Reklama

Cervikální dystonie

Iveta (Po, 15. 6. 2020 - 19:06)

Dobrý den zdravím vás, ja sem těsně před prvním botoxem .Hlava se mi stačí hodně mam problém ji srovnat horší je to při chůzi. Minulý týden sem byla u chiropraktik paní mě odblokoval a rovnal různé. Ještě tam půjdu. Máte někdo zkušenosti nebo s nějakým cvičením Ani nevím jestli je to slučitelné s tou distonie. Cvičit a botox.Dekuji.

Ivet (Po, 1. 6. 2020 - 20:06)

Dobrý den....zdravím všechny dystoniky.Tuto nemoc mám od r.1998 a jsem léčena jak jinak botoxem.Nevím čím to je,ale někdy uplně nezabere jako nyní a to mam termín až koncem července to bude boj.

Haňka (Po, 15. 6. 2020 - 12:06)

Měla jsem po aplikaci otoky vpředu na krku v roce 2017, tak jsem podruhé už nešla, otoky začaly mizet až v lednu 2020.blbě to asi píchli-asi toho bylo moc a šlo to do lymfatických uzlin.super už zase můžu polykat a normálně dýchat, už se to asi vstřebalo.botoxu moc tedy nevěřím.horší je, že pokud neberu botox, tak ani invalidní důchod nedají, prý nedodržuji léčbu-paradox.nikomu z doktorů nepřišlo divné, že nechci botox, když jsem se léčila v r.1999 s rakovinou lymfatických uzlin na krku, naštěstí úspěšně.Tak já,blbec, jsem si tam teda nechala píchnout botox a uzliny mi pěkně poděkovaly. A důchod nic. jsem pro ně zdravý mladý perspektivní člověk, který bude makat ještě 20let, ale hlava šejdrem.

Iveta (Ne, 21. 6. 2020 - 19:06)

Přeji hodně síly, tohle nechápu proč nedají důchod. Je to hrozně vysilujici s tím žít a natož dělat. Sama vím dělám ve školní kuchyní a po práci sem hotova doma udělám základní věci a pak už odpočívám. Ještě že mám dospělé děti. Když vidím kdo je v důchodu že si říkám co jim je ??? Plno lidí pak si přivydělává.Musime bojovat.

Anonym (Ne, 24. 5. 2020 - 21:05)

Ty problémy mám čím dál víc. Pomáhá mi klid, fyzioterapie, procházky.

Majda (Po, 18. 5. 2020 - 21:05)

Iveto, nebo zkuste chvíli marodit a potom požádat o důchod. Pracovala jsem v kuchyni v hotelu a ta práce je náročná, natož s dystonií.

Iveta (Út, 19. 5. 2020 - 17:05)

Jo uvidim uz jak zabere lecba.A vy ste to resila jak ?? Mate take tyto problémy.Diky

Iveta (Čt, 14. 5. 2020 - 18:05)

Dobrý den mate prosim někdo skusenosti s leky na rorticolis nez botox???.Slysela sem o rivotrilu a dorsiflexem u tohoto leku je to primo psane ze je na torricolis.Tak nevim proc nam ho nenabizi pred boroxem.

Alena (Pá, 15. 5. 2020 - 16:05)

Iveto, zkuste požádat praktického lékaře o napsání rivotrilu nebo dorsiflexu na překlenutí doby do vyšetření. Nemám tak silné stáčení hlavy, každý to máme trochu jinak. Rivotrill mi v dávce 0,5 určitou dobu dobře zabíral. Navíc i zklidňuje. Ale rozhodně předepsanou dávku nenavyšujte. Já se držím na 0,5 už nějaký rok. Chce to vyzkoušet. Jestli se obejdete bez botoxu, to posoudí lékař.

Iveta (Ne, 17. 5. 2020 - 15:05)

Pani Aleno ,prosim nevite jak je to s pitim alkoholu myslim treba obcas pivo v.lete nebo vino ?? Kdyz mame torticolis , distonii.O tom nikdo nepise.

