Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Lalla (St, 24. 6. 2020 - 19:06)

Na dálkovém studiu nebude nikdo řešit tvé vysvědčení. Musíš udělat zkoušky, to je první síto jak si to zkusit. Také budou chtít asi praxi a tu máš.

Miluna (St, 24. 6. 2020 - 19:06)

Tak bez vysvědčení by to bylo lepší ale tim jak už si tu školu nepamatuju tak ty zkoušky jentakneudělam,byla by dobrá ta praxe jak píšeš tak kdyby brali díky ní by bylo dobrý.Já přemýšlela jestli se teď do nemocnice zase vrátit když mi rozvoz končí ale nevim kvuli Koroně jestli jít.

Sany11 (St, 24. 6. 2020 - 17:06)

Mela jsem v jedne saune projaty takovy kamrlicek s masaznim stolem. Delala jsem tak asi 3 mesice, asi 2x tydne odpoledne a obcas nekomu namasirovala zada i soukrome. V te dobe me to docela bavilo, ale delat denne a porad jenom to, to bych asi nechtela. Ono, kdyz se to dela poradne, tak je to i docela namahave, vis? Na privydelani to urcite nebylo spatne.

Miluna (St, 24. 6. 2020 - 17:06)

Teda ono v každym z vás najdu kus pravdy to co píšete.I ty Alešku co píšeš i tohle sem si jeden čas taky říkala když sem srovnávala v hlavě sanitářka vs zdrav.sestra..Já na jednu stranu to vnímam jako ty,člověk u podřadnějších prací má čisto v hlavě ale zase vydržet to fyzicky.Ale ta zdrav.sestra si taky v nemocnici mákne fyzicky a k tomu má ještě papírování a tu zodpovědnost s lékama.Sanitářka má menší zodpovědnost když se jí teda například někdo neudusí jídlem jako se to nějakej stalo.Ale tak jeden muj pocit by měl být rád že třeba u těhle prací nemam takovou zodpovědnost ale nadruhou stranu když závidim Zdeně je v tom to že ona má možnost se to naučit do hloubky a tim chci říct že když mě to zajímá tyhle věci tak proto je mi to líto že u mě to nešlo a druhá věc ono je na pracovišti příjemější v kolektivu když něco si než být nejnižší pracovník.jsou lidi který ti to pak dávaji najevo a mě je to nepříjemný.Radši bych vylezla na chodbu s pocitem že sem pani dotorka a ne lapiduch-jak někteří říkaji.Lallo ale bohužel taky máš pravdu ale mě na tom štve že sem neměla možnost to ani zkusit se dostat na zdrávku.Já bych si tvoje slova řekla až pak kdybych měla důkaz že mi to nejde.Sany tak vidíš ty máš dobrej základ tak si mohla i tenhle kurz.A bavilo tě to dělat masáže? Mě by to bavilo dost.

Lalla (St, 24. 6. 2020 - 17:06)

Ok, chápu. Takže ti nezbývá než najít školu, kam by jsi si mohla dát přihlášku a absolvovat přijímací zkoušky. Napadá mě tahle a jim podobné https://www.szsberoun.cz/dalkove-studium. Je tam i dálkové studium...první krůček bude to, jsi ochotna věnovat se prostudování jejich stránek.

-Aleš- (St, 24. 6. 2020 - 16:06)

Někdy je výhodnější pracovat na pozici, která nevyžaduje moc velkou odpovědnost. Já jsem rád, že jsem se v životě nic nenaučil a tím pádem jsem nucen dělat jenom podřadné práce. Aspoň chodím do zaměstnání s čistou hlavou. Tihle dva viníci určitě měli maturitu a byli na svoji práci hrdí:

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/krouna-zeleznicni-nehoda-nestesti-vlaky-odskodneni.A200623_114851_pardubice-zpravy_mvo

Sany11 (St, 24. 6. 2020 - 00:06)

