Reklama

nahota dětí

Láďa (St, 21. 12. 2011 - 09:12)

Nahota dětí od 7let už by měla bejt o dobrovolnosti. Zvlášt u holek,který už v 9ti 10ti maji rozvíjející se prsa a mají právo se stydět a ukrývat

Dan (St, 21. 12. 2011 - 07:12)

Tak do 10 let jsem se musel koupat všude nahý.Naposledy ještě v 11 letech na pláži u moře v Bulharsku.A to i před starší ségrou a tetou co tam byly s námi.Měl jsem hodně přísnou mámu a tak žádné odmlouvání neplatilo.Dost jsem se tam tenkrát styděl,ale víc takových odrostlejších kluků tam dávaly mámy koupat nahaté.Je to už dávno tak 40 let a tenkrát to asi bylo normální.

nevsedne (Ne, 13. 11. 2011 - 09:11)

Tak se jí zeptej a neotravuj...To bola moc hlupa reakcia: 3.11.2011 13:05 - Katka. Otazka 14 rocneho chalana, ci matky nie su nadrzane ked ich 14 rocny syn chodi nahy, je uplne prirodzena a rozhodne sem patri. Ako psycholog mozem povedat nasledovne: kazdu zenu pokial je normalna vzrusi, keď sa pozrie na nahe telo chalana, ktory je uz pohlavne vyzrety, co v 14 rokoch byva bezne. Matka vsak svoje vzrusenie prirodzene potlaci. Potlacenie moze byt tak silne, ze si to vzrusenie ani nemusi uvedomit, teda je zastavene este prv, nez sa dostane do vedomia. Miera potlacenia byva u matiek rozna. Niektore si to vzrusenie uvedomuju, ale na tej hranici to konci - dalej ho nerozvijaju, lebo su matky.

radecek (Po, 7. 11. 2011 - 21:11)

Chloupky určitě nemají,...ty jsi teda dobra,kluk se nemusi v 8 stidet a holka v sesti jo? To mi pripada trochu ujete,nechat koupat kluka v 11 naheho a holku v sesti cpat do plavek.Ja mam dceru, ktera se koupe v 8 bez problemu bez plavek a synovi je 11 a kdybych mu rekl at se koupe bez plavek tak by si opravnene poklepal na celo.Holka v 6 nema co mit plavky,naopak kluk v 11 by mel plavky mit.

Tom (Po, 7. 11. 2011 - 15:11)

Petre, to ja prave nevim, jestli se musi stydet. Treba maji rodice a deti tak otevreny vztah, ze by se proste nebal rict si o plavky. Treba ma plavky v satniku, ale proste si je nebere, protoze nevidi duvod...

Petr (Po, 7. 11. 2011 - 10:11)

Já běhal nahatý u rybníka myslím tak do 8 let.Potom už určitě plavky.Nevidím důvod proč odrostlejší kluky takhle nesmyslně dávat koupat nahaté. 12 letý kluk už se musí pořádně stydět.

Leo (Ne, 6. 11. 2011 - 17:11)

Když jsem nastupoval na...jaky to byl pocit? stydel si se? byl jeste nekdo u toho? prohlizela ti ho nejak?

Tomáš (Ne, 6. 11. 2011 - 15:11)

Promiň že se ještě jednou...Když jsem nastupoval na učební obor,chodívali jsme na lékařské prohlídky,kde lékař posuzoval zdravotní stav k danému oboru.Před prohlídkou jsem semusel svléknout do naha a přijít k doktorce.Zrovna se mi ale postavil penis,doktorka se jen zeptala.Ale co pak se to stalo,že se nám pindík postavil.Pak mě měřila tlak,dívala se na záda atd.Při prohlídce mi pořád stál.

Milan (So, 5. 11. 2011 - 14:11)

Promiň že se ještě jednou ptám. Ale to mu ani jednou nedala plavky? To byl pokaždé úplně svlečený? I když ležel na dece? A co když si šel třeba koupit zmrlinu nebo něco zahrát na pláži, to už mu snad nějaké kraťasy dala ne? Vůbec si nedovedu tu jeho mámu představit a divim se že existují takové případy.

Kamila (So, 5. 11. 2011 - 13:11)

Holky slyšely jak jsem se známé ptala proč mu nedá plavky, takže na tohle se neptaly, ony se spíš snažily tvářit že je to vlastně vůbec nezajímá a zároveň se mu tam podívat. Potom se mě časem v soukromí ptaly, jestli všichni kluci vypadají nahatí takhle a podobně - samozřejmě někdy už viděly třeba nahé malé dítě, ale takhle velký kluk je asi zaskočil a byly zmatené tím, že tam nebyl moc rozdíl. Jinak souhlasím, už se s tou mámou moc nestýkáme, ona byla divná i v dalších věcech, z toho kluka vyloženě vychovávala nesamostatného a nesebevědomého mamánka.

petr (So, 5. 11. 2011 - 13:11)

já ve 14 letech běžně chodím doma nahý.No a co mně ani mati to nevadí neděláme z toho vědu.Když se mně postaví tak mati,řekne že je to normarní v mém věku.Žiju jenom s matkou!Ona to okomentuje slovy co bych na tobě viděla.

