Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka (St, 13. 5. 2020 - 18:05)

To myslíš vážně? Člověče, modloslužba je závažný hřích! Modlíme se jenom k Bohu, a prostředníka a přímluvce máme u Otce jenom v Ježíši a Duchu svatém! Fascinuje mě, že něco takového rekneš jako by se nechumelilo. Tohle není žádná legrace! Poslouchej Boží slovo a ne lidi, lidé toho navykládají spoustu.

Apoštol (St, 13. 5. 2020 - 11:05)

Steve, sjíždějí se už lázeňští hosté? Tak snad je Panna Maria ochrání, a snad i celé Česko! Ale s tím otevíráním hranic by to přehánět určitě neměli! V Německu je rozjetá epidemie, více než u nás. Když se otevřou hranice, nebude to stát za moc. Rakušané, Němci, Italové, Francouzi... Ale, aby v Česku vláda omezovala věřící v kostelích, nošením roušek a zákazem svěcené vody, to už je diktatura jako hrom! A co ty? Chodíš koncertovat? Nebo je to ještě zakázané? Od 11. května jsou dovolené akce do 100 lidí. Jenže- 2 metry rozestupy, roušky. To asi nebude žádná sláva, co?

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 00:05)

Ano, už by měli pomalu najíždět tuzemští lázeňští hosté ... podrobnosti nevím. Koncertování ve větším bohužel je stále STOP-lé, ale od června se to má začít rozjíždět i u nás s muzikou, tak uvidíme. Ano, omezení do 100 lidí včetně orchestru a obsluhy nemá opravdu zatím moc význam.

Jirka (St, 13. 5. 2020 - 13:05)

Apoštole, můžeš citovat jediný verš z Bible, kde je psáno, že 1) Marie má lidi ochraňovat, a že 2) zůstala do konce života pannou?

Steve (Pá, 15. 5. 2020 - 00:05)

Ach jo Jirko ... proč si myslíš, že by měla Marie zůstat stále až do smrti, a snad i nadále po smrti pannou? :-D To snad nemyslíš vážně říci takovej blábol. Panna je míněno do porodu Ježíše, samozřejmě! To je ten hlavní význam. Nechceš říct k tomu ještě další detaily? To už ti snad docvakne proč PANNA. V tom je to kouzlo. To oslovení jí zůstalo z tohoto období (neposkrvněné početí - porod) Chápeš? Žasnu že se někdo zajímá o křest'anskou nauku a taková jednoduchá věc je problém a nepochopení ... U malých dětí bych to chápal že netuší a ptají se.

Apoštol (Út, 12. 5. 2020 - 21:05)

Steve, kolikrát jsi byl na bohoslužbě, co? Psal jsi, že loni o Půlnoční na Vánoce. Já vím, teď je ten koronavirus. Ale snad už vláda povolí, aspoň venku, chodit bez roušek. Lidstvo se potřebuje zbavit strachu, a ne bláznit! I v tom kostele by se ty roušky mohly už sundat taky. Venku můžeme chodit bez roušek, nově od 25.května.

Steve (St, 13. 5. 2020 - 00:05)

Kolikrát? To se spočítat ani nedá ... pocházím z věřící rodiny kde jsme dodržovali dokonce i 1. Pátky. Takže číslo obrovské k nespočítání. Ted' co jsem starší, tak to flákám a na to seru ... už se mi to přejedlo a zhnusilo - furt to samý, jak kolovrátek. Nic proti, ale boží věci se hnusit nemají ... proto jsem se vzdálil. Jinak ano, ted' jsem nikde od letošní (minulého roku) Půlnoční nebyl. No letos jsme chtěli jít na tu velikonoční ... inu smola, Corona to zablokovala. Sledoval jsem on-line ... jak doporučoval Babiš. Jo, už budeme brzy venku bez roušek ... Otázka zda to pandemii nepomůže, obávám se že ano. Snad nás Matka Maria ochrání když jsem v Mariánkách. (Legrace, že spousta lidí vůbec netuší souvislosti ... s jakou Mariií, proč apod., ani jim nápověda znaku města nepomůže) :-D

Pokorný hlas (Po, 11. 5. 2020 - 08:05)

Svatý Štěpán Jáhen, Apoštol a Mučedník byl ukamenován v Jeruzalémě, aby se pak stal patronem koňských pacholků, jakož i přímluvcem za dobrou smrt!

