Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

mima (St, 20. 5. 2020 - 07:05)

Ach Nono, jak jsi tady bystrá i o půl noci :-) Ano, máš pravdu......ale tu vodu jsem tam musela dát, byl to záměr........ jinak dík za upřesnění.

Jirka (St, 20. 5. 2020 - 01:05)

Kdo ví, co ví mima. Mima to okopírovala odsud s drobnou změnou: http://www.prvky.com/zemska-kura.html

Jirka (St, 20. 5. 2020 - 18:05)

To se anonyme snažíš zbytečně, mima ví, že jsem to nepsal. Navíc jsem už v tuhle dobu spal.

mima (St, 20. 5. 2020 - 07:05)

Zdravím Jirko, tak abych tady nebyla za někoho, že si něco vymýšlím, tak jsem hledala na internetu, důkaz mého tvrzení. Dokonce jsem tomu věnovala svůj v té době již spánek :-) Taky jsem se ptala svého syna, který mě přišel upozornit, že už mám spát a nesedět pořád na internetu ( to jsem to dopadla i děti si na mě dovolují :-) ) Pak jsem si říkala, no budeš vypadat zase, že si něco vymýšlím. Bože, proč jsem vůbec něco takového napsala? Vždyť jsem měla dobrý úmysl, stát při tobě. A najednou jsem to měla :-) .....
Tak nic, přátelé je krásně, sluníčko svítí,dnes budu sázet rajčata. Manžel mi udělal krásný přístřešek, aby na ně nepršelo. ( rajčata to prý nesnesou) On, když něco udělá, tak to dělá na sto procent, nenajdeš chybu ( ale nějakou dobu to trvá :-) ) Přeji Vám taky krásný, pohodový den a těším se znovu na vaše milé reakce :-)

:-) (Po, 18. 5. 2020 - 19:05)

Takže posloupnost (pořadí) stvoření byla: 1. muž, 2. vegetace, 3. fauna, 4. mužena.

Návštěvník (Út, 19. 5. 2020 - 15:05)

nemáš pravdu raději si to přečti

Návštěvník (Po, 18. 5. 2020 - 19:05)

I vytvořil Hospodin Bůh člověka, prach ze země, a vdechl mu v chřípí dech života. Tak se stal člověk živým tvorem. Hospodin Bůh dal vyrůst ze země všemu stromoví žádoucímu na pohled, s plody dobrými k jídlu. I řekl Hospodin Bůh: „Není dobré, aby člověk byl sám. Učiním mu pomoc jemu rovnou.“ Když vytvořil Hospodin Bůh ze země všechnu polní zvěř a všechno nebeské ptactvo, přivedl je k člověku, aby viděl, jak je nazve. Každý živý tvor se měl jmenovat podle toho, jak jej nazve. Člověk tedy pojmenoval všechna zvířata a nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř. Ale pro člověka se nenašla pomoc jemu rovná. I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem. A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu. Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“

Nona (Po, 18. 5. 2020 - 19:05)

To je pochopitelně obrovský rozdíl.

jen dotaz (Po, 18. 5. 2020 - 19:05)

Co je s Tonym, neviděl ho tu někdo?

Traduje (Po, 18. 5. 2020 - 21:05)

se, že má po smrti.

mima (Po, 18. 5. 2020 - 16:05)

Toto je kniha Adamova příběhu ( Genesis 5 kap.) Tenkrát, když Bůh stvořil člověka, učinil je podle své podoby. Stvořil je jako muže a ženu, požehnal jím a v ten den, kdy byli stvořeni, jim dal jméno Adame, Člověk.

Nona (Po, 18. 5. 2020 - 19:05)

Agoj Mimo, kdysi jsme si povídaly jakou Bibli kdo "má". Jen připomenu, já mám v papírové pdobě dvě, Kralickou a 21.Století. nyní mám u sebe 21. stoleltí a tam se píše: Bůh stvoři člověka ke svému obrazu, k obrazu Božímu stvořil jej : jako muže a ženu stvořil je......A Bůh jim požehnal. Bůh jim řekl:"Ploďte a množte se...."...……………...Mohla bych vědět který překlad cituješ ty?

mima (Po, 18. 5. 2020 - 21:05)

Zdravím Nono. Citují z Bible 21 století. To co ty citujes se nachází v první kapitole Genesis. Já jsem citovala Genesis 5 kapitola.

Nona (Po, 18. 5. 2020 - 21:05)

Ano,to máš pravdu.

