšo, jak Ti je ?
A kam se zase poděla Petra ? :-)))
Mějte se, J

Viana (Pá, 12. 6. 2020 - 15:06)

Ahojte) Jirko tak to ucho znám dost dobře,máš to stopro od zad. Mě to drželo tak dva měsíce,lítala jsem po všech vyšetření orl atd. a nakonec to bylo od zad a jak to přišlo tak to odešlo. Nic s tím nenaděláš,žádné kapky prostě jeden den více druhý méně a tak pořád dokola. Je to opruz to je fakt. )))
Míšo ty si to pěkně užij já si taky libuji jak je krásně teplíčko.To my revmatici máme rádi..))pa

Reklama

Přidat komentář