Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 15:04)

Vědec jako Prymula není žádný náboženský fanatik, aby zaťatě držel názor a nekorigoval jej při nových faktech. A tím novým faktem je úvaha, že v Číně pandemie prakticky uhasla, a jediným vysvětlením to je, že obyvatelstvo na vir získalo tzv. kolektivní imunitu (promořenost ve výši 60 - 70 %). ------------------------------- Proto Prymula říká, co říká. Dobrý borec. Daj-li medaili, nedaj-li medaili? ------------------------------------Válka přináší oběti. (Ale když důchodce necháme pod zámkem, nebudou tak velké.)

Marty (Út, 7. 4. 2020 - 13:04)

A proč by měli mít někteří téměř jisou smrt? Vždyť se mluví o tom, že rizikové skupiny by měly být ochráněny. Není lepší karanténa pro ohrožené než pro všechny?

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 23:04)

Proč by měli mít někteří jistou smrt? Protože ať děláš, co děláš, staré lidi na 100 % neochráníš. Jistě, jde to na měsíc, dva, ale když bude pandemie trvat, a očkovací vakcína nebude, nakonec je vir dostane. --------------- Ani Prymula nechce starým rušit karanténu.

Návštěvník (Út, 7. 4. 2020 - 23:04)

Máš právo na názor. Respekt návštěvníku.

Re: Marty (Út, 7. 4. 2020 - 22:04)

Re:"A proč by měli mít někteří téměř jisou smrt? Vždyť se mluví o tom, že rizikové skupiny by měly být ochráněny. Není lepší karanténa pro ohrožené než pro všechny?"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zamysli se hlupáčku. Kdyby jsi byla kardiak a vysokým krevním tlakem, dušný kuřák, ale zároveň babička a matka a zasloužilá pracantka v domácnosti, tak by si asi nechtěla zemřít v sedumdesáti...!

Rotten tomato (Út, 7. 4. 2020 - 12:04)

Pozor na popíjení piva na veřejnosti. Bude za ně hrozit bloková pokuta od strážníka za 10 000Kč, což je likvidační pro mnohé.

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 09:04)

já popíjím Bráník doma u PC a proto pokutu 10000 nedostanu.Na veřejnosti pouze do práce a z práce a na nákup,jinak nikam nejezdím....No a co...?Nikdo si mě ani nevšimne....Jenže lidi právě toto těžce nesou,karanténa je svým způsobem vězení a lidi se chtějí bavit,zachlastat si v kolektivu ,tančit a zpívat a užívat si....no...zkouší to ,zkouží a klidně i načerno,viz případ,kdy Policie přijela na mejdan kde byla nazřatá kumpanie bez hadru na hubě a chlastalo a bavilo se to tam o sto šest a když je Policie upozornila,že se to nesmí,mnoho z nich s ní chtělo i prát a tak.Anebo jak policista upozornil jednoho nazřatého nez hadru na hubě,že musí být zahalen rouškou a nesmí na veřejnosti chlastat a byla ihned na to pokousána a řešilo se napadení státního orgánu.Já si myslím,že karanténu stejně mnoho lidí porušuje tak jako tak....ale naše vláda na to myslí a proto povoluje karanténu porušit v různých místech jak jsou sportoviště a tak.Akorát že tam nesmí hýt hajzlíky,tak to by mě ale zajímalo kde budou muži chcát,když se u sportu potí a proto potřebují chlastat vodu....třeba a třeba nejspíš ne ...no....já si myslím,že někde do křoví,anebo rovnou na kurt,anebo na běžeckou dráhu,anebo si někde jakože stoupnou že pozorují okolí a potají se vychčí,aby to nikdo neviděl...u mužstva to jde takto snadno...horčí to budou mít ženské.Tam se to jen tak neošulí a pokud si nepořídí čurokap,tak budou muset do bobku

Rakato (St, 8. 4. 2020 - 14:04)

V dnešní době platí: "Zábava, nebo život!" kdo to řekl? Rakato.

G.Lollobrigida (St, 8. 4. 2020 - 10:04)

S češtinou si hezky rozumíš, ale já raději přeci jenom Honore de Balzaca, promiň, na to mně neuvrtáš...

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 10:04)

a taky by se měla porušit karanténa v hospodě!...Já nevím proč je zakázán vztup do hodpod,aby si každý mohl občerstvit pivem a kořalou?...Já jahoda bych karanténu v hospodě řešil takto:,,...Každý kdo by otestován že nemá koronavira by měl mít na to glejt,anebo nějaký jiný lejstro a ukázat to hospodskému,že koronavira nemá,neb byl vyšetřen.A pak by mohl být do hospody vpuštěn....To by přece šlo...ne?A nejen v hospodě...já jahoda,kdybych mohl zase do hospody na točeného Kozla a několik nedělních,kostelních půldecáků frťanů,tak by těch několik stovek klidně dal...no....

