Reklama

TRITICCO

Viky (Čt, 10. 3. 2016 - 08:03)

Asi tak za týden až dva nejpozději. Nalaďte se pozitivně a nebojte se.

Petra (Čt, 10. 3. 2016 - 07:03)

Prosím za jak dlouho a v jaké síle vám Triticco pomohlo se spánkem? Nejsem schopna večer usnout, dostala jsem Triticco 150, zatím jsem na 1/3, ale musím si vzít ještě 0,5 Neurol, abych zabrala... Dneska jsem měla poprvé...

No. (Pá, 4. 3. 2016 - 00:03)

Steve, ty bys mohl dělat diagnózy, že? Bohužel, všechno nejsou jenom neurózy, jak si zde myslí i ostatní! Psychických onemocnění je více! Schizofrenie je zlá nemoc! Věřím, že paní Liduška tuto nemoc opravdu měla a dostala se z ní. Především díky svému mládí a pozitivnímu přístupu k životu! Tomu bezpečně věřím!

Steve (Čt, 3. 3. 2016 - 23:03)

Pro upřesnění: velká...Ano, je to tak ...

Lidka (Čt, 3. 3. 2016 - 19:03)

Měla jsem opravdu schizofrenii. Nikoliv neurózu. Po nějakém čase jsem se z toho dostala, s léky od psychiatra. Dlouho jsem byla v PN. Žádný invalidní důchod jsem nebrala. Pomohla mi moje sestra a jedna moc hodná starší paní. Nyní jsem bez léků, plně pracuji, jsem vdaná. Je mi už dost přes třicet, ale děti nemáme. Léky jsem pár let brala, postupně snížila až vysadila úplně. Samozřejmě, byla jsem v péči psychiatra a musela chodit na pravidelné kontroly!

Asi (Čt, 3. 3. 2016 - 19:03)

Ne, tak jednoduché to není.

Díky (Čt, 3. 3. 2016 - 18:03)

za odpověd.Přesto,pokud to má někdo v rodině je pravděpodobné,že to může mít potom potomek.Ti lidé by prostě neměli mít děti,jak píšete,je to závažné onemocnění a nemusí mít třeba tuto nemoc,ale i jinou,prostě se to už přenáší.

Rosa (Čt, 3. 3. 2016 - 18:03)

Pro upřesnění: velká většina psychických potíží jsou neurózy. Přečtěte si knížku od Prof. Stanislava Kratochvíla: Jak žít s neurózou a téměř všichni se tam najdete.

Rosa (Čt, 3. 3. 2016 - 18:03)

Dědičná není, nikdo neví, jestli právě on nebude tím prvním v rodině. Při dobré léčbě může žít člověk plnohodnotný život, ale v mnoha pŕípadech tato nemoc invalidizuje. Je to závažné onemocnění. Není to JEN neuróza, která se projevuje všemi příznaky na poli psychiatrie, ale dá se zvládat psychoterapií za podpory léků z řad AD. Neurotik to má taky na celý život. Nikoho nepředěláte, ale můžete na sobě pracovat.

Lidko, (Čt, 3. 3. 2016 - 15:03)

já jsem myslela,že schizofrenie se dá léčit,ale je jako na stálo,že úplně se vyléčit nedá.Už jsi v pohodě a léky dnes nebereš žádné vůbec? Také jsem si myslela,že je spíš dědičná.

Makky (Čt, 3. 3. 2016 - 14:03)

Tak dnes 3.den beru Trittico a od vcera me bolo hlava. Dnes rano me i prepadla neskutecna bolest podbrisku a zad, po ibalginu to prestalo. Doufam, ze dalsi nezadouci ucinky se uz nedostavi. Zitra zvysim z 1/3 na 2/3

Lidka (Čt, 3. 3. 2016 - 14:03)

Měla jsem schizofrenii. Brala jsem AD a AP. Naštěstí jsem se z toho dostala. Mám doplněné odborné vzdělání s maturitou a práci s nemocnými lidmi, která mě naplňuje. Moje nemoc začala náhle, před 20 rokem života.Najednou jsem ztratila orientaci v prostoru. Nevěděla jsem, kde se nacházím! Tímto to celé začalo. Předtím jsem dělala v jedné továrně, kde byl si na mě zaměstnankyně, jako na mladou holku, hodně dovolovaly, i nadávkami! Měla jsem dodělaný gympl, ale nemohla jsem tam u nás na severu sehnat práci! Tak to takto dopadlo! Nyní žiji s manželem v Praze. Všechno zlé je pro něco dobré! Já jsem jinak věřící, i můj manžel. Nyní jsem spokojená. A také věřím, že krom léků, jsem se ze svých problémů dostala i vírou a modlitbami! Chodím pravidelně do kostela a děkuji Pánu Bohu za to, co mi dal!

