Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2020 - 01:05)

Těch lidí vůbec nebyla spousta. Zprvu byl jeden z mnoha, kteří se na základě očekávání Zákonu považovali za spasitele. Chodili, kázali svou náboženskou filozofii, teprve když se do toho vložil Pavel a dal tomu hlavu a patu, řádně nauku zmanipuloval a řádným PR zviditelnil, můžeme mluvit o narůstající spoustě....S Marií přeháníš, urážíš věřící :(

Jirka (Pá, 15. 5. 2020 - 09:05)

U Steva se právě projevuje to, že pochopil z Bible jenom pár jednoduchých věcí, které jsou ale jen okrajové a nemají spásný charakter. Těm ale věcem spásným z Ducha nerozumí, a proto mu nepřijdou důležité, považuje je za nesmysly apod. přičemž jsou to věci nezbytné pro spásu. Neumí rozlišovat mezi pouhou náboženskou výchovou a vírou. Zase bych mu to ale neměl za zlé, protože za to asi úplně nemůže, když je k tomu veden od mala. Vyrůst v dogmatu zanechá těžko smazatelnou stopu, tu může smazat jenom Bůh, když mu ukáže pravdu.

luci (Pá, 15. 5. 2020 - 01:05)

Ať si každý věří čemu chce , ale ve všech civilizacích a společenských systémech co jich už na zemi bylo , měly bohy a všichni je vyznávaly jako pravé . Je tedy Křesťanský bůh otec opravdu ten pravý .

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 02:05)

Jistě Luci ... věř si čemu chceš, třebas i na mart'any nebo řecké bohy ... já tě přesvědčovat nikam nebudu ani nechci, mě je to totiž úplně lhostejno. :-) Já tady pouze debatuji nad křest'anskou naukou.

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 01:05)

Za to že nechápeš nauku, za to nemohu ... A nevím proč bych měl urážet křest'anské věřící - ty rozhodně neurážím pravdou kterou znají i oni. A nekřest'anské překrouceniny mě vážně nezajímají ... A mimochodem, s Máří rozhodně nespal - to je překroucenina a blábol nekřest'anů, to mne fakt nijak netankuje. :-) Jo vím - např. Jehovistů. To je vážně max k smíchu.

Jirka (Pá, 15. 5. 2020 - 08:05)

On to naopak napsal velmi dobře, apoštol Pavel dal evangeliu řád a ucelenost, protože zdůraznil jenom to důležité - "nebudu mezi vámi znát nic než Ježíše Krista a to ukřížovaného Krista" - nemluví o žádném balastu navíc, tohle je nauka o spáse, čistá a pravá, přímo od Boha! Já Marii miluju, vážím si jí, ale úcta patří jenom Bohu. Jestliže tu píšeš o logickém myšlení a o zdravém rozumu, nevypadá to, že bys je měl, když pochybuješ o tom, že Marie nezůstala do smrti pannou, přestože víš (no možná nevíš), že Ježíš měl čtyři nevlastní bratry a několik sester. Protože Josef byl s Marií. Nějaké výmysly a přídavky k Písmu, na základě dedukce podle vlastní fantazie, tohle v teologii neplatí, něco si domýšlet a říkat, že je to přece logické. Bůh neříká jenom tak pro legraci, že Jeho cesty a úmysly, nejsou jako cesty a úmysly naše - ale že je převyšují jako nebesa převyšují zemi. A tak člověčí moudrost do výkladu Bible vážně tahat nemůžeme:-)

a (Pá, 15. 5. 2020 - 01:05)

proč by nesouložil? Není psáno? ale to že jedl, čůral a pil také není psáno, ne?

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 01:05)

Když byl neustále obklopen chlapy ... tak těžko měl čas na nějaké souložení, nemyslíš? Navíc on nebyl tak hříšnej aby souložil před sňatkem. Navíc on na ženský ani nemyslel, měl jiné starosti a poslání.

