Reklama

alkoholismus

Velvyslanec (Ne, 9. 8. 2020 - 01:08)

Ježíš je ten kdo má moc zachránit i z alkoholismu, Ježíš je ten kdo má moc Tě zachránit z jakýchkoliv problémů a životních situací ve kterých se nacházíš a nevidíš z nich východisko, není to o žádném náboženství, církvi, ale o Něm samotném...On o sobě prohlásil : ,, Já jsem ta cesta pravda i život, nikdo nepřichází k Bohu Otci než-li skrze mne" a taky v Bibli stojí psano ,, Neboť tak Bůh miloval svět, že dal Syna svého Jediného aby žádný kdo v Něho věří nezahynul ale měl život věčný" Dáš mu šanci ? Stačí Ho poprosit třeba takto : Drahý pane Ježíši pokud existujes děj se mi poznat jako syn Boží, odpusť mi každý hřích a přijď do mého života, pomoz mi s tím s čím se trápím a nevím si rady, dej se mi poznat jako živý Bůh, zachraň mě ..... možná si řekneš co to je za fanatika co tady píše, já jsem přišel kvůli alkoholu o taťku před 8smi lety, prožili jsme si jako rodina hodně těžkého, zlého, byl to ale Bůh kdo uzdravil naše rány a dal nám sílu všechno přestát, Ježíše znám osobně několik let jako jeden z x křesťanů z jakýchkoliv církví, nejde totiž o církev ale o živého Boha a Ježíše Krista který je skutečný a má moc Ti pomoct s čímkoliv ;)

Karel (Pá, 7. 8. 2020 - 16:08)

Pampeliško, mě po chlastu blbě není. To bych přece nepil, ne? Mě naopak chlast uvolní a trochu mě i rozveselí. A na tajńačku nepiju, není proč. Podle toho, co píšeš, tak tebe pití stressuje a máš po něm výčitky. Na a to je na tom asi špatně, ne? To já piju pro zábavu a proto, že mi to dělá dobře. A v práci pochopitelně nepiju, neměl bych se pak na co těšit. Jinak finančně to moc nepociťuju, mám docela dobře placenou práci a jsem docela skromný. Jestli se můžu zeptat, kolik tije let? Mě je 43.

pampeliska1 (Pá, 7. 8. 2020 - 18:08)

Karle, tak to je dobře, že prachy nemusíš řešit. Já tedy teď nemám dobře placenou práci, ale vlastně oproti jiným ženám zas tak moc náročná nejsem. Ptal ses na věk, jsem o pár let starší, než ty.
Přemýšlím nad tvou motivací, proč ty tady na téhle diskuzi,,,co tě sem přivedlo?

pampeliska1 (Pá, 7. 8. 2020 - 15:08)

.

Karel (Pá, 7. 8. 2020 - 07:08)

Jo, já to myslím vážně. A nevím, do jaké míry si škodím. Zatím mi to nic nedělá, a piju už takhle asi 15 let. Tak nevím. Tvrdé nepiju, nechutná mi to. A taky bych se po tom ožral moc rychle. S těmi pivy mám zábavu na celý večer. V hospodě samozřejmě piji s kamarády. Doma pochopitelně piju sám, protože nemám žádnou rodinu, takže vlastně nemám ani proč žít. Většinou k tomu jím nějaké salámy nebo podobné uzeniny. Teplá jídla nejím, protože neumím vařit a ani by mě nebavilo si vařit sám pro sebe. Když člověk žije sám, tak skoro nic nemá smysl. Jinak po pivu spím velice dobře. Problémy mám jenom, když musím usnout střízlivý. Ale to se skoro nestává. No a co je nejdůležitější. Já kvůli chlastu žádné výčitky nemám, naopak mě strašně baví chlastat. Já jsem na světě úplně sám, tak ani nemám důvod něco měnit. Nikdo by ani žádnou změnu nepoznal. A smrti se nebojím. Až umřu, nikomu chybět nebudu. Takže tak.

pampeliska1 (Út, 29. 9. 2020 - 22:09)

Tak já vlastně nevím, jestli je to veselá, nebo smutná zpráva. Ta dobrá je, že jsi nějak šťastný i s tím, jak žiješ. Ta smutná je, že jsi na světě sám, že bys to neměl důvod ani měnit.

