Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

bianka (Pá, 6. 3. 2020 - 19:03)

V Itálii dnes zemřelo 49 lidí na tento vir. Ten chaos je taky asi kvůli tomu, že je to vir, na něj není lék a rychle se šíří. A neví se, jak se to může vyvinout. O ochraně mluví pořád dokola. Ještě, že to není nic horšího.

Sany11 (Pá, 6. 3. 2020 - 19:03)

No zatim vede chripka...........................................
V Česku po měsíci skončila plošná chřipková epidemie, nemoci dosud podlehlo 50 lidí
V Česku už není plošná epidemie chřipky, ohniska jsou už jen lokálního charakteru, oznámila hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Oproti minulému týdnu ubylo nemocných s akutními respiračními infekcemi včetně chřipky o 7,3 procenta na 1226 na každých 100 000 obyvatel. Nemocných ubývá už čtvrtý týden v řadě.

Počty nemocných s infekcemi včetně chřipky se letos dostaly na úroveň plošné epidemie na konci ledna. Epidemie tak trvala zhruba měsíc. Situace tedy byla skoro stejná jako loni. V aktuální chřipkové sezoně bylo bylo podle posledních údajů státu zaznamenáno do 28. února 250 závažných případů chřipkové infekce, kdy lidé skončili v nemocnici v intenzivní péči. ........................................................Celkem 50 lidí infekci podlehlo.

Návštěvník (Pá, 6. 3. 2020 - 18:03)

Tak se ukázalo že jsme měli s Milunou a ještě jinym anonymem pravdu.

Lalla (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Pokud se to do dvou měsíců nesedne, vidím to na velkou nezaměstnanost. No, ono to dnešní ekonomické blaho muselo jednou skončit

-Aleš- (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Tak možná budu po 20 letech bez práce. Už začínám bejt taky nasranej na lyžaře :-) Ale vážně, to jsem nečekal, že ekonomiku zlikviduje nějakej virus. Hlavně že obchoďáky jedou naplno, tam zřejmě nic nehrozí. V pondělí jdeme se šéfem řešit situaci.

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/veletrhy-koronavirus-vystavy-veletrhy-zrusene-akce.A200306_083410_brno-zpravy_mls

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Alešku já si o tobě myslela že ty to máš v pohodě když myješ okna? A nějak nerozumim co to má společného s tvou prací??? Jinak jestli to máá takhle ohrožený tak to je fakt hrozný.Co bys dělal??? Tak už se nedivíš že mě ty lyžaři provokujou??? Teď se jich má vrátit přes dvacet tisíc tak si představ i kdyby se jich nakazila jen čtvrtka.A kolik je na jip ventilátorů,kolik míst,někde sem četla přesný počet ale zapoměla sem to.

-Aleš- (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Milunko, my hodně děláme pro výstaviště. V podstatě půlka našich příjmů jde od nich. A teď všechny akce stopli, takže jsme bez práce. Já to dělám 20 let a moc si nedovedu představit, že bych dělal něco jinýho. Taky mi už táhne na 50, takže jsem ve věku, kdy už přestávám být na pracovním trhu zajímavej, navíc nic neumím. Uvidím jak se šéf rozhodne. Kdyžtak půjdu na pracák a začnu obvolávat úklidový firmy. Já jsem nikdy nedělal někde zavřenej v baráku. Zvykl jsem si na volnost. Taky mě sere, že budu muset jít do nějakýho pracovního kolektivu. Za ty roky co dělám sám se sluchátkama na uších jsem si odvykl lidí. Jednou to muselo přijít, ale pár let jsem chtěl ještě vydržet v současný práci. Jestli rychle nenajdou účinnou léčbu, tak zkrachuje hodně firem.

