Reklama

Byliny - léčivé rostliny

lucienka (So, 19. 1. 2002 - 20:01)

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ - chci ho mooooooooc doporučit! Když si dáte těžké jídlo, hodně alkoholu, silné kafe, tučné či příliš sladké a cítíte ten podivný nepříjemný pocit v žaludku! Rozžvýkejte 10 zrníček a polkněte. Zaručeně uleví...

Návštěvník (Čt, 25. 10. 2001 - 21:10)

Moc se mi líbí vaš vztah k bylinkám a jejich pozitívním léčebným účinkům. Mám také velmi dobrou zkušenost s výtažkem z bezu černého,meruzálkyčerné,mrkve a višně ve formě sirupu. Moc mi pomohl při potížích s prevencí kašle a angíny. Mám také velmi dobrou zkušenost s výtažkem z červené řepy a mrkve jako sirup také se matce zlepšila viskozita krve. S pozdravy Bohdan

Návštěvník (Út, 23. 10. 2001 - 08:10)

No myslím, že než začne člověk s nadšením zkoušet léčivé rostlinky, měl by o nich něco vědět. Přinejmenším o jejich dávkování, protože jsou to drogy a nedají se všechny konzumovat v neomezeném množství. Mimochodem odvar z heřmánku? Nebyl to výluh? A rozhodně není jiný druh heřmánku na koupel a jiný na pití. Heřmánek je jen jeden. Ale jinak ten účinek je zvláští. Ovšem myslím, že si člověk všude přečte, že s heřmánkem se má pracovat opatrně a že ne každý ho dobře snáší, i když léčí spoustu věcí.A co se týče bezinek, koncentrovanou šťávu z čerstvých bezinek bych nepila ani náhodou, protože to je fakt na křeče a průjmy. To bylo nerozvážné. Ale rozhodně by bylo škoda na bez zanevřít. Určitě ten likér udělejte, protože jinak bezinky jsou velice prospěšné. Bezpečnější je květ bezu, který je na nachlazení výborná věc. A to jak na pití, tak si ve výluhu bezu můžete vykoupat při nachlazení nohy a pak se jít potit a je to taky dobrá věc.Rozhodně nezanevřete na bylinky.

Návštěvník (Po, 22. 10. 2001 - 21:10)

Udělala jsem podobnou zkušenost s bylinami.Je to asi 14 dní,co jsem se vydala na bezinky,protože jsem dostala recept na bezink.likér.Protože jsem jich ale natrhala hodně,napadlo mě vylisovat čerstvou šťávu a napila jsem se jí.Asi za hodinu mě začalo být špatně,takže jsem si strčila prst do krku,ale bylo pozdě.Za 3 hodiny po napití jsem dostala takový průjem,že jsem proběhala celou noc,ráno jsem měla o 5kg méně,jak jsem se odvodnila a zle od žaludku mi bylo ještě 3.den.Je to za mnou,ale ten likér jsem rozdala a o léčivé síle bezinek nechci ani slyšet.

Návštěvník (Po, 22. 10. 2001 - 16:10)

nenašla jsem vhodné téma, tak jsem se pokusila ho stvořit sama. Nedává mi to spát (i doslova). Udělala jsem si silný odvar z heřmánku, vypila ho a šla spát. Ležela jsem v posteli a něco se mi zdálo, ale pak jsem zjistila, že nespím - jenom vidím obrazy. Pomyslela jsem si, že jsem snad víc vypila alkoholu- přišli jsme ze svatby. Za týden si dal přítel taky heřmánkový čaj před spaním a popisoval stejné pocity. Prohlídla jsem krabici s heřmánkem a zjistila, že je pouze na koupele, koupila jsem tedy heřmánek pro nápoje, ale můj přítel měl po něm to samé. Už nemám odvahu to zkusit - není to tak nepříjemné, ale člověk se nevyspí. Čím to ale sakra je, je to v množství nebo nějaká alergie?

Reklama

Přidat komentář