Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 14:06)

Nevim co dřív tak nějak nestíham psát.Byla sem se Zdenou pro občanku,do toho pořád to vyřozování školy,zabavovat Sergeje,rozvozy,no nestačim se nudit.A ta autoškola bylo moje nejvíc co sem dokázala s tim sanitářskym kurzem.Sany stebou se rovnat nemůžu,ty si učitelka,umíš skvěle německy,děláš překlady.Máma mi říkala že když se semnou učili uměla sem to vždy chvíli a druhý den ráno už moc ne.Jak píšete že kdybych chtěla šlo by to.Takže bych mohla třeba jít teď studovat ekonomku bez přijímaček? Já Zdeně závidim ale v dobrym.Přeju jí to nejlepší jen mi to mrzí že sem taková sama nebyla já jak je teď Zdena.Rodina u ní věří že na to má dotahnout to na doktorku.

Lalla (Út, 23. 6. 2020 - 15:06)

nemůžeš s e srovnávat se Sany a jí podobnými. Samozřejmě, že žádnou "ekonomku" jestli tím myslíš střední nebo vysokou školu bez přijímaček studovat nemůžeš. Ale to je na tebe moc, to jen tak nezvládneš. Ty si můžeš udělat nějaký kurz, ale pořádný, kde by ses něco naučila a zároveň to odpovídalo tvým schopnostem. Tyto kurzy jsou ovšem většinou placené, ono vzdělání něco stojí. Tvoje možnost je rekvalifikační kurz přes Uřad práce, to jsme ti psali mnohokrát. Těžko se ti vysvětluje, že pokud člověk něco chce, musí az tím jít, překonávat překážky, nekňourat a i se uskrovnit v nárocích.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 20:06)

Ale jde o to že já nevim co chci z věcí na které myslíš že mam.A proto sem psala že mi štve že bych chtěla to na co ale nemam a Zdena může a já ne a mě to prostě štve.Vylezli ze mě lidi a jsou schopný a já ne tak co to sakra je.Kdyby mi někdo řekl máš možnost jít na zdravotní sestru nebo na střední ekonomickou tak šla bych to zkusit.A rozvoz zrovna když mi bude končit tak dnes sem odsrala od ženský pšíkanec když mi šla platit.Já měla roušku a ona ne a pšíkla mi vedle hlavy:-( ..tak kdyby byla nakažená tak sem nejspíš v prdeli :-((

bianka (Út, 23. 6. 2020 - 20:06)

Miluno, jak vylezli? DALA JSI ŽIVOT svým dětem. To, že mají nadání, vztah k učení, by tě mělo těšit a ne štvát. Každý to má jinak, buď je nadaný a má hlavu na učení, nebo nemá. Nebo má a je lenivý. Ale jde tady taky o to, najít si v životě místo, kde jsi spokojená se svým životem. A nenaříkat si pořád. Když chceš změnit život, jde to. Je to jednodušší když jsi ještě mladá, což jsi. Můžeš si udělat nějaký kurz a dál už tady bylo raděno mnohokrát. Chce to chtít.Kdysi se mnou dělala paní, dělala si takzv. večerní školu. Po práci chodila do školy, kromě toho měla domácnost a děti. A nebyla sama. Jen dnes se vše platí, ale když chceš něčím být, musíš něco obětovat. Do školy tě už nikam asi nevemou, ale jsou jiné možnosti, stačí jen chtít.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 21:06)

Tak kdyby byl kurz na zdravotní sestru tak šla bych.Stačila by mě i ta sestra a dělat třeba na poliklinice.I ten ekonomický kurz bych brala.Prostě něco kde bych měla ukončený střední vzdělání s maturitou.Ale jestli takový kurzy nejsou tak je to zbytečný.Jinak mě to těší že maji vztah k učení mě jen štve že mě to nešlo.Jak se s nima srovnávam tak mě to štve.A co ten Korona? Pšíkla vedle mě a já za pár vteřin odešla,můžu to chytit kdyby byla nakažená? Je to na hlavu tohle pořád jak to tady je.

