Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Ono není lehký předvídat, co bude, a jestli karanténa pomůže. Kdyby lidi nelyžovali, přeneslo by se to jinak. Já nemám žádné zásoby a musím chodit se psem ven, tak uvidíme, jak to bude dál. Prostě se budu pořádně mýt, a - dum spiro, spero.

Andrea (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Milu a ostatní, já jsem asi věčný optimista,nepanikarim, věřím, že vláda v součinnosti s chytrými hlavami dělá co může.Mame 4 děti,3 kluky a holku,obavy tu jistě jsou.Abych je zabavila, vyměnily jsme si role,oni jsou rodiče a my s mužem děti, teď momentálně pečou chleba a druhá půlka věší prádlo,zítra bude celodenní výlet do přírody, buřty, oheň, člověk musí zaměstnat mozek něčím co je pozitivni,je fakt, že jsem namíchala dezinfekci a tu používáme,lidi nebojte se, buďte na sebe opatrní bude líp, všem vám přeji ať se vám ta potvora vyhne,jdu si sednout na zahradu na slunce, když děti pracují ostatně já jdu za chvíli na noční

Fernando (Po, 16. 3. 2020 - 13:03)

Andrejko, s tím zabavením dětí jsi mi připomněla, jak jsem jednou hlídal naše vnoučata a taky je napadla podobná hra, že jako budou rodiče a já jejich syn. Kluk si vzal tašku a řekl mi: "Já jdu do práce. Tak tady buď hodnej a nezlob mámu." A sotva odešel, holka se protáhla a řekla: "A do pdele, to mě zas bolí hlava! Asi si budu muset lehnout." - A fakt si lehla na kanape a hra skončila.

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Tak co jste teď napsaly Lallo a 14:10 v tom s váma souhlasim.Ale prostě si myslim už ten počátek měl být jinak a to hlavně s těma lyžařema který to začli přitahávat.Babiš neměl jen doporučovat ale vyhlásit nouzovej stav dřív a to co dělá teď zakázat už dřív takže lyžařum nedovolit vycestovat.A tim souhlasim s 12:16 že kdyby to bylo jak psal a zařídil to stát a peníze lyžařum vrátil tak jak psal ten příspěvek to mělo nejspíš být.A taky si Lallo myslim že nakažených už je tu daleko víc.K tomu příspěvku s bary,kdybych měla něco předplacenýho v Itálii nějaký bary tak po zkušenosti s nákazou už bych tam teď s touhle myslí nejela a odřekla si to i když s pláčem a s depkama ale nákaze naproti bych už nejela.A muj názor k tomu co je teď aktuálně tak jako napsala Lalla.Taky sem pro karantenu,čim dřív tim líp a ten zbytek co do práce musí jako zdravotníci,prodavačky potravin už by je sakra měli zajistit aby šli ale byli chráněni.Sem zvědavá kdy to letadlo dovalí roušky a respiratory,prý pro to poletí do Číny.Kdyby toho tady bylo dostatek byla bych ráda aby zavedli povinně to nosit aspoň roušky pro všechny.Jen mi neni jasný další věc.Kdyby se to zázrakem povedlo a nákaza postupně zmizela co by bylo dál když Německo a Itálie a další jsou na tom ještě daleko hůř a třeba o Německu neslyšim že by to nějak tvrdě řešili.Tak kdyby jsme se nákazy zbavili a okolní země ne tak to bysme museli zůstat uzavřený??? Jinak by to bylo pořád dokola.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Tady to zase píšeš, že po zkušenosti s nákazou !!! bys nyní nikam nejela. Tak už ty lyžaře nech na pokoji. Když mohli jet, tak jeli. Oni žádnou zkušenost neměli a nemohli vědět, že to je tak zlé. To měla vědět vláda a rychle jednat! Sama píšeš "A co když nám zakážou i chodit ven??? Já bych se bez přírody a tepla zbláznila." Kdybys nebyla hiv, už někde čučíš venku, protože tvoje druhé jméno je Nezodpovědnost.

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

No hele to nevim do teď jestli můžu jít třeba na pole nebo do lesa? A ty zase lyžaře neomlouvej,já ti na to neskočim že lyžaři nevěděli!! tak já přímo viděla texty od lyžařů,vysmívání a ještě naschvál jeli a psali ať držíme hubu,zamknem se s rýží a moukou do sklepa takže z nich nedělej chudinky co nevěděli!! Kvuli kterejm jsme tam kde jsme a to číslo nákazy skáče kvuli nim teď protože když do nákazy odjede tisíce blbů tak teď je to vysledek.Co je vůbec pořád omlouváš? Ty si tam byl taky? Souhlasim jen že vláda se mohla postarat tvrdějc aby tam vůbec neodjeli.A i kdybych byla bez zkušenosti se zápalem tak do potvrzený nákazy bych fakt nejela.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Miluno a jak si chytla HIV? Pořád mi to při tvé zodpovědnosti nejde do hlavy.

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Hiv chytli i panny co se vyspali s prvnim kterej nevěděl že to má.To už je život buď a nebo a nesrovnávala bych to s pandemií.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 10:03)

Chceš říct, že ses nechránila kondomem? To jsi tolik nezodpovědná? A kolik jsi vlastně zodpovědně porodila dětí? A o všechny se zodpovědně staráš? Víš, každé normální ženě je z tebe na zvracení.

