Reklama

Zkažený zub pod můstkem-jak se postupuje?

Julie (So, 30. 10. 2004 - 22:10)

Ahoj Pavle.Mne to robili tak,ze najprv sa pokusila pani doktorka mostik zlozit, ale drzal pevne. Tak zub prevrtala cez mostik, vybrala nerv,vycistila, a po tyzdni vyplnila kanaliky, zub zaplombovala a je to OK. Len to vydrz :-))/

Pavel (So, 30. 10. 2004 - 22:10)

Děkuji za odpověď. Tak s tím taháním nervů, abych řekl pravdu, mám mrtvé 4 zuby. Nervy budou určitě venku, protože na panoramatickém RTG snímku jsou celé bílé-až do kořenů vyplněné nějakou hmotou. Četl jsem o tom tahání nervů zaživa, ale nikdy mi to nedělali-vždy tam dala ten Depulpin a za týden byl klid.

b. (So, 30. 10. 2004 - 22:10)

Pavle, mám nedavno za sebou to samé. V září mi zubař nasadil můstek, pod kterým mne rozbolely po 14 dnech dva obroušené zuby. Můstek musel sundat, zuby umrtvit. Prý se to stává často, že po obroušení zuby takto"odejdou".Co se týká tahání nervů, je to strašná bolest a mně to zubař dělal s místním umrtvením, jako při trhání. Takže kdoví, jestli Ti ty nervy vytáhla. Já jich mám umrtvených asi 8, tak vím o čem mluvím.

Pavel (So, 30. 10. 2004 - 20:10)

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, jak zubařka postupuje, když se vám rozbolí zub, na kterém je upevněn keramický můstek. Který jste si museli navíc za nemalou cenu koupit. Ten můstek mám chycený na obroušenou pětku a sedmičku a ta pětka začíná bolet. Můstek je tam pět let a je přilepený lepidlem. Tak bych se chtěl zeptat, jestli se v těchto případech keramika provrtává či se můstek nějakým způsobem sejme. Či zda se musí rozříznout a zničit. Mám jisté zkušenosti se zubaři, ale s tímto zatím ne.Nevíte také, na jakém principu funguje látka DEPULPIN? Tu jsem dostal do jiného zubu, který se nepodařilo vyléčit kalciovou vložkou. Asi po týdnu mi doktorka zub otevřela a dostala se takovým nástrojem s drátkem (pokud jste někdo od elektriky, vypadá to asi jako malý odpor, když se mu uštípne jedna nožička) až do kanálků, a to bez bolesti. Nervy jako by ze zubu úplně zmizely a to drastické vytahování, o kterém tady mnozí píšete, se vůbec nekonalo. Děkuji za vaše zkušenosti.

paty (So, 30. 10. 2004 - 16:10)

to je stres, zvyknes si,muj pritel to mel taky,taky ctvrt stoleti nic a pak....bud rad, ze se ti vubec postavi, my ho staveli dyl nez rok,

Ne-mravní hlídk (So, 30. 10. 2004 - 15:10)

Tak se lupej sám i nadále a neřeš to. Inu zvyk je železná košile.

Reklama

Přidat komentář