Reklama

revmatoidní artritida

Míša (Čt, 22. 10. 2020 - 15:10)

Ahojky, tak to mě mrzí Jirko, že tě to neminulo. A co klouby bolí? Nebo máš jen příznaky Covidu a RA spí? U nás v práci je to teď pěknej masakr, vozíme až 60 nakažených denně, jsou mladí, staří a hodně jich na tom opravdu vůbec není dobře. Chodím z práce totálně vymluvená a vyřízená. Do toho nová léčba ještě nezabrala a klouby bolí. Dnes jedu dnes na chalupu a snad vyjde pokácení toho smrku, ještě včera to vypadalo, že na to nedojde, vede tam el. drát a bude to hodně složité..... tak mi držte pěstičky ať to vyjde a proběhne bez problémů. Jirko drž se a ať ti je brzy lépe, myslím na tebe a taky na Vianku, která se nám v té práci asi úplně ztratila. Doufám, že taky nejsi nemocná a nějak to zvládáš? Držte se!!!!!!!!!!!! M.

Jirka111 (Čt, 22. 10. 2020 - 12:10)

Ahojky,
tak jo, je to pozitivní, kámoši taky. Dnes šly na odběr i děti se ženou, ale nemají zatím žádné příznaky.
Mě se vrátila chuť, čich je tak na 5 %. A taky se mi vrátily teploty a zhoršil kašel. Dopolko je dobré, ale pak se zhoršuje a večery jsem úplně grogy. Tak snad se to brzy otočí.
Je to všude rozlezlý jak blázen, hlavně když to nepřeskočí na naše staříky, to by mohla být konečná :-(
Takže skoro pořád ležím, něco poslouchám nebo koukám na telku a čekám.
Až to skončí, budu doufám na dlouho imunní a pro ostatní bezpečný.

Opatrujte se. J

Míša (Po, 19. 10. 2020 - 00:10)

Ahojky, tak to je Jirko mazec, ale snad to zůstane jen u toho čichu a chuti a nezhorší se ti RA. Budu držet pěstičky!!! Vianko máš pravdu už jsem zpět a delší volno mám až od čtvrtka čerpám ještě poslední dovolenou, tak snad mi ji dají, protože by měli přijet pokácet ten můj smrk, už mám i povolení od starostky, tak záleží jen na počasí, kdy to bude. Jdu chrnět, za chvilku vstávám taky do práce, přijela jsem dost pozdě a ještě stávkoval počítač. Držte se!!! Pa M.

Viana (Ne, 18. 10. 2020 - 15:10)

Zdravím vás,,, Jirko tak s tím čichem a chutí je to fakt mazec. Kámoška má taky covid a říkala,že toto měla taky ale měla v puse takovou chuť kovovou jako by cucala hřebíky. Jo a čich neměla vůbec. Pokud se ti nic jiného nepřidá hurááá získáš nějaké protilátky a třeba budeš proti tomu imunní. Říká se,že záleží kolik toho člověk dostane,jakou nálož. Ty jsi mladý sportovec určitě pokud ho budeš mít ,tak tě to nezlomí. Já už se ani na TN radši nedívám docela je to děs k tomu ukážou nějaké ty bouračky,rakoviny prsu a ubližování na zvířatech a stres na noc je jak vyšitý. Ne ne, radši se bez zpráv obejdu.)))
Míšo no a ty už pojedeš domů s chaloupky,nebo máš nějaké delší volno? Já jdu zítra zase do práce, žádné volno,ale to už asi jiné nebude. Jinak co se týče revmy ,tak mě dnes není nic moc,bolí měkloubečky na rukou a mám ztuhlý krk. Chtělo by to masáž. )))Opatrujte se a Jirko napiš jak jsi dopadl. pa

Jirka111 (Ne, 18. 10. 2020 - 10:10)

Tak holky, přišel jsem o čich a chuť, tak je to asi jasný, i když z výsledkem si dávají načas. Je to docela hnusnej příznak - všechno chutná stejně a nic není cítit, k obědu si místo kuřátka můžu dát klidně kus hadru :-(
Jinak mi nic není. Zkusím se domluvit, že budu pracovat z domova, přestože budu ještě min. týden na neschopence. Akorát rodinka směřuje do karantény, takže blázinec.
A zrovna má být příští týden tak hezky....
S těmi dárky na Vánoce jste mě dostaly, to já začnu řešit až před adventem.
Ale ženě koupím mobil, tak je hlavní dárek vymyšlen :-)

Mějte se a Covidu zmar !
J

Viana (Pá, 16. 10. 2020 - 15:10)