Milan (So, 5. 11. 2011 - 13:11)

A tvym holkám nepřišlo divné že takle velký tam byl nahý? Neptaly se proč plavky neměl? Chápal bych ještě kdyby se koupal nahý a pak by se utřel a do nečeho oblékl. Ale jestli tam i ležet musel bez plavek tak to je fakt hrůza. Někteří rodiče opravdu nemají rozum.

Kamila (So, 5. 11. 2011 - 13:11)

Tak zase - já se jí to snažila naznačit, nebudu tam zase kvůli takové věci vyvolávat konflikt. Jinak rozruch jsme nebudili, on toho chudák mezi nohama moc neměl, kdyby už měl třeba chloupky nebo normální přirození, asi by to působilo nevhodně a vulgárně, takhle musím uznat, že to nepatřičně ani moc nevypadalo, jen mi ho bylo líto, protože mu to bylo viditelně nepříjemné, hodně třeba ležel na břiše a podobně. Moje dcery si ho samozřejmě hodně prohlížely, ale to jsme jim nemohla mít za zlé, prostě byly zvědavé. Podobně reagovala většina holek starších deseti let, prostě mu tam občas koukaly.

Milan (So, 5. 11. 2011 - 13:11)

Ale i tak 12 je hodně. Vůbec nechápu tu "známou"- maminku toho kluka. To jste tam museli budit rozruch. Takle velké dítě, jedno jestli kluk nebo holka prostě na normální pláž nepatří. Nekoukali lidi blbě? Já bych se teda kluka zastal a rozhoně bych jí řek aby mu ty plavky dala. A těma stejně starýma holkama jsi myslela tvoje dcery? Ty z toho asi musely bejt v šoku, neřikly k tomu nic?

honza (So, 5. 11. 2011 - 12:11)

Teda koukám, že jsem tu...kazdy normalny kluk starsi 10 let se stydi a co jeste 12 letej pred stejne starymi holkama. Divni rodice, co to nechapou

Kamila (So, 5. 11. 2011 - 12:11)

Teda koukám, že jsem tu devítku napsala slovně, fakt nevím proč, no každopádně rozhodně mi tehdy přišlo u tohoto kluka nevhodné "vystavovat" ho venku nahatého a šlo vidět, že on s tím má problém a stydí se.

Kamila (So, 5. 11. 2011 - 12:11)

Měl jít po prázdninách do...Ahoj Milane, omlouvám se, překlepla jsem se na num. klávesnici, měl jít samozřejmě do 6 třídy. Ale do první nastupoval později, takže v té době už mu bylo přes 12 let.

Milan (So, 5. 11. 2011 - 11:11)

Já bych to nepřeháněla a...Měl jít po prázdninách do 9.třídy? To asi ne, vždyť to by mu mělo být 14! V tomhle věku bude kluk asi těžko bez chlupů a ještě se někde koupat nahý. Kamilo, nebyl to překlep? Nemyslela jste spíš do 6.třídy?

Kamila (Čt, 3. 11. 2011 - 13:11)

Chloupky určitě nemají,...Já bych to nepřeháněla a nečekala, až si chudák kluk o plavky sám řekne, třeba je mu to trapné a přitom venku nahatý trpí. Od šesti let a výš by se prostě měly dávat plavky i klukům. Moc nemusím ten trend maminek, které předpokládají, jak holčičky nejsou kdovíjak vyspělé a od bůhvíkolika let z nich dělají malé dámy a u kluků odmítají připustit, že by se mohli třeba stydět. Já mám teda pouze dcery, ale byly jsme se známýma na dovolené, měli kluka, který měl po prázdninách jít už do deváté třídy a šestiletou holčičku. Přesto plavky měla jen ona. Když jsem se známé nenápadně ptala, jestli nepřemýšlela o tom, že by je dala i klukovi, tak reagovala přesně takovým tím vágním stylem že na klukovi není co vidět, že se stejně ještě nestydí a nemá z toho rozum, tak ať si užije pohodlnější koupání. Podle mne je ale jedno, že zrovna tento kluk byl ještě holý a fyzicky nevyspělý, rozhodně na něm šlo vidět, že se hlavně před stejně starýma holkama cítí nahatý nepříjemně.

Katka (Čt, 3. 11. 2011 - 13:11)

Tak se jí zeptej a neotravuj s hloupostmi.

Reklama

Přidat komentář