Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Jj (Pá, 28. 2. 2020 - 21:02)

Oni hlavně blbli včera a dnes ráno. Teď už snad dostali rozum a to blbnutí je přejde.
A nejvíce tradičně penzisti. Pak si stěžují, že nemají peníze.
Ale alespoň udělali obchodníkům tržbu. Ti si teď mnou ruce.
U nás v Žabce vykoupili všechny těstoviny, rýži, luštěniny, kečupy, konzervy a mnoho dalšího. Takže docela super tržby.

Rakato (Pá, 28. 2. 2020 - 21:02)

Jak víme my inteligentnější, když se dnes ekonomice daří kvůli nákupům do zásoby, tak se jí nebude dařit, až lidé budou ty zásoby spotřebovávat a do obchodů nechodit. Když to důchodcům dělá radost ... ------------------------- Na druhou stranu je pravda, že kdyby skutečně přituhlo a lidé by neměli co jíst, mít zásoby nestačí - ještě je třeba své zásoby ubránit. Musíš být Speedy Gonzales:https://www.youtube.com/watch?v=GGWzyFuPH2g

mima (So, 29. 2. 2020 - 10:02)

Ahoj, Rakoto. Každý by jsme se měli umět o sebe postarat. A nespoléhat, že všechno za nás stát vyřeší. Dobře to mají zařízeno ve Švýcarsku. Tam si občany vychovali tak, že každý by měl mít zásoby doma i v době míru, blahobytu....na dva měsíce. Mají dokonce k tomu tabulky, kolik na jednu osobu mouky, fazolí, oleje...... když jsem to tam viděla, měla jsem na tváři ironický úsměv. Dnes vidím, že je to znovu jedno moudro této země. Moudro, které by nás mohlo poučit. Zásoby pak jen obměňujes, aby se ti nic nepokazilo. A taky je úsměvné, že se všechno hází na ty důchodce. Oni ti důchodci už toho moc nepotřebují. Kolik asi té mouky spotřebují za měsíc? Taky dnešní důchodci jsou vychování komunismem. Vystačili si s málem. Nikdy nebylo třeba nakupovat zboží do zásoby, protože v každém obchodě byla stejná cena mléka, salámu, pečiva.... každý den čerstvé, Něco jako " trvanlivé" nikdo neznal. Lidé z vesnice nemuseli do města a z města si nevozili zásoby na chaty, protože nemělo to smysl. Cukr všude stál 7.30 litr mléko 1.90 máslo 10kcs :-) Ano, každá doba má něco, co by nás mohla poučit jak v tom dobrém, tak i v tom zlém.

Rakato (So, 29. 2. 2020 - 15:02)

Rozumná slova. Lidé se starají, a nikdo by jim to neměl mít za zlé, jak si vyhodnotili situaci. --------- Je fakt, že pokud by nastala krize v zásobování a trvala déle než měsíc, budou bez zásob všichni, i ti, co nakupovali.

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 22:02)

Jenomže ti, co skupují dnes zásoby asi moc inteligentní nebudou. Jinak by takhle neblbli. Nakonec to skončí v popelnici, jak tomu bývá například po vánocích.
To už je taková česká povaha. Ale je to nakonec jejich věc. Obchodníci by byli hloupí, aby jim ty nákupy rozmlouvali.
Viděl jsem lidi, dva starší manželé, jak táhli k autu tři vozejky. V jednom asi deset kartonů mléka, v ostatních dvou asi sto balíků těstovin a asi sto balíků rýže. Pak konzervy a další p.čoviny. Parkovali blízko nás tak jsme se docela pobavili, jak to ani nemohli naskládat do auta. To my s jednou papírovou taškou jsme byli docela v kontrastu..

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 22:02)

To mi připomíná také jsem byl nakoupit, také jen do tašky a pokladní s úsměvem poznamenala: "ááá, zase jeden normální nákup" No a pak jsem viděl ty panikáře na parkovišti, jak ládovali kontrabant na sto let do aut a musel jsem se jim smát.

Rakato (Pá, 28. 2. 2020 - 22:02)

Pokud to ti důchodci potom u nich na vesnici prodali za trojnásobnou cenu, tak jsi pobavit ty je se svou papírovou taškou.

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 22:02)

A proč by to někdo od nich za trojnásobnou cenu kupoval? Ty budeš asi klasický šířič poplašných zpráv. Rakato, neuraž se, ale měl jsem tě původně za chytrého člověka a teď vidím, že jsi stejný hysterik, jako ti důchodci. Také jsi byl nakoupit zásoby? A kolik máš doma roušek?

