Reklama

Dioptrické bryle

Láďa (St, 15. 7. 2020 - 14:07)

Ahoj, tak když jsem pročítal těch spoustu komentářů tak mě před tím nenapadlo že je tolik ujetých lidi na brýle jako já :-) Někdy si říkám že je to už opravdu nějaká úchylka na ty brýle. Vždy když se nějaké zajímavé objeví na bazaru tak je musím mít. A ty kupuješ své brýle kde? Kupuješ jen nové nebo i použité? Kdyby jsi někdy nějaké své brýle co už nenosiš prodávala klidně pošli foto na emal [email protected]

Helča (St, 15. 7. 2020 - 18:07)

Osobně přiznávám, že na brýle prostě mám úchylku od gymnázia. Brýle si kupuji zásadně nové a nevím, že někde jdou vůbec koupit použité.

Láďa (St, 15. 7. 2020 - 22:07)

Občas někdo prodává na Sbazaru či Bazosi

Helča (St, 15. 7. 2020 - 22:07)

To kupuješ staré brýle a dáváš do toho dioptrie svých plusových hodnot? Taky dobře ujetý, používáš všech 50 ?

Láďa (Čt, 16. 7. 2020 - 08:07)

Samozřejmě že jsi koupím i nějaké nové když je někde akce ale hodně využívám z bazaru když jsou pěkné jsou za zlomek ceny. Preferuji plastové obroučky když si nechávám do nich dělat své skla tak nemusím je nechat z tenčovat a pak jsou levnější. Samozřejmě proti tvým dioptriim jsou ty moje o dost tenčí i bez z tenčování.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 23:03)

Ty nové brýle musí být super,mrzí mě že nejsou vidět.Moje brýle jsou celkem dost silné, lehce modré,plastové skla s kolečky, na nose super sedí lehce na tváři a také řádně prihnuto!Jinak přemýšlím o nových!

helkama (Čt, 12. 3. 2020 - 13:03)

Ahoj návštěvníku
Co myslíš plastovými čočkami s kolečky?
Lenti? Také mám lenti. Napiš mi na [email protected] Karel

Návštěvník (Pá, 13. 3. 2020 - 09:03)

Jojo jsou to lenti.

helkama (Pá, 13. 3. 2020 - 11:03)

Ahoj. Nechceš poslat fotky tvoji h lenti na můj email? Dik

Jitka (Út, 18. 2. 2020 - 10:02)

Včera mi Pavel ukázal Vaši diskuzi a byla jsem z toho docela překvapená. O svých pocitech ti něco napíšu, Brýle nosím od základky, takže to už si člověk trošku zvykne. Na jedné straně jsem o brýlích neměla problém mluvit protože je nosím celý život a už ke mě patrří na straně druhé posměšky typu ty brejloune hnusnej, pujč mi svoje popelníky,atd. V té době jsem nosila ještě +12,5 dioptrie, které mi časem klesly na +10dioptrie. Takové brýle moc nevidím ani dnes. Lidi co mě znají si zvykli, někteří si mě v metru nenápadně prohlíží jak exota, a vztahy žádná sláva, nikoho to moc nelákalo. Až jsem poznala Pavla se můj vztah k brýlím zásadně změnil. Zpočátku jsem měla dojem strašně divnej protože se na mě poočku pořád díval. Od začátku říkal, že se mu moje brýle líbí a po čase k tomu nesměle přidal, že ho moje silně brýle vzrušují. Já se utvrdila v tom, že Pavel co mi povídal o brýlích, vlastně od mládí na brejlích ujíždí a je to pro něho fetiš. Vůbec mi to nevadilo a od té doby začala i mém brejlatém životě, asi nějaká vnitřní a zásadní změna. Moje brýle a jeho brýle bylo skoro každodenní téma, začal se mnou chodit do optiky a vybírat brýle prostě vše se točilo kolem brýlí. Obroučky jsem si vždy kupovala sama a na doporučení optika. Brýle které nosím dnes, bych si dříve nekoupila a takové obroučky které mi vybral Pavel bych zamítla, ale byla to dobrá volba a moje okolí, taky zásadní změnu poznalo, někdy i s poznámkou, že mám pěkné brýle to jsem v životě od nikoho neslyšela. Střídám teď čtvery brýle mám plastové černé, hnědožíhané, modré a takové se všemi barvami a doopravdy si jejich nošení užívám. Je pravdou, že obroučky a především skla a mými +10 byly finančně náročné. Něco se ve mně zlomilo a i já začala své brýle vnímat úplně jinak. Teď při pohledu na jeho brýle cítím také něco jiného. V ložnici jsem si poprvé nechala brýle, což jsem v životě nikdy neměla. Takže brýle nosím, že musím, není to jako u tebe, že jsi po brýlích přímo toužila, ale mám k nim teď úplně jiný vztah a mám je poprvé v životě ráda.

