Reklama

Obřízka

Martin (Čt, 27. 2. 2020 - 07:02)

To by mě zajímalo, jestli jsi si tedy alespoň na tu popeleční středu včera odepřel maso a alkohol? Anebo jsi jenom, tak jako každý jiný obyčejný den šířil nadávky a sprostoty na internetu?

Саша (St, 26. 2. 2020 - 22:02)

Обрезание крайней плоти во многих культурах является традицией и совершается со всеми мальчиками еще в юном возрасте. В последнее время наблюдается настоящий бум на обрезание.

Tonda Vlas (Čt, 27. 2. 2020 - 02:02)

Sorry ale tyto hieroglyfy od nechutné ruské okupace jsem se striktně odmítal učit, takže, i když mi byly přes deset let vtloukány do hlavy, tak je nejen neumím, ale hlavně je nikdy umět nechci!!! Takže si tu v nich můžeš čmárat, co ti umane.

Návštěvník (St, 26. 2. 2020 - 20:02)

hlavně tam v klášteře nesmí nikdo falešně zpívat!

Jasně (St, 26. 2. 2020 - 21:02)

Gin zpíval falešně a tahal se přitom za předkožku a tak ho vyobcovali.

Trapisté (St, 26. 2. 2020 - 20:02)

S určitými obměnami v závislosti na ročním období vstávají mniši v Novém Dvoře ve 3.00.

Ve 3.15 začíná noční oficium (matutinum), které trvá přibližně hodinu. Po něm následuje půlhodina tiché osobní modlitby.

Od 5 do 6.15 se bratři věnují četbě (lectio divina); někteří z nich si jdou ještě odpočinout.

V 6.15 se komunita shromažďuje v kapitule k četbě Řehole; otec převor kláštera doprovází každý druhý den Řeholi svatého Benedikta vlastním komentářem a aplikuje ji na soudobé potřeby a situace.

V 6.30 následuje po kapitule modlitba ranních chval a mše svatá.

Čas od 8 do 9.00 je vyhrazen modlitbě nebo četbě; někteří bratři již začínají pracovat.

V 9.00 se komunita schází k dopolednímu oficiu (tercie). Po tercii se všichni bratři, kněží i nekněží, rozcházejí do práce.

Ve 12.00 se komunita modlí polední oficium (sexta); následuje společný oběd a chvíle odpočinku, modlitby nebo četby.

Ve 14.00 se bratři shromáždí k odpolednímu oficiu (nóna).

Od nóny do nešpor, které začínají v 17.30, se mniši opět věnují manuální práci. Půlhodina před nešporami je vyhrazena osobní modlitbě.

Po nešporách následuje chvíle osobní modlitby a večeře.

Kolem 19.10 se bratři scházejí ke společné četbě (čtení před kompletářem); někdy je tento čas věnován čištění zeleniny (porcování), jindy procvičování zpěvu.

V 19.30 se komunita modlí kompletář, závěrečnou modlitbu dne, která je zakončena zpěvem Zdrávas Královno (Salve Regina), „vznešené antifony“, jak ji nazývali ve středověku. Mniši ze Cîteaux zpívají tento chalozpěv k poctě Panny Marie každý večer již od dvanáctého století.

Zdrávas, Královno,
Matko milosrdenství,
živote, sladkosti a naděje naše, buď zdráva!
K Tobě voláme, vyhnaní synové Evy,
k Tobě vzdycháme,
lkajíce a plačíce v tomto slzavém údolí.
A proto, orodovnice naše,
obrať k nám své milosrdné oči
a Ježíše, požehnaný plod života svého,
nám po tomto putování ukaž,
ó Milostivá,
ó přívětivá,
ó přesladká Panno, Maria!

Kolem 20. hodiny udělí převor kláštera všem bratřím své požehnání; nastává velké mlčení (silentium) a čas spánku.

Návštěvníci (St, 26. 2. 2020 - 22:02)

... znamená to, že tedy po té 20. hodině jsou již bratři v Dark Roomu a proto je velké mlčení protože nevidí, tak aby se neprozradili ??? Hlavně že mají k tomu požehnání, to je důležité.

Návštěvník (St, 26. 2. 2020 - 20:02)

prý berou u trapistů do kláštera a do řádu. Nebo i jako hosta, nemusí se odevzdat řádu všechen majetek, stačí zaplati asi tisícovku za noc a den. Večer spát pěkně po osmé, ráno vstávat o půl třetí k modlitbám. Před den je práci, mezi ní občas modlitby. Správně využitý čas, žádné psaní o předkožkách ap. Zaměstnají tam i starší lidi, na zahradě apod. Tam je práce dost a lenochy by tam netrpěli.