Zdravím)))Míšo tak skoro vypláchlo,ale já bydlím v patře tak co se týče povodní tady na náměstí se nikdy voda nedržela,tak snad už to tak zůstane. Míšo užij si tu chalupu a hlavně klid od všeho. Já jsem pořád v práci,dělám za ty co marodí nebo jsou v karanténě. Tak nějak se snažím dodržovat 3R ,ale i tak to můžu chytnout. Nikam s manželem nechodíme já jen do té práce a nakoupit. Stejně jsou vylidněné ulice, večer nevidíš nohu venku a jen občas projede nějaké auto. Prostě celkem klid.))))
Jirko držím ti pěsti , ale u nás řádí i chřipky tak si myslím že to bude dobré. No pak napiš. pa

Míša (Pá, 16. 10. 2020 - 12:10)

Ahojky, tak snad ten test bude negativní a nebudeš mít další potíže ještě k tomu našemu onemocnění. Alespoň nemusíš mít stres s mamkou, když se to takhle vyřešilo. Já se jedu teď na víkend izolovat na chaloupku a ani mi nevadí, že má pršet. Novou léčbu zatím snáším dobře, tak snad to tak i zůstane. I jsem trochu oplaskla a to beru pořád víc toho Medrolu. Mezi vedlejší účinky kromě průjmu apod. patří i kašel a dušnost, tak doufám, že ty se neprojeví, abych taky nemusela na testy. Vian nevypláchlo vás to tam? Je to děs, nestačí Covid, ale ještě záplavy.... Opatrujte se a držte se!!!!! Páčko M

Jirka111 (Pá, 16. 10. 2020 - 11:10)

Zdravím :-) Tak jsem byl dnes na testu. Ve středu jsem dostal teplotu a kašel, kamarád je na tom podobně, tak jsem se objednali. Snad zítra odpo budu vědět výsledek.
V práci jsem si vzal neschopenku, radši si poležím. Akorát doma je to bláznivý, oba kluci mají distanční výuku, žena šla pro jistotu taky na home office, docela se tu melem, najednou člověk zjistí, jak je ten byt malej :-))
V pondělí jsem měl odvézt mámu do lázní Jáchymov, což nemůžu, byly kolem toho nervy, co teď dělat a nakonec se to podařilo přesunout na jaro, což jsem rád, protože myslím, že lázně teď stejně uzavřou a nedej bože, že by to chytla a někde jí tam izolovali, taky její 81, nemuselo by to dopadnout dobře.
Dávejte na sebe pozor. J

Viana (St, 14. 10. 2020 - 15:10)

Zdravím))) Jirko no nevím nevím, spíš bych ho na testy být dr. poslala. Takhle to fakt začíná,ale měl by mít k tomu zvýšenou teplotu a taky si stěžují na bolesti kloubů a později divnou chuť v ústech. No uvidíš,co má být bude. U nás se to taky trochu rozjíždí a přesně jako ty se snažíme chránit jak se dá. Hlavní je,že to nemají klienti,mají roky a mohlo by je to stát život. Je dobře že sis tak pěkně odpočinul,podpořil jsi imunitu. Míšo dobrý,budeš na konci roku pěkně prokleplá, hlavně aby ti ten nový lék sednul. Já jsem se vrátila zrovna od zubaře,jak mi spravoval ten tub před třemi týdny (prý je rozlomený uvnitř),tak mě pořád pobolívá. Není to hrozné,ale nepříjemné. Někdy to na chvíli přestane a pak znovu. Myslím si,že tam něco bude. Ovšem dnes mě nevzal až v pátek,no ale aspoň přes neděli snad bude klid. V práci dusno,odpadají holky na corona nebo jdou do karantény,tak jsme hodně oslabení a nevíme co bude dál. Kéž by se nám to vyhlo, o toto se denně modlím..))Opatrujte se pa.

Jirka111 (St, 14. 10. 2020 - 06:10)

