Reklama

Nosíte rádi korkové dřeváky?

Jana (Po, 27. 4. 2020 - 09:04)

Ádo, přesně tak a větší odvahou a bez žádných předsudků, vaše příspěvky už hodně naznačily, nemuselo to být až na popud Patrika, který mi zatím neodpověděl. Pro informaci, kdy jste psali svůj věk a už zase nepíšete ( možná je to škoda) je průměrný věk 42 roků - těch co korkáče nenosí jako pouze jako přezůvky. Je to dnes hodně nebo málo?

Jozef (Po, 27. 4. 2020 - 14:04)

Myslim že mi starší sme si prešli viac menej celou tou evolúcie korkačov . Dobou keď sa vyrábali pre všetkých a bolo ich viac menej až problém dostať ,lebo sa nosili priam všade . Prešli zmenami v tvare aj farbe postup času sa vyvíjali až k dnešnej podobe . No jedno určite ostalo , ten kto ich vyskúšal tak ostal im verný

Blanka (Út, 28. 4. 2020 - 08:04)

Máš pravdu, někdy v roce 1973 jsem měla ve škole své první korkáče. Jak píšeš prošla jsem s nima celou dobu , pořád je nosila ,měla jich hodně a nosím je i dnes.

Lukáš (Čt, 23. 4. 2020 - 15:04)

Po přečtení této celé diskuze přidám své o dřevácích. Někdy ve třetí třídě mi zjistili ploché ploché nohy. Začal jsem nosit ortopedické vložky do bot a měl jsem je i v papučích na přezutí. Asi v páté to byly pantofle ze Snahy, pak svitky, dřeváky z Jaroměře a pak korkové dřeváky Protetika. První ty špičaté, tlačily strašně moc, víc jak moje vložky, ale bylo mi to už příjemné. Za dobu následných studií jsem si na toto obutí zvyknul a začal si kupovat další zdravotní pantofle byly mi na nošení hrozně příjemné a měl jsem je rád. Často jsem pozorovat kdo jaké nosí a když se líbili, tak si je sehnal. Postupně se prodávaly i ty z umělého korku se dvěma pásky, říká se jim lidově korkáče, ale klasické to nejsou. Když se začaly dělat na klínku musel jsem je mít. Jako první mi udělali v Dingu v mé velikosti se dvě pásky a nejvyšším klínku, pak i v Santé mi také udělali na klínku, dnes už na klínku v pánských velikostech vůbec nedělají. A byly také ty které ještě dnes seženete zcela běžně. Ty z Dinga měly naprosto nejhlubší tvarování, jaké jsem kdy u dvoupáskových pocitově měl. Jednou jsem v Praze náhodouve zdravotních potřebách narazil na korkáče Scholl na klínku, které nebyly v žádném katalogu a dodnes nevím co byly zač. Byly ale naprosto skvělé na chození a po čtyřech letech se utrhnul pásek. Mezitím jsem také sledoval a měl ty korkáče klasické Protetika, Kordan a dnes Vanimar. Nosil jsem je také mezi těmi ostatními, zejména, pak doma. V posledních let nosím převážně korkáče a ty umělé používám v autě někdy venku a také za deště. Jak zde uvádíte korkáče od Vanimaru jsou však naprosto nejlepší. Ženám nikdy moc moje obuv nevadila a některé mě i docela dost v tomto, pro muže asi ne moc obvyklé zálibě podporovaly, korkáče nosily hodně rády, některé i příjemně vzrušovaly a to platí i dnes. Na ženy, které nosí korkáče, žabky a dřeváky, také můj pohled hodně a často směřuje, vypadají v nich nádherně. Mám práci, která mě umožňuje tuto obuv používat prakticky celoročně, tak moje korkáče jsou ochozeny běžně, jako když někdo nosí tenisky. Tenisky a boty tedy nosím v zimě, aby se někdo nedivil. První ortopedické vložky zapříčinily to, že celý život miluji ten pocit tvarované stélky a nosím vlastně zdravotní obuv-korkáče. Tak se ptám nosím rád korkové dřeváky?

Jana (Čt, 23. 4. 2020 - 20:04)

Lukáši, k vám není opravdu co dodat, já se považuji za korkáčového fanatika, ale na vás nemám. Co všechno už jste měl a vyzkoušel na nohách je snad neuvěřitelné u vás platí na 100% "kdo nevyzkouší neví ". Některé pocity vám závidím a musím uznat, že korkové dřeváky nosíte srtašně rád.

PAVEL (Čt, 23. 4. 2020 - 09:04)

Jsem tu nový. Také miluju bílé korkáče s jedním páskem. Dříve prodávali pásky přišroubované, né lepené, tak jsem přidal z každé strany tři vruty s podložkou. Nádhera. Koupil jsem i manželce, hned si je oblíbila.

Jana (Čt, 23. 4. 2020 - 19:04)

Tak, to vítejte a pochubte se mám, jak dlouho je nosíte, případně další podrobnosti, když si děláte RETRO korkáče. Bílá je prostě bílá a vy mi to zase jen potvrzujete.

PAVEL (Pá, 24. 4. 2020 - 12:04)

Korkáče nosím od základky a budu nosit do smrti. Teď mám PEGRES, jeden pásek, bílé. Já mám nejraději co nejtvrdší. Žádné pohodlí, jde o pocit. Pásek jsem posunul víc dopředu, musí se při chůzi víc prstama přidržovat, ale ten pocit... Také mě napadlo, že by někdo mohl vyrábět třeba Svitky na 3D tiskárně.

