Reklama

Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Jsem rád, že se spolu alespoň v něčem shodneme.Snad alespoň uznáš, že v potírání kriminality je třeba podstatně přitvrdit.Jsem daleko k tomu, abych chválil komanče, ale něco měli přece jen srovnanější. A to v potírání kriminality. To bychom snad uznat mohli? Budeš se možná divit, ale já jsem s "komunistickou" Veřejnou bezpečností žádný problém neměl až s tou naší bezzubou policií, kdy jsem se pohádal s policajtem, že nezasahuje. No ale nakonec jsem z té hádky s veřejným činitelem žádnou větší nepříjemnost neměl. Jenom špatný pocit. Za komunismu by prostě příslušníci proto výše zmíněnému 13 letému loupežníkovi zasáhli a přešel by ho smích.Takže si z toho, Láďo, vyber. Já jsem asi nepřesvědčil Tebe, ale Ty mne také ne. Zkrátka ten pseudohumanismus musíme odložit a proti vysoké kriminalitě přitvrdit.Komunismus nepropaguji, komunisty volit rozhodně nebudu, ale jak vidíš, nebylo všechno špatné jenom proto, že to dělali komunisti.

Láďa (Clar) (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Ježišmarja, jakej je vlastně rozdíl mezi humanistou a pseudohumanistou...? První kategorie totiž v očích podobnejch nevyzrálejch naivků (všimni si, že nepíšu blbců) v podstatě ani neexistuje... A pokud bych měl být humanistou (sám se považuju tak za polovičního), beru to jako poklonu, nikoliv jako urážku...

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Tak to, Láďo, podle Tebe na tu Hepnarovou asi nějakej grázl dokázal dobře navlíkl a ona chudera byla pověšena neprávem? To jsou právě ty klasický pseudohumanistický cancy!

Láďa (Clar) (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Zajímalo by mě, jak bys na tyhle "tristní" následky zrušení trestu smrti koukal, kdybys byl sám absolutně neprávem odsouzen jen kvůli tomu, že to nějakej grázl dokázal dobře navlíknout...

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Co se týče toho kata, taky se mu nedivím, že ho taková práce nepovznášela, muset popravit onu pomočenou, prskající pozvracenou a pokálenou zrůdu... Musel se jí dotýkat, než ji pověsil, ale taková je už práce kata.Je to práce špinavá a nedivím se mu, že se mu jeho práce mnohdy hnusila, jenomže, byla to práce potřebná a někdo ji dělat musel. Stejně tak jako někdo musí čistit veřejné městské stoky plné vašich splašků. Také by ti pracovníci městských kanalizací byli někdy radši, kdyby jejich práci zrušili a oni to čistit nemuseli. Ale nejde to, následky by byly tristní. Tomu katovi však bylo jeho přání splněno. Jemu tu práci zrušili. No a následky jsou tristní.

Kiliannedory (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

A Luiso, máš pravdu, filmovej trhák by to opravdu byl. Třeba by z ní udělali mučednici jako z Alžběty Báthoryový...

Kiliannedory (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Pánové, s tím komunismem bych opravdu tak nelaškoval....

Luisa (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Pribeh Hepnarovy jsem cetla pred lety a uz tenkrat me napadlo kdyby se to dostalo do rukou Spielberga tak by z toho byl filmovej trhak. Teda ne ze bych ji nak chtela oslavovat ale pribehy podle pravdy bejvaj dost uspesny napr:Zruda s Charlize Theron.Hepnarova mela tezky detstvi, za to se ale mohla mstit uspechem a ne hromadnou vrazdou.Stejne me ale utkvela v hlave jeji hlaska:Kdyz muze spolecnost pachat zverstvo na jedinci proc by nemoh jedinec pachat zverstvo na spolecnosti. Neco na tom proste je. Ale jinak s tou popravou souhlasim.Obetem to zivot nevratilo ale pozustali by asi tezko dostali lepsi uspokojeni.

Albert10 (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

No, Lada blby urcite neni, je mu naopak jasne, ze srovnavat uroven kriminality s jakymkoliv totalitnim rezimem, je nesmysl. Nizka kriminalita byla v dobe nacisticke okupace, to ovsem jeste neznamena, ze naciste meli dobry soudni system.

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Máš úplnou pravdu v tom, že tomu "týpkovi" nepomůže, když ho udáme policajtům. je to totiž třináctiletej zmetek, a tak na něj policajti opravdu nemohou. Ale začíná brzy, to musíš uznat i Ty, Láďo.Máš také pravdu v tom, že jemu musí pomoct nejbližší okolí.Nejbližší okolí pomůže, až se dopustí dalšího loupežného přepadení důchodce zorganizuje proti němu domobranu. Já jsem možná trochu povrchní a připouštím, že někdy také bývám naivní, ale Ty, Láďo, jsi asi úplně blbý. No jó, pseudohumanista.

