Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Monika (St, 29. 4. 2020 - 14:04)

Dobrý den Milado. Je mi 50 let, byla jsem objednána k operaci 6.4., operace byla samozřejmě zrušena. Pan doktor mi minulý týden volal, zda budu chtít operaci u nich absolvovat a asi kdy. Každopádně mi řekl, že mám přijet na konci května na domluvení nového termínu. Operace se budou pomalu rozjíždět, musíme ještě vydržet a být trpěliví. Nejste v tom čekání sama, držím palce ať jste brzy v pořádku.

Bronislava (Čt, 23. 4. 2020 - 20:04)

Pěkný večer, jsem 11. týden po operaci a cítím se skvěle. Jezdím na kole, chodím bez berlí, zvládnu i lehčí práce na zahradě. Kontrola mi byla zrušena z důvodu koronaviru a jsem nově objednána na polovinu května. Trápí mě oteklé lýtko, nebolí. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji

Pájja (Út, 5. 5. 2020 - 17:05)

Bronislavo, mně otékal po první operaci kotník u operované nohy, nebolel. Doktor řekl, že to může být lymfou, ať jej stahuji kompresnim návlekem - ponožkou bez špičky. Pomohlo to. Možná bych vyzkoušela kompresní podkolenky.

stanley-2 (St, 12. 8. 2020 - 11:08)

paní Pájjo: jak dlouho ste ty punčochy používala při tom oteklým kotníkem..................a spravilo se to ůplně ?? Díky

Pajja (St, 12. 8. 2020 - 17:08)

Kompresní podkolenky celou dobu, co jsem brala prášky na ředění krve, žádný otok. Asi po dvou měsících se objevil, zrovna jsem měla před druhou kontrolou. Doktor mi doporučil návlek, prý je často problém s lymfou a noha se regeneruje klidně rok od operace.

stanley-2 (Čt, 13. 8. 2020 - 11:08)

To Pajja : děkuji za radu,koupil sem si ji na kotník,a to se na noc sundává ?? Jinak Vám to trvalo až 1/2 roku než otok zmizel ?? A pomahala ste tomu i nějakými bylinkami nebo léky či vitamíny ??

Pájja (Ne, 16. 8. 2020 - 20:08)

Odeslala jsem jen půlku, nějak se mi to zaseklo. Já už roky piju čaj Lymfoderm, tak ten jsem pila určitě. Občas jsem kotník natřela Alpou nebo masážním chladícím gelem, na tohle si moc nepotrpím. Ale po první operaci mi v nemocnici poradila sestra Aescin Teva, je na otoky, modřiny atd. A ten jsem brala když začal kotník zlobit. Je volně prodejný, vím, že ho doporučují doktoři při úrazech s otoky. A hlavně, kdykoli to jde, nohy hezky nahoru a pohodlíčko. Nezapomínejte hodně pít - čistou vodu (nanejvýš s citrónem), ať se ředí krev.

Pájja (Ne, 16. 8. 2020 - 20:08)

Na noc se sundavá každá komprese. Asi půl roku mi otékal kotník, ale třeba jen jednou dvakrát v týdnu, ne denně. Návlek jsem nosila jen pokud se otok objevil, nebo při delší cestě autem, letadlem...

Pajja (St, 12. 8. 2020 - 17:08)

Myslíte ten kotníkový návlek? Asi půl roku a opravdu noha přestala otékat. Ještě jsem absolvovala několik ručních lymfatických masáží a otok zmizel navždy.

Věra (So, 25. 4. 2020 - 10:04)

Bronislavo, gratuluju, jde ti to skvěle, tak ať je jen líp. S oteklou nohou zkušenost nemám, ale manželovi po operaci také zůstala noha oteklá, hlavně lýtko, ale ten to neřeší a já se snažím nerozčilovat. Měj se hezky :-)

Věra (So, 18. 4. 2020 - 10:04)

Já bych ještě trochu upřesnila to, co jsem napsala včera. Já, jak jsem už doma a nikam nechodím, beru všechny tyhle návštěvy (kadeřnice, pedikérka, fyzioterapie), jako návštěvu přátel, kde si krásně popovídám, zasměju se, vyjdu prostě mezi lidi. Rehabilitace a vlastně i operace je zase léčení toho, co mi bolí a posun k bezbolestnému (snad) životu. A to teď není možné a to mi chybí. A u operací obou kolen a druhého kyčle, které mi čekají, se víc než koronaviru bojím, abych je přežila s fungujícím mozkem. Abych byla schopná všechno zvládnout a vědět co mám dělat a vydolovat z paměti to, co třeba ještě teď znám. To mi čeká a z toho mám strach. Ale snad až se trochu rozběhne život, bude i lepší nálada. Držte se!

Simona (Pá, 24. 4. 2020 - 07:04)

Přečitám si tady diskuze, to vas čekaji operace kolen i kyčle? a nebo je již mate za sebou a špatně jsem to pochopila.Já mam totiž koleno 2x po reoperaci během 5ti let a nani mne čekáji kyčle a moc se bojm, neboť koleno není vůbec dobře,ale bolesti mám již velké,tak budu muset

Věra (So, 25. 4. 2020 - 10:04)

Ano, Simono, čekají mi operace obou kolen a protože druhý kyčel se už taky ozývá, čeká mi také ten. U operovaného kolena musí vyměnit destičku, která nahrazuje chrupavku, za silnější a druhé koleno je na TEP. Chtěla bych se tedy domluvit na postupu ve FN. Zatím ještě neobjednávají, mám si zavolat začátkem května.

Simona (Čt, 30. 4. 2020 - 07:04)

A to jak vam budou měnit destičku to mate již TEP kolene?

