Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Sany11 (Po, 22. 6. 2020 - 14:06)

Ja bych to videla zcela pragmaticky. Vzpominam si, Milco, zes psala, ze Zdenka rikala, ze chce byt doktorkou, aby ti pomohla, ne? A mozna to tak jednou i bude, budes-li se ty ted chovat jako dobra mama. To, co se stalo a jak jsi zila, uz odestat nelze, ale mas jeste hodne moc prilezitosti to aspon napravit. A mela by ses opravdu radovat, ze tvoje deti jsou takove. Nedalo by se to vlastne moc ocekavat. I kdyt ti samozrejme rozumim, ale jsi hergot mlada zenska a hloupa nejsi, jeste bys i ty leccos dokazala, kdybys chtela. Ja jsem prisla do Nemecka a jeste v 35 letech jsem tam studovala. Protoze jsem si uvedomila,ze proste to je potreba. Mam rada vyzvy.

přesně (Po, 22. 6. 2020 - 15:06)

Miluna píše, že má debilní hlavu, ale autoškolu udělala. Chtěla jezdit. Když chce, tak to jde, když nechce, vymlouvá se na hlavu :)

Fernando (Po, 22. 6. 2020 - 03:06)

Miluno, tak se netrap a nezáviď vlastní dceři! Jsou rodiče, kteří si chtějí splnit svoje nereálná nebo promarněná přání na dětech a nutí je do činností (škol, povolání), které jim nevyhovují a vyloženě jim ztrpčují život. U Zdeničky to proběhlo takhle dobře, tak buď ráda a svez se na jejím úspěchu.

Miluna (Po, 22. 6. 2020 - 00:06)

Protože se peru se svýma pocitama ani nemam chuť to psát ale zase jste mi vyprovokovali.A nechápu ani toho 20:22 jak to myslel že jaká jako sem? Sem taková že ani často nerozumim sama sobě tak nevim co ti na to napsat.Tyhle dny momentálně sem pročítala emaily ze škol co vše musim zařídit,vyplnit a odeslat na školy.Zase občas něčemu nerozumim a nemá mi kdo poradit.A do toho sem zjistila že dětem vlastně závidim,hlavně Zdeně.Já vim je to hrozný ale i tenhle pocit v sobě mam.Já jí přeju vše jen to nejlepší ale zároveň je mi hodně líto že já sem to štěstí neměla a dopadla sem tak jak sem dopadla.Bez vzdělání,nemocná,je mi to líto a nějak se v sobě zase trápim.Vlastní holce závidim jak byla úspěšná a z tolika dětí na prvnim místě s bodama a že jde na zdravotní školu,jde si za svym jak si přála a co sem chtěla kdysi já!! Ale já nemam tu hlavu na to!! Byla mi dána debilní hlava s kterou mam celej život problem.A ona je ze mě a má hlavu takhle chytrou ,tak jak je to možný a proč sem nemohla já!! Ona vkročí do novýho,má možnost se něco naučit,pozná medicínu z hloubky to co já sem nemohla.Já mam možnost se vrátit akorát k hovnum ale ona už má vzdělánim možnost něco znamenat.Nebude ten nejnižší zdravotní pracovník,lapiduch:-( ..a ty blbý kecy jak se Sanitářum říká.Jak tady sám ten údržbář psal že jsou Sanitáři lemplové a tak,tak Zdena nebude muset se takhle cítit.A za pár dní mi končí moje oblíbená rozvážka tak je mi to líto.

Miluno, (Po, 22. 6. 2020 - 14:06)

a kdybys měla vyhodnotit jaký zdravotník jsi byla ty?

Miluno (Po, 22. 6. 2020 - 08:06)

podívej se na to jinak. Zdenka je hezká po tobě a na školu dobrá po otci. Představ si, že by to bylo obráceně a ty ji litovala. Byla bys psychicky v háji zase z tohohle. Tahle kombinace dceři vyšla a ty na ni můžeš být hrdá. Zvládla to, i když byla vychovávaná všelijak. Možná musela předčasně dospět, děti z komfliktních rodin to tak někdy mají. Ty vidíš jen výsledek, ale ona se musela taky s lecčíms potýkat, vyrůstala bez otce, s matkou to bylo všelijaké, však víš. Buď ráda, že se nechytla nějaké party s alkoholem a drogama. Přej jí, že jde za svým vysněným cílem a ukaž Zdence, že i ty se umíš o sebe postarat, i když máš různá omezení. Každý může být dobrý v tom, co umí a co ho baví. Uvidíš, že to půjde.

