Reklama

Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

Láďa (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Nevím, co je povrchního na tom, že mě zaujala osminásobná vražda, spáchaná dosud nevídaným způsobem hezkou mladou holkou... A že vrah není člověk...? Kolik ti je ? 16, 17...?

Jandolni (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Teda Láďo, taková povrchnost... Celý příběh Tě zaujal mimo jiné proto, že to byla hezká, mladá holka.Já Ti to řeknu svými slovy: Měla morfologické znaky stejné jako člověk. Krásná tvář a slušné tělo, hezká mladá holka. Chápeš ty morfologické znaky? A proto někteří a nejen Ty se mylně domnívají, že o člověka skutečně šlo.Jenomže tady je ten omyl. Úkladného vraha není možno za člověka považovat, to bychom se nikam nedostali. Úkladný vrah je něco jako bílý žralok poblíž pláže v letní sezóně. Je třeba lidi před ním chránit. Anebo něco jako potkan. Až na pár fanatických ochránců zvířat, nikoho nenapadne protestovat proti tomu, že postavím někde u potkaní díry past, která sklapne a jaký potkan byl. Fanatičtí ochránci práv zvířat sice protestují, ale my je ignorujeme. Stejné to musí být s úkladnými vrahy. Obnovit trest smrti. Fanatičtí pseudohumanisté sice budou protestovat, ale rozumně uvažující lidé je musí ignorovat.

Láďa (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Tak tak... Každej, kdo knihu četl, píše podobně... Z útržků, který jsou kdekoliv na netu si nelze udělat objektivní obrázek... Tenhle případ mě před časem natolik zaujal (mimo jiné i proto, že to byla hezká mladá holka), že mi informace z netu nestačily a knihu jsem si objednal.

Kaash (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Případ O.H. ukazuje na problémy doby, kdy byli všichni se vším rychle hotovi, nikdo nic neřešil, nikdo nedokázal nemocné osobě pomoct. Ze zlomku fakt udělali rychle závěr. Přečtěte si knihu R. Cílka Oprátka za osm mrtvých, a potom suďte. Dozvíte se tam, co O.H. vedlo k jejímu činu a jak se k ní společnost chovala. A to neberte jako omluvu jejího počínání.

Wendy (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Ať už problémy Olgy Hepnarové byly klasifikovatelné jako nemoc nebo ne, ona věděla naprosto přesně, co dělá, a věděla, co ji za to čeká.

Hanča (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Docela mu to zhnusila? To je škoda, takový krásný řemeslo!!!

Hiphop (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)(slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

Martin Veselý (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Na začátku knihy Oprátka za osm mrtvých snad byla (nebyla?) novinová zpráva, ale možná, že se jen pletu. Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

Ivan (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: ,,Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila." V novinách psali, že na popravu ji museli táhnout tři chlapi a ona se s nima prala. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.

Tomáš (Út, 19. 8. 2008 - 22:08)

Myslím si, že těžká psychopatka rozhodně byla. Jak dalece zodpovídala za to, co udělala, to už dneska těžko někdo posoudí...

Michael (Út, 19. 8. 2008 - 20:08)

Četli jste tuhle knihu od Romana Cílka? Vražedkyně Olga Hepnarová je tu líčena jako oběť. Co si o tom myslíte?

Reklama

Přidat komentář