Reklama

Brintellix - antidepresiva

Jarka (Čt, 27. 2. 2020 - 19:02)

Vlasto,neozyvas se mne na mesengru,co je s tebou?pani Jarmilo,cetla jsem si vasi diskuzi s Vlastou a taky mam problemy jak se spankem tak pohybovy aparat

jarmila (Pá, 28. 2. 2020 - 19:02)

Jarko, napiste, jake mate problemy, pokud budu vedet, rada poradim.

jarmila (Pá, 28. 2. 2020 - 19:02)

Pani Vlasta je uz asi v pohode, proto se neozyva. Pokud se nekomu ulevi, vetsinou se uz neozve. Tady to vetsinou zacina a taky konci. Nekdy mne trochu mrzi, ze lide, kteri potrebovali rady, jak pomoct na ty co ji potrebuji nechteji poradit. Je to skoda. Ale takovi lide jsou.

Jarka (So, 29. 2. 2020 - 07:02)

Tak mne psala Vlasta, že ji umřela sestra,byla zdravá a ve spánku umřela. Pěkná smrt,ale ještě brzy ve věku 68 let.
Znám ji z lázní, byli jsme spolu po TEP koleni,ona má problémy a já taky s těmi klouby .A se spánkem taky. No, takých je na dost. Ale předčítala jsem si diskuzi, tak toho máte taky hodně za sebou ale hlavně, že už je líp. Já beru AD měsíc taky trittico a už asi konečně trochu zabírá,spím i pět hodin v kuse , což předtím bylo tak dvě hodiny a než jsem znova usla , tak to trvalo. Radějic budu již celej život brát AD než se trápit.A možná to pomůže i na tu chronickou bolest kloubu a pateře. Uvidíme. A vy spite dobře?

Jarka (So, 29. 2. 2020 - 07:02)

Tak mne psala Vlasta, že ji umřela sestra,byla zdravá a ve spánku umřela. Pěkná smrt,ale ještě brzy ve věku 68 let.
Znám ji z lázní, byli jsme spolu po TEP koleni,ona má problémy a já taky s těmi klouby .A se spánkem taky. No, takých je na dost. Ale předčítala jsem si diskuzi, tak toho máte taky hodně za sebou ale hlavně, že už je líp. Já beru AD měsíc taky trittico a už asi konečně trochu zabírá,spím i pět hodin v kuse , což předtím bylo tak dvě hodiny a než jsem znova usla , tak to trvalo. Radějic budu již celej život brát AD než se trápit.A možná to pomůže i na tu chronickou bolest kloubu a pateře. Uvidíme. A vy spite dobře?

Vlasta (St, 19. 2. 2020 - 19:02)

Tak jak pišete je to silná zkouška.Rakovina se asi vylečila a ted date tu psychiku a bude dobře,horši je to asi s tou práci,vidte? Oni PID vemou,nechaji častečný a starej se....jestli mate manžela,tak se to utahne,ale když je člověk sam,tak penízky chyběji

jarmila (Čt, 20. 2. 2020 - 17:02)

Ja nemam ani castecny duchod. Byla jsem rok na uradu prace. Podpora mi skoncila po roce. Ted nemam prijem zadny. Manzela mam, je rok uz ve starobnim duchodu. bydlime v panelaku, najem mame nastesti celkem nizky. Bydlime jeste s dcerou. Vy Vlasto jste sama nebo mate manzela? Jak se projevuji ucinky ad. Jak na to reagujete?

Vlasta (Čt, 20. 2. 2020 - 19:02)

To Vám nenechali invaliditu aspoň 1 stupně ? To je teda síla.Takže to se máte co ohánět a do práce jak pišete se necitíte,nedovolí vam to zdravotní stav,to se nedivím, že pak máte problémy i psychicke.
Já mám přitele ale už hodně dlouho,sama bych to taky nezvladla

jarmila (Pá, 21. 2. 2020 - 11:02)

Jak na vas ucinkuji vase ad? Je to trochu lepsi s tim spanim?

jarmila (St, 26. 2. 2020 - 19:02)

Pani Vlasto, dlouho jste se neozvala. Jak jste na tom ? Jak se vam dari?

vlasta (Po, 10. 2. 2020 - 19:02)

Tak to ste si musela vytrpět,to si člověk nedovede představit.Ale že se ta psychika ozvala až po delší době? Já jsem měla TEP kolene,za rok druhé koleno a za další rok reoperace te první, takže úplně vyřizená a pořád to není dobre

jarmila (Út, 11. 2. 2020 - 12:02)