Rakato (So, 29. 2. 2020 - 14:02)

Ty si zjevně vůbec neuvědomuješ příznivý efekt nadměrných nákupů na psychický a následně zdravotní stav, že? Protože stres snižuje imunitu. Takže když si důchodce v současné stresové době dobře nakoupí do zásoby, zlepší se jeho psychická pohoda a proto i imunita. ------+-- Kromě zajištění přísunu vitamínů je snižování stresu to jediné, co může důchodce, nejvíce ohrožený koronavirem, dělat. --------------------------- Ale tobě, s myšlením založeným na prvoplánu, takové věci nedocházejí. To je jisté.

28.2. (Pá, 28. 2. 2020 - 23:02)

Víš co z té mouky budou dělat,palačinky.Marmeládu už mají navařenou z léta a knedlíky s ovocem.

Nákupní hysterie (So, 29. 2. 2020 - 00:02)

Tak v podstatě mouka je základ vaření, můžeš z ní vytvořit cokoli. Ty zmíněné placky, palačinky, knedlíky. Také mouka byla při té nákupní hysterii častou položkou.
Pobavily mne ty konzervy z těch separátů. Ty opravdu z regálu zmizely. Opravdu stačí vyhodit fámu a blbí lidi vykoupí všechno, co jinak v regále leží. Jsem zvědav, jak se budou tvářit, až zjistí, že obchody budou fungovat dále a že ze sebe akorát udělali idioty.

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 23:02)

Tak ono v podstatě stačí mouka, rozmíchat s vodou a trochou oleje, dát na plech do trouby a máš placky, které ti nahradí pečivo. Akorát musíš mít na paměti, že voda a olej se hůře spojuje.
Ale hlavně mají ten pocit, že jsou zásobeni a hlad je mine.
Vzpomeň si, že to není v dějinách poprvé. Nedávno máslo..předtím vajíčka..v minulosti hajzlpapír...

Rakato (So, 29. 2. 2020 - 15:02)

Kvásek žádný? Ani trochu sody? Bože, ať už to vemeno neradí, co vařit.

Blbečku, (So, 29. 2. 2020 - 18:02)

Ty blbečku, to byl jen příklad. Teda ty jsi fakt vemeno, že to svět neviděl.
A neurážej tu zase každého, Jsi zasmrděná socka, která by potřebovala napravit ciferník a rozkopat ledviny, hajzle

Návštěvník (So, 29. 2. 2020 - 18:02)

Prosím tě, toho invalidu nesmíš brát vážně. Co má také chudák dělat, než rozeštvávat lidi na diskuzi. Souhlasím s tím, že na toho vola je lepší nereagovat. Je to chudák.

28.2. (Pá, 28. 2. 2020 - 23:02)

Na vesnicích tradice dodržují pořád.

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 21:02)

Koho myslíš tím "my inteligentnější" ? Tebe a Jahodu?
To bys nás tu rozesmál.
Ale pokud umíš počítat, tak je jasné, že při větším obratu je i větší DPH, v tom má pisatel pravdu. A že pak lidé budou doma a nebudou nakupovat? S tím si nejsem jist. Půjdou nakoupit něco jiného, oni tihle lidé se bez nakupování totiž neobejdou a ty zásoby budou do sebe prát přes moc.
Když má někdo doma velkou zásobu potravin, tak s nimi pak nešetří.
Takže ekonomiku to jinak potom neohrozí.

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 21:02)

Ber to tak. I když máš zásoby, tak do obchodu chodit nepřestaneš. Anebo ještě jinak . Když máš doma zásoby, o to víc je sežereš a nebudeš se uskromňovat. Anebo to nakonec lidé vyhodí do popelnice. Znáš to přece z vánočních nákupů. Takže z obchodního hlediska to obchodu skutečně může spíše pomoci. My, co jsme z obchodního oboru o tom víme své. A věř, ono to tak funguje.

Rakato (Pá, 28. 2. 2020 - 22:02)

Pravda, do obchodů lidé chodit nepřestanou. Ovšem když v těch obchodech nic nebude, protože budou vykoupené, bude jim to málo platné. -------------------------- A za druhé - lidé se budou těžko přežírat špagetami, rýží, fazolemi, nebo co si to trvanlivých potravin nakoupili. ------------------- Tak asi tak.

Návštěvník (Pá, 28. 2. 2020 - 22:02)

No, že by byly vykoupené, tomu snad nevěříš. Nebo snad také patříš mezi ty panikáře? To snad ne :-)
Tou rýží se možná přežírat nebudou, ale věřím tomu, že ji pak budou do sebe cpát častěji.
Zkrátka když jí měli doteď dvakrát do měsíce, tak potom ji budou mít třeba třikrát do týdne.
Anebo to vyhodí. Znáš přece naše lidi, jak valí k pokladně vozíky plné, že je za nimi ani není vidět.
Když je něco v akci, tak se toho klidně nacpou, i když to třeba běžně nejedí. To platí i teď v této situaci.

Reklama

Přidat komentář