Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

Za chvíli neuvidíš ani Sergeje. Až Češi budou v krizi, tak půjdou i po těch podřadných místech, tak se Úkáčka sbalej a budou muset o dům dál.

lalla1 (Út, 17. 3. 2020 - 12:03)

Tohle bohužel pravda. navazuješ na to, jak jsem psala o společenských důsledkách viru. Zkrachují firmy, nebudou peníze, nebude práce. Časem ti neméně kvalifikovaní o práci přijdou a na jejich místo spadnou ti, co jsou dnes o stupínek výš v zaměstnanecké hierarchii

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 13:03)

Já se Lallo bojim.Oni mi neřekli že mi vyhazujou ale už tim že snížili výrobu a my co jsme byli ve zkušebce tak máme jako dočasně neplacené volno.Přitom s rouškou bych tam do práce šla.A Sergej nemá práci žádnou tak já vůbec nevim co bude.On našel jen pro řidiče jenže bez ochrany je to taky o hubu.Tak já nevim co bude dál.Teď sem akorát odesílala platby a hrůza jak se mi stenčila výplata:-( Já se snažim jíst co nejmíň aby prachy vydrželi a nemusela sem běhat do krámu tak často ale vysvětluj to dětem:-( ..ani nevim kdy teď budou mít přijímačky,měli je mít uprostřed dubna.Je to fakt hrůza.Z čeho má mít člověk radost! Neni z čeho.Ani Sergej nepíše.Naposledy jsme psali v pátek,tak já nevim jestli se tam u příbuzného někde neválí a neožírá:-(

Lalla (Út, 17. 3. 2020 - 14:03)

Milunko, bojíme se všichni, každopádně až tohle skončí bude vše jinak. Ale jedem v tom všichni. ty jsi se v této práci snažila a nemáš si co vyčítat. Jíst musíš, neblbni. Možná bys měla přehodnotit svůj názor na sociální pomoc v nouzi, ošklivě řečeno, dávky. On Sergej nějakou tu práci najde ale bude to prostě těžší. …..Představ si lidi, kteří si nabrali hypotéky, mají malinké děti, platí v Praze nesmyslně vysoké nájmy....Ale klid, uvidíme

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

No tyvole tak tohle je možný!! Tak teď je mi ještě hnusnějc.To už bych neměla ani na co koukat a ani Sergeje!! No fuj tak teď se budu bát.Do piči co když se zbláznim jak se to dá vydržet!!! Neuvidim chlapy!! Už si to bez ukrajinců neumim představit.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

Že bude krize je asi každému jasné. Bude nezaměstnanost. Budeme si muset utáhnou opasky. A o to víc, že Babiš rozpustil rezervy. Práce nebude, tak ekonomičtí migranti budou hledat jinde.

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

Tak jestli se tam budu moct vrátit do té prace?? Mě se tam líbilo.Největší chyba byla nechat Číňany vyjíždět ze země a roznést to všude.Nevim proč to někdo nezatrhl jim když tam maji komunismus.

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Je to tvuj názor co si myslíš ale kdo ví co si ty :-)

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Co myslíš že je ÚK výraz? :-) ..jo to jsou přesně oni co si popsala.Já nevim kolik českejch chlapů je takovejch ale kolem mě jich takových snad bylo 80%..A ten zdravotní materiál Pils já nevim kdo má pravdu ale moje příbuzná mi v telefonu říkala že to nebyla chyba vlády že to vláda měla objednaný a zaplacený a oni nám to nedali.A proto se teď rozhodli že proto pošlou rovnou letadlo sami.Ale nevim kde je teda pravda?

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Co zas objednaný? Babiš tvrdil, že jsou plné sklady. Tak kde jsou ty sklady?

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Biank o, ty fakt věříš, že květinářství je otevřeno kvůli pár pohřbům? Ze kterých se kvůli strachu stejně většina lidí omluví?

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Já nemyslím, že bych nemohla jet, ale zítra musím být zase k dispozici, tak to na jeden den nemá smysl. Doma jsem zvyklá tak tak stíhat co je třeba, a najednou tu koukám na spícího psa a nic se mi nechce dělat. Možná zalehnu. A co manžel a práce - zatím dobrý?

lalla1 (Út, 17. 3. 2020 - 12:03)

U nich je to na letišti nahnuté už od konce ledna nebo tak nějak, vlastně tak dlouho už pracují v respirátorech a omezuje se provoz i počet potřebných zaměstnanců. Ale jo, zase dnes vyrazil :)) Škoda že sem nemůžeme vkládat fotky

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Hele přestaň tady píčovat. Nebo tě zase Lala sejme.

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 08:03)

Tak já včera usnula a tady se to tak pěkně rozběhlo! :)) Jen se mi pletou návštěvníci a taky si nejsem jistá, jestli Lalla fakt použila tak tvrdé slovo? Tady jsem zase já docela mimo, tahle slova nemám ve slovníku. Samozřejmě - každý máme na věc nějaký názor, který vychází buď z rodiny, v jaké vyrostl, nebo závisí na tom, s kým se stýká. Já mám štěstí na obojí, ale chápu, že nemají všichni stejné informace. Dnes mám dovolenou a odpočívám, ale se psem ven musím korona-nekorona. Zdravím všechny moudré. :))

lalla1 (Út, 17. 3. 2020 - 08:03)

Ano Pils, i Lalla umí tak dvakrát třikrát za život použít tvrdé slovo :)))). Moje babička tomu říká "lezou tlustý do tenkejch" :))))

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Takhle to říkala i moje babička - neměly jsme stejnou? :-))) Já jsem zjistila, že doma si nevím rady, co dělat, a na chalupu odjet nemůžu. Tak aspoň občas napiš, ať mám co číst.

lalla1 (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Já právě ještě stačila odjet ale myslím, že můžeš i ty. Manžel sem za mnou z Prahy normálně přijel

Pils (Út, 17. 3. 2020 - 08:03)

Tak já včera usnula a tady se to tak pěkně rozběhlo! :)) Jen se mi pletou návštěvníci a taky si nejsem jistá, jestli Lalla fakt použila tak tvrdé slovo? Tady jsem zase já docela mimo, tahle slova nemám ve slovníku. Samozřejmě - každý máme na věc nějaký názor, který vychází buď z rodiny, v jaké vyrostl, nebo závisí na tom, s kým se stýká. Já mám štěstí na obojí, ale chápu, že nemají všichni stejné informace. Dnes mám dovolenou a odpočívám, ale se psem ven musím korona-nekorona. Zdravím všechny moudré. :))

bianka (Út, 17. 3. 2020 - 07:03)

........

Reklama

Přidat komentář