Ahoj děvčata, moc vás zdravím.
Míšo, s novým lékem držím palce. Je dobře, že máš odběry takhle často, ze začátku se to musí hlídat, někomu to zhorší jaterní testy a musí se pak vysadit. Takže taky seropozitivní....hmm.... aspoň si nikdo nemůže myslet, že si vymýšlíme :-)
Holky, já si moc užil víkend, s dvěma kamarády jsme byli na Jižní Moravě, v sobotu jsme udělali takový okruh na kole, Čejkovice-Vrbice-Velké Bílovice a zpět, všude se pracovalo na vinicích, bylo to takové příjemně autentické, nalité voňavé hrozny, do toho skoro celý den slunce, a večer jsme měli soukromou ochutnávku ve sklípku s rautem....no paráda. Akorát kamarád v pondělí ulehl, teploty a bolest hlavy....a představte si, že obvodní ho na testy neposlala s tím, že nejde o typické příznaky.... tak můžu jen čekat, jestli se zhorší, nebo se něco objeví u mě nebo u druhého kamaráda. Takže smyčka se stahuje....
Blbé je, že bych potřeboval v pondělí odvézt mámu do lázní, a jestli budu doma v karanténě nebo s Covidem tak nevím, jak se tam dostane :-(
V práci už to taky někdo měl, ale snažíme se držet 3R, tak z této strany se až tak nebojím.
Bolesti mám zatím přijatelné, hnusné podzimní počasí to teď nezhoršuje tak doufám, že to dlouho vydrží.
Myslím na vás, opatrujte se. J

Vladimír (Út, 13. 10. 2020 - 17:10)

Bez vyřešení skutečné příčiny revmatoidní artritidy (RA) nepřináší aplikace kortikoidů ani léků na bolest trvalé výsledky. Příčinou vzniku RA jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce těla, které poškozují tkáně velkých a malých kloubů. Používám testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si RA sami trvale odstranili a zbavili se bolestí. Úvodní konzultace zdarma na tel. 608 155 338.

Míša (Po, 12. 10. 2020 - 17:10)

Ahojky, tak jsem akorát přijela od doktorky a mám od zítřka ten Leflunomide, jenže ho zase v lékárně nemají a musí ho objednat, tak pro něj musím ráno běžet abych si ho mohla vzít. Prý bývají možné průjmy a zítra jsem až do odpoledne doma, tak kdyby náhodou..... ve středu už musím ráno ven. Medrol mi zatím zůstává, odběry každé 3 týdny a kontrola 2x po telefonu a pak v prosinci, tak uvidíme. Nástup léku pokud bude vše bez problémů cca 6-7 týdnů. Jirko mám anti CCP pozitivní, ale ještě jsem nedohledala staré výsledky, tak nevím kolik a důležité je také hodnota RF IgM a to mám nad 320! Byla jsem taky dnes na mammografu a ten je v pořádku, tak alespoň něco. Jinak pracovní víkend byl otřesný a asi lépe nebude. Tak se držte!!!!! Pa M.

Viana (So, 10. 10. 2020 - 15:10)

Zdravím))) No Míšo ty jsi dobrá s těma dárkama. Ovšem ani já nezahálím. Každému mám něco a zbytek doplním penězmi. Oni jsou všichni dospělí,takže si koupí sami co budou potřebovat. Já dárky obyčejně kupuji už od září,ale na tebe nemám...))
S kovidem jsem na tom stejně jako ty,chodím utahaná ob den. Po noční žádné volno jen to po té noční,doma to ani nebudu komentovat,jen nakoupím a něco uvařím. Taky jsem dost taková ospalá,ale klouby mě nijak zvlášť nebolí. Aulin zabírá spolehlivě na 24 hoď. Myslím si,že jsem unavená i hodně psychicky. Pořád v roušce,bolívá mě z toho hlava, nedostatek kyslíku a pořád nějaké porady a všechno se točí kolem covidu. Ke všemu mám o 10 let staršího manžela,tak se bojím víc o něho i když on je ukázněný a nikde necárá zbytečně. V práci se to rozjíždí mezi personálem,naštěstí jsou klienti zatím v pořádku,ale jak dlouho? Závidím Jirkovi ,co si práci může vzít domů. Co se týká aut,jsem stejného názoru jako ty Míšo,pěkně aby autíčko sloužilo a když to někde nebo někdo u marketu trošku škrábne nic se neděje a jede se dál Ovšem chlapi to vidí jinak. Co si budeme povídat...)) Mějte se a hlavně se opatrujte..pa

Míša (Pá, 9. 10. 2020 - 22:10)

Ahojky, tak jak válčíte s COVIDEM? Já v práci statečně, chodím pěkně vyždímaná. Na chalupě jsem toho stihla docela dost, ale ne všechno co bych si představovala, protože mě pěkně kosí bolesti.....loket, zápěstí, rameno, ruka.....už se těším na pondělí až půjdu k doktorce a změní mi léčbu, která snad zabere lépe, už mi ani Medrol nepomáhá. Potřebovala bych ted uklidit doma, ale nic mě nebaví, jsem bez nálady, bolavá a unavená. Jak já říkám dělám, když můžu, ne když mám čas a to ted rozhodně není. Jirko na tu seropozitivitu se podívám, ale nejdřív musím najít výsledky, zatím nějak není síla, ale dám vědět. K těm autům já mám 20 let starou opla Corsu, ale to je srdeční záležitost, s tou jezdím už jen do práce a pak 17 let starou fabinu a ta drandí všude jinde. Jsem spokojená, hlavně, že mám spolehlivé přibližovadlo a stěhovák na tašky. Jinak se vám musím pochlubit, už mám všechny dárky na vánoce a pak žádný stres! Moc se opatrujte páčko M.