Věra (Čt, 30. 4. 2020 - 08:04)

Simono, jestli máš TEP kolena, tak víš, jak tepka vypadá. Mezi oběma železy je destička, která funguje jako chrupavka v kolenu. A tu mi musí vyměnit za silnější. Jak se to dělá se budu ptát u ortopéda.

Simona (Pá, 1. 5. 2020 - 21:05)

No mam po tep kolene,ale tohle vubec nevim ze se to dela,ja mam porad taky bolest v koleni,v cesce,uz mam po reoperaci a porad to zlobi,takze se bojim co mne reknou na rtg

Eva1 (So, 18. 4. 2020 - 08:04)

Prosím všechny co máte akutní bolesti budte opatrní a nepodcenujte.
Jak píši ve svém příspěvku 17 dubna- Jinak pokud je akutní problém chce řešit,zánět nenechávat.!!!.*****
Ve čtvrtek zemřel ve věku 82 let zpěvák a kontrabasista skupiny Spirituál kvintet Dušan Vančura. Měl zánět zubu, ale kvůli koronaviru se bál jít k lékaři. Nakonec skončil se sepsí organismu.

Věra (Pá, 17. 4. 2020 - 10:04)

Děvčata, já jsem asi blázen, ale já bych zase šla na rehabilitaci, ke kadeřnici, na pedikúru, na konzultaci do FN, jen kdyby měli už někde otevřeno. Do fakultky jsem volala včera, jestli už mají nějaké informace, kdy budou moct objednávat - chtěla bych třeba až na červen. Mám si zavolat příští týden, jak se to bude praktikovat v čekárně a ambulanci. Je fakt, že si to opravdu nedovedu představit, jak se dostanu do 9. patra, kdybych nemohla jet výtahem. Rentgeny jsou zase naopak ve 4. Rehabilitace určitě neotevře dřív než v květnu. Všechno se zastavilo a rozjezd bude pomalý. Když nejsem na Diclofenacu, bolí mi koleno tak, že bych i na tu operaci kývla hned. Ach jo. Špatně chodím, to je poznat, bolí mi i od zadku dolů do nohy, co můžu dělat. Čekat. Kadeřnice otevře 25. 5. - doufám - a já si po létech zase barvila hlavu sama (a ještě jednou budu muset). Děs a běs, barva všude jen ne tam, kde měla držet :-) Vlasy mi rostou hodně rychle, takže neupravená, šedivá - no, ještě to nevzdávám. Přistřihnu si ofinku sama :-) Ali, se zubařem bych se také raději domluvila. Mám také "dosochané" dva zuby, ale můj zubař zastává názor, že pokud drží a nejsou problémy, nebude nic dělat. A to jeden nedělal on a je to dvojka nahoře a je to trochu poznat. Tak děvčata, a jestli i chlapci, vzpomínám a držím všem palce ať ve zdraví přečkáme tohle období.

Pájja (So, 18. 4. 2020 - 13:04)

Věrko, mám to podobně. Kadeřnici jsem psala deset minut po oznámení kdy otevřou, chytila jsem termín hned první den. Moje blond a odrosty jsou katastrofa. Těším se na fitko, klidně bez šatny, nějak to vymyslíme. Těším se na bazén, ale ten je zatím v nedohlednu. Celé to šílenství kolem viru mi přijde přehnané, až chvílemi hysterické. Lidi se zbytečné stresují, jsou zlí, náhrady podnikatelům vyvolávají závist. U nás ve městě (40 tisíc) je pět lidí nakažených, v domácí karanténě, ale celá nemocnice mimo běžný provoz. Obvoďáci na telefonu. Co chronicky nemocní? Proč se ruší mamograf? Proč nemůže jít kamarád na kontrolu po onkologické operaci? Našla jsem si svůj režim, od pondělka konečně mohu pracovat. Už ať je po všem. Zbytečně se nebojte, jsou horší nemoci. Když se zamyslíme nad všemi opatřeními, tak jsou dost nelogické a protichůdné.

Eva1 (Pá, 17. 4. 2020 - 07:04)

Alenko mít dobrého stomatologa není jednoduché.Snacha měla zubaře roky,stále problémy..Odešla k jinému se soukromou praxí.Platí dost i dojíždí cca 40km,ale konečně spokojená.A před 2 měsíci měla těžký zánět v dásni,zjistilo se že jí tam ten předchozí zubař nechal úlomek jehly!!Nebudu rozepisovat dál....Syn byl minulý týden u své zubařky s vypadlou plombou,paní doktorka ordinuje denně,ale jen méně hodin.Má můj obdiv ,dáma k sedmdesátce ,v bezprostředním kontaktu s pacientem.
Jinak pokud je akutní problém chce řešit,zánět nenechávat.!!!.A asi lékař ke kterému mám důvěru.Takže jak píšeš Alenko,jsme u toho ...
Moc myslím na všechny Ty z nás co mají odložené operace,co strádají bolestí,lázně odloženy které opravdu choronicky nemocní potřebují.(Já například dostávám každý rok v Jáchymově Brachyrádium terapii na úlevu bolesti páteře).
A na druhé straně v médiích se řeší téměř jen Ti uknouranci,co "TRPÍ" tím že nemohou do posilovny,do svého butiku,na pivo,tlačí je rouška...Když by mohli,vyrazí na"lyže", je jim dáván prostor.Sama mám tři potomky ,nemají problém s disciplínou.
Tak pokud máte akutní potíže řešte probírejte telefonicky se svým lékařem..Já mám odložené rehabilitace posouvají termíny,pak posunutou konzultaci k operaci -na červen.Květnový termín operace ruším-doba nyní nejistá a navíc jde o nemocnici,která nepatří mezi mé favority..
Moc se držte děvčata a chlapci jste to Vy co nejste vidět a Vy co strádáte..

Reklama

Přidat komentář