Co tohle? Je to v Pisku. Ale nevim presne, co se s tim da pak delat. To by sis musela zjistit. Jestli to ma nejakou perspektivu.Tedy pokud by te neco takoveho zajimalo.
https://www.seduca.cz/rekvalifikacni-kurzy/kvalifikacni-kurz-pro-pisek

Miluna (St, 24. 6. 2020 - 13:06)

To nevim Sany.Myslim že je to tak pro důchoďák nebo navštěvovat starý lidi doma nebo postižený nebo něco takovýho ale to mě neláká.Ta maserka by mě lákala víc ale bohužel.Jak vidim zajímalo by mě vše na co nemůžu,tak je to na prd.

Sany11 (St, 24. 6. 2020 - 16:06)

No vidis, Milu ja ten kurz mam, uz asi 30 let. Jeden cas, tesne po sametovce, kdyz jsem prisla o praci v kulturnim stredisku a prihlasila se na denni jazykovku, tak jsem si tim privydelavala. Uz nevim, ci to melo akreditaci, ale melo to byt udajne uznavane i v zahranici. Ani si nepamatuji, jestli tam pozadovali maturitu, ale je to mozne. Ale to byla "obycejna" tzv. sportovni masaz, zadne kameny a ruzne pikacoviny.

Lalla (St, 24. 6. 2020 - 13:06)

Podívej Milunko, já jsem také vždy snila o tom, že budu expert na astronomii, no a nejsem . Musela jsem vycházet z toho, co je pro mě možné.

Miluno (Út, 23. 6. 2020 - 22:06)

Psala jsi, že jsi na základce tak tak prošla. Na střední školu doopravdy nemáš. Ano, jsou různé kurzy, které se ovšem platí. Tady to vysvětlování nechápeš, pátrej po internetu.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 23:06)

Já měla špatnou třídu a šikanovali mě a tak ty známky byli špatný i kvuli tomu.Vim že hlavu podle dětí nemam ale pak jedinej rok v lepší třídě tak jeden jedinej rok sem měla trojky.Tak sem na tom sice hůř ale nejsem z pomocný školy.Ale nezkusila sem si to,tak nemůžu vědět.Koukla sem na internet jentak teď na maserskej kurz a je tam že si na kurz maji přinést kopii vyučáku nebo maturitního vysvědčení,tak tam asi taky nemůžu i kdybych si to zaplatila jestli je to pro ně fakt nějaký důležitý že to chtěji.

Ty (Út, 23. 6. 2020 - 23:06)

To ořád nechápeš. Zaplatit si kurz neznamená, že tě tam automaticky vezmou, oni na to, aby mohli kurz provozovat musí splňovat nějaké akreditační požadavky. Taky to neznamená, že ten kurz musíš automaticky úspěšně absolvovat. Musíš se učit, učit, učit. A najdi si něco, na co ti stačí základní škola, maser musí znát anatomii a další a to ho už v kurzu nikdo nenaučí, to je samozřejmost ze střední školy, proto maturita.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 23:06)

Dík za vysvětlení,tak teď už to chápu proč to tak chtěji.Ale to zjištění pro mě je na prd.Vlastně vše co bych chtěla tak mam k tomu překážku že to prostě nejde.A něco k čemu stačí základka tak mi nenapadá co a zároveň aby mě to bavilo.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 14:06)

Nevim co dřív tak nějak nestíham psát.Byla sem se Zdenou pro občanku,do toho pořád to vyřozování školy,zabavovat Sergeje,rozvozy,no nestačim se nudit.A ta autoškola bylo moje nejvíc co sem dokázala s tim sanitářskym kurzem.Sany stebou se rovnat nemůžu,ty si učitelka,umíš skvěle německy,děláš překlady.Máma mi říkala že když se semnou učili uměla sem to vždy chvíli a druhý den ráno už moc ne.Jak píšete že kdybych chtěla šlo by to.Takže bych mohla třeba jít teď studovat ekonomku bez přijímaček? Já Zdeně závidim ale v dobrym.Přeju jí to nejlepší jen mi to mrzí že sem taková sama nebyla já jak je teď Zdena.Rodina u ní věří že na to má dotahnout to na doktorku.

