Reklama

Nosíte rádi korkové dřeváky?

Standa (Pá, 26. 6. 2020 - 22:06)

Rozumim, mně šlo ale o to, jestli chodíte v těch samých korkáčích doma i po ulici. Tedy jestli jste tak opustli typicky český zvyk přezouvání. Jestli ano, zeptal bych se, jestli to platí i pro návštěvy. Co kdybych k Vám přišel ve svých pantoflích, co nejsou korkáče, pozvali by jste mne dál se slovy "nezouvejte se"? A chodíte v nich taky navštívit přátele? Jestli ano, jak Vás přijímají?

Jana (Ne, 28. 6. 2020 - 20:06)

Po domě, terase a zahradě chodíme v jedněch a stane se že s nimi vyběhneme i na tu ulici. Přezouváme pouze do obýváku a ložnice většinou do těch nejnovějších. Návštěvy chodí po domě v tom v čem přijdou, popravdě však korky už samy požadují a chtějí, když přijdete ve svých a úplně jedno jakých, klidně pojďte dál a nezouvejte se. Přes skutečnost opravdu velké náklonnosti ke korkáčům na návštěvy chodíme v normálních botech v létě třeba žabkách, po venku je opravdu trvale nenosíme. Korkáče určitě pantofle jsou, pouze jsem chtěla zdůraznit, že korkáče jsou pro nás opravdu něčím víc - to jen pro upřesnění. A ty korkáče nosíš nebo ne?

Standa (So, 4. 7. 2020 - 22:07)

Korkáče jsem si sice pořídil, konkrétně T05 od Protetiky, taky je zkoušel nosit, ale nějak jsem jim nepropadl. Souběžne jsem si pořídil i model T04 s hlubší stélkou a ty u mne jednoznačně zvítězily.

Návštěvník (Ne, 28. 6. 2020 - 21:06)

Ty bys potřebovala aby si tě vzal o prádla nějaký i ten sebeblbější modní poradce....v žabkách bože bože….české ženy

Návštěvník (Út, 23. 6. 2020 - 09:06)

Můžeš dát odkaz na korkové pantofle, které nejsou pantofle? Budu o nich uvažovat jako o domácí zdravotní obuvi.

Ward (Út, 16. 6. 2020 - 01:06)

A kdy bude sraz?? Nějak se to zamluvilo! Je už hezké počasí, poměry ve společnosti uvolněné... Za chvíli se lidé rozprchnou po dovolených a nebude se jim to hodit. A já se tak těšil :)

Honza (Po, 15. 6. 2020 - 22:06)

Korkáče, pantofle, bačkory, jarmilky (jestli víte co to je) , žabky, bio, úplně jedno, každý si chodí v čem mu je nejlépe. Já chodím v plastových se třemi pásky a můžu s nimi i do vody, tak si užívejte v těch svých.

Pave (Ne, 14. 6. 2020 - 08:06)

Na korkáče jsem si navyknul a mám na nich silnou závislot na chlapa trochu nezvyklé, ale jak zde někteří píší, těžko to vysvětlit, prostě je také miluji a dělají mi neskutečně potěšení na nohou.

žena (Ne, 14. 6. 2020 - 09:06)

Hlavně v tom, prosím tě, nechoď ven, Čech se pozná podle obutí, ponožky v sandálech. atd na doma nebo jako fetiš to je tvoje věc. jinak trapas pokud se teda nepohybuješ mezi lidma bez vkusu, co jim záleží jen na pohodlíčku.

Jana (Po, 15. 6. 2020 - 12:06)

Je nějaký důvod, proč nejde v korkáčích chodit ven mezi lidi ? Na nákup nebo vycházku úplně ideální. Různé barevné kombinace je možné pěkně sladit s oblečením a připadne mi to i docela vkusné.

Pave (Ne, 14. 6. 2020 - 17:06)

Sandály a ponožky nenosím a myslím, že to taky nejde dohromady. Korkáče nosím doma a převážne naboso je pravdou, že občas s nimi vyjdu také ven a je to na pohodičku kosek od domu. Tak snad, že tímto nikoho nepohoršuji. Sama korkáče nosíš nebo reaguješ jen na to, že píše chlap a korkáče jsou nevhodné ? Na ženu by taková reakce od tebe zřejmě nebyla.

N. (St, 17. 6. 2020 - 20:06)

Pantofle korkové nebo jiné nosím doma, na zahradě a klidně v nich vyběhnu do malého místního obchůdku. Ale jsem si vědoma, že je to opravdu na běžné nošení nevkusné. Jsme ženy :)

Veronika (St, 17. 6. 2020 - 19:06)

Na nikoho nedej, choď si v korkáčích je to úplně v pohodě. Doma taky v nich všichni chodíme a muž v nich chodí taky rád a občas v nich vyrazí na pivo.

Lenka (Pá, 12. 6. 2020 - 12:06)

Já mám na gymplu jako přezůvky klasické bačkory jak se nosily na prvním stupni. Taky to je neobvyklí ale pro mě pohodlný.

korkáče (Čt, 11. 6. 2020 - 19:06)

https://www.youtube.com/watch?v=lx4vEBMZw_Y

Veronika (Čt, 11. 6. 2020 - 17:06)

Ahoj, u nás doma nosíme korki všichni od věků věků a bereme je jako normální přezutí. Chodíme všichni rádi naboso, tak i manžel, dcera a syn doma pořád korki na nožkách a venku chodíme pokud to jde v zdravotních žabkách co mají pásek mezi palcem a ukazovákem.Vlastně od jara do podzimu. Obojí jsou velmi pohodlné a pro naše nožky vzdušné. Já občas jdu ráda a schválně ven v korkáčích, přece je mám trošku raději, nejsou tak těsné jako žabky.

Návštěvník (St, 10. 6. 2020 - 14:06)

Patřím k vám a co je na korkáčích nekrásnější, samozřejmě kromě toho, že vypadají celkově úžasně a nosila jsem je už také ve škole je to jejich krásné plesk plesk a to při každém kroku co uděláte. Muže to být potichu i hlasitě, ale pořád, když je máte to slyšíte.......

Ward (Út, 9. 6. 2020 - 21:06)

Vlado :-))

Vlado (Út, 9. 6. 2020 - 18:06)

Tak už čtrnáct dní díky této diskuzi mám nové korkáče. První obutí úplný nezvyk a celý týden tlačení uprostřed nohy a celkem pomalé kroky, druhý týden už tolik netlačí a chodím už jako v normálních pantoflích. Nedal jsem na vaše doporučení koupit nízké, ale koupil jsem bílé Vanimary na klínku, pouze z důvodu, že se mi nejvíce líbili a bílé proto, že je má tady hodně z vás a nějak je preferujete. Chodí se mi v nich teď velmi dobře, jsou suprově hladké a myslím,že si na ně rychle zvyknu, Wardovi je určitě posílat nebudu. Na nohou se mi líbí a vypadá to, že moje přítelkyně si koupí také své první korkáče.

Áda (St, 10. 6. 2020 - 15:06)

S takovou si na jejich přítulnost opravdu rychle zvykneš a nebudeš je chtít vyzouvat. Jsou i po letech naprosto úžasné.

Reklama

Přidat komentář