Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (Pá, 10. 7. 2020 - 14:07)

Tak to nečti a neotravuj ! Jolana

Pavel (Čt, 9. 7. 2020 - 19:07)

Proč kecy. Asi nechápeš, že někteří a je jich docela dost bez brýlí nic nevidí a fakt je každodenně potřebují.

Helča (St, 8. 7. 2020 - 17:07)

Holky berete taky? Sama jsem si brýle pořídila, neskutečně jsem po nich toužila, sama jsem si dioptrie navyšovala, dnes už slepá jako patrona, bez brýlí nemohu fungovat, ale přesto brýle už od gymplu ráda nosím. Stejně jako Pavel to ohraničené vidění pouze obroučkami a pocitu nasazených brýlí je pro mě neskutečně rajcovní, což jsem tady psala již dříve. Chtěla bych, aby váš vztah k brýlím, alespoň částečně tak měl i můj manžel, který je nosí, pouze, že potřebuje. Vás jistě brýle na vašich partnerkách pokud je nosí musí určitě inspirovat v mnoha směrech a máte i jedno společné téma.

Miloš (St, 1. 7. 2020 - 16:07)

Je pravda, že člověk si neuvědomují, že špatně vidí a bere to pořád, že dobře vidí. Také jsem si jednou půjčil brýle od své ženy má sice jen 1,5 dioptrie, ale viděl jsem líp. Po prohlídce na očním jsem dostal P -1,75 cyl. 0,5 a L 2,25 cyl. 0,5 a tak od svých 29 roků vidím opravdu luxusně. Není to moc dioptrií, ale rozdíl neskutečný a nebýt náhodného vyzkoušení ještě bych brýle neměl. A žena, která nosí brýle od školy se diví, že má vedle sebe takového slepce.

Návštěvník (Pá, 3. 7. 2020 - 15:07)

Přesně tak.Zrak se horší nenápadně,nic nebolí a občasné problémy jsem odbyla slovy,že mám půl dioptrie.Jenže to už bylo víc,ale oči vše asi nějak zvládaly.To až s brýlemi totálně zlenivěly a dioptrií rychle přibývalo a dnes jsem bez nich totálně nemožná. J

Helča (Pá, 3. 7. 2020 - 21:07)

Jak dlouho patříš mezi brejlatky a přes kolik dioptrií koukáš?

Návštěvník (Út, 7. 7. 2020 - 14:07)

Já nejdřív na gymnáziu - půl dioptrie,ale ty jsem nenosila.Považovala jsem to za zbytečné a ani jsem nechtěla být obrýlená.Tak to bylo až do 34, kdy jsem začala trvale nosit -2,5 D . Dost se mi ale zrak dál zhoršoval,přibývaly dioptrie,cylindry,šilhání a dnes mám jedno oko -4 a druhé -7,25. Jitka

Pavel (Po, 29. 6. 2020 - 08:06)

V 43 letech byly moje první brýle na dálku a to P +0,75 L +1,0 hned super ostrost, brýle jsem začal i přes malé dioptrie nosit pořád a bylo mi to i příjemné. Dnes v 53 letech se dioptrie za 10 roků navýšily na P + 4,5 L +5,5. Doposud s brýlemi na dálku zvládám i čtení a přes rady na operaci očí nebo čočky si svoje brýle ponechám. Za tu dobu co je nosím se v nich cítím velmi dobře.

Luboš (Út, 23. 6. 2020 - 07:06)

Po pravdě se bez brýlí orientuji, mám P -2,75D a L -3,25D, ale nosím je už pořád a přijal jsem je za své. Je to s nimi prostě lepší a hlavně bezpečnější. Měl jsem několik drobných nehod, jako vražení do sloupu, dveří a nikoho jsem na dálku nepoznal. Jestli bude víc nevím, zatím mi tyto dioptrie drží skoro tři roky.