Steve (Út, 12. 5. 2020 - 18:05)

To píšeš mě? Já to vím ... to mi nemusíš vykládat.

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2020 - 23:05)

Legendární virolog a spoluobjevitel eboly onemocněl covidem-19. Peter Piot je muž, který zasvětil svůj život boji s viry. V roce 1976 spoluobjevil ebolu, poté dlouhá léta působil jako šéf programu AIDS při OSN. Svou zatím poslední misi strávil v roli poradce předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, na starost měl výzkum vakcíny proti nemoci covid-19. Nyní se však 71letý Belgičan sám nakazil a detailně popsal, jaké nečekané komplikace nový koronavirus přináší. Virologovy zkušenosti uveřejnil webový server prestižního akademického časopisu Science, který vydává Americká asociace pro vědecký pokrok. „Poté, co jsem s viry zápasil posledních více než 40 let, stal se země expert na infekční onemocnění. Jsem rád, že jsem se nakazil covidem-19 a ne ebolou, i když podle některých studií je 30% šance, že zemřete, pokud se s novým koronavirem dostanete do britských nemocnic. To by byla zhruba stejná celková úmrtnost jako u eboly v roce 2014 v Západní Africe,“ říká v současnosti již legendární virolog. Takové číslo prý zkrátka přinutí člověka podlehnout emocím. „Měl jsem horečku a šíleně mě bolela hlava. Myslel jsem, že se mi rozskočí lebka, což bylo celkem paradoxní, protože jsem neměl žádný kašel. I přesto jsem nadále pokračoval v práci z domova - jsem totiž workoholik,“ popisuje začátek nemoci Piot. Diagnózu mu posléze potvrdil test a lékař ho nasměroval do nemocnice, protože ke zdravotním komplikacím se navíc přidala stále se zhoršující únava. Tam mu personál zjistil nedostatek kyslíku v těle, i když on na sobě žádnou dušnost nepociťoval. Virolog dostal kyslíkovou masku, což problém konkrétně u něj naštěstí vyřešilo, nebylo tedy nutné napojení na ventilátor. „Posledních 10 let jsem nebyl na nemocenské ani jediný den. Nakonec se virům povedlo mě dostat, říkal jsem si,“ vzpomíná spoluobjevitel eboly. Z nemocnice byl propuštěn po týdnu, který popisuje jako „velmi zdlouhavý“. Dle svých slov si znovu uvědomil, jak moc obdivuje Nelsona Mandelu, který ve věznicích strávil dlouhých 27 let. Doma prý notnou část času probrečel, chvíli se mu i špatně spalo. Nemohl se totiž zbavit dojmu, že kdykoliv se může něco pokazit a on bude zpět ve vážném stavu. To se doopravdy stalo, týden po propuštění se totiž začal nebezpečně zadýchávat a musel opět navštívit nemocnici. Při druhé návštěvě u něj byla zjištěna cytokinová bouře, tedy přehnaná reakce imunitního systému, který začal ničit kromě patogenů i zdravé buňky. „Vždy jsem měl velký respekt před viry, který se neztratil do dnešního dne. Třeba virus HIV. Je tak mazaný, že se dokáže vyhnout všemu, čím ho chceme zastavit. Po zkušenostech s covidem-19 se na viry dívám odlišně. Cítím se více zranitelný,“ říká expert na onemocnění AIDS Piot. „Mnoho lidí si myslí, že covid-19 zabije zhruba 1 % pacientů a zbytek se uzdraví s příznaky podobnými chřipce. Ale pravda je komplikovanější. Spoustě pacientů zůstanou chronické potíže se srdcem a s ledvinami. Narušen je dokonce i jejich nervový systém. Celosvětově budou stovky tisíc – možná i více – pacientů, kteří budou do konce života odkázáni na dialýzu ledvin." Čím víc toho prý o novém koronaviru víme, tím víc otázek nám vyvstává. Teprve na začátku května, po sedmi týdnech od prodělání nemoci, se virolog cítí v běžné kondici. Navázal tam, kde přestal, tedy v poradním týmu von der Leyenové, který řeší vakcínu. Říká, že právě ta je jediným východiskem z krize. Navzdory všem snahám mnoha států světa vakcína stále není vytvořena a není ani jasné, zda je to vůbec možné.

D (dv) (Ne, 10. 5. 2020 - 16:05)

Ale taky člověka mohlo napadnout, že ho spíš zamoří nějaká toxoplazmóza, než aby se naučil základní fakta o normálním rozložení ¯\_(ツ)_/¯.

