Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Katka1 (St, 11. 6. 2003 - 14:06)

Ne, nedoporučují přímo, ale z těch tabulek to prostě tak vyplývá a maminka měla v nemocnici pořád jen flákotu, párky a tvrdé sýry...Co se týče tvé konzumace Cornflakesů, vloček a pečiva...Já se bavila o celozrnných obilninách!!! Ne o nějakých rafinovaných a bezcenných potravinách, jako jsou Cornflakesy... Samozřejmě, že s tebou cvičily, ale to proto, že takto zničené potraviny jsou extrémní zátěží pro slinivku. Stejně tak jsem nemluvila o přesoleném chlebu z kvasnic, kde je stejně velký podíl bílé mouky...Mluvila jsem o vařených celých zrnech a luštěninách, o různé upravené i syrové zelenině, prostě o čistě přírodní stravě bez nějakých ochucovadel, přísad, konzervantů. O průmyslově neupravených potravinách!!!! Takovouto dietu jsem měla na mysli...a ty na mě vyrukuješ s Cornflakesama....

katka 2 (Pá, 30. 5. 2003 - 17:05)

Není pravda, že doktoři doporučují (povolují) cukrovkářům uzeniny. Cukrovka totiž není jen porucha metabolismu cukru, ale díky téhle poruče je porušen i metabolismus tuhů (proto mají cukrovkáři v krvi nesrovnatelně větší množství jedovatých ketonů než zdraví, když jedí tučná jídla). Stejně tak se už nezakazují sladkosti - můžeš klidně i čokoládu, když podle navíc snědených cukrů upravíš dávku inzulinu a nezbaštíš té čokolády kilo najednou. Pokud jde "jen" o cukrovku 2.typu léčenou jen (nebo převážně) dietou, tam je glykemie a vše ostatní závislé na jídelníčku mnohem víc, protože je to jediný (a hlavní) způsob léčby - proto je tam nutný důraz na to vynechání sladkostí, tučných jídel a dalších "nezdravostí" ještě větší.Takže i podle doktorů: má se jíst zdravě a zásady diabetické stravy jsou vlastně zásady racionální výživy.Jenom z vlastní zkušenosti doporučuji nebrat všechno na 100% a doslovně. Než jsem dostala cukrovku (1.typ), tak jsem milovala všechny možné vločky a Corn-flakes, celozrnné pečivo... Pochopitelně, že tohle se diabetikům doporučuje, ale já to musela ze svého jídelníčku zcela vyškrtnout, protože takovou "paseku" jako škrob mi opravdu nic jiného v kompenzaci cukrovky nedělá. Ani čokoláda a jiné sladkosti. ;-(((

Katka1 (St, 21. 5. 2003 - 13:05)

Dane, já ti řeknu jen jedno, jestli dodržuješ dietu, kterou radí v nemocnicích, doporučují ji lékaři, tzn. uzenin a masa se může téměř kolik chce, ale miska čočky je skoro hřích, nikdy se cukrovka lidí nekompenzuje a nikdy krevní cukr neklesne a stav se bude dále a dále zhoršovat.To, že diabetici umírají na srdeční choroby apod. je sice do jisté míry spojeno s vysokou hladinou cukru v krvi, ale ještě ve větší míře je to spojeno s abnormální konzumací potravin živočišného původu, kterou ta tzv. dieta doporučuje.Bylo uskutečněno několik pokusů na lidech, kde diabetikům byly podávány bohatě luštěniny, obilniny, zelenina a bylo ze stravy vypuštěno maso, mléčné výrobky apod. Lidem bez aplikace inzulínu krevní cukr po čase klesl na "normální" hranici, na inzulínu závislí mohly být sníženy dávky nebo mohli přejít na lékovou léčbu. On totiž sacharid není jako sacharid a je třeba rozlišovat!!! Což nikdo z doktorů nedělá. Doktorka mojí maminky doslova řekla: Já vím, že to co děláte vy (jí luštěniny, obilniny, nejí mléčné výrobky apod.) by bylo pro ty lidi nejlepší, ale 30 % lidí s diebetem nedrží žádnou dietu a 60% lidí by takovou dietu nedodržovalo. Když jsme jim vzali sladkosti, musíme jim nechat aspoň něco co mají rádi, protože by se na to vykašlali úplně....já myslím, že to stačí...Bude dlouho trvat než se k nám dostanou tyto informace dostanou a hlavně k nemocným diabetem, k lékařům....Nemohu ti dát radu z vlastní zkušenosti, ale mohu jen napsat, jak probíhá nemoc u mojí maminky, otce a babičky, která se svejch šunčiček nikdy nevzdá....