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2020 - 01:05)

tak ono jde o to, jak žil do těch třiceti let věku. Jinak, podívej, musel to být charismatický mužský a holky po něm jistě šly, Máří byla jeho oblíbenkyně i když to pánové co Nový Zákon poskládali nechtějí přiznat...celkem logicky. Prostě sex nebyl zmiňován jako spousta jiného.

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 02:05)

Tak něco víme ne co dělal do svých 33 let věku ... stačí se podívat do Bible. Rozhodně neběhal po ženských jako jiní zvrhlíci. Ježíš byl Žid, tak snad cca víš jaké mají přísné zákony ... jistě tam bude i o předmanželském souložení že je to velký hřích a urážení Boha. Myslíš fakt že by neženatý syn dělal takové špinavosti??? Vážně si to myslíš??? Tak to tě teda lituju ... PS: Máří pouze odpustil tu její hříšnost - tzn. že se kurvila. Žádná oblíbenkyně ... nechápu kde na ty bludy chodíš.

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2020 - 02:05)

Steve, nemyslím si, že předmanželský sex z lásky je špinavost, to teda zase zírám já. No fuj, takhle mluvit o Ježíšově učednici. Fujky fujky, Steve. Co myslíš, kolik jeho učedníků mužů se kurvilo, jak ty říkáš. Jen to nikdo nezaznamenal, protože u muže je přece něco jiného. A kde byli ti jeho kámoši, když Máří stála pod křížem? Jdu spát, ani neodpovídej

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 17:05)

Návštěvníku, jsi mimo ... neznáš náhodou 10-tero a bod NESESMILNÍŠ? Ty jsi vážně myslíš že by jej Ježíš porušoval? Jinak Ježíš měl UČEDNÍKY (12) - chlapy, né žádné ženské. Asi je neznáš!!! Tak už se konečně probud' pokud chceš žít dle Bible jako věřící křest'an. Ježíš když umíral na kříži řekl Janovi aby se postaral o jeho matku Marii ... a né o nějakou hříšnou Máří magdalskou. Nějak sis ty Marie trošinku popletl popleto ... :-D Není Máří jako Máří ...

Jirka (Pá, 15. 5. 2020 - 17:05)

Co je to "žít dle Bible"? Křesťanství není o životě podle pravítka, člověče. Ty si nic zasloužit nemůžeš! Kristus nezemřel kvůli tvým zásluhách a snahám. Evangelium je o milosti, že v Kristu je nám odpuštěno. Žel, na to nabalené nebiblické povídačky navíc, tuto čistou a prostou pravdu akorát zakrývají.

uf (Čt, 14. 5. 2020 - 15:05)

Jak můžeš znesvěcovat matku Ježíš? Jen proto, že autoři kanonických neboli vybraných a vybírajícím vyhovujících evangelií ji matkou nenazývají? To ti stačí?

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 16:05)

Nevím co si myslíš pod slovem " znesvěcovat " Jinák mi cituj aspoň jeden verš v Biblí, kde je řečeno, že se máme modlit k Marií. Cituj mi jeden verš z Bible, kde je psáno, že Marie byla vytržena do nebe.

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2020 - 16:05)

Nic jiného než kánon z 16.stol neznáš a nevnímáš?

mima (Čt, 14. 5. 2020 - 16:05)

Jan 19. 26....Když Ježíš uviděl matku a UČEDNÍKA, kterého miloval, jak tam stojí, řekl své matce : " ŽENO, hle tvůj syn" Potom řekl tomu učedníkovi: Hle, tvá matka" A ten učedník ji od té chvíle přijal k sobě. ( pravděpodobně v té době Josef manžel Marie nežil... )

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 17:05)

Mimco, zdravím tě. Rád tě zase vidím. Už to tady není co dřív. Dal bych ti sem odkaz na diskuzi kam teď chodím diskutovat, ale když sem dám odkaz, nalezli by tam i ti anonymé. Mohla bys tam také podnětně přispívat. I tam diskutujeme s katolíky, rovněž se svědky.

Kjara (Čt, 14. 5. 2020 - 11:05)

Je jen jeden prostředník mezi lidmi a Bohem a to je Kristus.

