Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Andrea (Út, 11. 8. 2020 - 15:08)

Milu,s puberťákama je trošku problém, mám to doma 4x.Ja to mám lehčí, děti sportuji,jdou s kamarádama do kina,jo a dovču jsme nechali na nich,sami vypracovali plán,co by chtěli vidět,byly s námi pod stanama,vzali jsme i jejich kamarády,jen na 2 dny, jídlo si kupovali za své,z našetřeného kapesneho, měly pocit dospělosti.Ja nevím,zatím jim nevadí být s námi, až ten okamžik nastane,tak si zařídí svůj volný čas sami.Milu a co děti celý den dělají,nejdou se třeba vykoupat,s kamosema do kina,na zmrzku,zakopat si?Tak je vezměte třeba někam na zámek, koupaliště,je plno letních aktivit.Jo a dnes k obědu nudle s mákem,moc se jim to nezdálo,tak si udělaly asi milion toustu

Návštěvník (Út, 11. 8. 2020 - 13:08)

Miluno, do Prahy na vejlet,Hra pak muzikál, přespat v penzionu, ráno nějaké Cinema a třeba Vyšehrad. Předem si nastudovat tak, abys je mohla provázet..............Týden v kempu na Sumavě, poznali by jaké je to spát pod stanem, sám si vařit na vařiči, večer kytary zpívání...Půjčit kola a jezdit po Šumavě spoustu km a unaveni se vracet pod stan a spááááááát. Zaplatit jim tam kurs plavání atd azd

Návštěvník (Út, 11. 8. 2020 - 13:08)

Neznáš Milunu.

Sledující (Út, 11. 8. 2020 - 13:08)

Co se starat o vlastní děti? Milčo, sama uvidíš co rády. Holky raděj dobře, ale nejde vše přes šablonu. Takže klid a uvidíš co děti chtějí.

bianka (Út, 11. 8. 2020 - 13:08)

Milu, vím je jiná doba, ale nemůžeš je držet doma, potřebují kamarády. Já bych se rozepsala, jak jsem kdysi měla strach o děti, když začaly čundrovat.:-) Ale zjistila jsem, že jsou mezi dobrými/ většinou/ :-) kamarády a pouštěla je o víkendech do přírody.To byly zážitky, přišly učouzení, ale šťastní. Získali si přátelé, s kterými se setkávají dodnes a také s nima jezdí na výlety. I když mají rodiny a děti. Asi sem písnu jejich fcb....:-D. Poradím, řekni, že chceš ty kamarády POZNAT. Pozvi je domů, na zmrzlinu, nebo tak nějak. Možná jiní poradí jinak. No, je ale pravdou, že mé děti byly tehdy starší, tak o dva roky. A fakt byla jiná doba.

oprava znáš bianka (Út, 11. 8. 2020 - 11:08)

sám bianka- presnĕ

Mia 22 (Út, 11. 8. 2020 - 10:08)

Tak ono je to s Milu dost těžký. Posedět u ohníčku s dětmi se dá. Vzpomínat na jejich zážitky s dětství, na různé vylomeniny a tak, jenže oni žádné společné zážitky s Milu nemají, nic je nespojuje, nemají na co dobré vzpomínat. To, co s ní zažili (když si pro ni přišli cikáni až domů, vytí Alice atd.) je lepší úplně zapomenout.

Sany11 (Út, 11. 8. 2020 - 10:08)

Nojo, ale co se stalo, se odestat neda. Tak je zbytecne Milune vycitat, ze se nesnazi. Myslim. To nemyslim ted na Tebe, Mio. Ono je to prave i s pubertaky dost slozite. I bez Milunina zivotniho stylu. Ja opravdu vzpominam na svoje teleci leta. Kdyz nas napr. muj tata dopravil na Vranovskou prehradu ( me a kamaradku) , bylo nam 15 a chtel tam s nami posedet a my uz se nemohly dockat, az konecne vypadne a bylo nam jedno, ze zrovna leje jako z konve. :D

Mia 22 (Út, 11. 8. 2020 - 10:08)

Ted jsem si vzpomněla na úryvek z knihy Betty Mac Donaldové Co život dal a vzal. Měla v té době dvě pubertální dcery a brala to, jako celý svůj život, s nadhledem Její závěr byl, že pubertáci jsou vlastně tak trochu nemocní, že nemůžou za to jak se chovají, chce to jen klid a čekat, až je to přejde a opět se z nich stanou milující potomci. Tak nějak to tam je.

