Reklama

Zdravé stravování

s (Ne, 23. 11. 2003 - 18:11)

Ahoj vsichni. Nemohl by mi nekdo napsat treba jidlo na jeden den podle zdarve vyzivy? Ja totiz trpim na vetry a uz fakt nevim co jist. Myslite, ze by to mohlo byt zpusobeno nezdravou stravou? Diky predem zab odpovedi

Návštěvník (Po, 11. 11. 2002 - 14:11)

Zdravej vyzivy sa snazim drzat uz zopar rockov. Zacala som postupne asi v 17(27) uplnym vynechanim bieleho peciva a nahradenim za celozrnne, menej sladkosti, menej masa, malo tuku..Zacala som pit iba bylinkove a zelene caje a mineralnu vodu.Doteraz s tym nemam problemy, pretoze takato vyziva mi vyhovuje a chuti, nikdy som nejedavala udeniny, tucne masa, omacky..Snazila som sa obmedzit aj cukor, ale nikdy sa mi to nepodarilo na dlhsiu dobu, max 2-3 tyzdne, pricom som mlsavala len susene ovocie. Doteraz uzivam chrom na regulovanie cukru v tele, ale ked pride chut, tak by nepomohlo ani kilove balenie :-)Vo vyzive je dolezite nerobit extremy a hlavne nie zo dna na den. Tiez som chcela byt v jedle 100% a nerobit ziadne prehresky a drzat sa len zdravej vyzivy. Lenze ak som nahodou zjedla ci uz koli chuti alebo zo slusnosti jedlo ktore mi nebolo po voli, mala som vycitky svedomia a trpela predstavami ako mi to jedlo uskodi. Dospelo to az tam, ze taketo "nevhodne" jedlo som zacala zvracat..Tymto som chcela len upozornit prip. varovat, aby sa to nestalo aj vam, ktori sa snazite striktne dodrziavat zasady spravnej vyzivy, lebo v urcitych pripadoch to moze viest az k PPP (anorexia, bulimia) a o tomto probleme je tu popisanych uz dost stranok..Vela stastia..

Návštěvník (Pá, 27. 9. 2002 - 13:09)

Myslím, že jde také o jistou falešnou "hrdost". Když muž řekne mezi ostatními "soukmenovci" něco o zdravé stravě, tak reakce jsou někdy velmi výsměšné a on se může vlastně jen stydět jaká je "citlivka". Taky o čem se bavit, když ne o tom, "jací jsou všichni machři", ne? Přes tohle jsem se ale dávno přenesl.'

Návštěvník (Pá, 27. 9. 2002 - 13:09)

Já si opravdu myslím, že zdravá výživa je až na málo výjimek výsadou žen. K tomu mému příteli - naštěstí ho nemusím přesvědčovat, že ryba a zelenina se dají taky jíst, ale větší problém je s jeho šunkama, salámama a čokoládama. A když před ním vyslovím slovo kombucha, klíčky nebo sojové maso, dělá se mu už preventivně špatně...'

Návštěvník (Út, 24. 9. 2002 - 09:09)

Děkuji vám milé dámy, úžasné jste vy, se mnou to nebude tak horké, ale vidím že není takový problém se zdravou stravou fyzicky, ale spíše s nezájmem až odporem těch, kteří jsou nám blízcí a od kterých to bolí. Není dobré říkat jen "Je to zdravé", já jsem stále dokola vysvětloval mechanizmy co a proč je prospěšné a škodlivé a proč to JÁ jím či dělám. Jani, s tím oliv. olejem nápodobně a ještě s čerstvou zeleninou, mňam, ale proč jen doma? ROBI zkusím. Jinak informace čerpám převážně z makrobiotiky (Michio Kushi), ajurvédy, z časopisu Regena a kde se dá (internet apod.). Vše se snažím promyslet, ne jen slepě přebírat.Líbí se mi anglické přísloví, které je podobné jednomu našemu. Dalo by se vyložit třeba takto: Kde je vůle, tam je i cesta. (Where there is a will there is a way). Zdraví Ra.'

Návštěvník (Po, 23. 9. 2002 - 19:09)

Radime, proti okruhu potravin, který jsi zde popsal nemám námitek. Dobré je také místo másla používat olivový olej lisovaný za studena, namáčet do něj pečivo, ale to jde jen doma. Zpočátku se mi olej zdál hořký, ale zvykla jsem si. Místo masa je dobré rostlinné maso ROBI, je bez chuti, ochutíš si ho jak chceš. Je také pravda, že je dobré přecházet na zdravou stravu postupně. Výjimku udělal můj syn, který když přišel z vojny, prohlásil, že už nechce maso ani vidět, a od té doby je vegetarián. Přežil to bez problémů. Také jsem neměla v úmyslu měnit pohled na svět, původně jsem chtěla jen zlepšit zdraví, ale jsem ráda, že se toho mění víc.Radime máš můj obdiv, kdyby takových mužů bylo víc.'

fanda (Čt, 31. 3. 2022 - 13:03)

Prosim tě, já jsem si to pročetl a také nakupuji, některé potraviny co Radim, je tam pár věcí co odmítám jíst, jinak nakupuji, peru a věším prádlo, co už víc té bestii mám udělat, jsem úplně poslušný, manželka jen spí anebo čumí na romantické filmy. A ty napíšeš takovou kokotinu, kdyby takových mužů bylo víc?! To víš že jsou, jsem to já. Znám několik dalších co mají tu svoji babu ještě horší, než mám já, hned můj soused, jdu se s ním domluvit na akci holčičky, sotva na něho zazvoním, vyleze do okna a slyším tu jeho krávu, řvát ,, kdo to otravuje? No a Jirka mi hned hlásí že vaří a že nemá čas. Tak si polib šoš, jdu pryč. Ať zazvoním v 8 ráno nebo v 10:00, furt vaří. ta kunda blbá tu hubu nezavře.