Miluno (Út, 23. 6. 2020 - 22:06)

Na zdravotní sestru není kurz, to není jen tak raz dva na pár měsíců. Doporučuji od září sledovat dceru, co všechno je potřeba znát, naučit se, aby mohla ukončit (za 4 roky ) středoškolské vzdělání maturitou. Kurzy jsou ke zdokonalení nějaké dovednosti nebo přeorientování se na jiný obor, ale musí být nějaký základ. Přemýšlej o tom, co bys mohla přidat k řízení auta, v čem by ses mohla uplatnit, a tím i budoucímu zaměstnavateli nabídnout.

Miluna (Út, 23. 6. 2020 - 22:06)

Proto je mi to líto.Zajímalo by mě to,to co se ona bude učit tak prostě tohle sem chtěla tenkrát já ale s těma svejma hnusnejma známkama nic takovýho nešlo.Od Zdeny vim že za hnusný vysvědčení odebírali body,tak bych takhle dopadla.Ona měla na vysvědčení jedinou dvojku z fyziky a tak měla body vysoký za vysvědčení.U mě mi nic k řízení auta nenapadá.Fakt vůbec nevim co.Já bych právě stála o to střední vzdělání,oni maji víc možnosti,větší výběr.Mě nebaví být pořád jen podřadná.A nějaký kurzy nějakýho oboru tak mi napadla jedině tak masérka tak nevim? A nechápu proč mi zas nějaký anonym uráží.Co píšu tak špatnýho?

Miluno, (Út, 23. 6. 2020 - 21:06)

ty jsi fakt komplet blbá.

Mona (Po, 22. 6. 2020 - 21:06)

SAMI STE SPINAVCI HOVADA NEMLUVTE NA ROMY STE JESTE HORSI

Sany11 (Po, 22. 6. 2020 - 14:06)

Ja bych to videla zcela pragmaticky. Vzpominam si, Milco, zes psala, ze Zdenka rikala, ze chce byt doktorkou, aby ti pomohla, ne? A mozna to tak jednou i bude, budes-li se ty ted chovat jako dobra mama. To, co se stalo a jak jsi zila, uz odestat nelze, ale mas jeste hodne moc prilezitosti to aspon napravit. A mela by ses opravdu radovat, ze tvoje deti jsou takove. Nedalo by se to vlastne moc ocekavat. I kdyt ti samozrejme rozumim, ale jsi hergot mlada zenska a hloupa nejsi, jeste bys i ty leccos dokazala, kdybys chtela. Ja jsem prisla do Nemecka a jeste v 35 letech jsem tam studovala. Protoze jsem si uvedomila,ze proste to je potreba. Mam rada vyzvy.

přesně (Po, 22. 6. 2020 - 15:06)

Miluna píše, že má debilní hlavu, ale autoškolu udělala. Chtěla jezdit. Když chce, tak to jde, když nechce, vymlouvá se na hlavu :)

Fernando (Po, 22. 6. 2020 - 03:06)

Miluno, tak se netrap a nezáviď vlastní dceři! Jsou rodiče, kteří si chtějí splnit svoje nereálná nebo promarněná přání na dětech a nutí je do činností (škol, povolání), které jim nevyhovují a vyloženě jim ztrpčují život. U Zdeničky to proběhlo takhle dobře, tak buď ráda a svez se na jejím úspěchu.

Miluna (Po, 22. 6. 2020 - 00:06)

