Reklama

alkoholismus

Návštěvník (St, 18. 11. 2020 - 11:11)

Přesně, vzhůru do další fáze alkoholismu!

Návštěvník (St, 18. 11. 2020 - 22:11)

V Rusku mezi lety 1980-2010 byla každý rok nějaká úmrtnost mužů a žen ve věkové kategorie 15-54 let, tedy 40ti letá naděje na dožití byla pouze 75% a to znamená, že každý čtvrtý muž i žena v průměru zemřěl než dovršil 54 rok věku. A to kvůli chlastu na prvním místě a na druhém kvůli kouření.

Návštěvník (St, 18. 11. 2020 - 10:11)

Laicky můžu poradit, že většina lidí v mládí pije alkohol více než je tabulkově doporučeno, a kdyby takto pili již ve středním věku tak jsou regulérními alkoholiky. Ovšem mladé tělo má jibné spalování a je nezasažené alkoholem, takže s odolává závislosti skrz různé další aktivity a různé přestávky mezi tahy. Ale ačkoliv většina lidí s tím s prvním dítětem zhruba okolo třiceti sekne nebo to opravdu omezí do normálních mezí jako společenskou příležitost jednou za čas a i tam si umí udělat náladu a druhý den ráno vstát k dětem a nikoli se opít s znepříjemňujícími dopady druhý den...zůstává ale skupina, která je třeba bezdětná a ta pokračuje nemírným způsobem třeba do čtyřiceti a tam už má prostě závislost potvrzenou na tuti! Jestli pijete společensky dle věku od cca 20-30ti tak to stačí tak přestanete a život budete dál žít s klidem bez alkoholu. Když ovšem pijete 20-40 stejně jak za mlada, tak už to ubrzdíte jen tvrdým odvykáním a opravdu cílenou léčbou alkoholismu.

Návštěvník (St, 18. 11. 2020 - 00:11)

Lidi se závislostí, by si měli zjistit jakou vlastně závislost mají, jak je velká a jestli se dá odvyknout ještě doma nebo už musí do léčebny na detox s dohledem a s nasazením látek snižující ty stavy a zabraňující prostě fatálnímu projevu odvykání. Bohužel prý ti nejsilnější alkoholici mohou zemřít při odvykání i v léčebně-když to jsou packalové v té léčebně a nezamedikují ho proti odvykacím stavům dostatečnou dávkou "protipříznakové látky."
Ale to byl případ jednoho mladého kluka co pil asi dvacet let asi litr vodky denně. No a nejedl a jen dělal todle celý život a pak ho dali na soukromý detox a asi mu nic moc nedali proti příznakům a jeho tělo to vysazení nevydrželo (pil vodku).

Návštěvník (St, 18. 11. 2020 - 00:11)

Navíc alkoholik má problém sprostředím, kde pil a stále je chce navštěvovat i jako abstinent. Znáte to, jako kuřák, třeba když byl zvyklý doma, tak v práci kde nikdy nekouřil mu vůbec abstinovat nepřijde těžké a na cigáro si ani nevzpomene, ale doma mu je najednou děsně depresivně a hrozně by měl chuť dát si cigáro. Alkoholik musí nějak vyřešit co dělat v tu dobu, kdy mířil do hospody a jak se vyhnout situacím, kde mářil na pivo, někde kam chodil a pak zahnul na jedno.

Návštěvník (St, 18. 11. 2020 - 00:11)

Prý ženy dost často mixují alkohol s práškami, protože mají povinnosti a většinou mají spoustu dalších věcí co mají stihnout, tady chlap nemůže mít vůbec zkušenost co to obnáší. Já jednu takovou znám z hospody, ona střídá prášky a zapíjí to pivem, pak se vůbec nekontroluje, dělá v hospodě osttudu, každého oslovuje přátelí se s ním proti jeho vůli a pak nadává různým lidem. A má dceru a chodí do práce,když zrovna není na pracovním úřadě. Když ji dojdou prachy vytáhne ji z toho bohatý bratr, ale tomu už to také zatrhává její švagrová, která ji samozřejmě bere za problém pro svou rodinu a snaží se jí zbavit a nedotovat. Nuže, situace jak vyšitá, dospívající cena alkoholová a léková závislost(patrně lexauriny atd., které ji asi doktorka předepíše a nepochopí, že když je alkoholička, tak to situaci ještě komplikuje).

Návštěvník (Po, 16. 11. 2020 - 11:11)

Už známe ze Švejka, že dlouhán čahoun(čahouni mají sklon k podezíravosti ) byl již tak psychicky narušen alkoholem, že si nechal vstříknout petrolej do žil.

Křen (So, 14. 11. 2020 - 10:11)

Hledám někoho kdo má přístup k lékařskému lihu, již jsem byl zaměstnán z tohoto důvodu jako lapiduch na patologii, ale vyhodili mne z jiných důvodů, zas kvůli koprofílii. Ovšem technický líh je denaturovaný a nemohu ho pít a nemohu si dovolit utrácet za pití.

Křen (So, 14. 11. 2020 - 08:11)

Nejlepší je první raní doušek. Úplně jsem blažený a mám pocit, že mi to zachutnalo jako nikdy, že to má tu pravou chuť a vypiju toho opravdu hodně dneska. Také je dobré, když začnu brzo a jsem už nalitej a koukám super, je teprv dvě hodiny v poledne, to mám spoustu času ještě zajít na pivo, paráda a pak večer, ještě dokoupím na doma pár a jsem spokojen.

