Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Apoštol (So, 2. 5. 2020 - 17:05)

Kostelník dělá tzv.pořádek. Počítá lidi, organizuje, uklízí kostel, připravuje eucharistie, zvoní při mši zvonečkem. Ministrant podává bibli knězi, čte žalmy. Krom kněze, varhaníka, ministranta a kostelníka, zbývá pouze 10 farníků, tak jako se smí scházet maximálně po 10 lidech ve skupinách venku. Luci, jak se schází Vaše farnost? Nejhorší je, že musíte být v kostele 30 minut před mší, protože jinak Vás tam pak už nepustí. Kostelník zamkne kostel.

Steve (Út, 5. 5. 2020 - 17:05)

Apoštole pěkně kecáš ...
1.) kostel uklízí vždy někdo z farníků ... (dle jejich rozpisu služeb)
2.) žádný lidi nepočítá ... není důvod.
3.) žalm čte vždy někdo z volených lidí ... často z řady za koho se ta mše slouží.
4.) při mši zvoní zvonečkem ministranti (a to v celé ČR od Aše až po Moravu)

To při mši spíš nebo co, že jsi tak mimo realitu? :-)

Apoštol (So, 2. 5. 2020 - 16:05)

Milá Luci, tohle říkali všichni ti ožralové. Přesně tak:,,Kdo pil umřel, kdo ne taky,tak jakýpak fraky." A pak je mrzelo,že si o desítky let zkrátili život. Co mě štve, je ten koronavirus. Do kostela jenom 15 věřících, a to včetně kněze, kostelníka, ministranta a varhaníka. Na hubě musí mít všichni roušky a dvoumetrové rozestupy. Ani podání ruky na znamení pokoje si dát nesmějí, ani používat svěcenou vodu. A když je více lidí, kostel zamknou a na bohoslužbu už nepustí. A musí se chodit půl hodiny před mší. Jinak smůla. U vchodu dezinfekce na ruce. Vidím tohle jako trest Boží. Pro mě děs, opravdu. Nesmí se navštěvovat ani starší příbuzné. Nona měla pravdu,že se lidi zblázní i bez hospod.

? (So, 2. 5. 2020 - 17:05)

Jaká je role kostelníka při mši?

Apoštol (Pá, 1. 5. 2020 - 19:05)

Spíše to platí obecně. My, křesťané, jsme ke každému natolik důvěřiví, někdy až moc, bohužel. Také mi vadí, když důvěřivé babičky před kostelem někdo využívá, požaduje peníze na vlak, a pak se jde opít do hospody, nebo si koupí cigarety. Tak, to je potom děs běs hrůza! Jinak, vřele doporučuje zhlédnou velmi poučné video o taxikáři, který se vyléčil z koronaviru. Mluví o Ježíši Kristu. Skrze utrpení poznal víru v Ježíše Krista.

Apoštol (Pá, 1. 5. 2020 - 19:05)

Restaurace a jídelny by se určitě rušit neměly! Pivnice a bary určitě ano. Chodí tam vyloženě opilci, nevaří se tam. Předloni tam zemřel 46 letý mladý muž na následky rvačky a alkoholu! Odvezla ho RZP, ale už mu nebylo pomoci. Marodil prý dva roky se slinivkou.Je to opravdu zkáza lidstva. A kolikpak bylo tomu Tondovi Vlasovi? Léčil se někde? Asi mu také nikde doktoři nepomohli, když to takto ,,dopracoval"! Na co vlastně zemřel? Nejspíš na selhání imunity, nebo na cirhózu jater, co?

luci (So, 2. 5. 2020 - 01:05)

Každý na něco jednou umře , to je totiž jediná životní jistota . A co se toho alkoholu týká , tak jsem znala abstinenty kteří již jsou dávno po smrti a jejich opíjející se vrstevníci pořád žijí . Je to prostě tak : pil, umřel . Nepil , umřel také .

