Reklama

Dioptrické bryle

Default User Image
Vojta (St, 11. 9. 2024 - 17:09)

Nedávno jsem se díval na fotku z tanečních (přelom letopočtu). A brýle tam měla - jedna holka. Opravdu jen jedna jediná. Dokonce si na ní vzpomínám. Hezká

Anonym (So, 7. 9. 2024 - 17:09)

Jak jsem tady četla komentáře přidám svůj. Také sleduji poněkud více případů očních vad a to už u těch nejmenších. Dcerka brejličky ve 3,5 letech, dcerka mojí kámarádky ve 4 letech a obě poměrně silné dioprie. A v mém okolí také dost děti s brejličkama. Asi dnešní dobou jinak si to nedovedu vysvětlit. Jinak já ani kamarádka brýle nemáme.

Default User Image
J.M. (Ne, 8. 9. 2024 - 10:09)

Mám úplně stejné poznatky. Jen s tím rozdílem, že já i manžel brýle nosíme.

 

 

Default User Image
Jirka (Pá, 30. 8. 2024 - 17:08)

Ve škole na lékařské prohlídce z těch písmenek na tabulce jsem neviděl skoro nic. Tak hned na oční a byly brýle. Ty jsou dodnes a již dlouho dobu  hodnota se snížila na +6 dio. cyl.4 a +6,5 dio. cyl. 4,75. Tehdy dostaly ještě brýle 3 holky a jeden kluk a dva už brýle měly tak jsme nebyly terčem posměchu ostatních. Co pamatuji tak v naší třídě bylo nejvíce brejlatých. Největší problém jsem měl v tělocviku a plavání, bez brýlí jsem fakt neviděl.

Anonym (Čt, 29. 8. 2024 - 13:08)

A vzpomínáme si na svoje první brejle? 

Default User Image
J.M. (Ne, 8. 9. 2024 - 10:09)

Já první  brýle ve 22 letech. Neviděla jsem na číslo tramvaje, v kině na plátně nějaké čmouhy a na televizi se raději nedívala. -3 dioprie mě změnily svět k nepoznání. Syn bohužel první brýle ve 4 letech, dalekozraký a jedno očko tupozraké. Naměřeno +7 dioprií, ale v brýlích má   zatím + 4,5 a zdravé oko zakrývá okluzor. A pozoruji, že maminek na očním s malými dětmi je strašně moc. Toho kdo nosí brejličky si docela všímáme abych malému ukázala, že v tom nejsme sami.

 

 

 

Default User Image
Lucie (St, 4. 9. 2024 - 17:09)

Vzpomínám si moc dobře není to tak dávno, co jsem usoudila, že svět je trochu rozmazaný. Po návštěvě lékaře předpis na P+1, cyl.2,75 L+1,25, cyl.3,5. Při prvním nasazení brýlí jsem myslela, že se v optice spletli, všechno se se mnou točilo s viděla ještě hůř. Paní mi vysvětlila, že mám první brýle a napoprvé hodně silný astigmatismus to jsou ty cylidry a bude chvíli trvat než si zvyknu. Popravdě po čtyřech týdnech si všechno sedlo, já vidím dobře, ostře, prostě nádherný a v 46 letech mám první dioptrcké brýle, které nosím od rána do večera.

Anonym (Ne, 1. 9. 2024 - 12:09)

Spíš si pamatuji to haló, když jsem se v 6.třídě objevil s brejlema. Jak všichni měli dojem, že se k tomu musí nějak vyjadřovat a něco kolem toho řešit. Sám jsem z brýlí radostí neskákal, ale nedalo se nic dělat. P

Default User Image
Blanka (So, 31. 8. 2024 - 16:08)

V sedmé třídě první brejle a 2,5 dioprie na obou očích, už jsem neviděla co je na tabuli. Naštěstí mi všichni řekli, že mi sluší a začala jsem je nosit pořád od prvního dne. Brýle nosím dodnes.

Anonym (St, 4. 9. 2024 - 11:09)

Také jsem začal v sedmé nosit něco kolem - dvojek. Rok jsem se tomu snažil vyhnout, ale naši mě nakonec na oční dotlačili a za takový ten obligátní týden jsem už koukal spokojeně přes brýle. Michal

Anonym (Pá, 6. 9. 2024 - 14:09)

Jak to tady čtu, tak to vypadá v tom věku šesté, sedmé třídy na docela úrodné období na brýle! A když zavzpomínám na dětství, tak to fakt možná i bylo. Martina

Default User Image
Petr (So, 7. 9. 2024 - 08:09)

Za mého dětství bylo pár brýlatých, dost jsem si toho všímal protože i já jsem k nim patřil a stále patřím. Při nedávném nástupu vnučky do první třídy jsme však několikrát počítal a hodně byl v údivu. 12 dětí ve třídě vč. mé vnučky má nasazené brýle. Nepamatuji,že za nás jich bylo tak moc obrýlených. Při pohledu na vycházky dětí v MŠ též pozoruji tento trend. Tak ne v šesté nebo sedmé třídě, ale dneska již v MŠ 

 

Anonym (Út, 10. 9. 2024 - 09:09)

Tehdy jsme brýle nosit moc nechtěli a tak jsme problémy tajili, brýle ležely doma ve skříni, styděli jsme se za ně. Ale v těch 11,12,13 už to dál bez brýlí asi moc nešlo a proto ten nárůst. Píši z vlastní zkušenosti. Dnes už to asi děcka vidí jinak a nestydí se. Martina

Anonym (Pá, 30. 8. 2024 - 21:08)

Já je mám dokonce i schované! Nosila jsem je ve školce. Iveta

 

Default User Image
Alena (Čt, 29. 8. 2024 - 22:08)

Moje první brýle v pěti letech moc si nevzpomínám, ale měly 4,5 dioprie v sedmi letech už byly popelníky 8 dioprií a těžké skleněné čočky a otřesné obroučky. Bohužel v té době velký výběr nebyl.

 

Default User Image
Jirka (Pá, 30. 8. 2024 - 17:08)

Ty skleněné, tlusté a těžké pamatuji. V jednu chvíli jsem se dostal na +11 dioprií. Naštěstí mi to skoro o polovinu zlepšilo

 

Default User Image
Mike (Čt, 29. 8. 2024 - 14:08)

První které jsem nosil potají (na černo) byly P-1,5 a L-2, na těch jsem se asi půl roku učil přez ne zaostrovat a vydrzet v nich cely den a pak šel k očnímu a vyfasoval P-0.5 L-0.75 a konečně mohl s nima všude a nosit je trvale 😍

Default User Image
Mike (St, 7. 8. 2024 - 10:08)

Někdo další, kdo dostal minusové  brýlky na dálku a má z nich radost?

Anonym (Čt, 8. 8. 2024 - 16:08)

Moje radost je - 5 a - 5,5 s cylindry 2,5. Mám je ráda, bez nich fakt moc nevidím. Lenka

Default User Image
Helča (Ne, 18. 8. 2024 - 08:08)

Jak jsem psala tady již před časem. Chtěla jsem, viděla jsem dobře, ale  začala brýle nosit protože jsem je strašně chtěla. První byly -2 rychle jsem si zvykla a také byly moje radost. Dneska mi dělají stále radost jen s tím, že moje - 8 jsou už nutností a stále  miluju mít brýle, stejně jako při  jejich prvním nasazení v prvním ročníku na gymplu.

Reklama

Přidat komentář