Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Cynik - realista (So, 8. 8. 2020 - 11:08)

Vladimír R. Suchy na NP v článku BEJRÚT: Výbuch (https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/bejrut-vybuch.A200807_103429_p_veda_wag) mimo jiné uvádí:

„Jedná se jednoznačně o úmyslný čin, neboť autentické záběry zcela jasně ukazují, že výbuch byl okamžitý (no delay), bez zpoždění.
Ledek amonný NH4NO3 je porézní a užívá se jako hnojivo. Můžete ho zahřívat nebo pálit, ale nic se nestane. ---
Smícháme-li tento ledek s 6 % objemovými nafty, dostaneme směs zvanou ANFO (94 % NH4NO3, 6 % fuel oil), tato směs se tím stane „bulk explosive“ (objemová trhavina), má mírnou detonační rychlost 3 200 m/s (při průměru 130 mm nálože). Avšak stále ještě nemůže spontánně explodovat. Potřebuje totiž počinovou nálož z některých HE (High Explosives), např. průmyslové trhaviny nebo TNT, dynamit, C4 apod. ---
K odpálení počinové nálože však potřebujete rozbušku (detonátor), tedy další komponent. Takže žádná nedbalost. Někdo to musel připravit (prolít naftou, dodat několik počinových náloží s rozbuškami) a připravit odpálení na dálku (snadné).
Ze záběrů na sítích je vidět spontánní výbuch, žádné zpoždění nebo rozvoj detonace. Když jsem poprvé uviděl tyto záběry, tak jsem si myslel, že se jedná o vysoce brizantní vojenské trhaviny (High Velocity Explosives), ta rychlost šíření vlny byla ohromující.
Následný černohnědý mrak po „šedobílém hřibu“ mi však potvrdil, že se jednalo o ANFO (Amonnium Nitrate Fuel Oil), možná ANNM (nitrometan).
Zcela jasný závěr: Výbuch byl úmyslný čin (ani tam nemusím jezdit to vyšetřovat).“ ---------- Zajímavý je i článek na https://www.osel.cz/11306-exploze-v-bejrutu-jak-mohlo-hnojivo-nadelat-tak-obrovske-skody.html?typ=odpoved&id_prispevku=197422, nebo stručně na wikipedii, https://cs.wikipedia.org/wiki/Dusi%C4%8Dnan_amonn%C3%BD.

Návštěvník (So, 8. 8. 2020 - 10:08)

Navíc nevíme ani věk ani pohlaví zdejších anonymů, ha haha. To je prostě žůžoví auto-onanistní pseudo diskusní web...

ShabbaTot-Jahoda (Ne, 9. 8. 2020 - 15:08)

tak to nečti a odfuň,ha,ha,ha,

Návštěvník (So, 8. 8. 2020 - 10:08)

Jsme tu do jednoho smějící se bestie, kterým ujell vlak a mají jen sojovou budocnost.

8.8. (So, 8. 8. 2020 - 11:08)

Tentokrát destinace stavby Basiliky a okolních prostorů města.
Připojuji se k chvále recenzí.V klidu, nákupní možnosti.
V okolí velmi dobré a cenově příznivé taverny. Na pláž kroků víc , čisto, ochotný domácí Janis, u kterého lze koupit balenou vodu, báječné domácí víno a skvělý olivový olej,kterým můžeš namazat všechno.
Na trávníku před Bazilikou spousta místa, můžete najít i opuštěná místa, hned za slunečníky, lze pronajmout běžný plážový servis.
Čisto, z horního patra zvonice i nádhezný výhled na panoramata města. Výměna prádla funguje, velmi ochotný domácí.
Vlastní -"chlebový servis" - pověsíš tašku a ráno čerstvý chleba. Naproti bezvadná pekárna s příznivými cenami.
Znovu ochotný pan domácí - stačí se zmínit a zařídí.
Okolí hotelu Basiliky našinci hodnotí průměrně (4,5/5)
Nepořádek běžný pro ČR a vybavit se večer proti komárům.
Za mě Jednoznačně ano!

8.8. (So, 8. 8. 2020 - 11:08)

Jen jestli už nebubou mít večer někteří značně naváto.

Návštěvník (So, 8. 8. 2020 - 10:08)

A největší idioti to pak probírají na nesmyslné všem uchylům přístupné diskusi...Víme, známe individua postižená tělesně i duševně...

Návštěvník (So, 8. 8. 2020 - 10:08)

Kam se poděli naše životy, když neumíme žít a konzervujeme záběry s již i bez narušení točením beztak stejně nesmyslně prožitýho života...

8.8. (So, 8. 8. 2020 - 10:08)

Další zase nechápou mraky těch milenek.