D (dv) (Ne, 10. 5. 2020 - 16:05)

Jinak ten "návštěvník" mně svým stylem kohosi velmi nápadně připomíná...

Apoštol (Ne, 10. 5. 2020 - 16:05)

Návštěvníku, ty jsi bezvěrec, jak tak koukám. Odsuzuješ modlitební skupiny, mše svaté. My se v kostele neobjímáme, ale podáváme s ruce na znamení pokoje. Tedy, teď to ta zabedněná vláda zakazuje. A modlit se za nemocné v křesťanských skupinách, je jedině dobře. Tak jaképak rizikové chování? Stejně všichni jednou umřeme. Riziko onemocnění koronou je velmi malé.

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2020 - 14:05)

Mimochodem nejhorší to bude v zimě, až bude řádit současně klasický RNA virus chřipky a k tomu nový SARS cov 2. Dva dobyvatelé současně se budou snažit dobýt pevnost zvanou imunita organismu. To bude nových hrobečků.

Mach s Šebestovou (Ne, 10. 5. 2020 - 14:05)

https://www.youtube.com/watch?v=oxVZKf2oPz0

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2020 - 14:05)

Imunitní systém je spíše propracovaná obrana hradu. Ten hrad má několik linií obrany a záleží jak na mohutnosti obrany, tak na mohutnosti útoku. Na infekční dávce záleží, stejně tak jako záleží na síle útoku na hrad. Analogie je zcela trefná, protože lymfocyty jsou skuteční bojovníci. Virus je dobyvatel. Ostatně o tom už byl kdysi jeden animovaný díl Macha a Šebestové.

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2020 - 14:05)

Pavel Fischer neuspěl v minulé volbě na prezidenta a neuspěje ani teď. Tento plešatý ňouma je nepřirozený, afektovaný, vyumělkovaný, nepřesvědčivý, falešný a ve většině svých tvrzení se plete. Je odsouzen k nezdaru. Je to takový věčný prohrávač.

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2020 - 14:05)

Nevšiml jsem si žádné paniky. Spíše si všímám těch, co SARS 2 bagatelizují. Proč to dělají? Je to jejich obranná reakce. Jsou psychicky slabí. Jejich psychika by neunesla pravdu o SARSu 2, tak budou donekonečna problém bagatelizovat. Je to něco jako když pštros strká hlavu do písku.

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2020 - 14:05)

Pobožní jsou vysoce rizikoví. Chování pobožných je vysoce rizikové. Proto se v některých zemích jako je Jižní Korea šířil koronavirus hlavně mezi pobožnými. Pobožní na sebe dýchají zblízka, modlí se společně, podávají si ruce, dávají si ruce na druhého, když se za něj modlí, objímají se při přivítání, apod. Pobožní to bez tělesných projevů nedovedou. Mně to někdy až připadalo mezi pobožnými jako úchylné. Takové tělesné projevy jsem nikde jinde nezažil. Všude jinde je to daleko střídmější. Pobožní budou trvale jedna z nejrizikovějších skupin pro šíření infekce. A potom některé kolektivní sporty jako je fotbal apod. Tam se taky furt jeden druhého dotýkají, objímají apod. Individuální sporty problém nejsou.

Apoštol (Ne, 10. 5. 2020 - 11:05)

V kostelích se lidé přece nenakazí, i když tam chodí vesměs starší lidé. Stačí se pomodlit, vysvětit kostely svěcenou vodou. Jenom tam nikdo nesmí chrchlat jako o život! To je celé. Ta panika kolem všeho už je trapná. Nevím, proč by si lidé neměli dávat pozdravení pokoje a měli se modlit a zpívat v rouškách? Ano. Zdravotnictví, zvláště pak nemocnice, jsou vysoce rizikovými pracovišti! Ale omezování lidských práv a svobod, to už je hodně za čárou! A což takhle, schovat se před smrtí rovnou do sklepa? A tam přečkat několik let, co? Vláda se nechci pustit své moci, a tak vymýšlí kraviny, kde se jen dá! Prezident Miloš Zeman by měl odstoupit, ze zdravotních dúvodů! Vhodnými kandidáty jsou pavel Fischer a Marek Eben. To by potom Babiš s tou jeho sortou neměli šanci, bezvěrci!

Reklama

Přidat komentář