Petr.N (St, 22. 4. 2020 - 13:04)

Na těchto stránkách se můžu vyjádřit k diskusi na téma korkáče a brýle, které jsou mi blízké. K brýlim jsem psal už jinde a na rozdíl od nich, které nutně potřebuji a musím pořád nosit korkáče nosit nemusím, ale ty chci z důvodu, že jsem si je oblíbil, zamiloval si je pro jejich tvar a především jak při jejich současné neskutečně výšce se v nich příjemně a velmi dobře chodí. Vždy si v nich dobře opočnu a dělám něco pro své nohy, napovažuji korkáče pouze za dámské. Tak další chlap v korkáčích a k tomu s dioptrické brýle na očích.

Laďka (St, 22. 4. 2020 - 18:04)

Také nemusím, ale strašně chci a trvá to už velmi dlouho,tak úplně vím o čem mluvíš. Nedá se jim odolat. A ty brýle nosím taky a nevím proč bych se měla divit.

Zdeněk (Út, 21. 4. 2020 - 07:04)

Zcela určitě považuji korkáče za velmi dobré a zejména s mým problémem,který se jmenuje patní ostruha. Nevím jestli víte co to je , ale zkráceně vás strašně bolí paty, někdy méně, někdy nemůžete skoro chodit. Léčím to samozřejmě i jinými způsoby, korkáče s měkčenou stélkou mi to strašně ulehčovaly. Největší radost mám z nedávno možných úprav u korkáčů a to stélkou na halux a především ještě více vyměkčenou patou a klasickou vyměkčenou stélkou. Jsou to korkáče na objednání, ale na mé nohy přímo balzám. V zimě boty se speciální vložkou a v létě korkáče. Chodím v nich prakticky všude a pořád a je mi absolutně jedno co si kdo myslí. Pro mě je nejdůležitější ten měkký došlap a nohám to strašně vyhovuje.

Jana (Út, 21. 4. 2020 - 20:04)

Chtěla jsem se vás zeptat spíše ze strany vašich pocitů, jako na korkáče na vyměkčenou patu. Mám je s haluxem a přemýšlím i těchto, jestli je stélka pocitově na noze výraznější nebo taky vzrušivější. Na korkáčích totiž značně ujíždím, tak proto tento zvláštní dotaz. Jak říkáte jsou pouze na objednání u výrobce a nedají se nikde vyzkoušet.

Zdeněk (Čt, 23. 4. 2020 - 22:04)

Mám je především kvůli patní ostruze a velmi mi ulehčují chůzi, aby byl došlap přímo na patu musím korkáče mít více utažené. Nicméně ze strany pocitové je kombinace vyměkčená pata a haluxové prohloubení absolutně dokonalá. Každé prohloubení nebo vyvýšení silně pociťuješ. A jsem nosil i normální korkáče bez úprav a tyto jsou pro mě více vzrušující, ale pouze v případě, že moje paty mi dopřejí bezbolestné chvíle při chození.

Tom (Út, 21. 4. 2020 - 01:04)

Korkáče jsou moc vzrušující,..........dokonce jsem korkáče ojel......)

Návštěvník (Po, 20. 4. 2020 - 11:04)

Korkáče na ženách ok, na mužích zvrácená úchylnost.

Návštěvník (Po, 20. 4. 2020 - 13:04)

Jen pro zajímavost, proč na ženách OK a muži je nosit nemohou? Máme všichni stejné nohy, stejné problémy s nimi a také třeba důvod proč je nosit. Těžko najít ženu s velikostí nohy 44 nebo více, což jsou i velikosti korkáčů.

Jaroslava (Ne, 19. 4. 2020 - 18:04)

Vypadá to, že korkáče jsou z poloviny mužskou záležitostí, stejně jako ženskou. Je to, ale dost překvapující, že se líbí i mužům, ale dnes už to chápu a vím proč. U nás ke korkáčům mě samozřejmě přivedl také manžel, který je kdysi nosil a dlouho dobu jsme je měli jako domácí obuv. V posledních letech jsme v nich začali postupně v létě chodit po venku a vloni jsme v nich absolvovali dovolenou v Řecku. Za sebe musím říct, že jsou na chození velmi příjemné a vydrží daleko více než nějaké žabky v kterých cítíte každý kamínek a především jsou strašně pohodlné, ani po delší chůzi v nich nebolí nohy. Co je nosíme i venku nikdy se nikdo nedivil, že máme právě korkáče ,nevidím v jejich nošení žádný nevkus. Jsem také jejich příznivcem.

Patrik (So, 18. 4. 2020 - 08:04)

Fantastická diskuze a zdravím všechny milovníky a nositele korkáčů. Nosím je také od školních let a za roky nošení mám na nich silnou závislost. Po přečtení příspěvků mám radost, že nejsem sám s touto zálibou a po uvážení všech okolností, mám tyto pantofle také jako fetiš. Nebylo to cílené, ale samo se to vyvíjelo, nemůžu za to, nechal jsem tomu zcela volný průběh. Musím je pořád nosit, rád je "vnucuji" i ostatním a rád je vidím i na ostatních. Nebude to jistě náhoda nejraději vysoké, bílé, které jsou nejhezčí.

Radka (Po, 20. 4. 2020 - 19:04)

Supr máme to s nimi stejné. Co tvoje přítelkyně, vzhledem, že píšeš korkáče už od školy, tak asi manželka předpokládám, že nezůstane s tvou potřebou pozadu a společně si jich užíváte.

Jana (Po, 20. 4. 2020 - 09:04)

Patriku, jsem ráda, že jste odvážně vstoupil do naší úzké skupiny, pro které jsou korki daleko víc než obyčejná obuv. Můžete se s námi podělit o zážitky a doplnit komu je vnucujete, protože i já dělám podobné akce, třeba je kupuju kolegům a máte ve svém okolí i jiné nositele?

Reklama

Přidat komentář