Jana (Čt, 3. 3. 2016 - 13:03)

A co jsi měla za zdr.problémy,pokud to není tajné.

Lidka (Čt, 3. 3. 2016 - 13:03)

Nízkokalorickou stravu tam zřejmě nedávali. Byla jsem velmi mladá. Ani po propuštění z léčebny, kdy jsem léky brala, kila nešla dolů vůbec, protože ty léky tlumí a zpomalují metabolismus. A těch 10 kilo se Vám nezdá moc?! Při výšce 165 cm jsem vážila 57 kg. Najednou jsem přibrala na hrozných 67 kg. Opravdu jsem jedla málo, hodně ovoce, brambory, zeleninu, rýži, rybičky. Vše v malém množství! Tehdy mi bylo pouhých 20 roků! Je to již několik let zpátky. Až po stabilizaci mého zdravotního stavu a vysazení léků, se mi podařilo nízkokalorickou dietou zhubnout 14 kg. Nyní jsem, díky Bohu, zdravá, vdala jsem se a mohu i pracovat na plný úvazek, což jsem předtím, bohužel, nemohla. Práce mě baví a jsem spokojená. Dokonce jsem si dálkově udělala školu. Mám i hodného manžela. Vše se nakonec v dobré obrátilo! I když, moje léčba psychického onemocnění, trvala řadu měsíců až pár let života! Zdraví Lidka.

Tak (Čt, 3. 3. 2016 - 11:03)

To není tak moc, tam jistě nedávali nízkokalorickou stravu.

Lidka (Čt, 3. 3. 2016 - 10:03)

Mluvíte o lidech, že v psychiatrických léčebnách jedí 5x denně, sedí a hledí. Také jsem to zažila. Měla jsem vážný psychický problém. Dostávala jsem léky. S tím pohybem, bylo povoleno chodit po chodbách, také venku v parku, do kaple. Dostávaly jsme pravidelnou psychoterapii. Vlivem léků, přestože jsem se nepřejídala, tak jsem ztloustla během 2 - 3 měsíčního pobytu o 10 kilo! Fakt, nikomu nepřeji!

Pokr (Čt, 3. 3. 2016 - 07:03)

Na úzkosti zabralo snad hned, tak během týdne.

Lékořice (Čt, 3. 3. 2016 - 07:03)

Brala jsem ho asi rok a pak vysadila postupným snižováním během 2 týdnů. Nepřibrala jsem. Ani jsem nevěděla, že bych měla. Teď ho beru jen zjara nejnižší dávku. Na jaře je mi tak nějak úzko. Tady v diskusích o AD jdou úplné fobie z přibírání. Psychiatr mi říkal, že bych musela mít velkou dávku a nehýbat se, abych přibírala. Lidi třeba v léčebně- sedí hledí a jedí 5 krát denně. Já bych ti s tou váhou nepřeceňovala.

Venuše (St, 2. 3. 2016 - 21:03)

Také mám začít brát Trittico, pro začátek 50 mg večer. Jelikož jsem plnoštíhlé postavy, tak bych se chtěla LÉKOŘICE zeptat, kolik z něho přibrala? Jsem ještě mladá, tak nechci dále tloustnout. Trittico jsem dostala na úzkosti s nespavostí.

Makky (St, 2. 3. 2016 - 20:03)

Chodim k psychologovi ktery mi moc pomaha a Trittico mi predepsala obvodni doktorka. Bohuzel mi rekla at si nastuduji davkovani. Trpim panickymi uzkostmi, dela mi problem byt v praci ale take tam dojet :-( doufam ze mi Trittico pomuze. Nyni po dvou dnech aspon lepe spim a vedlejsi ucinky zatim nic.
LEKORICE jak dlouho berete? Kdy vam zabralo na uzkosti?

Reklama

Přidat komentář