Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Pájja (Čt, 21. 5. 2020 - 13:05)

Ajajaj, to je Evi smůla. Já měla taky nález v moči před první operací, měla jsem zánět dva měsíce před. Ale v nemocnici mě cévkovali, naštěstí večer dobrý výsledek, tak ráno na sál. Jinak směr domů. Odklad je děs na psychiku, já byla na infarkt. Ten můj známý měl jít 17.3., zrušeno kvůli epidemii. Zrušit mu to podruhé, asi se zbytek rodiny zblazní. Celou dobu nechodil ven, nesměla ani jeho žena, vše jim nosili příbuzní, nechávali u dveří.

Eva1 (Čt, 21. 5. 2020 - 12:05)

P.S.A jeste ten pán čerstvě po operaci natěšený na bazén...To je taky asi jako já rychlé..Ale mozna se chlapy rychleji hoji.Tak zatim děvčata...mám smůlu

Eva1 (Čt, 21. 5. 2020 - 12:05)

Pájjo díky za všechny Tvoje cenné rady..Nicméně radovala jsem se předčasně dnes mi prak.lékař volal že mám nález v moči už mám nasazená antibiotika.A zubnimu se nelibi pod můstkem můj citlivý zub že to je u operace nebezpečné..takže zatim zastaveno...No je to tak!

Pájja (Čt, 21. 5. 2020 - 07:05)

První člověk kterého znám odoperovaný minulý týden a dnes, po vytažení stehů ho rovnou převáží do lázní Darkov, je z Opavy, tak to má kousek. Na pokoji sám bez příplatku, hygienické opatření. Já v lázních nebyla, ale on tvrdí, že půjde hned do bazénu, požaduje po rodině plavky. Já myslím, že s čerstvou jizvou si ještě chvilku počká.

Evi, držím palce, všechno bude dobrý, úplně se mi vybavuje, jak jsem se chystala já. Mně poradila jedna místní dobrá duše, ať si vezmu na JIP malou taštičku (kosmetickou), do které si dám mobil a nabíječku. Mohli jsme je na JIP mít. Přidala jsem i zrcátko a hřeben, další rok ještě pomádu na rty.

111 Dana (Út, 2. 6. 2020 - 07:06)

Já jsem to měla taky tak,7 den po operaci ještě se stehy,mne převezli do lázní Klimkovice .Hned druhý den jsem měla už koupel v jodobromové vodě,i se stehy,ty mi vytáhli v lázních až 10 den,Do velikého bazénu na cvičení jsem šla hned druhý den po vytáhnutí stehů.Dnes jsem po výměně dva roky a vše v naprostém pořádku.

Věra (Čt, 21. 5. 2020 - 16:05)

Pájjo a do taštičky ještě papírové kapesníčky pastu a kartáček na zuby - místo nabíječky :-) Jo, úplně to vidím. Ten tvůj známý je po TEP kyčle? Ono o tu jizvu - když je zahojená - nejde, ale jak chce do bazénu, když se nesmí na nohu postavit? Já jsem tohle ani nepochopila, když jede někdo na rehabilitaci hned z nemocnice, co tam může dělat. Já jsem jela až po třech měsících do lázní a to je pak už o něčem jiném. No zeptej se, jestli budeš mít možnost, zajímalo by mě to.

Pájja (Pá, 22. 5. 2020 - 06:05)

Věrko, já na pastu zapomněla, to jsem čuně. A to jsem si říkala, že tam ještě něco bylo. Já brala i nabíječku, četla jsem si v mobilu a sjížděla internet, tak nutnost. Taky si neumím představit, jít tak brzo do bazénu, ale on si to nedal vymluvit. Je tam bazén, on chce plavky. Je to dost protivný chlap, terorizuje rodinu, u něj je dobře, že ty první dny si ho užijí jinde. Já nikde nebyla, s berlemi se mi nechtělo a tak jsem cvičila poctivě doma. Ale bazén až jsem byla bez berlí. Jsem jim to říkala, třicet let nebyl u vody a teď chce do bazénu. Oni si s ním ještě užijí. Až se vrátí kamarádka mi poreferuje, tak napíšu.