Tonda Vlas (Čt, 27. 2. 2020 - 02:02)

Co bych tam jako zavilý masožravec a ohledně spánku sova asi tak mohl pohledávat. Já pokud nemám pracovní povinnosti, tak si vychutnávám spánek ve dne a v noci jsem čilej jak rybička. Když jsem dělal noční šichty a ve dne chrápal, tak mi to plně vyhovovalo, v tom režimu jsem byl doma jako ryba ve vodě.

Tonda Vlas (St, 26. 2. 2020 - 12:02)

Jinak tu okopčím jednu ze zkušeností žen, které daly na mou osvětu, toto bylo až ze Slovače------------------------------------tonka28

28. júl 2016
@gin124 tak a sme po návšteve lekára... podotýkam po NAVSTEVE nie hospitalizácii operácia ZRUSENA !! Po 3 týž. používania TRIAMCINOLU syn sám dokázal stiahnuť a masť som doporučila už 3 mamičkám (paradoxne aj sestričke na urologii - neverila ked sme tam prišli a že má podobný problém jej syn o 1-2 r mladší od môjho) takže Vám chcem v mene syna podakovať!!!

NoAjsmeDoma (St, 26. 2. 2020 - 14:02)

No vidíš gine a teď jsi přiznal, že jsi vlastně multinick ty sám ! Další @gin124 O;) ještě ti zbývá přiznat to “B” ...kdoví co se skrývá pod “ženou” ze slovače za “Uja - Chuja” ?...zase chlapečci a stahování ...tvoje oblíbené téma....která maminka si o tom bude psát se starým dědkem? ... a ďakovat jménem syna?? To ani ti klučíci ze seznamky ti nespolknou...nedělej tady z nás tydýty ! začalo to u seminaristy Nováka a vzrušováním se na veřejných wc a nudapláži očumováním chlapců , pobíháním po nádražíní stanici Zoo s českejma novinami v ruce jako lákadlem na “nádražní boys” z východu a přesunulo na Modrýho koníka , e-miminko , nakluky ... atd. - úchylný kolovrátek perverzního dědečka hříbečka! Probuď se ! Kvůli takovým przničům by rodiče měli být na pozoru a důsledně zvláště kontrolovat chlapcům obsah komunikace, aby se tam pod “nick” vrstevníka nevloudil starý bezdětný pán a nelákal chlapce na své stránky pro kluky , kde je učí onanovat a říká si redaktor gin! Ďakujem pánu ginovi jménem syna, otca a dúcha svätého že má to naučil preťahovať ! Možná až ten chlapec bude mít rozum tak s tím na radu od tebe vytahaným chobotom navštíví pana MUDr. Sokola !

Tonda Vlas (St, 26. 2. 2020 - 16:02)

Multinicku Zkoumale, tam je povinná registrace a ostré adminky, takže bych se okamžitě prozradil. Pod svým nickem jsem se tam pokoušel psát slovensky, jenže i samy ty Slověny mi nadaly, ať radši píšu česky, že česky rozumí, hlavně ať svými pokusy psát slovensky nekurvím jejich řeč.

Tonda Vlas (St, 26. 2. 2020 - 16:02)

Zkoumale, pouze zoufalý agresivní cirkumfetišista, jak ses tu odkopal může někoho takto stíhat a stalkingovat, jenom kvůli tomu, že si chceš udělat z medicinského fóra cirkumfetišistický cuttingclub, jak ses tu nakonec odkopal------------ale nejsi nic jiného, než pouhej šašek počmáranej.

Tonda Vlas (St, 26. 2. 2020 - 12:02)