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

Děti mi přijdou zítra.Budu se jich bát aby mi nenakazili.Ty nevíš kolik chlapů nechce kondom,třeba Aleš je tu příkladem.To by musel mít gumu každej a pořád a ani by se nikdo nenarodil.A vůbec dej už mi pokoj s hivem! Co mi furt rozebíráš!

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

Co tě rozebírám? Že jsi mimořádně nezodpovědná ženská. Své děti dáš různým lidem, ale budeš se vztekat, že někdo vyjel za hranice když mohl?

Miluna (Út, 17. 3. 2020 - 11:03)

Ježiš děti jsou u tety a už se tam nudí ale tady semnou to budou mít ještě horší.K tomu má kluk rozbitý pc takže fakt super!!! Dnes se na ty co vyjeli a zatáhli to sem vzteká uplně každej normální ale ty si právě asi ten lyžař co?

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 15:03)

ne nemhl vyhlást Nouzový stav dřív. Je to závažný právní akt a má svá pravidla. Lyžařům by bývaly cestovky cenu zájezdu vrátily se stržení storno poplatku, s tím nemá nic společného stát ale pojišťovny. Tak do baru v Itálii s koronavirem by asi nejel nikdo což ovšem neznamená že neděláme jiná potencionálně špatná rozhodnutí. Jejichž důsledky se projeví třeba teprve časem. Do práce musí, Miluno skoro všichni, nebylo by co jíst, nešla by elektřina, plyn, nejezdila by MHD, nefungovaly by řemeslníci při odstraňování havárií, hasiči, nevysílala by média....dovedeš si představit důsledky?....

anonym (Ne, 15. 3. 2020 - 10:03)

Teď hlavně doufejme, že bude ještě nějakou dobu mrznout a hlavně hodně pršet. Aby byla voda např, jinak bude moc zle

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 10:03)

Alešku teď mi přišla ta smska o které si tu psal..A ty tomu nevěříš že ten vir je spíš vytvořený? A anonyme jak mi píšeš o mokrym hadru tak jako proč?? Co se ti nelíbí?? Já mokrej hadr na hlavu používam při migréně.A já si teď říkam co kdyby nějaká prodavačka měla Koronu tak neznamená to náhodou pak to že se zavře i celý krám s potravinama protože pujdou do karantény?? Obchodů pak může i s jídlem ubývat a třeba pak můžou i zkracovat otevírací dobu:-( Nevim mam z toho divnej pocit.A co když nám zakážou i chodit ven??? Já bych se bez přírody a tepla zbláznila.Taky máme smůlu že nám to tady začlo na jaro.Člověk se na to rok těší a lidi to bude lákat tuplem ven.V zimě by si to každej odbil doma a to šíření by šlo třeba snadněji zastavit ale jestli na ten vir neplatí teplo tak je to spíš horší že to tu máme teď.By mi zajímalo jak by se to u nás šířilo bez lyžařů.Co nepřitáhli lyžaři je snad jen 6 případů a ten zbytek je jejich práce.Škoda že jako první neuzavřeli hranice už začátkem února,pak by se viděl rozdíl.

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 12:03)

Vláda silně zaspala. Když jim dán návrh, aby lidem zakázali vyjet do Itálie a zapkacené zájezdy by pokryla 100% pojišťovna a jí to zacvakal "stát", řekl AB, že ti není nutné. Přitom v souvislostech by to naši zem tolik nestálo jako nynější stav. A co to ještě bude stát. Jo a myslet si, že je to umělý vir, může jen cvok.

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 13:03)

Já stebou souhlasim.To Babiš podělal ten začátek.To mělo byt asi jak píšeš protože na jeho jen doporučení nedali a kdyby jim peníze vrátili neodjelo by snad tolik lidí a je to chyba ale i cestovek.Takhle jeli a nákazu dotáhli sem.Prý je toho tady 75% právě z Itálie.Ale jestli je vir umělej nebo ne,tak nevim jestli se někdy dovíme pravdu.Ale co napsal Fernando mě to do sebe zapadá.Vždyť je fakt že Číňani jí prasecky pořád a nikdy z toho až něco takovýho ve velkym nevzniklo?

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 13:03)

Milu, moc nechápu v čem je vina cestovek? Nedá se říci, že Číňani jedí prasecky, někteří ano, někteří ne. Je to tak v každém národu, možná bychom se divili, co se děje u nás v Evropě. Před měsícem neměl nikdo ponětí, co bude za měsíc. Nepodléhejme nenávisti ke skupinám, každý někdy lyžujem :)

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 13:03)

Cestovky jim nechtěli nejdřív vrátit peníze a nabádaly že do těch oblastí můžou jet že je tam bezpečno.Jenže mezitim co to říkali Itálie už byla zamořená a jen to nejdřív neřešili protože nechtěl nikdo přijít o prachy.Já před měsícem už ponětí měla že bude tohle,dalo se to předpokládat už od února když každej viděl jak se to rychle šíří.Vždyť jsme to psaly pořád dokola,všude možně psali lidi ať to neriskujou a nejezdí do rizikových oblastí jenže lyžaři se vysmívali a jeli.Jediná Andy tady psala že to zrušili a nejeli tam.A já nelyžuju, mě to nikdy nebavilo.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Miluno, když tě tak čtu, o té tvé nenávisti k nezodpovědným lyžařům, kde jsi vlastně chytla HIV? Dávala jsi krev a nakazili tě? Nebo jsi při porodu svých milovaných dětí dostala nakaženou transfúzi?

Reklama

Přidat komentář