Nona (Pá, 1. 5. 2020 - 19:05)

Apoštole, proč mluvíte o někom jakoby zemřel? Kvůli tomu, že to sem napíše nějaký anonym? Hmmmm

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2020 - 18:05)

Mně by nevadilo, kdyby byla zrušena divadla napořád. Herci by konečně museli pracovat. Je, to by pražská kavárna řvala. Ti, co nikdy nedělali, ale jen parazitovali na dotacích. Restaurace a jídelny by rušit nemuseli, ale putyky, kde se jen chlastá - ty by zrušit mohli. Nejsem fanoušek chlastání jako třeba byl nebožtík Tonda Vlas.

mima (Pá, 1. 5. 2020 - 18:05)

Milí přátelé, to já jsem tady chtěla navodit trochu pozitiva, protože těch negativních zpráv máme kolem sebe mnoho..... Co se týče těch hospod, tak ty tady byly vždy, byly to zastávky pro cestující. Kočí zde mohl ustajit koně, cestující si odpočál, něco snědl popřípadě i přenocoval. Takže, musíme konstatovat, že to byla dobrá věc, dokud se tam nezačala prodavat ohnivá voda. Jenže člověk dnes neumí nic organizovat bez té ohnivé vody. Žádné oslav,, svatby, narozeniny ani to posezení sousedské. Alkohol je hlavní atrakce těchto zábav. Tak mě napadá, co kdyby lidstvu byl zakázán alkohol, jak by to zvládlo....... České děti se podle výsledků Evropské školní studie umístili na prvním místě v pití alkoholu. To je alarmující.

Apoštol (Pá, 1. 5. 2020 - 17:05)

Milá Nono, právě že naopak. Dříve se v hospodách scházeli sousedé, aby si popovídali, co nového se událo. Dnes křičí pod okny opilci, sprostě nadávají, rvou se. Bydlím naproti hospodě, tak to vím. Teď je tam jakž takž klid. Já si však myslím, pokud lidé nepřimou Ježíše Krista, jako svého Pána a Spasitele, tak bude všechno marné. Lidé se naopak opíjejí doma, kupují si lahve alkoholu s hypermarketech. A to, že jsou více psychicky nemocní z této doby je pravda. Dnes ani lékaři s neakutními problémy neberou pacienty, protože se bojí koronaviru, nedostatku ochranných pomůcek. Do psychiatrických léčeben se lidé dostanou nyní mnohem snáz, protože se jim nedostane včas anu odborná pomoc. Mnozí lékaři, včetně psychiatrů, fungují pouze po telefonu. Lidstvo se z té techniky jednou stejně zblázní. Víra v Ježíše krista se pomalu, ale jistě ze světa vytrácí. Svět směřuje k záhubě. Lidstvo se zničí svými vynálezy. Musíme začít chodit na bohoslužby, jakmile to vláda dovolí. A prosit o pomoc Ježíše Krista! Alkohol a drogy nikoho nespasí. Problémy se tím jen prohlubují. Elektronika zdravotní péči nahradit nemůže!

Nona (Pá, 1. 5. 2020 - 17:05)

Dobrá Apoštole. je fakt, že já vyložené alkoholiky neznám. Abychom byli spravedliví je třeba uznat, že i mezi křesťanskými věřícími takoví alkoholici jsou a v historii vždy byli. Nechme ať lidé věří ale nenuťme je sdílet jednu konkretní víru. Záleží na jejich činech, životech jaký žijí, hodnotách, které sdílí...Pokud jsi ty a tvůj život pro lidi příkladem, fajn. …..Co se týká našeho zdravotnictví, to je kapitola sam o sobě

Nona (Pá, 1. 5. 2020 - 15:05)

Překvapil mě výraz hospodští. Dnešní hospody již nejsou minulé hospody, které byly prioritně o alkoholu. Jsou o setkávání a o, řekněme, gurmánských zážitcích nebo aspoň o možnosti se rychle najíst. Ne, neušetříme na léčení alkoholiků, bude jich víc, jen se s nimi nebudeme setkávat v těch hospodách. Ne neušetříme na léčení alkoholiků, psychiatrické léčebny budou víc naplněné než dosud, lidé budou prožívat deprese z nezaměstnanosti, z ponížení, ztráty bydlení, platební neschopnosti. Cestovat? No tak cestování není jen o vyvalování se u moře. Už před stovkami let jezdili mladí lidé poznávat svět a něco se naučit. Říkalo se tomu jezdit na zkušenou. …a znova připomínám, provázanost jednotlivých odvětví, které na ty nešťastné hospody navazují. Ony i ty boty si bude moci koupit jen člověk, který na ně bude mít, který si na ně vydělá.Aby bylo jasno, já naprosto souhlasím s opatřeními, která byla přijata. Ale nebudu situaci glorifikovat a nadcházející problémy tutlat.....Ježíš Kristus? Ano. Uvidíme

Realista (Pá, 1. 5. 2020 - 14:05)

Pravda, že mnozí hospodští zkrachují. Jenže si vemte, jak budeme mít zdravý národ! Ušetříme naše daně na léčení alkoholiků v psychiatrických léčebnách často neúspěšně. Holt, někde ztratíme, někde získáme. Ale toto je téma Ježíš Kristus, Boží Syn. Boží vláda už působí. Sportoviště a divadla nám dnes také vláda povolila, ne? A cestovat se dá dobře i po České republice. Nikdo tady nechceme novou pandemii koronaviru.