Návštěvník (Po, 23. 9. 2002 - 18:09)

Taky obdivuju, že se zdravou stravou zabývá muž - většinou je potíž, přesvědčit partnera, že i ryba se dá jíst nebo že zelenina je taky jídlo /a to nejsem opravdu žádný extremista/. Váš dojem, že ženy se o tohle téma zajímají mnohem víc, je správný - je dokázáno, že těch průměrně 7 let, o které žijeme déle, je dáno právě naším zájmem a starostí o zdraví, prevencí - to vychází hlavně z pocitu zodpovědnosti za život, z mateřských pocitů.Jinak moc souhlasím s názorem, že člověk může objevit nové chutě.Držím nám všem palce, zdravovýživové celého světa spojte se!Katka'

Návštěvník (Po, 23. 9. 2002 - 13:09)

Nevím Hani, jestli se touto záležitostí zabývají spíše ženy, ale asi ano. Vždy když přijdu do obchodu se zdravou výživou, tak jsem tam vlastně sám mezi ženami, což mi samozřemě nevadí, naopak, ale o něčem to vypovídá.Je bohužel pravda, že když člověk jí nevyváženě, tak si vybírá potraviny extrémní a tím se stále snaží o rovnováhu, ale ta nepřichází, naopak prohlubuje se.Důležité je přecházet na nový způsob stravy velice pomalu a šetrně. Omezovat extrémní potraviny rychle a drasticky je vlastně opět extrémní chování. Třeba zde budou další příspěvky se zkušenostmi ostatních.PS: Doufám, že vám, milí diskutující, nevadí že používám pro komunikaci tykání.'

Návštěvník (Po, 23. 9. 2002 - 12:09)

Radime, je úžasné, že děláte něco takového vy jako chlap. Můj přítel se bez sladkostí, salámů atd neobejde. :-(('

Návštěvník (Po, 23. 9. 2002 - 07:09)

Jani, souhlas a nic než souhlas s Tvým příspěvkem. Jak vidím máš se stravou jistě určité zkušenosti. Napiš a nejen Ty, ale i ostatní své návrhy. Co se vám třeba nelíbí na tom co jsem ve svém příspěvku popsal?Změna pohledu na svět nebyla mým úmyslem, ale je důsledkem.'

Návštěvník (Pá, 20. 9. 2002 - 19:09)

Radime, když se člověk pročistí a začne jíst zdravě, stane se citlivějším a vnímavějším, cítí daleko jemnější chutě a vůně, které dříve nerozeznával. Nejen, že se změní pohled na život a zdraví, ale změní se pohled na celý svět.Jana'

Návštěvník (Pá, 20. 9. 2002 - 13:09)

Mila Alenko,zkusim zkráceně napsat potraviny které kupuji. Obecně jsou to potraviny bez "éček" cukru a minimálně průmyslově zpracované:- ovoce našeho klim. pásma, žádné tropické- zelenina- brambory a jiné lilkovité, paprika, rajčata (méně)- mořské řasy (zřídka)- obilniny, mouky, pečivo (celozrnné)- luštěniny- sójové výrobky (tofu, tempeh)- rostlinné oleje nejlépe 100% přírodní- máslo (jednosložkové)- kys. mléčné výrobky (občas)- ryby - ostatní maso občas- občas vejceTo je okruh potravin, které pak dále doma zpracováváme. Sladkosti a uzeniny nekupujeme.Co se týká pití:voda, čaj (zelený, bylinkový), minerálka (neslazená), obilná káva (občas), někdy 1 pivko n. sklenka vína.Slazené a komerční nápoje nekupujeme.Potraviny upravujeme na různé způsoby viz. ajurvéda či makrobiotika, ale žádný exrém.Lituji lidi, kteří znají jen sladku a slanou chuť, o mnoho přicházejí.Původně jsem si myslel, že změním jen stravu k lepšímu, ale člověk většinou pomocí této změny dostane jiný pohled na život a zdraví.Věřím, že diskuze na toto téma bude dále pokračovat.Radim.'

Návštěvník (Čt, 19. 9. 2002 - 16:09)

Přidala jsem sem toto téma, protože myslím, že ve správném způsobu stravování není je touha po zhubnutí, ale i po celkovém zdraví organismu. Já jsem se o správný způsob stravování začala zajímat teprve nedávno a už se dostavují prví výsledky. Věřte mi! cítím se líp a i trochu líp vypadám. Takže, co takhle to zkusit. I když toho vím hodně, ráda bych se ještě něco dozvěděla.'

Reklama

Přidat komentář