Protože se peru se svýma pocitama ani nemam chuť to psát ale zase jste mi vyprovokovali.A nechápu ani toho 20:22 jak to myslel že jaká jako sem? Sem taková že ani často nerozumim sama sobě tak nevim co ti na to napsat.Tyhle dny momentálně sem pročítala emaily ze škol co vše musim zařídit,vyplnit a odeslat na školy.Zase občas něčemu nerozumim a nemá mi kdo poradit.A do toho sem zjistila že dětem vlastně závidim,hlavně Zdeně.Já vim je to hrozný ale i tenhle pocit v sobě mam.Já jí přeju vše jen to nejlepší ale zároveň je mi hodně líto že já sem to štěstí neměla a dopadla sem tak jak sem dopadla.Bez vzdělání,nemocná,je mi to líto a nějak se v sobě zase trápim.Vlastní holce závidim jak byla úspěšná a z tolika dětí na prvnim místě s bodama a že jde na zdravotní školu,jde si za svym jak si přála a co sem chtěla kdysi já!! Ale já nemam tu hlavu na to!! Byla mi dána debilní hlava s kterou mam celej život problem.A ona je ze mě a má hlavu takhle chytrou ,tak jak je to možný a proč sem nemohla já!! Ona vkročí do novýho,má možnost se něco naučit,pozná medicínu z hloubky to co já sem nemohla.Já mam možnost se vrátit akorát k hovnum ale ona už má vzdělánim možnost něco znamenat.Nebude ten nejnižší zdravotní pracovník,lapiduch:-( ..a ty blbý kecy jak se Sanitářum říká.Jak tady sám ten údržbář psal že jsou Sanitáři lemplové a tak,tak Zdena nebude muset se takhle cítit.A za pár dní mi končí moje oblíbená rozvážka tak je mi to líto.

Miluno, (Po, 22. 6. 2020 - 14:06)

a kdybys měla vyhodnotit jaký zdravotník jsi byla ty?

Miluno (Po, 22. 6. 2020 - 08:06)

podívej se na to jinak. Zdenka je hezká po tobě a na školu dobrá po otci. Představ si, že by to bylo obráceně a ty ji litovala. Byla bys psychicky v háji zase z tohohle. Tahle kombinace dceři vyšla a ty na ni můžeš být hrdá. Zvládla to, i když byla vychovávaná všelijak. Možná musela předčasně dospět, děti z komfliktních rodin to tak někdy mají. Ty vidíš jen výsledek, ale ona se musela taky s lecčíms potýkat, vyrůstala bez otce, s matkou to bylo všelijaké, však víš. Buď ráda, že se nechytla nějaké party s alkoholem a drogama. Přej jí, že jde za svým vysněným cílem a ukaž Zdence, že i ty se umíš o sebe postarat, i když máš různá omezení. Každý může být dobrý v tom, co umí a co ho baví. Uvidíš, že to půjde.

Pils (Po, 22. 6. 2020 - 07:06)

Milu, Fernando má pravdu, raduj se ze Zdenčiných úspěchů, vždyť jsou částečně i tvoje! Určitě má po tobě vztah ke zdravotnictví a věřím, že když jí to umožníš, zvládne i medicínu. V mládí je člověk nespokojen se spoustou věcí, věkem přijde na to, že to nemá smysl a je pak spokojen s tím, co má a jaký je. Jiříku, je mi líto, že s Alicí víc nepíšete, i když vedete normální spokojený život, patříte sem a nezapomnělo se na vás. Já už mám posledních pár dní a pojedu domů, mohlo tu být víc slunce, ale hlavně že nepršelo. Ozvi se zas!

di (Ne, 21. 6. 2020 - 18:06)

Ale to se mýlíš Aleš není na kluky ale je ulítlej na cikánky fetující. Je to jeho
studijní materiál.

Návštěvník (Ne, 21. 6. 2020 - 20:06)

Ale jdi.Ono se spatne napise,ze je na mladicke romske kluky.Ono to studium romskych fetek vypada uslechtilej.Jak jste hloupi.Jirka,Stefan by taky mohli vypravet o tom jaka Miluna opravdu je.Ale o nejterych vecech se radsi mlci.

pozorovatel (Ne, 21. 6. 2020 - 20:06)

A jaká si myslíš že Miluna opravdu je?

Návštěvník (Ne, 21. 6. 2020 - 17:06)

Nejak nuda...ustredni postava jako temer vzdy z 98 procent nasrana...Otomil bez prace pác ve 37 je starej a nemocnej...Lalina utekla pac zde neni co psat...San dobrovolne emigrovala...Bio radej s kamaradkami do kavarny...Aless radej kluky....Andys a Kacys se uchylily k rodinam a Plzen jela naproti letu....nudaaaaa

Reklama

Přidat komentář