1.Timoteovi 2.kapitola
5. Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš,

A člověk má zakázáno mluvit se zemřelými: 2.Mojžíšova 20.kapitola:

10. Ať se u tebe nevyskytne nikdo, ….
kdo se doptává duchů zemřelých....
12Každého, kdo činí tyto věci, má Hospodin v ohavnosti...….

Myslím, že to nepotřebuje komentář.

Jsem taky znovuzrozená, modlím se v jazycích a zažila jsem hodně Kristových uzdravení, na důkaz toho, že kážu pravé evangelium.

Ale i znovuzrození křesťané, pokud se někde otevírají okultismu, což modlářství, jako je klanění se Marii a svatým, také modlitby, dotazování se zemřelých, čili pěstují spiritismus,......je sféra okultismu a démonská....a katoličtí charismatici toto dělají, …..tak se na těchto konferencích mixují projevy Ducha svatého s démonskými. I démoni dokáží uzdravovat a dělat zázraky.
Jestliže se otevřu démonu modlářstvím třeba, tak démon má právo vstoupit do života i znovuzrozeného a působit skrze něj.

Je zapotřebí rozsuzovat na základě Písma, co je z Boha a co je z démona.
Na to je ale zapotřebí si Písma číst a znát je.

Jirka (Čt, 14. 5. 2020 - 08:05)

Já vím, tímhle často argumentují, také říkají že "Marie nám ukazuje na Ježíše", ale ve skutečnosti Ho touhle zbožnou úctou zakrývá. V Bibli se nemusí přece mluvit konkrétně ke každému člověku, že se nemáme modlit. Bůh jasně říká, že jenom k Němu se máme modlit, jen Jemu se klanět! Žádnému stvoření, pouze Bohu. To, že anděl řekl Marii, že je blahoslavená a požehnaná mezi ženami, neznamená že se k ní máme modlit. Požehnaná a blahoslavenná znamená, že je Bohem obdarovaná, lidé s ní budou sdílet radost, nikoli, že je nějakým nadčlověkem, vždyť i andělé měli vyšší postavení a modlit se k nim je nepřípustné. Marie byla do narození Ježíše pannou, ale stejně jako všichni lidé, potřebovala Spasitele, ani ona nebyla bez hříchu, je psáno - všichni zhřešili. Po narození Ježíše měla s Josefem přirozený vztah jako všichni lidé, Ježíš měl čtyři nevlastní bratry a sestry tedy Marie nezůstala do konce života pannou. Proto titul Panna Marie je nebiblický, protože platí pouze do doby narození Spasitele, nikoli do smrti. Kdyby sis nevybíral jenom jeden text, ale bral celý kontext NZ, nenašel bys u apoštolů jako je Pavel, Petr, Jakub žádnou zmínku o Marii, natož výzvu že se k ní máme modlit. Sám Pavel říká, rozhodl jsem se, že mezi vámi nebudu znát nic jiného, než Ježíše Krista, a to Krista ukřížovaného. Když Ježíš kázal v chrámu, řekli mu, máš tady matku a bratry, On ale řekl, kdo je má matka a bratři? Ukázal na svoje posluchače, a řekl, hle, má matka a bratři, každý kdo zachovává Boží slovo, je má matka a bratři. Nebo když Ježíš uzdravoval a byl kolem Něj zástup, jedna žena mu řekla,blaze ženě, která tě odkojila. Tady měl velkou příležitost ukázat na její výjimečnost, nicméně řekl, blaze těm, kteří zachovávají Boží slovo a činí vůli Otce, rovněž řekl, blaze tichým apod. Ježíš rovněž řekl, že na zemi mezi lidmi nevyšel nikdo větší než Jan Křtitel. Máme se snad k němu modlit taky? __________ Samozřejmě to byly všechno jenom konkordance, ale ty souřadnice ti sem klidně odpoledne dám, jestli chceš, teď nemám čas. To jenom abys viděl, že cos psal, nemá vůbec oporu v Bibli.

Reklama

Přidat komentář