Iveta (Ne, 17. 5. 2020 - 12:05)

Moc dekuji za radu ja skusim dorsiflex mam jit na vysetreni pred botoxem ale mam z neho strach vy mate zkušenost s botoxem.

Alena (Po, 18. 5. 2020 - 15:05)

Zkušenost s botoxem nemám, zvládám to s rivotrilem, rehabilitací, občas chodím na masáže. Ale ne intenzivní. Stáčení hlavy nemám moc silné, spíše neudržím hlavu v klidu, projevuje se to křečemi za krkem a třesem hlavy. Pomohl mi hodně laskavý psycholog, relaxace.
Co se týká pití trochu piva, vína, spíš bych se podívala, zda se to snáší s léky - s tím dorsiflexem.
U mně je to vyřešené tím, že nic z toho nemůžu kvůli chronické slinivce.
Tady by mohl poradit spíše někdo z přítomných mužů.
Určitě nemusíte mít strach z vyšetření a léčby,, důkazem jsou pacienti, kteří sem píší a botox jim výrazně pomáhá.
A promluvit si s psychologem může také pomoct, povzbudí. Pokud Vás to psychicky trápí, a to určitě každého s touto nemocí, doporučení Vám může napsat i prakt. lékař.

Iveta (Po, 18. 5. 2020 - 20:05)

Diky za odpověď, mne se to hodne zhorsilo hlavu uz mam úplně ke strane a vse mi boli okolo krku a kdyz se na sebe podívám jak vypadam hruza. A to s tim chodim do prace ve skolni kuchyni a cely den se snazim davat hlavu rovne ale nejde to omezuje mne to uz treba pri krajeni a tak. Asi budu muset vyhledat psychloga uz nemuzu. Je mi 52 let takte duchod v nedohlednu.Mnejte se hezky .dekuji .

Haňka (St, 6. 5. 2020 - 17:05)

Vydržíte s tím někdo v práci ? jakou práci má člověk s tímto onemocněním vykonávat asi. u počítače to nevydržím a důchod mi nechtějí dát.nechápu proč nemůžu dostat aspoň I.stupeń.

Iveta (Pá, 8. 5. 2020 - 18:05)

Ano to nechapu ja stim mam take velke problemy pri pohybu delam ve skolni kuchyni a vadi mi i krajeni protoze hlava.mi de do prava a silham .Nevim bylo by fajn kdyz to pak opravdu nejde pracovat dat duchod.

Klára (Pá, 8. 5. 2020 - 21:05)

Iveto, obdivuji ze takovou těžkou práci můžete dělat. Já dělám na recepci a jsem vyrizena fyzicky i psychicky a z lidí taky.

Iveta (So, 9. 5. 2020 - 01:05)

No zatim my nic jineho nezbyva, sem rada ze pridu mezi holky a tak ale je to těžký .Psichycky je to na szridacku. Teprve pujdu na konzultaci a vysezreni na botox, ale bojim se toho .Vy mate uz stim skusenosti ja neberu ani zadne prasky obcas lexaurin.Preji at je trochu lepe.

Iveta (Ne, 3. 5. 2020 - 22:05)

Dobry den,mam toeticois hlava se mi hodne staci v levo uzne to omezuje i v praci u myti nadobi uz silham.A na velke vysezreni teprve pujdu ale nabizi mi botox.Mate nejake rady pros jak s t zit a pracovat.Nebo jestli sou nejake prasky.Diky

Lenka (Út, 28. 4. 2020 - 22:04)

Na tuto nemoc by měli dát pid, protože nikdo si neumí představit, jak ty lidi trpí bolestí, butolox pomůže na měsíc a bolesti mám zase, je mi 50 a už jsem že všeho otrávená

Honza (St, 29. 4. 2020 - 07:04)

Mate někdo problémy ze se vám nechce mezi lidi ven? Nikdy mě tohle nepostihlo a teďka se mi stalo už kolikrát.Je to ještě dystonie?

Reklama

Přidat komentář