Dan (So, 10. 5. 2003 - 21:05)

Dobrý den,mám cukrovku typu I již 13 let a rád bych touto cestou poprosil všechny kdo k tomu mohou co řící aby mně sdělili své zkušenosti a postupy vedoucí k dobré kompenzaci.Musím přiznat, že za celých 13 let jsem doposud nedosáhl uspokojivé kompenzace. Používám inzulíny Humalog a Humulin N. Avšak stále se potýkám s hypo a hyperglikemiemi. Co vy? Jak na to?

Aleš (So, 3. 5. 2003 - 12:05)

Z toho plyne že žádnou cukrovku nemáš :o))

eva (So, 19. 4. 2003 - 08:04)

Dobry den/byla jsem na vyšetření krve a byla mi zjištěna hladina cukru 6.00 mohl by mi někdo říct co s toho plyne?Děkuji.je mi méně než 18.

PAVEL1 (Ne, 6. 4. 2003 - 14:04)

www.celostnimedicina.czwww.prozdravi.cz DIABETES MELLITUS 19.09.2002představuje poruchu metabolismu cukrů, tuků a bílkovin. Vzniká jako následek absolutního nebo relativního nedostatku inzulínu. Vyskytuje se v každém věku, ale u dospělých je častější.Při vzniku diabetu má důležitý význam dědičnost, která je stále předmětem studií. Vrozená dispozice vzniká při početí a může existovat bez klinických projevů neurčitou dobu až do doby, kdy další faktory napomohou odhalit metabolickou poruchu. Tyto další faktory jsou: virové infekce, přetěžování inzulinového aparátu nesprávně složenou stravou, obezita a stresové situace civilizačního životního stylu.Ve slinivce břišní jsou speciální beta-buňky, které produkují inzulin. Reagují na hladinu cukru v krvi, když je vyšší začnou produkovat inzulin a ten cukr spaluje. Při vznikající nemoci právě tyto buňky přestávají pracovat, vačerpávají se až zcela přestanou inzulin produkovat. Nedostatkem inzulinu vzniká hyperglykemie- zvýšená hladina cukru v krvi, ledviny tento nával cukru nezvládají a začínají jej propuštět do moče, ale také s sebou strhává vodu a elektrolyty. Pacient má stále žízeň, hodně chodí pít, často močí a začína dehydratovat. Organismus se snaží tento stav regulovat změnami v tukovém hospodářství (lipolýzou), při kterém se zvýší hladina volných mastných kyselin v krvi. V játrech se mění na ketolátky- aceton, dojde překyselení vnitřního prostředí, k rozvratu acidobazické rovnováhy s následným snížením tlaku krve, tělesné teploty - pacient začíná kolabovat. Funkce ledvin ještě více selhávají, zvyšuje se dusík v krvi, prohlubuje se kyselost. Pacient lapá po dechu, ztíženě dýchá, zvrací, potí se, ještě více ztrácí tekutiny a elektrolyty. Nastává porucha mozkové činnosti a porucha vědomí.Léčba patří v takovém případě výhradně do rukou specializovaného lékaře. Máme již vypracované moderní léčebné postupy, kterými můžeme nedostatek inzulinu plnohodnotně nahrazovat a pacienta dostat do plnohodnotného života.Tato nemoc byla popsána v mnoha knihách, v internetovém světě najdeme specializované stránky, pacienti se sdružují do svých spolků, aby si navzájem pomáhali. Proto by bylo zbytečné dále opakovat dobře známá fakta. Cílem tohoto článku, který je součástí celostní medicíny chci vyzvednout ještě trochu jiný pohled na tuto nemoc.Odkazuji čtenáře na článek - Přírodní zákony se nedají obcházet- kde vidíme diebetes