Návštěvník (St, 24. 6. 2020 - 11:06)

To máš pravdu,s brýlemi je vše lepší.Já je mám sice jen chvíli,psala jsem to tady před nedávnem,ale jsou bezva.Aneta

Micíř (St, 17. 6. 2020 - 11:06)

miluju holky s brýlema,holky bez brýlí tak trochu diskriminuju u mě by jsi to vyhrála to ,že máš brýle:)

Erik (Ne, 14. 6. 2020 - 15:06)

By mě fakt zajímalo, kolik lidí s lenti je tu opravdových. Pravdou je, že většinu tvoří jeden, možná více, fetišistů, kteří se nad tím psaním pohádek snaží udělat, nebo se nudí, nebo co já vím....
Škoda, že není možnost, jak ověřit, kdo je reálnej a kdo ne. Vlastně možnost by tu byla, sejít se všichni dokupy. I ti fake budou vítáni, aspoň nám můžou ty pohádky vyprávět naživo :)

Paťa (Ne, 14. 6. 2020 - 01:06)

To budeš mít určitě víc než 10 dioptrií, zrak řeknu podle sebe hodně špatný, nosíš dlouho brýle a i tenčená skla už byly těžké. Jsou asi nejlepší volbou, taky už na ně nedám dopustit, pořídila jsem si je před šesti roky a zrovna v nich píšu. Potřebuji vidět a ne se dívat do zrcadla, tak se s tím musíš smířit.

Návštěvník (Ne, 14. 6. 2020 - 14:06)

Já už se s lenti smířil, jinak bych si je nenechal udělat Jinak máš pravdu, mám o dost víc jak deset a vlastně to už byla nutnost.Můžu se zeptat kolik máš dioptrií ty?

Paťa (Út, 16. 6. 2020 - 07:06)

Pravé -15 dioptrií, levé -13,5 dioptrií, brýle mám od školních lavic a jsem ráda, že 7 roků se mi zrak nezhoršuje. Lentikulární čočky mi navrhnul můj optik a jsem s nimi spokojená. Přes kolik dioptrií koukáš ty?

Návštěvník (Út, 16. 6. 2020 - 19:06)

Ahoj pato
Já koukám přes pravé 21 dioptrií a levé 23 dioptrií a už to neresim.lenti jsou fakt fajn ani nevím ze mám jiné čočky jen okolo to všichni řeší

Návštěvník (So, 13. 6. 2020 - 10:06)

Ahoj všichni od včerejška mám lentikularni brýle, čekal jsem to horší je to v pohodě brýle jsou lehké a pohodlné a hlavně líp vidím, měl jsem si je nechat udělat dříve, nelituji, jen v zrcadle je to nezvyk

Romana (Po, 8. 6. 2020 - 16:06)

Na dálku vidím velmi dobře, bohužel ve svých 26 letech už nevidím na blízko, počítač, čtení, telefon a potřebuji dost silné brýle na P +2,5D cyl .1 a L +3,25 cyl. 1,25. Je to mít brýle pořád u sebe nebo ve vlasech. Doma vidí všichni dobře a ani rodiče ještě brýle na čtení nemají. Většinou tyto problémy přichází kolem 45 roku, já to mám o 20 roků dříve a podle pana doktora se to někdy stává. To už bych raději nosila brýle pořád a nejen je pořád nasazovat a sundávat, ale s mými na blízko nevidím nic do dálky.

Pepe (Út, 9. 6. 2020 - 12:06)

Romano nejsem úplně odborník, ale určitě jdou udělat v Tvém případě brýle multifokální případně bifokální. Na dálku bez dioptrií na blízko s Tvým předpisem. A potom by jsi je mohla nosit pořád. Bohužel v Tvém případě budou asi dost drahá skla.

Pavel (Pá, 29. 5. 2020 - 15:05)

První třída + 3D a šihání, devátá třída +7D cyl 1,5. Dnes v 32 letech dioptrie stále stejné, neměnné, oči za skly jak sova a šilhání se moc nespravilo. Na brýle jsem si zvyknul a nějak moc mě nevadí.

Reklama

Přidat komentář