Láďa (Clar) (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

A myslíš, že "týpkovi" pomůže, že ho udáš policajtům...? Jemu musí pomoci jeho nejbližší okolí...! Systém trestního řízení byl za komoušů lepší...? A podporuješ to argumentem, že tehdy tolik nebujela kriminalita...? To mě opět utvrzuje v tom, co jsem psal předtím. Že máš dost povrchní pohled na věc a teď navíc dodám, že i trochu naivní...

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Ano, v případě Olgy Hepnarové se dalo činu předejít .Znám několik takových týpků, kde zcela jistě vím, že to nedopadne dobře. Několik deliktů už mají za sebou a víš, co mi policajti řekli? Dokud na něj nemáme nic pořádného, nic proti němu nezmůžeme. Zkrátka musíme čekat, až někoho zabije. Tak je to.Takže až někoho takový někdo zabije, musí vědět a to zcela jistě, že společnost zabije jeho.Samozřejmě bylo třeba zjistit, zda v případě Hepnarové psychiatr něco nezanedbal, a pokud se tomu psychiatru prokázalo, že zanedbal, pevně věřím tomu, že za komunismu z toho byly proti onomu psychiatru důsledky vyvozeny.Jsem dalek toho, zastávat se komunistů, ale systém trestního řízení byl za komančů mnohem kvalitnější, nežli ten, který nám tady zavedl náš starej Veškrna. Však tehdy taková rozbujelá kriminalita jako dnes zdaleka nebyla.

Láďa (Clar) (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Zřejmě si myslíš, že nikdo z tvého nejbližšího okolí nemůže být nějak psychicky narušen a že se mu nemůže nic takovýho stát... Že budeš mít zdravý, dokonalý děti atd... Zajímalo by mě, jak bys na to koukal, kdyby něco takovýho udělala např. tvoje sestra... Trest smrti je u Olgy Hepnarové zřejmě na místě, ale každopádně si myslím, že se nedá odsoudit takhle jednoznačně... Je jasný, že pro rodiny zemřelých, pro zraněné a jejich rodiny to byla a možná ještě je strašlivá tragédie a jejich volání po trestu smrti bych 100% rozumněl... Tenhle případ by měl bejt varováním pro nás všechny... Měli bychom být vnímavější ke svému okolí a k lidem s nimiž se setkáváme. V případě Olgy Hepnarové by se totiž takhle dalo činu určitě předejít...

Jean Jacques (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Nabízí se ovšem otázka, jestli se proti tomu nedalo něco včas podniknout, a jestli neexistují z hlediska trestního práva ,,nevinní viníci". Napadá mě, že takový čin není bleskem z čistého nebe a nikdo nežije ve vzduchoprázdnu. Neměl někdo dřív poznat, že s ní není něco v pořádku?

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Dal jsem si tu práci a přečetl všechny příspěvky v téhle nečekaně zajímavé diskuzi.Trest smrti pro vražedkyni osmi lidí považuji za samozřejmost. Proti jsou jenom pseudohumanistické cancy.Dále je zřejmé, že se nejedná pouze o těch osm zavražděných lidí, ale lze důvodně předpokládat, že další lidé byli doživotně zmrzačeni trvalými následky onoho činu (amputace končetin, vozíčkáři ap...).Škoda jenom, že neexistuje trest smrti zostřený způsobením bolesti, což je to jediné, čemu takoví vrazi rozumí. Například týden před popravou 100 ran policejním pendrekem a podobně. Vražedkyně mi není ani v nejmenším líto. Líto je mi obětí činu této strvůry. Jsem pro znovuobnovení trestu smrti z toho důvodu, že existují jí podobní "lidé", kteří ve skutečnosi ani lidmi nejsou. Jsou to jenom zvířata, která mají shodné morfologické znaky s člověkem, a proto někteří pseudohumanisté podléhají mylnému dojmu, že se jedná o lidi. Ale nejedná!!!

Pavel (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Stanoviska lekaru BYVAJI v mnohem velmi nejednotna, nejenom u psychiatrickych onemocneni. ja jsem chtel jenom poukazat na jisty neprilis znamy fakt...zda je pravdivy nebo ne, nechci posuzovat.

Všechno je rela (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Nevím, jestli jste taky četli, že stanoviska zůčastněných lékařů byla v mnohém velmi nejednotná...

Pavel (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Tezka otazka, asi na ni neni odpoved, mozna ano, spis ne......Ja nejsem psychiatr... P.S. mozna soucasny NAHLED na psychicky nemocne by neco resil, minimalne pocit nemocnych, ze spolecnost jim chce pomoci

Maruš (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Jako bývalý student medicíny - dnes tedy jsi asi doktor? Tak se ptám - dokázala by jí pomoct dnešní medicína?

Pavel (Út, 19. 8. 2008 - 23:08)

Nevim, jak se nahlizi na psychicky nemocne lidi v jinych spolecnostech, proto se k tomu ani v nejmensim nevyjadruji... ovsem obcas i ke mne zpravy dorazi... o jejich cinech i obetech... a nerekl bych, ze je zastoupeno jen jedno spolecenske zrizeni.

Reklama

Přidat komentář