mellitus v 6. degenerativní fázi Reckewegovi tabulky, tedy stav, kdy si pacient nemoc způsobil sám, svým nesprávným životním stylem.Hladina cukru v krvi je regulována podle potřeb těla a vždy jde o to, aby byla v rovnováze. Této regulaci slouží speciální chemoreceptory, které si můžeme přirovnat k fotobuňkám, a ony zaregistrují změnu v množství cukru v krvi. Když sníme kostku cukru nebo zákusek, hladina cukru se zvýší. Pokud tuto vzniklou energii tělo nepotřebuje, protože nepracuje, vznikne situace přebytku. Receptory nahlásí tuto změnu do centrály v mozku, tam se tato informace zpracuje a centrála vydá příkaz do beta- buněk slinivky břišní, aby začaly produkovat Inzulin, ten se vyplaví do krve a přítomný cukr spálí. Vznikne situace nedostatku. Recepetory znovu vyhodnotí novou situaci a centrála v mozku vyšle signály k chuťovým buňkám a vytvoří pocit potřeby přijmout cukr. (Chuť na sladké) Pokud opět sáhneme na cukr situace se opakuje. Nahoru, dolů, nahoru, dolů. Od extrému do extrému. Pokud to trvá dlouhou dobu, dochází dříve nebo později k funkčnímu vyčerpání beta-buněk slinivky břišní a lékař pacientovi stanoví diagnozu - diabetes mellitus. A pokud k tomu má již výše uvedenou dědičnou dispozici je dílo završeno. Pak již záleží na tom do jakého stádia degenerace beta-buněk se pacient dostal. Jsou-li beta-buňky definitivně vyčerpány, nezbývá nic jiného, než do konce života píchat inzulin.Jsou-li ještě nějaké buňky zachovány a jsou-li schopny produkovat inzulin, pak se jim snažíme dietním opatřením ulehčovat jejich práci a nebo tělu pomáháme umělými spalovači ( antidiabetiky) spalovat cukr.V celostní medicíně k tomuto účelu používáme přírodní prostředky:Alfalfa - jde o semínko euroaijské rostliny Medicago sativa - česky vojtěška. Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA- otec všech potravin. Podporuje vstřebávání a vužití cukrů, bílkovin, vápníku, železa a jiných stopových prvků.Red clover- s rozsáhlou nabídkou vitamínů, minerálů a organických kyselin-jetel luční- přípravek má vysoký obsah chromu, který napomáhá tělu regulovat hladinu cukru v krvi. Zvláště výhodná je kombinace obou preparátů.Kromisan- organický chrom s vysokou biologickou aktivitou, nezbytnou pro metabolismus cukrů. Snižuje chuť na sladké.Spirulina Diet-sladkovodní mikrořasa bohatá na bílkoviny a chudá na kalorie, snižuje chuť na sladké a pocit hladu, důležitý doplněk pro diabetický program.Sveltoform - Fucus vesiculosis je mořská řasa - normalizuje látkovou výměnu, hladinu cukrů a inzulinu v organismu. Používá se jako prevence cukrovky.

(Čt, 20. 3. 2003 - 03:03)

Cítím se mezi vámi starý a nový.Je mi 56 a TO mi objevili před necelým rokem.Obdivuji velkou vnitřní sílu, se kterou píšete své příspěvky vy, -náctiletí i vy - milující maminky.Jak vyplývá, jedinou cestou je zpomalení. Děkuji za názory a přispívám svými nezkušenostmi. Žijme tedy - co možná nejlíp.....

Vlasta (Pá, 7. 3. 2003 - 01:03)

Doporučila bych Vám návštěvu neurologa a vyšetření na EMG. Problémy DK mohou být různého typu od mrtvení až po křeče.Cukrovku mám již 23 let.