Apoštol (Pá, 1. 5. 2020 - 12:05)

A taky chci zdůraznit hračky. Výroba a šití hraček českými frmami rovněž nabídne mnoho pracovních míst našim občanům. Nemusí se sem pak dovážet ty závadné šunty z Číny.

Apoštol (Pá, 1. 5. 2020 - 12:05)

Já nemluvímo všech. Mnozí šili roušky pro celé Česko a zajišťovali humanitární pomoc seniorům, dováželi obědy lidem v karanténě. To se musí nechat! Myslím, že řada firem určitě nezkrachuje. A kdyby zkrachovaly hospody, tak ubyde alkoholiků a gamblerům, nebudou plné protialkoholní léčebny a protidrogová centra. Jak bych zaměstnal nezaměstnané? Např. v zemědělství. Tam je nedostatek pracovních sil, když jim teď chybí Poláci a Ukrajinci. A čeští zaměstnanci mohou začít šít oblečení a boty. Žádné boty a hadry z Číny!

Nona (Pá, 1. 5. 2020 - 13:05)

můj manžel přišel včera o práci, bylo třeba snížit počet zaměstnanců o polovinu a nejstarší a nejmladší byli odejiti. Řeknu mu, aby šel šít boty, dobrej nápad....Chápete, že na ty zkrachované hospody, cestovky, letecké společnosti, divadla...navazuje množství jiných výrobců, služeb, dodavatelů, kteří ty firmy taky budou muset zavřít. Ale jo, budeme mít méně alkoholiků a gamblerů, respektive na veřejnosti méně, protože se přesunou na internetový gambl

Apoštol (Pá, 1. 5. 2020 - 11:05)

Mimo, zdravím. Je pravda, že koronavirus přinesl krom negativ, i ty pozitiva. My jsme to jako lidstvo už dávno potřebovali! Taky se mi nelíbí,že vláda plánuje otevřít hospody a podobné akce až do 100 lidí. Doufám, že po skončení nouzového stavu (17.května.), bude možné i neomezeně navštěvovat bohoslužby v kostelích. Jenom ty roušky mě pořád matou. Ty snad Ministerstvo zdravotnictví plánuje nosit až do konce června. Pozitivní na tom je, že děti konečně půjdou 11.května do škol. A snad se i nějak rozjede i ta ekonomika. Myslím,že to vláda naploánovala celkem dobře. Jenom ty akce až do 100 lidí a hospody, se mi nelíbí. A taky by neměli spěchat s otevíráním hranic. Někteří lidé blbnou. Mnozí se té skromnosti zkrátka nenaučili. Mám pocit, že jsme jako Český národ nepoučitelní. Ale snad se někteří poučili. Ale někdo zkrátka ne. Někomu stačí podat prst, a hned chce celou ruku.

nona (Pá, 1. 5. 2020 - 11:05)

Nenaučili se skromnosti? Ty firmy, které dnes a zítra zkrachují? Ti zaměstnanci, kteří jsou propouštěni a přes veškeré vzdělání a praxi dnes žebrají, aby mohli doplnovat zboží v Kaufu?

Návštěvník (Čt, 30. 4. 2020 - 10:04)

Člověk vykácel prakticky všechen původní les všude, kam přišel. I takové Řecko bylo kdysi zelené a plné lesů. Ale protože potřebovali dřevo na stavbu budov, lodí i jako palivo, tak prostě lesy vykáceli. Tím došlo k erozi půdy, kvalitní půda byla odnesena pryč. Dále se změnilo klima. Les zadržuje vláhu. Když vykácíš les, nastane sucho. Vyprahlá půda se dále přehřívá. Z kdysi zelené plochy se stane pustina. Díky člověku.

Reklama

Přidat komentář