Návštěvník (So, 8. 8. 2020 - 09:08)

Já bych si pusti to freak záběr s kamery těch turistů třeba z Barbadosu co byly v Beirutu v inkriminovanou dobu a točili na kameru své dětičky a pak je pomocí SWOT analýzy srovnal s poznatky MI5,URNA,OSN, B2B,UNPROFOR a logicky selským rozumem zvážil, zda to byl atentát. Nebyl.Kdo to šíří je cynický debil.

ShabbaTot-Jahoda (So, 8. 8. 2020 - 11:08)

Trump má nejspíš pravdu že se jednalo o teroristický útok a měla by to tam řešit CIA a US Army,ale Admin Aeronetu,který obvińuje Israel nemá pravdu!

Návštěvník (So, 8. 8. 2020 - 10:08)

Kdo točí své debilní směšné dětičky na kameru a myslí si , že se na to pak někdo bude dívat je bláhový. Jsou idioti co tím stráví celou dovolenou a pak to v neúměrné stopáži nutí své příbuzné to skoukávat, ale to jsou idioti.

aladin (So, 8. 8. 2020 - 03:08)

"CS Mystery
Na nových frontách (Bitva o Mosul)"...To západ potřebuje, aby mohli vyrábět a prodávat zbraně oběma stranám !!! A také rabovat na Středním východě suroviny !!! Dosadí liutkovou vládu a ta za to, že je drží u moci jim dovolí rabovat jejich suroviny !!! Ti místní by se měli domluvit a vyhnat zloděje ze své země !!! Západ bude udržovat válku na Středním východě co to půjde, je to přece Business !!!

aladin (So, 8. 8. 2020 - 03:08)

"Prima Love
Má tlustá Valentýna (135)"...Ta afektovaná blbina je ještě blbější, než byl seriál: Tak jde čas !!!

aladin (So, 8. 8. 2020 - 02:08)

Tak mám asi něco s barvami na monitoru, běžela reklama na banány a byly krásně žlutý a v krámě jsou zelený, tak nevim !!!

aladin (Pá, 7. 8. 2020 - 17:08)

"CS Mystery Blízká setkání (Není se kam skrýt, Konec školy)"...Bla, Bla, Bla, jen samé kecy, žádné fotografie ani videa !!!

Cynik - realista (Pá, 7. 8. 2020 - 16:08)

Jahodo, co říkáš na předchozí text? Občas mi tu vyčítáš, že "laju" na EU... ty budeš naopak jásat i nad fakty výše uvedenými? --- No, a kávička našla své umístění... tak zase příště.

ShabbaTot-Jahoda (So, 8. 8. 2020 - 07:08)

když je zde již řeč o té kávičce,tak co článek na Aeronet,kde rusák Admin Aeronetu ,ta vůdcovská antisemitská svině obviňuje Stát Israel z výbuchu v Bejrůtu?....ano...CIA naznačila že se jedná o teroristický čin,ale pokud se jedná o teorizmus,potom je do dílo světového terorizmu,to je jasné,tak ať do toho nemotá Israel,špína neonacistická,antisemitistická a rasistická.Já si myslím,že USA by měla ke Kypru ihned vyslat letadlové lodě,Marin pěchotu,povolat záložáky a jednotky SEALs .vlítnout do té oblasti a zjednat si ohledně světového terorizmu rázně pořádek!...Když již na to Rus v té Syriia evidentně nestačí ,jak se říká-více hlav,více rozumu,

Cynik - realista (So, 8. 8. 2020 - 11:08)

Díky za tip, Jahodo, mrkl jsem se na Aeronet a tebou zmiňovaný článek... a co nevidím? Třeba tohle: „Americký prezident Donald Trump na tiskovce potvrdil, že Pentagon je přesvědčen, že v Bejrútu byla odpálena bomba!
Pentagon se domnívá, že za útokem stojí Izrael, který měl podezření, že skladiště ledku uchovává rakety Hizballáhu!“ --- Pentagon, Jahodo? Ten Pentagon, který je sídlem ministerstva obrany Spojených států amerických? „...rusák Admin Aeronetu ,ta vůdcovská antisemitská svině obviňuje Stát Israel z výbuchu v Bejrůtu“, Jahodo? „Jak uvedl Trump vlastními slovy, generálové tomu rozumí lépe než on“, píše se v článku… generálové, Jahodo, generálové americké armády, o níž tady mnohdy trapně básníš, to opravdu nemůžeš „hodit“ jen na Trumpa… --- Takže si to shrňme – nikoliv „rusák Admin Aeronetu ,ta vůdcovská antisemitská svině“, nýbrž američtí generálové…

Shabbatot-Jahoda (So, 8. 8. 2020 - 14:08)

NE!!

Reklama

Přidat komentář