Viana (St, 7. 10. 2020 - 21:10)

Zdravím, no taky čučím kde se toto nad náma vzalo,taky mi to připadá jako by se někdo probudil před několika lety.)))
Jirko je fajn že se ti hra líbila ,trochu ses odreagoval a toto teď všichni potřebujeme. U nás v DD propukl covid,tak jsem byla odvolaná z dovolené a už makám. Hlavně aby se to nerozneslo,docela mám bobky.
Co se týče auta tak ano je úplně nový typ a já si jenom říkám že stejně bude stát v garáži protože teď nikam moc nejezdíme z důvodu covidu a taky jsem pořád v práci. Můj syn má taky oktávku a druhý superba a oba jsou na výsost spokojeni. Jsou to takové rodinné auta. Já si na modely moc nepotrpím,hlavně aby to bylo spolehlivé. Pište zatím pa.

Jirka111 (St, 7. 10. 2020 - 15:10)

Co to je?
To sem někdo nakopčil kus ze starý diskuze... :-/

Tak zpět do aktuálna.
Včera jsme zkoukli to Havla a všem se moc líbilo, doporučuji.
A Viano, jetli máte zcela nový model Tucsona, jakože asi jo, no tak to je paráda.... já drandím 7 let starou Oktávku, zatím vše funguje jak má, tak neměním.
S výletem na Moravu za vínkem je to otázka, Rýmula plánuje zrovna na pátek přijít s dalšími omezeními, tak ta ochutnávka ve sklípku možná padne.
Zatím pa. J

Martino, (Út, 6. 10. 2020 - 18:10)

Když to uděláš přesně podle popisu, důchod máš určitě...takové republika potřebuje.

Viana (Út, 6. 10. 2020 - 15:10)

Ahojte))) Jirko ,tak očkovat se nenechám, jednou jsem to udělala a nemohla jsem se z toho dostat. Vůbec se očkování vyhýbat ,pouze tetanus ten tak nějak musím, ale ani na klíště mi nebylo doporučeno. Jinak auto jsme si koupili Hyundai Tucson nebo tak nějak se to píše.)))
Hele závidím ti ochutnávku vína,teda já sice na víno moc nejsem vůbec alkohol moc nemusím,ale to neznamená že bych si taky nedala. Pěkně se odvázat, pokecat se známými a tak nějak vypnout. Já si myslím ,že víno ti až tak nějak vadit nebude horší je tvrdé pití. Víno je sluníčko nebo aspoň tak tomu říkala moje babička a ta se dožila 93 let. Dělávala si tzv. šuškavé víno ,pěkný rybízáček.
Tak si to krásně užij a pak napiš co jsi zažil.))
Já jsem stále na dovolené,v práci to odpadá jeden za druhým ovšem na chřipky ,tak se ani moc netěším.
Zdravím Míšu ,ta už maká a hlavně s rozumem.

Jirka111 (Út, 6. 10. 2020 - 13:10)

Ahoj holky,
jak jste na tom s tou seropozitivitou, jak jsem psal výše?
A necháte se očkovat proti chřipce?
A ještě se jako zvědavý chlap zeptám, Viano, jaképak autíčko jste si pořídili? :-)
Jinak já se mám na střídačku, minulý týden opět zlobilo rameno po stresech v práci. Ale žádná krizovka. Dokonce jsem byl s klukem v Aquaparku a v sauně...a revma se nezhoršilo. Tento týden zase dělám z domova. Dnes večír jdeme do kina na Havla, tak pak napíšu, jak se mi to líbilo.
A o víkendu jedu s dvěma kamarády na jižní Moravu, v sobotu se doufám projedeme na kolech a večer bude ochutnávka.... budu se držet zpátky kvůli MTX ale zase ne moc...zkusím víno hodně zajídat :-)
Mějte se zatím. J.

Viana (Po, 5. 10. 2020 - 18:10)

No nazdar Miladko. Copak potřebuješ?

Reklama

Přidat komentář