Napadá mě hlavně to, že ti musí být nějak blbě, ne? Já když jsem pila, tak (krom výčitek) mně to vlastně fyzicky nedělalo moc dobře.
To včera jsme byly se ségrou a neteří venku, dali jsme si ovocný vychlazený Birell, a to byla úplně jiná lahoda. ... Než když jsem lila dvanáctky někde na tajňačku a co nejrychleji a pak si hlídat, aby to ze mě nebylo cítit... :-/

Tak jestli je ti v tom dobře, tak dělej co uznáš za vhodné. Mimochodem, neleze to trochu do peněz?

N. (Čt, 6. 8. 2020 - 20:08)

Co děti, Pampeliško? A ta tvoje práce? A muzika?

pampeliska1 (Pá, 7. 8. 2020 - 14:08)

není...už dlouho není.

Karel (St, 5. 8. 2020 - 12:08)

Ahoj všichni. Přečetl jsem zde několik příspěvků a mám pocit, že se někteří pisatelé trápí nad tím, že pijí. To nechápu proč. Já každý den po práci vypiju asi deset piv. Buď v hospodě nebo doma. Desítku zásadně nepiju, je moc slabá. Většinou si ten konec nepamatuji. Ale zato dobře spím. Ráno vstanu a jdu normálně do práce. Kocovinu jsem nikdy v životě neměl. Podotýkám, že jsem po dětské mozkové obrně a proto žiju sám. Dříve mě to vadilo, ale dnes jsem rád, že jsem sám. Nikdo mi do toho mého chlastání nemůže kecat. Vůbec mě nevadí, že piji, naopak se celý den těším na to, až si po práci otevřu první z mých asi deseti piv denně. A kdybych si měl vybrat mezi ženskou a pivem, tak si vždycky raději vyberu to pivo. A nebo bych chtěl jenom takovou ženskou, která by chlastala se mnou.

pampeliska1 (Út, 29. 9. 2020 - 22:09)

Karle, pokud jen netrolíš, a myslíš to vážně, tak věz, že deset piv (dvanáctek) denně není OK. To. že ti to organismus zatím zvládá, ..nevím, jestli je to spíš výhra. Kdyby tě aspoň to tělo upozornilo,že si škodíš. A že si velmi škodíš, to si piš.
Piješ v hospodě sám? Jíš aspoň k tomu něco, nebo jsi živ jen na tom chlastu?

David (St, 5. 8. 2020 - 21:08)

Ahoj Karle, mám to podobně, taky jsem se na ženský vykašlal a piju, většinou sám, občas s kamarády. Leze to dost do peněz, ale zatím to nějak jde. Flaška tvrdého za večer není problém, ale ředím si to.

sváťa (Út, 23. 6. 2020 - 12:06)

Když ti vadí,že si nemůžeš dát pivo,kdy chceš ty a musíš to schovávat,tak to je už něco špatně.Přijde doba,kdy si budeš přát ho nechtít,ale ono to už nepůjde.

