Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Holka, (Po, 17. 8. 2020 - 19:08)

ty to budeš mít hodně těžký, jestli studenti nebudou moci do školy a budou se učit z domova.

Miluna (Po, 17. 8. 2020 - 19:08)

Proč? Já bych byla tisíckrát radši je mít doma.Pěkně by doma vstali a připojili by se na povinnou výuku,já bych byla spokojená.A ne jak teď jen mít nervy z toho.

Kača (Po, 17. 8. 2020 - 20:08)

Milu, já už jsem nějak odevzdaná...Sama respirátor někdy nosím, přeci jen jsem v kategorii kardiak. Už mi psal sms praktik, že očkování proti chřipce dostanu. Jako každý rok. U dětí to beru tak, že jsou zdravé - po mém onemocnění, kdy zjistili, že je to genetická vada, je doktoři pořádně proklepli. Kdybych to chytla, poperu se...co jiného zbývá? Ale odmítám na to myslet, děsit sebe nebo děti. Budu doufat, že se nám to vyhne. Asi jsem to psala, ale když jsem chytla černý kašel, myslela jsem, že je to konečná... první měsíc hrozný, dusivý, dávivý kašel, zvracení, pomočení....dva měsíce pořád silný, noční kašel, až po půl roce jsem přestala kašlat. Děti, ani muž to nechytli. Kolegyně co to také chytla si 14 dní kašlala, pak byla měsíc unavená (ale hodně) a jinak byla ok. Slabá imunita? Tenkrát možná ano...měla jsem stresy z mámy. Tak posiluji imunitu jak se dá, dodržuji hygienu, usmívám se na svět, dokonce si zpívám :))...a dál to nechávám osudu. Už znám 60 letou paní co Covid prodělala a říkala, že horší byla chřipka. V práci u pacientů mám respirátor, jinak v kanceláři nic nenosím. Ani doktoři a sestry, co za mnou přijdou. Dost o Covidu... Milu, doufám, že Sergej nastoupí do práce, ať konečně začnete nějak fungovat. Četla jsem, že nemá řidičák. Ale i kdyby to bylo na dýl, tak ve fabrikách pořád berou. Tam dojede i na kole...chodím teď do práce pěšky, 40 minut, tak jsem chytrá...:)). A ty uvidíš jak se na práci budeš cítit, až se dětem upraví rozvrh dne. Mrzí mě, že ti leze na nervy, ale nedivím se ti. Taky potřebuji být někdy sama, ale naštěstí mám doma pochopení. A když nechápou, tak to holt řeknu. Jsem se nějak rozkecala a venku už se stmívá :((. Tak jdu něco zalít...a dát nažrat komárům...:)

Návštěvník (Po, 17. 8. 2020 - 19:08)

Nechápeš, uvidíš.

Návštěvník (Po, 17. 8. 2020 - 19:08)

jo a ty bys klidně odkráčela do garáže. Nebo jim snad budeš vařit a starat se o ně? Nenech se vysmát ?????!!!!!!

Miluno (Po, 17. 8. 2020 - 18:08)

Takže výuka na dálku bude povinná, budeš mít děti doma. Jestli se stav Corony zhorší, což je pravděpodobné.

ach jo (Po, 17. 8. 2020 - 18:08)

Lidé už zkupují roušky, je třeba zase začít šít. Uvidíme, jak zareaguje ministerstvo školství. Uznalo už, že děti nejde uhlídat.

pozorovatelka (Po, 17. 8. 2020 - 18:08)

Nejlepší by bylo kdyby do škol ještě nešli a počkalo se na vakcínu.

Návštěvník (Po, 17. 8. 2020 - 18:08)

Ony ale do školy půjdou, ale bude často ve škole karanténa, takové uhlové prázdniny. 14 škola, 14 dní karanténa a tak dokola.Vakcínu mnozí rodiče odmítnou. A než bude vakcína tak už budou děti vyštudovány.

Návštěvník (Po, 17. 8. 2020 - 18:08)

Ony ale do školy půjdou, ale bude často ve škole karanténa, takové uhlové prázdniny. 14 škola, 14 dní karanténa a tak dokola.Vakcínu mnozí rodiče odmítnou. A než bude vakcína tak už budou děti vyštudovány.

Pils (Po, 17. 8. 2020 - 17:08)

Kačo, tvůj příspěvek nezapadl, zdravím tebe i Andrejku! A všechny vytrvalce. Já ale nevím, o čem se zrovna psalo, když jsem ti doporučovala nějakou knihu, mám jich spoustu oblíbených. Nemůžeš nějak ťuknout, abych si vzpomněla? A návštěvníkovi - nebo spíš jednomu z nich - připomínám, že se nemá směrem k těm chorým reagovat, ale je to marný, je to marný, je to marný. Mně se taky hůř čte mezi těmi bláboly, ale vydržím to a vytrvám. Tedy - pokud tu nebudu sama.