Petr Jurka (Čt, 27. 2. 2003 - 23:02)

Měl bych dotaz.Asi tak měsíc je mi často nevolno.Jednou jsem se i vyzvracel.Nějakou dobu před tím i teď často po jídle cítím buď nevolnost nebo hlad.V ústech mám pachuť nějaké umělé hmoty nebo bakelitu, Znám ji ale nemůžu si vzpomenout.Taky se mi parkrát stalo a to večer že jsem špatně zaostřoval zrak.Je mi 35 a vážím 67kg.Asi tak 3 roky nemůžu pít mléko protože se po něm cítím jako otrávený.Myslíte že se může jednat o cukrovku nerad bych plašil.Když často jím nevolnost se objevuje zřídka.

Michaela (Po, 6. 1. 2003 - 22:01)

Pred casem probehla medii zprava, ze se lekarum podarilo uspesne neurochirurgickou operaci odstranit cukrovku u nejake pani - vzhledem k tomu, ze jste zde vsichni maximalne informovani o vecech teto nemoci se tykajicich, moc vas prosim, pokud mate nekdo nejake informace tykajici se tohoto pripadu, sdelte mi je laskave na mail - uvitam jakekoliv informace, nejlepe odkaz na pracoviste, ktere tuto operaci provedlo. dekuji mnohokrat za pomoc

Návštěvník (Po, 16. 12. 2002 - 08:12)

Preji prijemny den, cukrovku mam jiz 13 let. Stala se soucasti meho zivota stejne jako napr. zubni hygiena. Ale k me otazce - jak se projevy problemy s dolnimi koncetinami. Myslim tim jak poznam, ze je neco spatne ? Jedna se o nejaky dlouhodoby problem ?

Návštěvník (Út, 10. 12. 2002 - 10:12)

Jo, moje osmiletá dcerka má DM I.typu tři a půl roku, vím své, a též bych řekla, pane Málku, abyste s tím šel do ...

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 20:12)

Příspěvek samozřejmě adresuji panu Lukáši Maršálkovi.

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 20:12)

S takovými nabídkami bych lidi vyhazovala(slušně řečeno).Mám 18 letého syna, který má cukrovku 10 let. Připadám si už jako chodící glukometr, protože máma je zkrátka máma. Takže se svými zázraky jděte prosím někam A to nemluvím o rakovině atd. To může napsat jen cynik, co chce vydělat na nešťastných lidech.

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 15:12)

dobry den.mam takovy problem,ale vse od zacatku.v roce 98 delali memu bratrovi v nemocnici test,jestli muze dostat cukrovku,ja ji mam 10 let.nedavno mi vsak soucasny lekar napsal dopis s tim,ze mu v roce 98 nasli protilatky proti strevni sliznici a ze ho mam vzit s sebou az pujdu na kontrolu,aby mu odebrali krev.zajimalo by mne,jak je mozne,ze upozornuji az v tomto roce,kdyz testy probihaly v r. 1998,a pak za druhe,co z toho tedy plyne a o co se jedna?mnohokrate dekuji a preji prijemne vanoce!

Návštěvník (Pá, 18. 10. 2002 - 09:10)

Léčba technologií 3.tisíciletí tam,kde klasická medicína nepomohla.Máte-li zájem o bližší informace:zašlete e-mail na: xzdravi"centrum.cznebo SMS na: 732 76 89 89100% úspěšnost při léčbě civilizačníchchorob: rakovina, cukrovka, alergie,rozstroušená skleróza..Provoz zatím v Praze.

Návštěvník (Út, 8. 10. 2002 - 08:10)

DOBRY DEN VSICHNI!chtela bych se zeptat,jaky lek je nejvhodnejsi na bolestivou menstruaci.Leky:velosulin+euthyrox.Dekuji!Armínka

Návštěvník (Ne, 6. 10. 2002 - 12:10)

Čau Angeliko!Touto nemocí se nakazit nemůžeš.Jedná se o metabolickou poruchu a ne o virus!Tvůj přítel může mít maximálně problémy s erekcí,ale i s tím se dá v současnosti něco dělat.Jinak si to užijte a příjemný zážitky!Jaruna

Návštěvník (So, 5. 10. 2002 - 22:10)

Asi tady moje otázka vyzní nevhodně,ale chodím s klukem,který má cukrovku a plánujeme,že bychom se poprvé milovali...Chci se zeptat,jestli se lze touto nemocí jakkoliv nakazit...?Diky za odpoved

Reklama

Přidat komentář