Návštěvník (Po, 8. 6. 2020 - 22:06)

Těch kdo chlástá v současnosti jak duha a nechlubí se tím je fůra. Ti tu nediskutují, ti se teď vrací z hospody a snaží se dojít domů a ještě si něco koupit cestou ve večerce . aby srazili trochu hladinku a nebyli tak opilí až přijdou domů. To vám je tedy Čechů vizitka. Pozor, ale i zelené vdovy si teď dávají do nosu, většinou s přítelem nebo manželem, mají nyní jakoby aktivní náladu, celý den popíjely a nyní se točí kolem manžela a dělají dokonalé, ráno zas s hadrem na hlavě budou popíjet až odvezou děti do škol a vrátí se domů, prostě jsme se dostali do stavů jak je to v západních zemích, nebo nedávno bylo.A děti. Neuvěřitelná nečinost policie. Pijí v patnácti, šestnácti pivo po školo na náměstí. Děs běs!

helena (Út, 23. 6. 2020 - 12:06)

ráda bych také něco napsala o svém alkoholismu.Je mě 55 let a bohužel mě alkohol chutná,ale mám to nastavený tak že když si chci něco dát tak to musím schovat protože u mého muže je to tak,že se smí pít když on chce pít,jinak ne.Když má rozpito tak můžu pít,když né tak nesmím pít ani já i když mám chuť na pivo.Řádně chodím do práce,domácnost mám v pořádku,ale vadí mě že si nemůžu rozdělat pivo na stůl veřejně.ps.teď se zase můj muž odkýbloval do hospody tak píšu...copak žena sama na vesnici může jít do hospody???muž ano a žena..chtěla bych vědět jestli jde o alkoholismus???,

pampeliska1 (Út, 29. 9. 2020 - 22:09)

Ahoj, Heleno. Jsme z města, tak to neznám. Já nemám problém si zajít do restaurace, opravdu je to tu více anonymní. Ale potkám občas známého i tam.

Vnímáš to tak, že jsi alkoholik?

sváťa (St, 29. 7. 2020 - 00:07)

Když ti vadí,že si nemůžeš dát pivo,kdy chceš ty a musíš to schovávat,tak to je už něco špatně.Přijde doba,kdy si budeš přát ho nechtít,ale ono to už nepůjde.

sváťa (So, 28. 11. 2020 - 19:11)

Když ti vadí,že si nemůžeš dát pivo,kdy chceš ty a musíš to schovávat,tak to je už něco špatně.Přijde doba,kdy si budeš přát ho nechtít,ale ono to už nepůjde.

Návštěvník (Čt, 4. 6. 2020 - 18:06)

"Kolik jste toho vypil? Policie tvrdí, že vám naměřili 1,41 promile alkoholu.
Vážně si to moc nepamatuju. Normálně jsme pili, no." Pravil Karásek (*1940).
Muž odbourá asi 8g alkoholu zahodinu a protože krve má muž asi 5l, tak aby měl 1,41 promile musí mu tam kolovat nejméně 1,41g/l a alkohol je takto prostoupen i v distribuční hmotnosti těla pro alkohol a to je u muže 70% hmotnosti. Jednoduchou trojčlenkou získáme množství gramů vstřebaného alkoholu u Karáska v době testu. 1,41g x cca 70 x 0,8(koeficient hmotnosti)=minimálně 80g přijatého alkoholu +24=100g(za konzumaci v době 3h nutno odečíst dalších 24g(1g odobouraného alkoholu/hodinu/10kg čisté hmotnosti u muže)). Což je ekvivalent asi litru bílého vína.
Tudíž je to dost alkoholik,že si dovolí odjet, a je to pro něj nic vypít litr vína.

Návštěvník (Čt, 4. 6. 2020 - 17:06)

Svatopluk Karásek čelil i otázce na jeho vztah k alkoholu. "S alkoholem problémy nemám."Když k tomu mám prostor, rád piji víno, zpívám a raduji se. Když člověk žije v neustálém shonu, tak je třeba občas si vyhodit z kopýtka a to dělám rád."
Je mi líto, pán má hodně vyžilý zjev. A to je mu teprve 80 let.

Návštěvník (Út, 9. 6. 2020 - 00:06)

Svatopluk Karásek? Skvělý člověk. Oddával mou kamarádku a byl to zážitek pro nás pro všechny

Reklama

Přidat komentář