Kača (Po, 17. 8. 2020 - 19:08)

Ahoj Pils, jsem ráda, že píšeš. Tak někdo měl větší trpělivost než já...Updike. Jsem ráda, že to vím. Zítra má knihovna do 18 hodin, tak se podívám v jakém stavu tu knihu mají...Poslední týden v srpnu si beru dovolenou od veškeré práce, tak se musím zásobit četbou...:). Už se těším. Tady je to slušný blázinec, ale nebudu si s tím moc lámat hlavu. Snad se ozvou i ostatní...třeba jak vidí nynější situaci...

for K. and P. (Po, 17. 8. 2020 - 18:08)

Prelom duben kveten: Updike - Chceš si mě vzít?. To jste jeste komunikovali tady normalne. I ten Cumil psal pekne. A Milca porad stejne strachy. Drzte se.

Miluna (Po, 17. 8. 2020 - 14:08)

Jo Kačo sem ráda že se roušky vrací.Ale hodně bude záležet na tý škole jestli to nepřinesou.Nebo sahne na tyč ve vlaku a pak na roušku a ta gumička za uchem se mu převrátí tam co má nos až si jí bude uklízet.Těhle věcí si nejsem jistá jak to děti budou uhlídávat,takže divnej pocit mi provází dál.Kači moje nová kámoška se jmenuje Katka.Včera mi napsala moc hezky.Andy díky že při mě stojíš a nebereš ty anonymy co ze mě dělaji kdoví co.Prý že si najdu nějakou oběť. Hm..No někdo asi sleduje horory.Že mi napadlo navštívit Miu byla hrozná oběť.Já myslela že je to normální nabídka když si někdo dlouhodobě s někym píše že se pak setkaji třeba i v reálu ale vidíš někdo to považuje za oběť.Co na to Andy říkáš?

Miluno (Po, 17. 8. 2020 - 16:08)

tak mi napiš, proč sis nevybrala Lallu nebo Sany? Že by proto, že jsou to silné osobnosti a z nich bys nic neměla? O Mie víš, že je na tom psychicky nevyrovnaně a u ní by ses mohla chytnout drápkem. Ale ona má podporu v rodině a chválabohu zdravý rozum. Oběť není o hororu, ale o zneužití slabých stránek druhých. Nevadí mi tvoje vypisování, jako terapeutická metoda pomáhá, jde o to, že toho zneužíváš. Setkávání přes internetová kamarádství mohou být zajímavá, ale ty bys to nebrala jako přátelské posezení. Zajímá tě, co z toho "vytřískáš" pro sebe ( např. ubytování se stravou ) a v tom je rozdíl

Návštěvník (Po, 17. 8. 2020 - 17:08)

taky hodně dobrý

Návštěvník (Po, 17. 8. 2020 - 13:08)

Chybí mi tady povídkáři, Lalla, Aleš, Ota a ostatní..Jestli se to tady nějak nesrovná a admin neblokne tu osobu co to zde zasírá tak už to tady číst nebudu.

Kača (Po, 17. 8. 2020 - 14:08)

Ta spamerka je i všude okolo. Admin má asi dovolenou...Zdravím ty zbytky starousedlíků, co to tady drží. Věřím, že diskuse se rozjede, až to tady admin probere a až se zhorší počasí. A Lala se vrátí...Nepíšu, nechce se mi kvůli Alešovi a těm řečem tady, ale neškodím tady. Někdy čtu. Ale přestavujeme domek, času moc není. Chci se zeptat Pils, jak se jmenovala ta kniha, co mi doporučovala k přečtení? Asi příspěvek zapadne, ale třeba najde adresáta...:). A ještě jsem chtěla napsat Milu. Teď jsem četla zprávy. Tak snad budeš trochu klidnější, když budou roušky od 1.9. povinné. Jsi aspoň trochu ráda? Všechny moc zdravím, opatrujte se. K.

Andrea (Po, 17. 8. 2020 - 11:08)

Přemýšlím a ty to zkus též

M.V. (Po, 17. 8. 2020 - 12:08)

Andy, člověk se chybami učí. Celkem je mi jedno jestli spí Miluna pod mostem, má problematického partnera, to vše je její volba. Ale nikdy nepoberu, že se nestará o své děti. Že jí náhradní rodiče nekupovali antikoncepci, když viděli jak se chová. Jasně jednou, to se dá pochopit, ale ona těch dětí a potratů měla kolik? Divím se, že má sympatie těch žen, co sem psaly. A tvé taky.

Reklama

Přidat komentář