Křen (Čt, 12. 11. 2020 - 15:11)

Promiň musím končit, zase se mi to rozjelo a musím vyexovat každou hodinu jednu petku tohodle 8% dryáku, bohužel jsem zapoměl , že mám ve sklípku zásoby, tobyla chyba. Takže radu s abstinencí nehledám, to budou mít zase sousedi radost, posledně jsemsi přitáhl domů bezdomovkyni,ovšem byla mladá a náruživá a když jsme to vypili tak jsme řádili tak, že na nás klepali sousedi do rána do zdí, jak jsem souloží mlátili čelem postele o zeď jak smyslů zbavení nadržení zajíci.

Křen (Čt, 12. 11. 2020 - 12:11)

Jsme národ mužských pivních alkoholiků? Asi budu nevlastenec, ale ano! Ovšem nebojte, nejsem z těch co přestane pít alkohol, přestane kouřit a stane se vášnivým škodičem všem lidem, co mají vše pod kontrolou a jsou pouze na nějaké společenské akci, kde si dávají skleničku nebo kouří cigárko.

Návštěvník (Čt, 12. 11. 2020 - 12:11)

Pití piva je pro mne potíž, protože pro alkoholika pivního typu je takřka na každém kroku a vyloženě v podobě konzumace a bujaré radosti , takže je nemožné se tomu zejména v létě vyhnout ani při sporu. Je to doslova všude, na cyklostezkách , na koupalištích, na venkovních náplavkách, dokonce i v tramvajích konzumují mladí piva a vína a samozřejmě v restauračních zařízeních a zahrádkách. Doléčení pro pivní alkoholiky je naprosto nezbytné, protože nestačí mu, že chvíli nepije, když mu vlastně mávají pivem před nosem každý den desetkrát a vícekrát. Pro představu, kdyby jste byl jedlík a desetkrát za den by vám voňavá čerstvá jídla pokládali před vás na stůl , tak odolal by jste?

Křen (Čt, 12. 11. 2020 - 11:11)

Nechci zde popisovat detaily a počty vypitých piv denně, ale jsem již alkoholik, prootže piji piva denně.

Karel (Čt, 12. 11. 2020 - 11:11)

Křene, a tobě to vadí, že piješ denně pivo? Pokud ne, tak to neřeš a raduj se, že jej pít můžeš a že na něj máš.

Křen (Čt, 12. 11. 2020 - 12:11)

Jak píšu, nechci se zabývat množstvým vypitých piv denně, ale má to rostoucí tendenci, toho se bojím, že bych jednou skončil jak tu psal návštěvník na tomto čísle. Takže ty jsi nebyl na AA doléčení a nebo můžeš nějaké doporučit?!

Návštěvník (Čt, 12. 11. 2020 - 12:11)

Jenže víš, ono to není zas tak veselé, takže proto ten dotaz na AA. I pivo je jak se říká alkohol, navíc dne jsou k dostání i 5-8% piva typu Old English v plastových amerických pet láhvých 1,2l tedy (40-U.S.-fluid-ounce (1,200-milliliter) a prodávají se po půl tuctech nebo tuctech. Když jich vypiješ celý tucet tak si vynásob počet vypitého alkoholu na gramy/den,tedy 1200 x12x0,08=1152g čistého alkoholu, tedy v přepočtu na 38% vodku je to 1152/0,38=3031g čisté vodky, tedy 6 láhví půl litru vodky denně. Považ ,že to již je alkoholismus. Jo a vyjde to ani ne na 30x12=360Kč denně, když je v Kauflandu ve slevě.

Karel (Čt, 12. 11. 2020 - 12:11)

Jen se chci zeptat. Ta piva, o kterých tady píšeš ( Old English ), dají se sehnat někde v supermarketu? Třeba v Kauflandu? Pokud ano, tak bych tam pro ně ihned došel, abych je ochutnal. Moc mě to láká. Já totiž piju hlavně česká piva, zejména Budvar dvanáctku a v těch zahraničních a hlavně silných pivech se skoro nevyznám. Dík za odpověď.

Návštěvník (Čt, 12. 11. 2020 - 21:11)

Zajeď do Kauflanud a nakup to tam, je to nejlevnější chlast, levnější než víno, fakt si pošmákneš, ale játra jsou v pytli tak za 1-2 roky, pak ti nateče břicho a konec. Připrav si alkoholové obrany, jako že je koronavirus a zasloužíš si to , nebo, že si to nevěděl, že to není obyčejné pivo. Mimo to to chutná jako víno, hnusně, asi do tohle lejou vodu, aby to naředili, to neřeší, samozřejmě se to ani nemůže jmenovat pivo, je toprostě patok.

Návštěvník (Čt, 12. 11. 2020 - 15:11)

Jestli se chceš pořádně vopít jak mužik, tak není nic levnějšího. Vyjde tě to na 60kč a je v tom alkoholu jako v jedné lahvi vodky. Proto je to v USA doménou hlavně chudých černošských vrstev, nejlevnější pité na trhu. Zpravidla zábava spočívá v tom dát si jedno toho pivo-patrně míněno tedy asi celé 1,2l o 8% alkoholu(víno má sice 11-12%alkoholu ale jen 0,7 l), takže nejlepší pro chudí mladé černochy je dát si tohle a pak zapít nějakej prášek a vyrazit po čtvrti.

Křen (Čt, 12. 11. 2020 - 11:11)

Ahoj, má tu někdo osobní zkušenost z AA? Zajímalo by mne jaký mají charakter. V 12 bodech je asi 6 krát náboženský kontext, a já jsem ateista, takže proto se ptám.

Reklama

Přidat komentář