Bronislava (Pá, 22. 5. 2020 - 19:05)

Děvčata já byla operována 6.2. a v bazénu jsem byla poprvé 2.3.,nejhorší bylo oblékání plavek a pak převlíkání, k bazénu jsem došla s berlema, pak je u zábradlí odložila a dále jsem se držela zábradlí a šla do vody. Zátěž jsem měla povolenou na 30%. V bazénu to bylo fajn, voda krásně nadnáší. Krásně se mi vše zahojilo, už skoro nevím, že nějaká operace byla a od 1.6. už jdu opět do práce. Držím všem čekajícím palce a přeji ať dopadnou stejně dobře jako já

Věra (Ne, 24. 5. 2020 - 15:05)

Bronislavo, to je krásné, že je ti dobře a jdeš do práce. já šla za 5,5 měsíce, protože jsem se vrátila z lázní v polovině měsíce a na doporučení obvodní jsem ještě do konce měsíce byla doma aby se všechno usadilo :-) Šlo to dobře i hlava docela naskočila. Ještě k těm lázním. To si právě nedovedu představit jak se sama oblékám a svlékám, když jsem si hlídala každý pohyb abych něco nepřehnala, nezakopla, nedošlápla víc na nohu. Přece jen je tam určitý tlak na dodržení časů na procedůry a to by byl pro mě velký stres. Tak se měj dobře, ať ti všechno vychází a nic nebolí a užij si poslední týden doma :-)

Šárka (Ne, 24. 5. 2020 - 11:05)

Tak jestli dobře počítám za 4 měsíce jste už ok a můžete do práce ?

Bronislava (Ne, 24. 5. 2020 - 20:05)

Ano, mám napůl sedavé a napůl lehké fyzické zaměstnání, takže to zvládnu.

Pájja (Pá, 22. 5. 2020 - 06:05)

Věrko, já na pastu zapomněla, to jsem čuně. A to jsem si říkala, že tam ještě něco bylo. Já brala i nabíječku, četla jsem si v mobilu a sjížděla internet, tak nutnost. Taky si neumím představit, jít tak brzo do bazénu, ale on si to nedal vymluvit. Je tam bazén, on chce plavky. Je to dost protivný chlap, terorizuje rodinu, u něj je dobře, že ty první dny si ho užijí jinde. Já nikde nebyla, s berlemi se mi nechtělo a tak jsem cvičila poctivě doma. Ale bazén až jsem byla bez berlí. Jsem jim to říkala, třicet let nebyl u vody a teď chce do bazénu. Oni si s ním ještě užijí. Až se vrátí kamarádka mi poreferuje, tak napíšu.

Eva1 (Čt, 21. 5. 2020 - 05:05)

Věrko,ano rychlost,ale řeším od minulého roku..Ted to předoperační kolečko je spojené s obavami..v pátek budou poslední laboratorní výsledky.Neumím si představit ,že bude odklad!!Operovat mne budou v Táboře..Všichni chválí,lékaři,známí..Lázně mám na konec srpna Bechyně.mají volné na září-nechceš???Možná pro Tebe daleko,já je mám 20km.Jinak moje srdeční lázně jsou Jáchymov,Běhounek,...Ale ty až později....
Doma si připravuji volnou dráhu ranvej pro chodce ,ZVYŠOVACÍ SEDÁK 15 CM KYČLÍK,vysokou postel...vše do nemocnice krátké pyžamové šortky,mám jich povícero.Ted ty plastové pantofle co upraví podle chodidla,jak radí Pájja..Dnes knihovna,mám poslední na rehabilitace.A stejně vím že nebudu mít asi vše...Tedy nejvíc hlavně sbírám energii....Tak holky pište,mějte se moc hezky ...Eva

Návštěvník (Út, 19. 5. 2020 - 06:05)

Dobrý den milí spolubojovníci...Oznamuji že mám konečně termín operace na TEP kyčle.,Nástup 27.5. operace28.5...Už se musím těšit,protože chůze se zhoršila..Ráno začínám s tím, že pečlivě zvážím kam nasměřuji své kroky,k jakým nezbytným úkonům...A ted před operací je toho ještě třeba hodně..Doma odstranit všechno co by překáželo,uzpůsobit vysoké sezení,ležení,..Také zvažuji že si objednám dovoz obědů..Manžel vařit odmítá,dělá rád saláty,ale s tím se nevystačí.
Ozvěte se ,kdo nyní ted také půjde na TEP kyčle..Řeším pooperační pobyt.,dnes obvolám lázně.Má se do třech měsíců nastoupit.Vyřazení z provozu delší dobu děsí,ale rozhodně jsem si slíbila ,že kromě hygieny cvičení rehabilitování ,budu vše v domácnosti ignorovat..Okolí mi to nevěří...Tak uvidíme ..

