Reklama

revmatoidní artritida

Ivana (St, 6. 10. 2004 - 19:10)

Ahoj, ja mam RA ¨jeste jen tri roky, celkem se to drzi, az na leve koleno... jenom se chci zeptat... doktorka mi predepsala MTX a ja se bojim, ze az jednou budu chtit deti tak je mit nebudu moct, nebo budou nejako postizene... Muze se to stat?

Pavel (Po, 20. 9. 2004 - 15:09)

Co rikate na tohle: http://www.ccm-chrudim.cz/komodity.php?xtem=left&kokey=53

Linda Brzonova (Pá, 3. 9. 2004 - 22:09)

Ahoj Dano,byla jsem v revmataku driv kvuli uzlinam, rikal, ze to muze byt te nasi chorobe, ale musej udelat testy, v rijnu pry staci. Snad tobude ok. Drzim palce se zubama at se to uklidni.Linda

Dana (St, 1. 9. 2004 - 15:09)

ahoj Lindo,na Tvoji otázku reaguji,ale nemám s tím zkušenosti.Obecně platí,že pokud zduří uzliny,tak tam někde probíhá zánět,to u nás je každou chvíli.Já bych se asi zmínila své prakt.lékařce,do října je daleko.Držím Ti palce,ať to vyřešíš.Já si teď užívám se zubama,tak mi drž taky palce,ať se mi to zklidní.Měj se dobře ahoj Dana

Linda Brzonova (Po, 30. 8. 2004 - 23:08)

Ahoj Dano, mě se v poslední době dělají uzliny na krku a pod krkem a za učima, tak nevím. Dělá se ti to taky? Na kontrolu jdu až v říjnu, tak snad to nebude nijak vážné. Nevíš o tom něco? Linda

Dana (Pá, 27. 8. 2004 - 12:08)

Ahoj Lindo,je fajn,že Ti bylo chvíli dobře,ono se říká,že revmatikům je u moře /teplého/lépe.Na tu kys.listovou se poptám,je to možné,že je to tak,jak říká doktor.Enbrel je nový lék patřící do skupiny tzv.biologických léků.Je to finančně náročná léčba ročně až 500000,-Kč.Ale údajně je to účinná léčba.No momentálně na to nemám,a tak mi nezbývá se léčit normálně.Taky mám teď takové období,že se cítím jak srna po obrně.Ještě se mi do toho daly zuby.Ale věřme-bude líp.Zase se někdy ozvi co nového.Měj se Dana

Linda Brzonova (Čt, 26. 8. 2004 - 23:08)

Ahoj Dano,je to divné s tou kyselinou listovou, mě řekl Dr, že se to musí brát 2.den po MTX a jen 1x týdně, jinak to ruší účinek MTX. Jinak jsem byla 10 dní u moře a zvláštní je, že mě 2. den úplně všechno přestalo bolet. Teď co jsem se vrátila, tak to vydrželo ještě 2 dny a začínají mi drobné prstové klouby na nohou. Setkala jsem se tam s lidma z farmaceutického průmyslu a prý se tam teď na to hodně dává Embrel, říká ti to něco? A co ty jak se cítíš? Linda

Dana (Čt, 5. 8. 2004 - 19:08)

Ahoj Miriam,vítám Tě mezi nás.Taky sis asi užila svoje.Máš takový pestrý kokteil,hlavně jak Ti pomáhá.Já jsem brala taky Zlato /Taurenon/,ale časem jsem měla nějaké špatné testy.Teď MTX,delagil,Coxtral a jiné lahůdky.Protože mi teď zjistili krvácení žal.sliznice jsem zvědavá jaká bude léčba.Na kontrolu jdu v říjnu,tak se musím dát trochu do kupy.Byli jsme nedávno na Sulovských skalách a pak v městě a povím Ti,že máte pěkně draho.Jak můžete vyjít s platem?Už se těším,až to postihne i nás.Tak se zas měte všichni dobře ať nás nic nebolí.Dana

Miriam (St, 4. 8. 2004 - 22:08)

Ahojte, ja sa tiež k pripájam do klubu reumatikov! S RA už bojujem 25 rokov (od 3 rokov) a prešla som už všeličím. Momentálne takisto užívam Methotrexát 5tbl., Flamexin, Medrol a raz mesačne injekcie Tauredon. Brala som už všeličo a zatia? sa táto liečba osvedčila - na týchto liekoch som už 7 rokov -okrem Flamexinu ten je proti bolesti a to mi obmieňajú Diclofenac Duo a pod.