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 16:03)

Tak to je hrozný jakej to má všude dopad to čínský svinstvo.To se ti nedivim,to sem si taky myslela že ti ta práce ještě pár let vydrží.To je hrozný ta bezmocnost.No když si vemeš během jaký rychlosti se to rozlejzá po světě tak asi podobnym tempem se to rozleze i v Čechách a začlo to lyžařema,přesně jak sem psala.Lyžaři zhoršujou situaci jako kráva.Bez lyžařů ta nákaza mohla postupovat pomaleji ale čim víc se tam naráz nakazí víc lidí tim to tu bude horší.Máme obyvatel jako ten Wuchan tak si to vem.Spěje to k tomu že za měsíc to tu začnou uzavírat,třeba města nebo okresy kde nákazy bude nejvíc.Já už fakt nevim co dělat,teď se bojim Sergeje až se vrátí.To je tak hnusnej pocit.A když mu o tom budu říkat tak se zas bude nasrávat a bude mu hrabat a já ten hnusnej pocit musim v sobě dusit.Ten lék by měl být na to za několik týdnů aspoň co píšou ale několik týdnů může být ještě pár měsíců.

Lalla (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Ba ne, Aleši. Letištní firmy propouští zaměstnance, kdo může tak home office. Je tam prázdno a tak nevydělávají. Dva měsíce na platy

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Jo Lallo máš pravdu dělá si ze mě legraci ale muj názor se od něj liší.Je to názor proti názoru jako ve společnosti.Se nestačim divit co se mi to narodilo jak je odlišnej a jinej,to má po jeho indovi.

-Aleš- (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Milunko buď ráda, že tvoje děti nejsou panikáři a berou věci s nadhledem. Přece bys nechtěla aby tvůj syn dělal v obýváku kotouly a křičel: "všichni umřeme!" A ta hláška o internetech je už legendární

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/ceska-duchodkyne-chtela-pred-deseti-lety-zakazat-pocitace-a-internety-40237005

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

Jo máš pravdu to bych nechtěla aby křičel a tak ale on to až moc zlehčuje podle mýho.Odpovídá hrozný kraviny.Chtěla bych aby uznal reálný pohled nebezpečí bez paniky a neříkal mi že sem blázen.

Miluno (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Paranoia řekl Ríša správně. Vymýšlíš detaily, jak to bude špatné, místo abys věřila, že tebe a tvých blízkých se to nedotkne. Svůj příběh si vymýšlíš sama, děti jsou mnohdy moudřejší

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

No on je Ríša uplnej opak mě.Nevim jak je to možný ale celkem si názorově nerozumíme.Včera i řekl že by to zakázal všechny ty internety že je to zlo a mě došlo že řekl slova který tady někdo z vás nedavno napsal.Kéž bys měl pravdu no ale ta nejistota je strašná.Teď se budu bát i Sergeje až se vrátí z Německa,tak co je to za život.

Návštěvník (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

dělá si z tebe dobře legrandu, luk jeden šikovná

Lalla (Pá, 6. 3. 2020 - 15:03)

omluva, bez nicku

die (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Miluno já jsem taky pesimistka ale co můžeme dělat nic, je to i o štěstí jestli to dostaneme nebo ne. Já teda nakupovat i do restaurace chodím, i máme naplánovaný výlet ale autem a u nás. A máte někdo nakoupené respirační roušky? (tedy jestli jste je sehnali)

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Mě třeba hrozně provokuje že stačí když to dotáhne v rodině jeden a rozleze se to,když je to tak infekční.Tak tady u nás bych třeba do restaurace ještě šla ale nějak neni nálada a každym dnem nakažení přibejvaji.Taky sem se všimla ze zahraničních článků že ta nákaza se týden často i jeví jako obyčejný nachlazení a po týdnu se to láme a může to udeřit s větší silou.Takže ty u nás co jsou nakažený tak se ještě neví jak na tom budou za pár dní.Die právě jak je to i o štěstí tak fakt už člověk jen bude v nejistotě a já nesnášim nejistotu.Pro mě by bylo lepší o ničem nevědět a buď a nebo ale takhle jak o tom člověk ví tak se ten život stává hnusnym.

Lalla (Pá, 6. 3. 2020 - 12:03)

No tak bezva. Jsem se po několika dnech vrátila, že ze sebe smyju všechny zmutované viry a on je pokažený boiler.

Miluna (Pá, 6. 3. 2020 - 14:03)

Kde si Lallo jezdila? Dětem ve škole tvrdí že se toho nemaji bát jen si víc mýt ruce a kluk mi říká že sem blázen já.Hmm tak to se ukáže časem kdo měl pravdu.

Reklama

Přidat komentář