Věra (St, 20. 5. 2020 - 16:05)

Evo, je to najednou docela rychlost, že? Tak hlavně aby vyšly všechny předoperační výsledky a dobře to dopadlo. Do jakých lázní bys chtěla jet? Já jsem měla domluvené lázně na polovinu srpna - Frantovky - ale zatím neví jak to bude probíhat. Ještě nedělají. Ale ono se to rozběhne. Už chodím na rehabilitaci, mám objednanou konzultaci ve FN, mamograf - samé doktory :-) Budu držet palce abys všechno zvládala a napiš. Když člověk sedí doma, je den dlouhý. Měj se jak nejlíp to půjde!

Eva1 (Út, 19. 5. 2020 - 06:05)

Dobrý den milí spolubojovníci,zapomněla jsem se podepsat.Pa

Pájja (Út, 5. 5. 2020 - 17:05)

Mám docela zajímavý postřeh. Jednomu známému (70) zrušili operaci dva dny před nástupem, zrovna to vše vypuklo, půjde až v září. Druhá (65) má jít v červnu podle plánu. Jedna nemocnice fakultní požaduje test na koronavirus a uhradí jej. Druhá městská nemocnice jej v rámci předoperačního vyšetření chce taky, ale pacient si ho hradí sám. Cca 2900 Kč, což mi přijde divné a hodně. Ale prý je věcí každého zařízení, jak k tomu přistoupí.

Eva1 (Čt, 30. 4. 2020 - 06:04)

Zdravím Vás všechny co mají něco do činění s Tepkou,nás čekatele především.Také mi termín k operaci padl ,konzultace 2 x .Čekám nyní na termín 20 června-teprve! konzultace .Doufám že z nějakého důvodu nebude zrušeno.,jsem trpělivá,ale to už by bylo moc.Počítám a doufám v operační zákrok do konce roku..Bez berlí a analgetik to samozřejmě nejde.Mám ted čerstvě 64let... Tak se všichni držte...Eva P.S .Bronislavo moc hezky se čte, jak se Ti po Tep kyčle daří. Skvělé, to je to co chceme slyšet,paráda.

Milada (St, 29. 4. 2020 - 14:04)

Zdravím děvčata a chlapce, co mají věk přes 70 let. Při objednávání znovu operace druhé kyčle v nemocnici, kde mne operovali před dvěma lety, mi bylo sděleno při udání věku /74/, že neoperují. mám opět telefonovat konce května. Setkal se někdo s podobnou informací ? Jaké máte zkušenosti s přeobjednáváním termínů ? Samozřejmě jsme riziková skupina, není asi vhodné objednávat, musíme vyčkat. ale nejenom při koxatróze 4. stupně kloubů bolí celá páteř, chodíme o holí. Zdravím své souputníky. Milada.

Věra (St, 29. 4. 2020 - 15:04)

Milado, není to o věku, jak píše Monika. Já se snažím objednat na otropedii do FN, ale zatím poslední informace minulý týden byla, že si mám zavolat začátkem května. Nemocnice se rozjíždí pomalu a každá si stanoví jiný termín zahájení operací. Ale alespoň se už něco děje. Včera jsem se byla domluvit na rehabilitaci na dokončení rozepsaných procedur z března, hned 12. 5. mi vyšel termín u kadeřnice i pedikúra, ale třeba oční lékařka ještě neordinuje. Potřebovala bych silnější brýle, ale musím počkat a volat. Ale musím si ještě ušít další roušky, ty se budou asi nosit až do prázdnin :-)

Reklama

Přidat komentář