Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Lalla (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

omluva, bez nicku

die (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Miluno já jsem taky pesimistka ale co můžeme dělat nic, je to i o štěstí jestli to dostaneme nebo ne. Já teda nakupovat i do restaurace chodím, i máme naplánovaný výlet ale autem a u nás. A máte někdo nakoupené respirační roušky? (tedy jestli jste je sehnali)

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Mě třeba hrozně provokuje že stačí když to dotáhne v rodině jeden a rozleze se to,když je to tak infekční.Tak tady u nás bych třeba do restaurace ještě šla ale nějak neni nálada a každym dnem nakažení přibejvaji.Taky sem se všimla ze zahraničních článků že ta nákaza se týden často i jeví jako obyčejný nachlazení a po týdnu se to láme a může to udeřit s větší silou.Takže ty u nás co jsou nakažený tak se ještě neví jak na tom budou za pár dní.Die právě jak je to i o štěstí tak fakt už člověk jen bude v nejistotě a já nesnášim nejistotu.Pro mě by bylo lepší o ničem nevědět a buď a nebo ale takhle jak o tom člověk ví tak se ten život stává hnusnym.

Lalla (Pá, 6. 3. 2020 - 12:03)

No tak bezva. Jsem se po několika dnech vrátila, že ze sebe smyju všechny zmutované viry a on je pokažený boiler.

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Kde si Lallo jezdila? Dětem ve škole tvrdí že se toho nemaji bát jen si víc mýt ruce a kluk mi říká že sem blázen já.Hmm tak to se ukáže časem kdo měl pravdu.

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 12:03)

Já moc tomu spláchnutí do žaludku nevěřim.Nebude to tak jednoduchý když si vemu ty počty nakažených denně jak skokově rostou.Teď se zase bojim Sergeje až se vrátí z Německa.Ten hnusnej pocit kdyby to nachytal,je pro mě hrozbou i on.Mě osobně by teď bylo milejší kdyby nepracoval.Ty jo tak si tak říkam,to už bude život jen tohle??? Chodit všude s divnym pocitem a v nejistotě.Jít ven a tam se bát se vysmrkat nebo sáhnout do oka,furt si dávat pozor.Bat se dotknout dveří,vozejků,pak se bát si sáhnout vůbec i na vlasy,dokuď si ruce neumyju.Za pár dní mi má dojít plat a co z toho??? Nemůžu na výlet,nemůžu ani jít posedět do baru,něco si jet koupit do obchodních domů jak Sergej chtěl taky nemůžu,posedět do restaurace se mi taky nechce.Už budu jen čumět takhle a čekat jak v ruletě nebo černej Petr na koho to svinstvo sedne? Ty jo sotva sem začínala být spokojená tak se vše posere timhle a nastává jen nejistota.Já už si sama připadam jak v blbim příběhu ale člověk asi nemá právo být šťastnej.Vidíte to sami.Píšu tady roky a když už se vyhrabu a mam práci kde aspoň těch šest hodin tak nějak vydržim a aspoň dobrej kolektiv tak se objeví tohle svinstvo.Jo všichni jsme na jednej lodi,jedeme v tom všichni ale je to hnus.Jo už se netřesu ani se mi nechce z nervů blít ale sem jak smutná nádoba.Jen nějaká hrouda něčeho co čeká.Co cítí Zdena ani nevim ta o tom tolik nemluví a Richard mi říká že sem paranoidní že už to přehánim a nějak to neřeší ale děti no.Já už ani nevim jestli můžu vůbec zajít k rodičum,kdyby člověk byl v inkubační době abych je neohrozila nebo děti ale oni nic neříkaji.Jo jinak bych měla dobrou naladu,říkala bych si mam dobrej prac.kolektiv a jaro za dveřma ale tohle svinstvo všechno zničilo.Kdyby to nemělo aspoň tak dlouhou inkubační dobu nebo nebylo to tak nakažlivý jak kráva.A jestli to zachrání teplo už si taky nejsem jistá když momentálně to maji i země kde teplo už je.Nevim jestli 30°C ale těch 20°C už tam určitě maji.Zajímal by mě teď názor třeba Denise ale už nejsme ani v kontaktu:-( i když se ještě snažil pak tak já si ho smazala vsude,to bych musela zajít do toho bytu jak se nastěhoval ale nevim jestli by to mělo smysl.Miu jo to oni asi musí zachovat klid ale i kdyby to ohrožovalo nejvíc jen nemocný tak právě nemam jistotu u sebe.Nevim co to může udělat a taky co rodiče,o ty mi jde hodně.A kluk alergik.A kde si poznala tu internetovou kamarádku? Já už mam tady jen vás.Ani s Alicí nijak nepíšeme,všechno to nějak ustalo.Naposledy sem s ní byla a psala začátkem ledna jak jsme byly u ní a od tý doby nic.Ale je mi to jedno,kdyby chtěla sem může napsat vždycky.