Lalla (Út, 23. 6. 2020 - 15:06)

nemůžeš s e srovnávat se Sany a jí podobnými. Samozřejmě, že žádnou "ekonomku" jestli tím myslíš střední nebo vysokou školu bez přijímaček studovat nemůžeš. Ale to je na tebe moc, to jen tak nezvládneš. Ty si můžeš udělat nějaký kurz, ale pořádný, kde by ses něco naučila a zároveň to odpovídalo tvým schopnostem. Tyto kurzy jsou ovšem většinou placené, ono vzdělání něco stojí. Tvoje možnost je rekvalifikační kurz přes Uřad práce, to jsme ti psali mnohokrát. Těžko se ti vysvětluje, že pokud člověk něco chce, musí az tím jít, překonávat překážky, nekňourat a i se uskrovnit v nárocích.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 20:06)

Ale jde o to že já nevim co chci z věcí na které myslíš že mam.A proto sem psala že mi štve že bych chtěla to na co ale nemam a Zdena může a já ne a mě to prostě štve.Vylezli ze mě lidi a jsou schopný a já ne tak co to sakra je.Kdyby mi někdo řekl máš možnost jít na zdravotní sestru nebo na střední ekonomickou tak šla bych to zkusit.A rozvoz zrovna když mi bude končit tak dnes sem odsrala od ženský pšíkanec když mi šla platit.Já měla roušku a ona ne a pšíkla mi vedle hlavy:-( ..tak kdyby byla nakažená tak sem nejspíš v prdeli :-((

bianka (Út, 23. 6. 2020 - 20:06)

Miluno, jak vylezli? DALA JSI ŽIVOT svým dětem. To, že mají nadání, vztah k učení, by tě mělo těšit a ne štvát. Každý to má jinak, buď je nadaný a má hlavu na učení, nebo nemá. Nebo má a je lenivý. Ale jde tady taky o to, najít si v životě místo, kde jsi spokojená se svým životem. A nenaříkat si pořád. Když chceš změnit život, jde to. Je to jednodušší když jsi ještě mladá, což jsi. Můžeš si udělat nějaký kurz a dál už tady bylo raděno mnohokrát. Chce to chtít.Kdysi se mnou dělala paní, dělala si takzv. večerní školu. Po práci chodila do školy, kromě toho měla domácnost a děti. A nebyla sama. Jen dnes se vše platí, ale když chceš něčím být, musíš něco obětovat. Do školy tě už nikam asi nevemou, ale jsou jiné možnosti, stačí jen chtít.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 21:06)

Tak kdyby byl kurz na zdravotní sestru tak šla bych.Stačila by mě i ta sestra a dělat třeba na poliklinice.I ten ekonomický kurz bych brala.Prostě něco kde bych měla ukončený střední vzdělání s maturitou.Ale jestli takový kurzy nejsou tak je to zbytečný.Jinak mě to těší že maji vztah k učení mě jen štve že mě to nešlo.Jak se s nima srovnávam tak mě to štve.A co ten Korona? Pšíkla vedle mě a já za pár vteřin odešla,můžu to chytit kdyby byla nakažená? Je to na hlavu tohle pořád jak to tady je.

Miluno (Út, 23. 6. 2020 - 22:06)

Na zdravotní sestru není kurz, to není jen tak raz dva na pár měsíců. Doporučuji od září sledovat dceru, co všechno je potřeba znát, naučit se, aby mohla ukončit (za 4 roky ) středoškolské vzdělání maturitou. Kurzy jsou ke zdokonalení nějaké dovednosti nebo přeorientování se na jiný obor, ale musí být nějaký základ. Přemýšlej o tom, co bys mohla přidat k řízení auta, v čem by ses mohla uplatnit, a tím i budoucímu zaměstnavateli nabídnout.

Reklama

Přidat komentář