Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

To, že všechno víš i když jsi tam nebyl, nežil, není tak zvláštní, jak to, že dovedeš hned soudit. To prý je dost špatná lidská vlastnost.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Mimčo, mám tě rád. A odpusť mi všechno z minulosti. Máš v mnoha věcech pravdu.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 17:05)

Ještě mě napadlo, že sem mohu dát mail, což není problém, už jsem ho tu několikrát zveřejnil a ty bys napsala a já ti poslal odkaz mailem. Myslím, že v mailu by se za tebe asi nevydávali, leda, že by jim kvůli tomu stálo založit si provizorní, čemuž moc nevěřím.

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Zdravím Jirko. Jak rozumíš. Pokud to chceš risknout, tak zkus. Ale dnes už né. Až zítra. A pokud ti odepíšu, tak až někdy později, abys věděl, kdyby někdo ti psal hned, tak to nebudu já.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Dobře, tak sem můžu dát svůj email už teď a až pak napíšeš tak napiš že jsi Mima z doktorky nebo tě podle projevu poznám, když napíšeš něco delšího. Můj email je tedy - [email protected]

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Napíšu ti něco moc duchovního :-)

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 23:05)

Tak dobře :-)

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Ok

Matouš (Čt, 14. 5. 2020 - 17:05)

27k panně zasnoubené muži jménem Josef, z rodu Davidova; jméno té panny bylo Maria. · 28Přistoupil k ní a řekl: „Buď zdráva, milostí zahrnutá, Pán s tebou.“ ·
29Ona se nad těmi slovy velmi zarazila a uvažovala, co ten pozdrav znamená. ·
30Anděl jí řekl: „Neboj se, Maria, vždyť jsi nalezla milost u Boha. ·
31Hle, počneš a porodíš syna POČNEŠ A PORODIŠ SYNA a dáš mu jméno Ježíš. ·

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Tak citace je z Lukáše..... víš včem je problém? Že ty nerozumíš pozdravu " Buď zdravá, milosti obdařená ( překlad 21 století) Pan s tebou".... Tímto pozdravem, zdravili v té době těhotné ženy. Teď už musíš vědět, proč ta slova Marií rozrušila...... píšeš velkým písmenem "porodis syna " Naprosto souhlasím. Marie porodila syna, Syna Božího.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Mimo, skvělá argumentace. Také to dneska někde řešíme v diskuzi.

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 22:05)

Ještě tady máme citací Židům 7 kapitola.....Tento Mechisedech, král Salemu a kněz Nejvyššího Boha......Jeho jméno se v první řadě vykládá jako " Král spravedlnosti" dále je to král Salemu, což znamená král pokoje ( kdo pak to je ? ) Bez otce, bez matky, bez rodokmenu, bez narození a úmrtí, podoben Božímu Synu zůstává knězem navždycky.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 23:05)

O tomhle vím, a mně to připomnělo už hned 1.Mojžíše když Bůh jedná s Abrahámem ohledně Izáka, tak mluví Hospodinův posel za sebe. Stejný Hospodinův posel/Boží muž je i v knize Soudců kapitole 13 jedná s ženou Manóacha a zachová se podivuhodně když obětují. Andělé jednají rozhodně jinak než tento posel.

!!!!!! (Čt, 14. 5. 2020 - 15:05)

…..A pak nejprve jí říká Ježíš: "Ženo, hle tvůj syn"......máš to i v Bibli

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 16:05)

Ale to neříká o sobě. Pokud myslíme stejnou citací z Bible.

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2020 - 15:05)

Jméno matky provinění, která nás svým hříchem oslepila, jméno Eva, obracíš v Ave, jím nás zavolej. Ve své laskavé moudrosti jsi nás vydala světlu. Jako orlice nastavuje slunci svá mláďata, nastavila jsi ty, která jsi zahnala mračno starého šera, pravému slunci nás, aby se jeho žárem osvětlily naše smrtelné oči.
Proto před tvou tváří tvůj adoptivní syn, jemuž tě tvůj Syn na kříži svěřil, svatý Jan, nosí znak orlice jako odznak pokory a vítězství.
On nesl i palmu tvého panenství.

Více zde: https://www.duchovniboj.cz/maria-matka-jezisova/

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 17:05)

Mima to napsala velmi dobře. Možná bys měl vědět, že tady z nás zná Bibli nejlépe. Ale to, co se píše v Bibli o Marii, to vím i já. Ty tady argumentuješ všelijakými články, ale to nemá žádnou váhu, to je argument tradicema nebo někoho představama, dedukcema apod. Nemá to podklad Písma. A víš přece co stojí na konci Bible. Nemá se přidávat, ani ubírat.

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2020 - 17:05)

Také jen Bible? To pak ano.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 17:05)

A co jiného? Materiál mimo Písmo je většinou podvrh nebo napodobenina a není dobré si ho zavrtávat do hlavy. Můžou znít přesvědčivě, smysluplně a logicky, že není těžké tomu uvěřit. Nikomu to ale neberu, to je jenom moje vyjádření nic víc. Sám jsem to taky četl, ovšem držel jsem si od začátku odstup a porovnával z kánonem.

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2020 - 15:05)

Nový zákon tvoří řecké texty, psané v 1. století po Kr. Křesťanské komunity se někdy lišily v tom, které texty uznávaly za autoriativní. Knih, které byly považovány za posvátné, bylo více, než kolik jich dnes najdeme v Novém zákoně. V katolické církvi byl definitivní soubor knih (kánon), odsouhlašem až na Tridentském koncilu v roce 1546 dekretem Sacrosancta.[a] Kánon uznává většina západních církví.

Reklama

Přidat komentář