Helča (Út, 18. 2. 2020 - 14:02)

Jitko, díky za odpověď, čekala jsem ,že něco napíše Pavel, ale tvoje vlastní pocity jsou super. Věřím, že ty +12,5 nebyly pro tebe žádná výhra, ale obdivuji tvůj přístup. To, že jsi změnila postoj je především partnerova slabost a jeho úlet na brýlích a jsi jsi dokázala akceptovat. Musím se přiznat, že jsem tajně doufala, že potkám chlapa také se silnou vášní pro brýle, jakou mám já a tiše ti Pavla závidím. Takových moc není.

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 16:02)

To máme skoro stejný pohled na svět, bez brýlí.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 16:02)

Na to, že jsem si oči zkazila asi sama a dodnes to nikdo neví, to potom šlo samo a dnes 7,5 D a 8D + slabší cilindr a vůbec toho ani dnes nelituji.

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 15:02)

Tak to je dobrý, ani dnes to vaši nevědí jak to u tebe začalo a na kolik dioptrií to oči dotáhly dnes. Já jsem přišel s tím že špatně vidím a naši mě hned táhly na očíní a byly z toho -2,5 D, což jsem fakt nečekal. Avšak je pravdou, že přes brýle spolužačky to bylo nějak jasnější.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 15:02)

Skrytá touha byla již dříve ,ale protože jsem dobře viděla, tak mi bylo blbý si říkat o brýle. Ale vzhledem k tomu že na gymplu byl skoro každý brejlatý, což už jsem nevydržela a za svoje si pořídila brýle a doma jsem řekla , že jsme byli na prohlídce. Upřimně prvním nasení ,když mi brýle sjeli trošku z nosu byl nepopsatelný pocit. Brýle jsem hned nosila od rána do večera a naši nemohli pochopit, že jsem si tak rychle zvykla. Proč je nosím ikdyž vlastně jsem dobře viděla jsem se přiznat nemohla. Jinak já jsem o něco staší, ale pocity stále stejné.

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 15:02)

Nemám s tím problém je mi 38 a koukám, že nošení brýlí je i pro někoho dalšího potěšením. Jen ty první brýle byly u mě o něco dříve.Jinak pocity při jejich nošení absolutně stejné jako ty a ani postupem času se nic nemění.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 14:02)

Pavle, jestli je pozitivní vztah k brýlím úchylka, tak se k ní hlásím taky. Strašně ti závidím, že se o brýlích společně můžete bavit s přítelkyní. Manžel se o brýlích nebaví a vůbec nemá zdání o mých pocitech , brýle mu nevadí a bere to tak že musí. Je ale pravdou, že mu moc sluší. To moje nošení má daleko hlubší důvody. Váš vztah k brejličkám si dovedu přestavit a byla bych ráda kdybych mohla svoji "úchylku" taky tak otevřeně probírat. Jak jsem pročítala tvoje příspěvky napadla mě otázka na tvůj věk. Vím, že je to dost osobní, ale zkusit to musím.

Mike (Po, 17. 2. 2020 - 12:02)

Koukám ja se to tu rozjelo, díky za krásný příspěvky. :-)

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 12:02)

Každému se líbí něco jiného u mě jsou to brýle. Je pravda že +10 které nosí přítelkyně jsou opravu popelníky a lidi na občas dost nepříjemně čumí a na nikom jsem takové plusky ani neviděl. Je pravdou, že kvůli brýlím měla u mužů dost negativní zkušenosti s udržením delšího vztahu. I na mě padla časem otázka jestli mě to nevadí. Pravdou je, že však od začátku mě ty její popelníky přitahovaly, což i ona vycítila. Opačně ani já nemám zrovna slabé brýle, takže naše pocity jsou vzájemné. Vím že situaci s naší vadou oba můžeme operačně vyřešit, ale nic takového zatím neplánujeme. Přiznávám, že na brýle máme asi oba nějakou úchylku, což mnozí asi nepochopí, brýle nás vzájemně vzrušují a určitě je nás více . Podívejte se venku, nákupním centru kolik lidí chodí v brýlích mě připadá, že stále více a stále více mladých. Na druhou stanu
naše soukromé ujetí, nikomu nemůže vadit ani obtěžovat.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 10:02)

Pročítám tady ještě po zpátku, některé příspěvky jsou zajímavé, škoda že je tady málo diskutujících.

Reklama

Přidat komentář