die (Pá, 6. 3. 2020 - 11:03)

Už i doktor to roznášel to je děs.

bianka (Pá, 6. 3. 2020 - 11:03)

Pitným režimem, zvýšenou čistotou i doma, hlavně tím mytím rukou z venku, nic nezkazíš. Více jsou jen domněnky.

die (Čt, 5. 3. 2020 - 15:03)

Miluno budou přibývat to je jisté. Jen kolik jelo o víkendu aut s lyžemi v boxech na střeše směr Vídeň a Itálie. A ti se teď budou vracet nakaženi. No všichni nebudou ale dost jich asi bude.

Miluna (Čt, 5. 3. 2020 - 15:03)

To je fakt nemožný Die.Uplně všichni to sem natahli z Itálie co je potvrzený.Mě by zajímalo kdyby tam nejezdili tak bysme asi zatim měli dva případy a to ty dvě Američanky z Itálie za co bysme tu nikdo nemohli ale tyhle zmetkové tam jezdí uplně zbytečně i přes varování.

Miluna (Čt, 5. 3. 2020 - 14:03)

Jo,vypl zklidnil injekcí a upravil dávkování léků.Teď se netřesu ale nelíbí se mi jak přibývaji nakažený.Jsou další 4 a z toho dva se opět vrátili z Itálie.A co až se vrátí těch tisíce lidí co tam pořád jezdí na ty lyže??? Taky si teď říkam přinesla sem si z krámu chlebíčky v plastu.A teď si říkam že zase nevim kdo je připravoval,kdyby je připravoval nakaženej jestli by tam ten vir mohl několik dní přežívat??? Když se to uchovává v chladu a Korona má rád chlad.No teď sem znejistěla.

Fernando (Čt, 5. 3. 2020 - 19:03)

Miluno, neděs se z toho jídla - vždyť to sem včera překopírovala Sany, přečti si to: jakmile se virus spláchne do žaludku, tak ho žaludeční kyselina (HCl) okamžitě zničí. V tom je rozdíl třeba proti přenosu infekční žloutenky.

Sany11 (Pá, 6. 3. 2020 - 10:03)

Fernando, pisou na netu, ze ten mail, co jsem prekopirovala, je blbost.

bianka (Čt, 5. 3. 2020 - 12:03)

No jo.... vypl.... zklidnil. :-) Tak to je fajn Milu. Je tu znát ten generační rozdíl. :-) Jestli ti můžu poradit a svítí u vás slunce, jdi se projít, já vyrážím.

bianka (Čt, 5. 3. 2020 - 12:03)

Nevím Milu co ti doktor včera vypl, ale hlavně jak je líp, příště se netrap a běž dříve. Tak se drž a vydrž. Já jsem ok.

z cinkání (Čt, 5. 3. 2020 - 11:03)

…. Ale jsme stále másla oproti vláknu "JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh", které jich má 102,399 reakcí. Ale pozor! Dohánění nás na vláknu Romové (73,147 reakcí) - cikáni museli lidem také pořádně nadzvednout mandle. --------------------------------------------------- Já myslím, že tato tři vlákna jsou zralá na sociologický výzkum, nebo aspoň na diplomku. Rozebrat psychologii debatujících, jejich nutkavou potřebu se vyjádřit, proč to dělají anonymně, zda jsou psychicky zralí nebo nevyzrálé čubky .... No a potom je tady k výzkumu obrovský rozsah jejich názorů a témat.

Fernando (Čt, 5. 3. 2020 - 19:03)

Jo, taky jsem si všiml, že o nás vědí. Ten rozsah témat a názorů nepřekvapuje; to je normální debata, když je nás hodně. Na Pekárně U zlaté mámy to bylo běžné - psalo se o všem, jako když se scházejí staří známí. Ale právem je poukazováno na velké množství anonymů, na jiných diskusích jich fakt tolik není.

bianka (Čt, 5. 3. 2020 - 06:03)

Milu, je líp?

Fernando (Čt, 5. 3. 2020 - 00:03)

Miluno, vem taky v úvahu, že jsi teď jediná živitelka všech v bytě. To přináší zodpovědnost bez ohledu na momentální vlastní problémy.

Ota (St, 4. 3. 2020 - 21:03)

V Itálii na Koronavirus zemřelo dnes za den 28 lidí.Nějak se mi to nezdá,pořád myslíte že je to jako chřipka? Miluško já se ti nedivim i mně je z toho smutno.Já paniku nemám ale je to dost nepříjemný.Zlatá nuda než žít v nejistotě.

Reklama

Přidat komentář