Návštěvník (Po, 18. 5. 2020 - 15:05)

V Genesis 2 se píše, že nejdříve Hospodin stvořil muže. Pak jako druhou věc stvořil vegetaci, rostliny. Jako třetí věc stvořil živočichy. A vybídl prvního člověka - muže, aby ta zvířata pojmenoval a z nich si vybral pomoc jemu rovnou. Jenže prvnímu muži se mezi zvířaty partnera najít nepodařilo. Tak Hospodin nakonec toho muže uspal, vzal mu kousek z jeho těla a z toho kousku udělal jako poslední věc dalšího člověka. Tentokrát s vagínou. Byl to klon muže. První žena byla klonem muže. Čili Adam měl sex se svým klonem. S buňkami, které nesly tutéž genetic. informaci. Čili to bylo více než incest. To Bohovi nevadilo, že Adam souloží s klonem. A zajímavé, že Bůh chtěl, ať si první muž najde partnera mezi zvířaty. A až když to nevyšlo, tak mu udělal ženu klona. A měl první muž vůbec penis a varlata? Pokud ano, tak k čemu? Na čurání je nepotřeboval. Žena tehdy ještě nebyla. Mimochodem mezi prvním mužem a první ženou je největší časová vzdálenost. Muž je první stvoření, žena je až poslední stvoření. Asi proto se dost hádají. Každý jsou z jiné doby :-)

ne (Po, 18. 5. 2020 - 15:05)

první žena nebyla klonem muže, to až ta druhá, když ta první Adamovi zdrhla

mima (Po, 18. 5. 2020 - 15:05)

Já v tvém případě bych tady raději nic nepsala. Pokud chceš něco psát a kritizovat, zesměšňovat tak nejdříve si přečti Biblí, protože naopak zesměšňuješ sám sebe. ........ takže ti jen napomůžu..... Bůh stvořil člověka ke svému obrazu, k obrazu Božímu stvořil jej: jako muže a ženu stvořil je............z prachu země sformoval člověka....... nestvořil samotného Adama ani nesformoval muže Adama, ale byl to člověk. ........" Není dobré, aby člověk byl sám, opatřím mu rovnocennou oporu. V té době se stává z člověka muž a žena. Adam a Eva........To proto muž opouští otce i matku - aby přilnul ke své manželce a stali se jedním tělem...... Co Bůh spojil, člověk nerozlucuj.

Apoštol (Po, 18. 5. 2020 - 14:05)

Mimo, jak si Ty představuješ Boha? Já si představuji Ježíše, který byl vzkříšen. A všechno tvorstvo , jako dílo Stvořitelovo.

mima (Po, 18. 5. 2020 - 16:05)

Děkuji za optání Apoštole. Po pravdě si Boha nepředstavují. Já Boha cítím. Tak jak cítíš lásku v sobě, tak můžeme cítit Boha v sobě. Je to stejné jak s člověkem. Jsme uzavření v těle. Nikdo naše já necítí, vidí jen to tělo. Ale já, ty cítíme naše já v tom těle. ...... Bůh má tu vlastnost, že může vzít na sebe různou podobu. Ve Starém Zákoně se zastínil v oblaku v ohnivém sloupů.....K Abrahamovi přišel v těle a s Danielem a jeho přáteli se procházel v ohnivé peci. Mojžíšovi ukázal záda člověka, což by nám znovu mělo napovědět, že se zahaluje v člověku. Král Nabuknadezar vidí čtyři muže a mohla bych pokračovat..... Ještě se ale zastavím u Ježíše. Byl to Bůh v těle. Sám sestoupil ze svého království, učinil si tělo, aby mohl přebývat mezi námi v tom království satana ( tato země je království satana) aby mohl zemřít na kříži a zvítězit nad smrtí. Protože satan oklamal Evu, říkal, že nezemřou, ale dobře věděl, že od té doby zemřou..... nyní Bůh v Ježíšovem těle vstoupil do záhrobí a zvítězil nad satanem. Má klíče od smrtí a proto Ježíš žije.....To jen v krátkosti :-)

LOL (Po, 18. 5. 2020 - 15:05)

Sem teť nedávno slyšela hezkou přednášku v noční univerzitě (tv nova)
P. Michal Zamkovský - Beze mne nemůžete nic...,(Jan 15) , říkal tam v ní že jsme tělo Kristovo, ratolesti na kmeni.

Reklama

Přidat komentář