Sany11 (Út, 11. 8. 2020 - 10:08)

To je moc krasna knizka. I prvni dil. Myslim, ze si to budu muset po desitkach let zase precist.
A je to pravda. Taky mi to dalo trochu zabrat, nez jsem tomu zacala verit, i kdyz mi to zkusenejsi znami rikali. :)

Mia 22 (Út, 11. 8. 2020 - 10:08)

Ještě jsem si vzpomněla na hrad Perštejn, ten taky stojí za návštěvu. Tak to jsi byla cca 10 kilometrů od mého bydliště.

Sany11 (Út, 11. 8. 2020 - 08:08)

Nevim, bianko, v tomhle veku to tak proste pubertaci vetsinou maji. Rodice jsou tu pouze k uspokojeni jejich zakladnich potreb a jinak, at jim nejlepe daji pokoj. ;) Pak se to zase vetsinou zmeni. Pokud je tam nejaky zaklad, vybudovany z drivejsi doby.

Sany11 (Út, 11. 8. 2020 - 07:08)

Musim se Milci v tomto zastat. My jsme s nasi klukem jezdili na vylety, co to slo a delalo nas to stastnymi. Jenze prisel urcity vek, kdy jsme ho museli pomalu uplacet, aby s nami nekam jel. Napr., kdyz jsme chteli jet treba i bez nej, ale nechteli ho samotneho nechat doma. Myslim si , ze maloktere dite v jejich veku, je zvedave na to, aby si s maminkou opekalo burty a chodilo s ni po prirode. Ja jsem tedy v jejich veku jezdila s kamoskou pod stan (sama), ale byla jina doba. Ale urcite bych si asi pripadala i trapne, cohdit s maminkou "za rucicku" na prochazky. Jsou to nastavajici stredoskolaci. Milco, aspon ses snazila, to se pocita.

Sledujte (Út, 11. 8. 2020 - 13:08)

Naprostý souhlas. My děti taky uplácíme. Nebo užívám hrubé metody "jestli do dvou minut nebudete v autě, chytnu pavouka a dám vam ho večer do pokoje'. Milu se snažila a to se cení. Na chalupě není wifina, tak píšu jen kde se chytím. Tak nyní zdravím ze zámku Jestřebí nad Svitavou.

bianka (Út, 11. 8. 2020 - 08:08)

Tak to byl aspoň nějaký pokus o zblížení. Jasně, že opékaní každý týden by tyhle děti otrávilo. Ale Miluna tímhle ukázala zájem o děti. Dětem. Pozdě, ale snažila se, v tom máš pravdu. Ale jak se přiblížit v tomhle případě k dětem?
Čím si získat jejich důvěru a respekt, který už bohužel nikdy nebude. Podle mě budou teď u Miluny žít vedle sebe, ale ne spolu. Tak jak žije se Sergejem.

bianka (Út, 11. 8. 2020 - 06:08)

Milu, anonymové mají pravdu. Nevím co dodat. Zachraň co můžeš. Poradit ti v tom nedokážu...a víš, jak to u tebe bývá s našimi radami.

Sledující (Po, 10. 8. 2020 - 19:08)

Zdravím všechny normální. Co se to sem nakýblovalo? Mio, strašně moc děkuju za tipy. Dnes židovská čtvrť, krása, zámecká zahrada Lysice úžasná, ten krásny obrovský jinan dvoulaločný :). Ty nádherný arkády nebo jak we to jmenuje. Hrad Boskovice, atd. Je to tu úžasný, skvělé pamatky a suproví lidi. Kávičky, vinotéky, včera pstruh ve mlejně kousek od Lysic, teď nevím jméno. Skvělá dovča, jsme tu šťastní. Zdravím.

Mia 22 (Po, 10. 8. 2020 - 20:08)

Ten mlýn u Lysic nebyly to Býkovice? Jsem ráda, že jsi spokojená.

Sledující (Po, 10. 8. 2020 - 21:08)

Ano, teď jsi mi to připomněla. Mají tam dvě fenky buldočků. Strašně přítulný. Dostala jsem polibek :-). Jsme tu šťastní.

Sledující (Po, 10. 8. 2020 - 21:08)

Ano, teď jsi mi to připomněla. Mají tam dvě fenky buldočků. Strašně přítulný. Dostala jsem polibek :-). Jsme tu šťastní.

Reklama

Přidat komentář