Doktor rikal, ze telo si zapamatuje bolest na dlouho. I po 4 letech. Loni jsem mela problemy s otcem. Spadl, zlomil si ruku. Otevrena zlomenina. 3 operace behem tydne. Nervy nadranc. Nasledovaly socialni luzko a nakonec je v domove duchodcu. Vse z plneho zdravi. Pro neho i pro mne zivotni zkouska. Tam zacaly ty moje stavy. Zpocatku jsem nevedela o co jde. Navstevy pohotovosti a ruzna vysetreni. Verdikt byl panicke ataky a posttraumaticky syndrom. A zbytek uz jsem psala. Porad doufam, ze bude lip. Chci se vratit zpatky do prace aspon na 4 hodiny. Pracuji ve zdravotnictvi. Zdravim.

jarmila (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Pani Vlasto, zacnete to pomalicku resit a uvidite, ze se to casem srovna. Pomalu, krok za krokem. Piste jak to pokracuje. Stesti v rozhodovani a volba dobreho doktora je taky dulezita. Jestli se muzu zeptat odkud jste? Ja bydlim v Ceskem Tesine, hned u polskych hranic.zdravi Jarmila.

jarmila (Ne, 16. 2. 2020 - 15:02)

Pani Vlasto, dlouho jste se neozvala. Jak se dari? Je to lepsi?

Blanka (Po, 10. 2. 2020 - 18:02)

Ahoj všichni,jsem celkem v pohodě.Počasi na mě také působí.Pani Vlasto,já beru na spaní Mirtazapin,protože jsem také nepsala a měla ty samé problémy co vy.Teď spím jak miminko a je mi dobře .Jsem smířená s tím,že prostě tu pilulku spolknu než se trápit.Ten Mirtazapin prý není návykový.Přeji všem,co se v tom takhle plácáte,aby mám bylo lépe a lépe.Mirku jste v pořádku?

Vlasta (Ne, 16. 2. 2020 - 17:02)

A za jak dlouho se vam spani upravilo? a na tu uzskost jste brala co?

jarmila (Po, 17. 2. 2020 - 16:02)

Uzkosti prekonavam jak se da. Nekdy trvaji chvili nekdy hodiny. Snazim se to rozchodit nebo si lehnu a cekam az to prejde. Je to tezke. Kdo nezazil, nepochopi.

vlasta (Po, 17. 2. 2020 - 20:02)

Jarmilo,tak jsem si dnes donesla od psychiatra trittico,tak budu čekat kdyto zabere a když nebudu moc usnout,tak si mam vzit stilnox,ale jen občas a pry na ty úzskosti a na nespavost to jsou pry dobře antidepresiva. Ale já je tak nechtěla uživat,ale co se da dělat,fungovat musim. A vas i po těch lecich pořad přepadávají úzskosti?

jarmila (Út, 18. 2. 2020 - 10:02)

Uzkosti po brani ad jsou trochu mensi nez byly pred. Ale na zacatku brani ad se vsechno zhorsilo. Postupne se uzkosti zmensovaly. Ale porad jsou. Podle pocasi. Pry je to jeste kratka doba na nejake vyrazne zlepseni. Trittico je ad? Ja mela za to, ze je to hypnotikum. Vsechno chce svuj cas. Ze zacatku jsem si myslela, ze to nedam ale dr. Rikal, ze mam vydrzet. Byly to krusne chvile. Je to vase prvni zkusenost s takovym druhem leku? Moje ano. Jsem s tim uz smirena. Prekonala jsem horsi veci. Piste prubezne jak se dari. Pokud budu vedet, poradim. Jarmila.

jarmila (Út, 18. 2. 2020 - 14:02)

Jeste jsem chtela dodat, abyste moje pcity z ad nebrala jako relevantni. U kazdeho to ma jiny prubeh. Jsou lide na ktere pusobi ad pozitivne a nastup ucinku maji behem tydne. Jini uvadeji nastup ucinku cca az za tri mesice. Ja mam kamaradku, ktera nepocitila ani jeden z n.ucinku a je uz 8 let v poho. Kazdy jsme proste jiny. Kazdy mame jinak zanesenou dusi. Hlavni je verit. Si myslim ja. Byly chvile, kdy jsem to chtela vzdat. Ty dny byly nekonecne.

Reklama

Přidat komentář