Dana (Út, 3. 8. 2004 - 11:08)

Ahoj Lindo,MTX beru po jídle,asi je to jedno a kyselinu listovou zobu každý den,tím se nepředávkuješ,tělo přebytek vyloučí.Taky mám 2.stupeň.Taky mě teď všechno bolí,dovolená přede dveřmi a já jsem jak srna po obrně.Ale to se nějak vstřebá-musí.Tak se měj musím jít vařit,mám tu zase hladové krky.Dana

Linda Brzonova (Po, 2. 8. 2004 - 20:08)

ahoj Dano, tak mam 2.stupen, zatim mi nic jineho nez MTX nedoporučuje, tak uvidíme. Začlo mě pobolívat koleno. MTX bereš na lačno nebo po jídle? Někde jsem četla, že se to má brát na lačno, ale řekli mi, že je to jedno. Kyselinu listovou bereš druhý den po MTX? Díky a měj se Linda

Linda Brzonova (Po, 19. 7. 2004 - 09:07)

Ahoj Dano,tak to beres asi ty po 2,5mg,takze dohromady to da taky 20mg. Ja beru 2 tabl. po 10 mg.

Dana (Pá, 16. 7. 2004 - 12:07)

Tem MTX beru 4tablety a v říjnu to bude 6let.

Dana (Pá, 16. 7. 2004 - 12:07)

Tem MTX beru 4tablety a v říjnu to bude 6let.

Dana (Pá, 16. 7. 2004 - 11:07)

Čau Lindo,to krvácení mám asi z ibuprofenu a takových podobných antirevmatik.Mám RA už skoro 20let,tak se to už projevilo.Byla jsem na gastofibroskopii,protože mě už delší dobu bolel žaludek.Byla jsem už podruhé,není to žádná hrůza,já vždycky čekám,že mi něco dají na premedikaci,ale nedostala jsem nic a vůbec mi to nevadilo i s mým dávicím reflexem.Tam je důležité klidně dýchat a pak je to v pohodě.Kdyby Tě to mělo někdy potkat,není to opravdu tak hrozné,jak to vypadá.Přeji Ti,ať Ti vše dopadne dobře a zas někdy.Měj se Dana

Linda Brzonova (Čt, 15. 7. 2004 - 22:07)

Ahoj Dano,to je hrozny a jak na to prisli na to krvácení? Máš to z MTX? Jak dlouho ho bereš a kolik? Bereš k tomu ještě něco? Mně teď dali čípky Indometacin 100 na noc a ráno už je to lepší. Zeptám se ho na Humiru až tam půjdu a dám ti vědět. Díky L.

Dana (St, 14. 7. 2004 - 12:07)

Ahoj Lindo,já beru taky MTX,o té Humiře a spol.jsem četla.Nevím jestli bych do toho šla,je to biologická léčba a nemám z toho dobrý pocit - vedlejší účinky a s kdovíjakým výsledkem.Třeba Ti o tom více poví doktor.Mě mezitím zjistili krvácení v žaludku a zase větší odvápnění kostí.Zase se ozvi,jak si dopadla.Dana

Linda Brzonova (St, 14. 7. 2004 - 08:07)

Ahoj Dano,diky za odpoved. Nevim jaky mam stupen. Musim se zeptat za 14 dni tam jdu. Beru 20mg MTX. Ty jsi to vyzkousela ty nove leky. Nema to nejake silene vedlejsi ucinky? Na italskych strankach revmatologie jsem cetla, ze s Humirou maji casto pacienti rakovinu, je to pravda? Diky Linda

Dana (Po, 28. 6. 2004 - 14:06)

Ahoj Lindo,píšu ohledně nové léčby RA.Nově se zavádí biologická léčba,v Revmatologickém ústavu by o tom měli vědět.Jsou to přípravky pod názvem Enbrel,Remicade a Humira.Jsou to ale drahé léky se spoluúčastí pacienta.Brala jsem taky MTX,ale nebylo to nic moc.Kortikoidy mi nemůžou dávat,protože mám osteoporozu.Z těch léků modifikujících průběh onemocnění stojí za úvahu Leflunomid-je to imunomodulátor s protizánětlivým účinkem.Jaký stupeň postižení máš?Tak se měj ahoj Dana

Linda Brzonova (Po, 28. 6. 2004 - 13:06)

Mam RA od prvniho porodu, po 2. porodu desne zhorseni, beru MTX uz 20mg tydne, a je to stale horsi. Navstivila jsem tibetskou lecitelku, stalo to 500 navsteva + 2tis leky na mesic, jsou to nejaky bylinky ve forme kulicek z Hymalaji, zatim to nepomaha, taky musim drzet tzv teplou dietu tzn vyloucit veskero potraviny co prinaseji chlad a rostou v lete a hlavne cokoladu. Lecim se take v Revmatologickem ustavu a pripada mi, ze tam leci porad jen klasicky a nenavrhuji zadne novinky co jsou na trhu. Pry kdyz mi nepomuze MTX tak mi daji Prednison a to je jeste horsi a nic jineho pry neni. Kdyby nekdo o necem vedel, dejte mi prosim taky vedet. Diky Linda

Reklama

Přidat komentář