*asi si myslí, že to někdo bude číst. Pokud by to měla číst nějaká žena, kde má jít syn na obřízku (tam svoji propagandu údajně zaciluje), tak styl jeho psaní každou trošku soudnou odradí, aby cokoli z toho brala vážně. Jak sám píše, u nás jsou obřízky především zdravotní záležitostí, potom náboženskou. V prvém případě do toho mluví doktorům, ač tomu naprosto nerozumí. *----------------------Tak toto vypadá stylem psaní na pokryteckého evangelikála--------------------jde o obvinění mé osoby křivé---------------ano, některé doktory kritizuju ale pouze ty, kteří jsou v zajetí emerické kryptonáboženské pseudovědy ale na druhou stranu se jiných doktorů, skutečných odborníků dovolávám, z našich například dětského urologa docenta MUDr Oldřicha Šmakala PhD. Poslední dobou se má osvěta smrskla na dávání odkazů na lékařské odborníky. Zde osvětu provádět nemá cenu, protože to tu svými bláboly zaspamoval multinick Zkoumal a pokrytecký evangelikál to tu občas svými nesmysly okoření. U mně měly jeho chlísty jeden efekt, vyvolaly ke mě totální nechuť ke všem evangelikálům emerického střihu, i k jeho Církvi Bratrské, kterou jsem měl dříve rád a s například, z jedním z jejich nejdůležitějších údů, Danielem Fejfarem, jsem měl velice dobrou osobní zkušenost. To ale vše zdejší pokrytecký evangelikál zcela pohřbil.

Návštěvník (St, 26. 2. 2020 - 20:02)

to známe, odvolávat se na pár doktorů, co jdou mimo oficiální linii a tvrdit, že to je věda. Nebo spíš si vytáhnout jméno jednoho doktora, na nějak se odvolávat, akorát že ten pan doktor píše fakticky něco jiného. Vytáhne se jedna věta, ta se překroutí a rázem má být pavědecké ohlupování vědecky doloženo. Třeba co píše Doc. Zvěřina, tak to je zcela jiné, jak ten, kdo se na něj dovolával se snažil namluvit. Stačilo ocitovat z jeho článku a byl oheň na střeše. Celé napadání bylo jen shrnutí toho, co pan doktor fakticky píše, vč. plno doslovných citací. U nás na rozdíl od USA se obřízka rutinně neprovádí, takže tady někdo jen vylévá svoji paranoiu. Zkrátka u nás lékaři k obřízce přistupují daleko pomaleji, ale většinově souhlasí s její zdravotní prospěšností. Oni nikoho nenutí, ani u nás, ani v USA. Tam žije plno Mexikánů a dalších z LA, co obřezaní nejsou a každému to je šuma fuk. Jen lidé, co jsou poněkud poťapaní, tak mají chorobnou potřebu agitovat a štvát. To nedělají ani lékaři u nás, ani v USA. Pomatení aktivisté jako Greta, ti by měli jít do jíných zemí. Třeba feministky bych poslal do Afriky nebo islámských zemí, u nás mají ženy práv spíše více. Podobně s obřízkami, nějaká osvěta by dávala smysl tam, kde se provádí zákrok barbarsky, nesterilně, nekvalifikovanými lidmi případně se skutečným mrzačením údu. Např. rozřezávání močové trubice, takže ti domorodci musí pak k močení podřepnout jako ženy, případně úplné bifurkace penisu, tj. rozříznutí podélně na dvě části. Zajet pěkně mezi domorodce a tam dělat osvětu. To by smysl dávalo.

Tonda Vlas (Čt, 27. 2. 2020 - 02:02)

Mrzačení pohlavního orgánu amputací předkožky pokud k tomu není závažný zdravotní důvod je totálně neetické a z hlediska etiky je totálně jedno, zda to provede nějaký šaman špinavým střepem, nebo akreditovaný chirurg s doktorským diplomem LEGE ARTIS, který tak poruší základní lékařskou etiku PRIMUM NON NOCERE, kterou zformuloval Scribonius Largus, který byl dvorním lékařem na dvoře římského císaře Klaudia-

Tonda Vlas (Čt, 27. 2. 2020 - 02:02)

Zdravotní prospěšnost mrzačení penisu amputací předkožky je mýtus, kterému jsem já vůůůůůůůůůůůůůůůl, žel tak dlouhé roky jako naprosto naivní jelito věřil.

Návštěvník (Čt, 27. 2. 2020 - 19:02)

A co tě přivedlo k tak radikálnímu obratu o 180° z ničeho nic?

Tonda Vlas (Út, 25. 2. 2020 - 23:02)

Zkoumale, plácáš, nikde jsem nebyl smazán, ale velké týýtýýýtýýýý jsem mnohdy dostal.

Tonda Vlas (Út, 25. 2. 2020 - 23:02)

To je úplně jedno, co se v tomto serveru na jakývkoliv vláknech diskuzích co plácá, admin tu jak by měl fungovat nefunguje, tak se tu kradou nicky,a multinickové tu mají prééé.

Reklama

Přidat komentář