Rakato (St, 8. 4. 2020 - 14:04)

Jahodo, tvůj plán s hospodami je v jádru správný, jen potřebuje vylepšit. Je známo, že desinfekce proti koronaviru jsou na alkoholové bázi. A že lidé se nemají shlukovat. Takže já bych uzákonil u hospody hladové okno (nebo spíše žíznivé okno), kde by se nalévala borovička, vodka a jiné dobré věci s větším množstvím alkoholu. Pivo ale ne, protože pivem nic nevydesinfikuješ. Pivo jen na odnášku pro potřebné, kterým došlo, tzv. pivní pohotovost.

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 10:04)

a toto lejtro od doktora na vyšetření kvůlima koronaviru by muselo mít "záruční dobu" a nesmělo by být staré třeba půl roku a tak....jinak by bylo třeba v takové Praze na prd

Jj (Út, 7. 4. 2020 - 15:04)

Pokud je to pro někoho likvidační, ať tedy to pivo na veřejnosti nepije.

Linaisck (Út, 7. 4. 2020 - 11:04)

Zvláštním případem jsou ti slavní co žijí napůl tam a napůl v Evropě. Např. herečka Stivínová, Dejdar s rodinou, jistě dost bohatých tam má na Floridě své letní byty.

Návštěvník (Út, 7. 4. 2020 - 11:04)

Tak to by byl veletoč, od karantény k cílenému promořování populace...! Není to z dezinformačních krůhů ?! TZN. Hnízdil, Pirk, takoví ti psychosomatici...! Už je vidím jak to jedou někam záměrně chytnout z celou rodinou na pobytový stonací pobyt...

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 15:04)

Už je to jasné - pandemii rozumím líp než Návštěvník. Tak nějak jsem to ale čekal.

ShabbaTot-Jahoda (Út, 7. 4. 2020 - 10:04)

hygienička paní Jágrová tvrdí,že promoření veřejnosti sníží riziko pandemie a epidemie.....já jahoda si ale myslím ,že toto není pravda!...Díky karanteně a hadrám na hubě je čínský mikrob držen na řetězu a nemůže se odervat!...Protože jestli se oderve,bude nezastavitelný'.Itálie a NY jsou toho příkladem co dokáže čínský malý dábel koronavirus,tam jsou pak tisíce a tisíce mrtvých a statisíce nakažených.Mě jahodě je jasné,že se tomu mikrobu nejspíš nevyhnu a dostanu ho taky,ale pořád tak nejak doufám,že na to bude medicína již připravená a bude všude plno léků na něj a ihned k dostání a bude uplně všude k dostání jak třeba Paralen,Acylpirín a pivo Bráník.A toto se nyní ještě neděje,takže promoření společnosti bych zatím nedoporučoval....to chce pěkně pomaloučku a polehoučku,nespěchat a počkat si až bude lék z USA v dostatečném množství uplně všude a klidně proto budu nosit ten hadr na hubě až do vánoc,chci se léku totiž dožít ve zdraví

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 15:04)

Tvoje úvaha ze zdravotně vzato rozumná - rouška na hlavě, dokud nebude vakcína nebo lék, ale ekonomicky ztěží udržitelná. Takže všechny vlády volí nebo budou volit rozumný kompromis: Zvětšovat počet nakažených, ale pomalu, aby bylo dost dýchacích přístrojů, promořit 60 - 70 % populace, čímž nastane tzv. kolektivní imunita. ---------------------------------------------- Za všechno mohou líní vědci, kteří dosud nevyvinuli pořádný lék ani vakcínu. Vše je doposud jen slabá náhražka nebo parodie léku. ------------------------- Už jsem chytil ten epidemiologický grif, takže si asi mohu říkat epidemiolog - amatér.

Cynik - realista (Út, 7. 4. 2020 - 13:04)

"Mě jahodě je jasné,že se tomu mikrobu nejspíš nevyhnu a dostanu ho taky,"... Jahodo, vzhledem k tomu, co zde v diskusi předvádíš, je pro tebe koronavirus zanedbatelný problém... ve srovnání s tím co ti už dávno vyžralo mozek a dokonale vylízalo dutinu lebeční.

ShabbaTot-Jahoda (Út, 7. 4. 2020 - 12:04)

ale ona má ta paní Jágrová asi nakonec pravdu....k té promořenosti veřejnosti již dochází tak jako tak a čím více v ní bude mixu uzdravených s protilátkama,tím méně ta pandemie hrozí...to je logické..ale hlavně at se to nepromořuje jako v Itálii,tam budou asi všichni imunní s protilátkama a to tak,že všichni a najednou

Reklama

Přidat komentář