Pils (Po, 22. 6. 2020 - 07:06)

Milu, Fernando má pravdu, raduj se ze Zdenčiných úspěchů, vždyť jsou částečně i tvoje! Určitě má po tobě vztah ke zdravotnictví a věřím, že když jí to umožníš, zvládne i medicínu. V mládí je člověk nespokojen se spoustou věcí, věkem přijde na to, že to nemá smysl a je pak spokojen s tím, co má a jaký je. Jiříku, je mi líto, že s Alicí víc nepíšete, i když vedete normální spokojený život, patříte sem a nezapomnělo se na vás. Já už mám posledních pár dní a pojedu domů, mohlo tu být víc slunce, ale hlavně že nepršelo. Ozvi se zas!

di (Ne, 21. 6. 2020 - 18:06)

Ale to se mýlíš Aleš není na kluky ale je ulítlej na cikánky fetující. Je to jeho
studijní materiál.

Návštěvník (Ne, 21. 6. 2020 - 20:06)

Ale jdi.Ono se spatne napise,ze je na mladicke romske kluky.Ono to studium romskych fetek vypada uslechtilej.Jak jste hloupi.Jirka,Stefan by taky mohli vypravet o tom jaka Miluna opravdu je.Ale o nejterych vecech se radsi mlci.

pozorovatel (Ne, 21. 6. 2020 - 20:06)

A jaká si myslíš že Miluna opravdu je?

Návštěvník (Ne, 21. 6. 2020 - 17:06)

Nejak nuda...ustredni postava jako temer vzdy z 98 procent nasrana...Otomil bez prace pác ve 37 je starej a nemocnej...Lalina utekla pac zde neni co psat...San dobrovolne emigrovala...Bio radej s kamaradkami do kavarny...Aless radej kluky....Andys a Kacys se uchylily k rodinam a Plzen jela naproti letu....nudaaaaa

- (Ne, 21. 6. 2020 - 23:06)

Jo je tu teď nějak nuda.Ono ani Miluna už tolik poslední dny nepíše.Tak aspoň že se Jirka ozval.Všimla jsem si jak už se s Milunou vzájemně ignorují.Škoda že už nejsou spolu.Byli hezký pár tenkrát když sem šli ještě vkládat fotky tak jim to spolu moc slušelo.

Ota (Ne, 21. 6. 2020 - 21:06)

No a co by ti pomohlo od nudy kdybych já pracoval? :) Tak napiš něco o sobě ty.

.. (Ne, 21. 6. 2020 - 18:06)

To jo.Nejvíc si mě pobavil ty jak si to popsal:D Ale jak je tady oživit?

povídka, která… (Ne, 21. 6. 2020 - 14:06)

Jituna pravila Dost! a svět se otřásl v základech.

Miluna (Ne, 21. 6. 2020 - 15:06)

No kéž by se otřásl a bylo tak jak má v létě být.Čekam na to rok a ne na to abych pak měla další podzim.Já vim že nic nezmůžu ale já se z toho potřebuju vybít a vykřičet a doma nesmim protože se mi Sergej pak bojí.

bianka (Ne, 21. 6. 2020 - 17:06)

Milu vydrž, teď jsem četla, že nám prší na lepší časy. Jinak anonyme, žádná kavárna, ale domácí strava a pití.

Miluna (Ne, 21. 6. 2020 - 13:06)

Pils jaký tam máš počasí na Jadranu? Mě už to vytáčí co to poslední dny zase tady je.Nízká teplota a každou chvíli chčije,je mi pořád zima!! Už i v létě!! Ať už to táhne do hajzlu,už sem vzteklá z toho a nechci aby Sergej mě tak viděl ale už mam z toho dost a vytáčí mi to a těžko se mi to ovládá ale už dost!!

D. (Ne, 21. 6. 2020 - 11:06)

omluva, tady jsem to nechtěl dát

D. (Ne, 21. 6. 2020 - 11:06)

Článek končí takto: Je to dyslektik, to nebude moc chytrý…

Tohle je jeden z největších nesmyslů, který vyplývá právě z faktu, že malý dyslektik mívá často potíže ve škole. Jenže ty nemají s inteligencí nic společného! Lidé trpící dyslexií jsou stejně chytří jako ti, kteří tuto poruchu nemají. Dyslexie postihuje schopnost učení a především čtení, nikoli hodnotu IQ. Nikdy se nenechte něco takového namluvit.

Reklama

Přidat komentář